صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25
Like Tree14تشکر

موضوع: مقایسه Nikon D40 و Fuji S6500

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

پیش فرض مقایسه Nikon D40 و Fuji S6500

سلام
    چند تا سوال
    دی 40 اگه با یه لنز 28-300 در حد لنز 6500 باشه چنده
    نیاز های من با هر دو کاملا بر آورده میشه پس چه دلیلی داره که دی 40 رو بدون موتور فوکوس داخلی بخرم
    به هات شو اصلا احتیاجی ندارم
    لطفا هم بحث های تخصصی کنید چون همه جای وب رو برای اطلاعات اولیه خوندم
    متشکرم
    راستی یه سوال دیگه
    می خوام ببینم دوستانی مثل کاوه خان یا اقا آرش عکاس شغلشونه؟یا دانش جو هستند؟ یا فقط علاقه مند؟
    ببخشید جسارته ولی عین مارمولک رو مغزم قور قور میکنه.......................... ....... ............. .

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

پیش فرض پاسخ: مقایسه Nikon D40 و Fuji S6500

اصولا مقایسه یک دوربین DSLR مثل Nikon D40 با یک دوربین SLR-Like مثل Fuji S6500 مقایسه منطقی نیست و در نتیجه پایانی روشن نخواهد داشت.
    بعنوان مثال گزینه های متنوعی برای خرید لنز در دامنه کانونی مورد نظر هست.
    متاسفانه یا خوشبختانه صحبت از دو دوربین خوب به میان آمده که هر کدام در جای خود بسیار خوب است.

چقدر پول دارید ؟
    آیا درکی صحیح از DSLR و مزایای مهم آن نسبت به SLR-Like دارید؟
    می خواهید چکار کنید؟ خب معلومه عکاسی ! چه نوع عکاسی ؟ به چه منظور؟

در اینجا مقایسه این دو را ببینید:
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=nikon_d40%2Cfuji_finepixs6000&show=all
    من اگر بودم از بین این دو D40 را انتخاب می کردم.
    اما بدانید رسیدن به 10x بزرگنمایی در DSLR تقریبا معادل با 1،000،000 تومان هزینه کردن است ! آیا این هزینه برای شما ضرورت دارد؟ آیا اصلا 10x زوم برایتان گزینه ای اجتناب ناپذیر است؟
    Kaveh Ghobadi و farhad44 تشکر می‌کنند.
    هادی هژیرآذر

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

ديروز خواستم به اين تاپيك جواب بدهم ولي ترسيدم بگويند باز من خودمو نخود هر آشي مي كنم اينه كه صبر كردم اول بزرگي جواب بدهد و بعد من اظهار نظر كنم.

شما بايد اول مشخص كنيد كه چقدر با هنر عكاسي آشناييد و آيا حوصله ي دنگ و فنگ دوربين هاي DSLR را داريد يا نه. اگر عاشق عكس و عكاسي باشيد اين دنگ و فنگ برايتان نوعي لذت به شمار خواهد رفت ولي اگر فقط علاقمند باشيد ممكن است به نوعي دلزدگي و دكوراژه شدن بينجامد.

بسياري از دوستان متاسفانه تنها معيار خريدشان قيمت است و فكر مي كنند هر چه دوربين گذانتر باشد بهتر است و متاسفانه ما چه در اين فوروم و چه در دنياي اطرافمون بسيار كساني را ديده ايم كه DSLR خريده اند و بعد راجع به الفباي عكاسي سوالاتي دارند . سوال كردن به هيچ وجه عيب نيست ولي وقتي كسي فرق تله و وايد را نداند و يا معاني ديافراگم و سرعت شاتر و رابطه ي آنها با يكديگر و با ميزان نور دهي و .... را نداند عكس هايي كه با يك DSLR خواهند گرفت نا اميد كننده خواهد بود.

خداي ناكرده من قصد جسارت به جنابعالي و ساير دوستان را ندارم و از ميزان علاقه و اطلاعات شما در مورد عكاسي بي خبرم و اين رو عرض كردم كه اگر عاشق عكاسي هستيد و اطلاعات اوليه ي لازم رو هم داريد مي تونيد به DSLR فكر كنيد و در غير اينصورت بهتره به يك SLR Like و يا حتا كامپكت فكر كنيد.
    Persian، infinity، Kaveh Ghobadi و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا mkdotnet آواتار ها
    تشکر کرده
    56

سلام... آخ جون بازم S6500 !!!!!

در صورت نياز ، حرفه اي ها و بزرگتراي سايت لطفا اطلاح كنند

همانطور كه infinity عزيز فرمودند ، اصلا كار مقايسه يه دوربين DSLR با Like اصلا كار درستي نيست.. اما.. واسه شماييكه هنوز اين دوربين رو تجربه نكرديد مي تونم اين تفاوتها رو مثال بزنم...

* من تا الان فقط s6500fd داشتم و دوربينهايي چون D200 و Sony Alpha 100 و Canon EOS 350D رو دستم گرفتم (تو كلاس عكاسي)

1) View Finder يا همون ويزور 6500 متاسفانه ديجيتاليه .. زمانيكه مي خواييد با دقت فوكوس دستي بكنيد و يا از حداكثر زوم تله لنزتون استفاده كني (مثلا روي يك ابر در بي نهايت زوم كنيد) ، يه كمي زياد(!) كار سخت مي شه .. در صورتيكه مال اكثر DSLRها TTL هست كه واسه خودش نعمتيه

2) براي ايجاد تغييرات در اندازه سرعت شاتر و يا تغيير در ديافراگم مجبوريد كه به طور مداوم بر روي بدنه دكمه اي رو بزنيد .. حالا اگه سوژه در حال حركت باشه يا زمان براي عكاسي كم داشته باشيد ... عكس خوبي نمي تونيد بگيريد.. در صورتيكه توي مدلهاي DSLRي كه ديدم (در بالا اشاره شد) يه چرخ دنده (چرخونك!) وجود داره كه به سرعت به تنظيم دلخواهتون مي رسيد ... (خلاصش اينكه سرعت عمل بالاتره)

3) اينكه مي فرماييد يه لنز 28-300 مي خريد و دوربينتون مي زنيد... يه جورايي تو همين چند هفته داره دل من رو مي سوزونه .. هرچند هنوز به چنين چيزي نياز پيدا نكردم.. اما استفاده از لنزهاي متفاوت كم موهبتي نيست.

4) روي دوربينهاي SLRي كه ديدم صفحه اي ديجيتالي وجود داره كه در هر لحظه تما ريز جزييات فني لنز و دوربين رو به راحتي بهتون اعلام مي كنه .. كه البته اين قسمت توي LCD دوربين 6500 تعبيه شده... اما چون تو دوربينهاي DSLR در زمان شات LCD خاموشه .. (حداقل اونايي كه من ديدم) و از يه ViewFinder كاملا اپتيكي استفاده مي شه.. به نظرم اومد كه اون صفجه ديجيتاليه باحالتره (بهتره)!!!!

5) وقتي داشتيم با فيلتر ها كار مي كرديم... وقتي فيلتر رو به دوربين DSLR زديدم به راحتي تونستيم با چشم به اون چيزي كه مي خواييم برسيم.. خيلي سريع و كاملا غريزي .. اما وقتي مي خواستم همين كار رو با دوربين خودم انجام بدم ... خيلي فكر كردم !!! اما بازم خوب در نيومد ..... (فيلتر ماكرو بود)

اما با تمام اين تفاسير ... s6500fd دوربين فوق العاديه ... به شرطيه كه در حد نيمه حرفه اي بخواي كار كني.. سرعت ... كيفيت ... خوش دستي و لنز خوبي نسبت به قيمتش داره و به نظر من مي تونه يه انتخاب خيلي خوب براي يك مبتدي باشه

* تا الان فقط نقاط ضعفش رو نسبت به دوربينايي كه ديده بودم ذكر كردم.. البته اونايي رو كه لمس كرده بودم... و از اونجاييكه با هيچ دوربين DSLRي عكس نگرفتم و در كل براي يه مدت زماني دستم نگرفتم .. نمي تونم برتريهاي اين دوربين رو نسبت به DSLRهاي چون D40 بگم.

قبل از پول شمردن ببينيد نيازهاتون چيه ... مطمئنا به خوبي مي تونيد انتخاب كنيد... من از دوربينم خيلي راضي هستم چون نيازهاي من رو تا الان بر طرف كرده...

موفق باشيد.
    ویرایش توسط mkdotnet : Wednesday 18 July 2007 در ساعت 00:23 دلیل: چندتا اصلاح كوچيك
    محسن کریمی

كاربر ويژه infinity آواتار ها
    تشکر کرده
    4379

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

ديروز خواستم به اين تاپيك جواب بدهم ولي ترسيدم بگويند باز من خودمو نخود هر آشي مي كنم اينه كه صبر كردم اول بزرگي جواب بدهد و بعد من اظهار نظر كنم.
    شرمنده می کنید فرهاد خان. من کوچک شما و تمام کاربران محترم هستم.
    farhad44 تشکر می‌کند.
    هادی هژیرآذر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    16

برای اینکه صرفه جویی در هزینه کرده باشید این نکته رو هم در نظر بگیرید:

اگر شما واقعا به عکاسی علاقمند باشید، مطمئنا پس از مدتی دوربین SLR-Like محدودیتهایی جلوی پاتون می گذاره که به فکر تعویضش می افتید.

البته این را هم بگم که خیلی از اعضای این فروم با همین دوربینها عکاسی دیجیتال رو شروع کردند. بنده در ابتدا یک olympus 5060 داشتم و بدلیل محدودیت در فاصله کانونی و کنترل ضعیف عمق میدان و کندی دوربین تصمیم به تعویضش گرفتم.

امیدوارم انتخاب درستی داشته باشید.
    M.Behtash

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

من هر كاري كردم نتوستم اين دو دوربينو مقايسه كنم
    هيچ شباهتي به هم ندارن و تا دلت بخواد تفاوت دارن شايد تنها اسمشون يكي باشه "دوربين" و كاربردش"عكاسي"همين ولي آن كجا و اين كجا لذا تو انتخاب اصلا مقايسه ناپذيرند
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: مقایسه Nikon D40 و Fuji S6500

سلام

شاید از نظر دوستان حرفه ای مقایسه فوجی 6500 و نیکون D40 غیرعادی, قیاس مع الفارق و ...بیاد, ولی به یک کاربر مبتدی مثل من حق بدهید که قیمت, تیپ ظاهری و استیل جزو اولین معیارهای مقایسه اش باشد, اگر من D40 را با سونی T50 مقایسه کردم, حق دارید هر چه میخواهید نثارم کنید, ولی در نگاه اول بسیاری از چیزهایی را که D40 دارد , در فوجی 6500 هم میتوانم ببینم (حداقل روی کاغذ) مثل تنظیم سرعت شاتر و دیافراگم و رینگ فوکوس دستی و فرمت Raw و....

پس برای من سوال پیش می آید که مگر D40 چه چیزی بیشتر از 6500 داره (تازه زومش !!!هم کمتره و ... ) که کلی هم گرونتره و با خریدن هر یک از اینها چه چیزی به دست میارم و چه چیزایی رو از دست میدم.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

شاید از نظر دوستان حرفه ای مقایسه فوجی 6500 و نیکون D40 غیرعادی, قیاس مع الفارق و ...بیاد, ولی به یک کاربر مبتدی مثل من حق بدهید که قیمت, تیپ ظاهری و استیل جزو اولین معیارهای مقایسه اش باشد, اگر من D40 را با سونی T50 مقایسه کردم, حق دارید هر چه میخواهید نثارم کنید, ولی در نگاه اول بسیاری از چیزهایی را که D40 دارد , در فوجی 6500 هم میتوانم ببینم (حداقل روی کاغذ) مثل تنظیم سرعت شاتر و دیافراگم و رینگ فوکوس دستی و فرمت Raw و....

پس برای من سوال پیش می آید که مگر D40 چه چیزی بیشتر از 6500 داره (تازه زومش !!!هم کمتره و ... ) که کلی هم گرونتره و با خریدن هر یک از اینها چه چیزی به دست میارم و چه چیزایی رو از دست میدم.
    ( وحید جان منظور بنده از این تاپیک شما نیستند البته ، فقط از سوال شما استفاده میکنم برای روشن شدن بحث )

بحث چه چیز های به دست اوردن و نیاوردن نیست...

هر گردی که گردو نیست...

اصلا وقتی نیاز های یک فرد با یک SLR Like و یا کامپک حل میشود ، چه اصراری دارد بروید سراغ D-Slr ها ؟

اصلا چکار دارد که مثلا D40 برتر است و یا خیر؟شما دوربین را که به نظرتان نیاز هایتان را رفع میکند انتخاب کنید و به باقی رده ها و دوربین ها کاری ندارشته باشید...

به نظرماین نت هم دردسر شده است ، قدیم مردم بدون آگاهی هر چه که به بازار عرضه میشد را میخریدند و ناچار به همان قناعت میکردند.اما از روی این اینترنت وارد این مملکت شده ست اول به نت مراجعه میکنند و ریویو میبینند ( منظور در همه ی لوازم است و نه فقط دوربین ) بعد انتخاب میکنند.

از آن طرف بازار ما هنوز سنتی است و فروشنده با نت ( اکثرا) و ریویو و امتیاز فلان سایت آشنا نیست ، هم هم باعث مشکل شده ، از یک سو مدرنیزه و از سوی دیگر سنتی.....

این پارادوکس باعث میشود که خریدار به درستی نداند چه نیاز دارد ، تشریف میاورد و از مغازه دار جمهوری نقل قول میکند و حرف آن فرد برایش سند است ، از این طرف گفته های اینجا برایش عجیب است و اینجا است که به یاس فلسفی میرسد:confused:

به نظرم باید خریدا خود تصمیم گیرنده باشد و نه اینکه منتظر نسخه پیچی بنده و یا سایر عزیزان...

خریداری که به سراغ مثلا دی 40 میرود خود به خوبی میداند که این دوربین چه چیزهایی در اختیارش میگذارد و چه چیزهایی از آن میگیرد...

بارها دوستان پرسیده اند ما دی 40 بخریم چند ایکس زوم داره.چرا فلان مدل کاسیو 10 مگاپیکسل اما این 6 مگا ؟یعنی این بده؟چرا اینقدر گنده است ؟ اون کنون اس 3 که دیدم قیاقه اش قشنگ تره! این که میگنم ایزو یعنی چی؟لرزگیر پاناسونیک میگن خوبه ، ویگنتینگ چیه ؟ خوردنیه؟

اینقدر از این دست سوالات میشنویم که باعث میشود اینجوری شویم :confused:

به نظرم برای هدایت بهتر ، و اینکه کمتر تکرار مکررات شود..

در آینده هر کسی سوالی پرسید فورا بدون اینکه اول بحث را ادامه دهیم ابتدا چند سوال بپرسیم ( تست هوش و اطلاعات علمی ) ببینیم فرد در چه Level ی قرار دارد و بعد راهنمایی کنیم...::::

آخه حالا من هرچی از ویگنینگ و سرعت شاتر و لرزه گیر بگویم آن فرد که متوجه نمیشود...؟

چاره چیست؟

اینکه در این فروم در هر تاپیک با موضوع 50 تومان چه بخرم ، با 51 تومان با پول تاکسی چه بخرم ! هزارن بار پاسخ تمام سوالات فنی دوستان داده شدنو این عزیزان حتی زحمت مرور آنها را به خود نمیدهند....

به نظرم اول باید همه ی خریداران با مفاهیم دیجیتال ( که جناب روشن بنده خدا 500000000 تا مقاله توی سایت در موارد مختلف دارند ) آشنا شوند بعد بپرسند کدام دوربین را نیاز دارند.......

باید ابتدا همه را به مقالات سایت ارجا دهیم و بعد پاسخ سوالا را بدهیم...

حتی میشود یک سری سوال برای عضویت پرسید تا بعد عضویت تایید شود و نه اینکه فرد مراجعه کند برای یک دوربین 200 تومانی 500 تا پست بزند و بعد خدا حافظ و دیگر پیدایش نشود و تعدا اعضا به 4500 نفر برسد که شاید 500 نفر دایما هستند ( کسانی که ماهی یک بار هم بیایند کافی است )

به نظرم این امکان عضویت همگانی را برداریم مشکلات کمتر میشود.....!

منتی بر این فروم نیست ، اما به خدا حق آب و گل بعضی از عزیزان اصلا رعایت نمیشود...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر فعال reza_Bahman آواتار ها
    تشکر کرده
    3705

آقا کاوه سلام
    به نظرم یه خورده کم حوصله شدی برادر (می توانم علتش را تا حدی حدس بزنم که می گذارم هر وقت شما را زیارت کردم بگویم...)
    اما بدان و آگاه باش! که درصد بسیار بسیار کمی از خریداران دوربین دیجیتال اول به این سایت یا سایت های ریویو مراجعه می کنند و بر اساس توصیه های بنده و شما دوربین خود را خریداری می کنند کافی است یک روز کامل یا دست کم چند ساعتی را در یکی از دوربین فروشی های جمهوری بگذرانی (می دانم که کم و بیش این کار را انجام میدهی) مطمئن هستم از توضیحات فروشنده و باور خریدار و معیارهایی که برای ارزیابی دوربین ها و برندهای آنان نقل می شود کف می کنی ... باور کن پرت و پلاهایی آن وسط رد و بدل می شود که آدم انگشت به دهان می ماند و جالب است که خریداران هم خرید می کنند در نهایت رضایت و به قول شما مثل قدیما حالشو می برند...
    می شو د بازهم گفت اما هدف از این گفته ها این است که عزیز دل برادر برای یک دستمال که قیصریه ای را به آتش نمی کشند که حالا شما هم می گویی چون دوستان تازه وارد مطالب گذشته را نمی خوانند یا با مفاهیم اولیه دیجیتال آشنا نیستند بیاییم و عضوگیری فورم را محدود کنیم یا فرضا کنکور بگذاریم برای ورود به فورم... نه بگذارید این سئوال ها مطرح شود و دوستانی مثل شما راههای بهتر و سریعتر و مؤثرتری برای پاسخگویی و راهنمایی پیدا کنند ( و کنیم)....
    ببخشید...عزت زیاد
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    عليرضا بهمن آبادي
    Nikon D50
    Nikkor 18-55 f/3.5-5.6G ED + Nikkor 18-200 f/3.5-5.6G IF-ED VR + Sigma 70-300 f/4-5.6 Apo DG
    Speedlight SB800 Case Logic SLRC3

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین