صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
Like Tree14تشکر

موضوع: H7 رو بفروشم کانن یا فوجی بخرم؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض H7 رو بفروشم کانن یا فوجی بخرم؟

سلام.
    من پس از کلی تحقیق و بررسی یک دوربین سونی H7 خریدم.
    اما حالا که باهاش کار می کنم می بینم یه امکانی رو که برای من مهمه نداره. اون هم اینه که مثلا من می خوام از یک زنبور روی یک گل از فاصله 50 سانت تا یک متری عکس بگیرم و برای نزدیک کردن از زوم اپتیکال استفاده کنم و دوربین در حالت زوم ، فوکوس ماکرو را انجام دهد. اما این دوربین این کار را به خوبی انجام نمی دهد.
    حالا می خوام بدونم دو مدل Canon S5IS و Fujifilm s9600 عمل بالا رو برای من می تونن انجام بدن یا مثل سونی عمل می کنند. یعنی در حالت زوم (بالای 10 برابر یا کمتر) فوکوس ماکرو را به خوبی انجام میدن؟ در ضمن کیفیت فیلمبرداری هم برای من مهم است. که سونی از این نظر عالیه. آیا فوجی و کانن (دو مدل بالا) هم مثل سونی کیفیت فیلم بالایی دارند؟
    چیز مهم دیگه برای من عکاسیه معمولی در حالت عادیه. می خواستم بدونم فوجی و کانن (دو مدل بالا) مانند سونی عکس می گیرند؟

آیا ارزششو داره دوربین H7 رو بفروشم و یکی از دو مدل بالا رو بخرم؟

ممنون میشم منو راهنمایی کنید.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

پیش فرض پاسخ: H7 رو بفروشم کانن یا فوجی بخرم؟

خیر....

دوربین شما در موارد بسیاری که فرمودید بهترین عملکرد را دارد ( در بین رقبا )

شاید در بسیاری از موارد هم در همان رده و با ختلاف جزیی بعد از آنها قرار دارد...

عكاسی در مد ماكرو این دوربین بی نظیر است...

اختلاف این دوربین ها در حد بسیار جزیی و كمی است و ارزش تعویض كردن را ندارد...
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه بهرنگ آواتار ها
    تشکر کرده
    606

Thumbs up پاسخ: H7 رو بفروشم کانن یا فوجی بخرم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    خیر....

دوربین شما در موارد بسیاری که فرمودید بهترین عملکرد را دارد ( در بین رقبا )

شاید در بسیاری از موارد هم در همان رده و با ختلاف جزیی بعد از آنها قرار دارد...

عكاسی در مد ماكرو این دوربین بی نظیر است...

با اقای قبادی موافقم نه در همه موارد فقط مد ماکرو اون هم از فاصله نزدیک. ولی یه دوربین با لنز همه کاره نیاز دارید که از قلم انداختید اون هم FZ 50 ه
    که یه سرو گردن از دوربینهای زیر بالاتره اون هم بیشتر به لطف لنز بینظیرش.

نکات مثبت دوربین H7

Good resolution, great color, excellent exposure, accurate focus
    Bright, punchy results that produce pleasing prints without the need for post-processing
    DR-optimization works, though the effect is pretty subtle
    Generally very responsive, focus very fast (except at the long end of the zoom in less-than-perfect light)
    Packed with features; comprehensive photographic controls
    Versatile, genuinely useful 31-465mm equivalent 15x zoom range
    Powerful flash
    Image stabilization
    Program shift and bracketing
    Fast automatic face detection in auto and portrait modes
    HDTV output (via optional cable)
    In-camera effects
    High resolution viewfinder (though see cons, below)
    Very bright AF illuminator
    Can zoom during movie mode (though this does cause focus hunting)
    Improved continuous mode
    Good macro performance
    Lens hood, filter adapter and remote control in the box

نکات منفی دوربین H7

New user interface not conducive to quick operation, convoluted and often confusing
    Rear control wheel huge step backwards from the H5's 'turn and click' dial on the grip
    Images quite soft and not that clean
    Excessive noise reduction robs images of fine texture at anything over ISO 100
    Occasional strong NR ('watercolor effect') artefacts at ISO 80 and ISO 100
    No JPEG quality options (and default setting too highly compressed)
    Some focus hunting and errors at long end of the zoom (especially in low light and at short subject distances)
    Easy to accidentally change settings with your thumb, especially when shooting 'single handed'
    74mm filter size restricts you to Sony's own limited range of filters
    New lens a lot slower (F4.5) at the long end than its predecessor (F3.7)
    Image stabilization doesn't seem quite as effective as competition (and camera doesn't choose a fast enough shutter speed)
    Poor artificial light Auto White Balance
    Small viewfinder - and no eyecup so glare a problem in bright light
    Screen difficult to see in bright daylight, and very low resolution
    Fairly prevalent chromatic aberration
    Strong purple fringing, particularly at wide end of zoom
    HIgher than average distortion
    Corner softness at wide end of zoom
    Movies are a little over-compressed
    No RAW mode
    Sports mode chooses small aperture over high shutter speed, and is therefore pointless unless used in really, really bright light
    'Full' HDTV output only 1080i, not digital output (HDMI)
    Too many options (predictive focus, face detection, ISO) not available in all modes
    Battery life not fantastic when using the LCD and continuous mode IS
    Lacks the robust build quality of some of its competitors
    Overall conclusion

The last generation of big zoom Cyber-shots (the H2 and H5) offered purchasers an interesting choice; two almost identical cameras with a $100 price difference that bought you a bigger, higher resolution screen and an extra million pixels. That the H2 produced better high ISO output and showed marginally less fringing made the choice even more difficult. Our final conclusion was that the H2 offered far better value, but that the H5's screen alone might be enough to push some buyers to reach a little deeper into their pockets.

This time Sony has narrowed the gap between its big zoom flagship and its budget sibling even further - and the price gap is smaller too (around $75 in most cases). Using the same sensor in each camera means choosing between the two is a lot simpler, and in reality comes down to the screen, which in one case (the H9) is excellent; big and bright and articulated, in the other case pretty mediocre. The H9's extra features (NightShot, external buttons for metering and burst mode) may not be essential, but they certainly help sweeten the deal.

So, whilst the H7 does come in at a surprisingly low price for a camera with this level of specification, it's hard to see why anyone wouldn't pay the extra for the H9 unless they were on a seriously tight budget.

Putting aside the 'is it worth saving $75' issue the H7 has all the faults - and most of the good stuff - that we covered in length in the H9 review. The extra wideangle capability is still welcome, and the sheer versatility and creative potential of the 31-465mm range cannot be overstated. It offers an incredibly powerful feature set at a bargain price, and is, for the most part, capable of producing decent results for the average user (producing small prints) with point and shoot simplicity.

To put it another way, if you want a genuinely affordable big zoom camera for snapping the family that you can leave on 'full auto' all the time - and you rarely print your pictures bigger than 6x4 inches - the H7 is (at as little as $350 online) certainly worth a closer look.

But if you've got more exacting image quality standards, want to enlarge more or want to actually use all those advanced features I suspect that, like us, you're going to find the H7 disappointing. At least the H9 has a great screen to take your mind off the fiddly controls and less-than-stellar results; the H7 is what it is - a budget model that, unfortunately, performs like one.Detail Rating (out of 10)
    Build quality 7.5
    Ergonomics & handling 7.0
    Features 8.0
    Image quality 7.0
    Optics 7.0
    Performance (speed) 8.5
    Value 8.5
    Above Average نتیجه گیری

به نظر من اقای قبادی باید ایرادات زیاد این دوربینو قبول کنید چون استفاده کننده هم ازش ناراضیه نمیدونم چرا اسرار دارید فاصله فاحش این دوربین با رقبا خیلی کمه.
    ویرایش توسط بهرنگ : Tuesday 16 October 2007 در ساعت 17:28

بهرنگ پاشایی
    Canon EOS 7D\BG-E7 Battrey Grip\Canon EF-S 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM\Canon EF 100-400mm f/4.5-5.6L IS USM\MANFROTTO MN190X PROB+MN322RC2

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

من می خوام همچین عکسی با H7 بگیرم. مسلما عکاس در این عکس از فاصله 1 سانتی عکس نگرفته و زوم کرده.
    آیا H7 چنین عکسی می گیره؟ اگه میگیره چطور و با چه تنظیماتی؟

دوربینی که این عکس با آن گرفته شده : Fujifilm s9600
    عکاس : آقای محسن حاج عباس (از اعضای سایت عکاسی)

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

H7 = FZ50
    ولی یه دوربین با لنز همه کاره نیاز دارید که از قلم انداختید اون هم FZ 50 ه
    که یه سرو گردن از دوربینهای زیر بالاتره اون هم بیشتر به لطف لنز بینظیرش.
    .
    آقا بهرنگ......
    هر جا اسمی از لایک می شه شما فقط می گیFZ50 به نظرت مقایسه این دوربین با H7 کار درستیه ؟؟؟؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    با این نظر کاوه عزیز موافقم.... به نظر تون اگه بخواهید H7 رو بفروشید چند می خرند؟؟؟؟؟
    دوست عزیز Ali PG ... اینه که می گن نیازهاتون رو بشناسید بعد دوربین بخرید
    Kaveh Ghobadi و Mashhadi Vahid تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

درسته كه قبل از خرید باید خیلی دقت كرد كه چیزی رو كه بهترین انتخاب انجام بشه ولی مطمئن باشید فرق خیلی مهمی بین دوربین های SLR Like وجود نداره. یعنی اصلن ارزش تعویض دوربین به هیچ دلیلی وجود نداره.

در مورد عكس مگس هم 100% مطمئن باشید كه مگس مرده است و با دست روی اون پایه كار گذاشته شده وگرنه با سرعت 18/1 ثانیه از هیچ مگس زنده ای ( حتا در حال سكون) نمی شه عكس گرفت. سایر اطلاعات اگزیف هم نظر بنده رو تایید می كنند.
    فرهاد حسيني

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

درسته كه قبل از خرید باید خیلی دقت كرد كه چیزی رو كه بهترین انتخاب انجام بشه ولی مطمئن باشید فرق خیلی مهمی بین دوربین های SLR Like وجود نداره. یعنی اصلن ارزش تعویض دوربین به هیچ دلیلی وجود نداره.

در مورد عكس مگس هم 100% مطمئن باشید كه مگس مرده است و با دست روی اون پایه كار گذاشته شده وگرنه با سرعت 18/1 ثانیه از هیچ مگس زنده ای ( حتا در حال سكون) نمی شه عكس گرفت. سایر اطلاعات اگزیف هم نظر بنده رو تایید می كنند.
    طبق گفته عکاس دستهای مگس به دلیل متحرک بودن کمی مات شده. به نظر شما مگس مرده است؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali PG نمایش پست ها
    طبق گفته عکاس دستهای مگس به دلیل متحرک بودن کمی مات شده. به نظر شما مگس مرده است؟
    به نظرم به خاطر عمق میدان كم در دیافراگم 2.8 بوده نه حركت مگس .
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

Exclamation پاسخ: H7 رو بفروشم کانن یا فوجی بخرم؟

سلام

اما حالا که باهاش کار می کنم می بینم یه امکانی رو که برای من مهمه نداره. اون هم اینه که مثلا من می خوام از یک زنبور روی یک گل از فاصله 50 سانت تا یک متری عکس بگیرم و برای نزدیک کردن از زوم اپتیکال استفاده کنم و دوربین در حالت زوم ، فوکوس ماکرو را انجام دهد. اما این دوربین این کار را به خوبی انجام نمی دهد.
    اصولا" خیلی از دوربینها در مد ماكرو امكان زوم اپتیكال را اصلا" ندارند و آنهایی هم كه دارند بسیار محدود میشوند, مثلا" در دوربین من این بازه حتی كمتر از 4X است (به دلایلی كه هم میدانم و هم نمیدانم!!! :::big grin::: ) و اگر از یك خط زرد رنگی كه در بالای صفحه مشخص میشود, بیشتر زوم كنید, دوربین توانایی فوكوس نخواهد داشت!!! و مجبورید فاصله را از سوژه كمتر كنید!!

حالا می خوام بدونم دو مدل Canon S5IS و Fujifilm s9600 عمل بالا رو برای من می تونن انجام بدن یا مثل سونی عمل می کنند. یعنی در حالت زوم (بالای 10 برابر یا کمتر) فوکوس ماکرو را به خوبی انجام میدن؟ در ضمن کیفیت فیلمبرداری هم برای من مهم است. که سونی از این نظر عالیه. آیا فوجی و کانن (دو مدل بالا) هم مثل سونی کیفیت فیلم بالایی دارند؟
    فوجی رو فكر نكنم, ولی S3 IS اگر بهتر نباشه, بدتر نیست!!!

30 فریم در ثانیه,ابعاد تصویر 480×640 , میكروفون استریو!!! با كیفیت عالی و فیلتر باد برای حذف صداهای مزاحم و قابلیت تنظیم قدرت میكروفون و البته به لطف هك جدید : امكان فیلمبرداری با حجم بسیار كم (4/1 حجم استاندارد) و ...
    البته فیلمبرداری دوربینهای عكاسی سونی همیشه زبانزد بوده!!! :)

چیز مهم دیگه برای من عکاسیه معمولی در حالت عادیه. می خواستم بدونم فوجی و کانن (دو مدل بالا) مانند سونی عکس می گیرند؟

آیا ارزششو داره دوربین H7 رو بفروشم و یکی از دو مدل بالا رو بخرم؟
    نه, ارزشش رو نداره, در ثانی برای این حرفها دیگه دیر شده...حالا اگر هوس SLR به سرت زد یك چیزی, ولی از این به اونها....ابدا" !!! فرق زیادی با هم ندارند.

در مورد اون مگس هم, حتی اگر مرده باشه, باز هم شارپنس و نورپردازی خیلی خوبی داره, احتمال اینكه از یك كانورتر كلوز آپ استفاده شده باشه, زیاده!!! :::big grin:::
    Kaveh Ghobadi و Behnam_703 تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    18

ضمن اینکه قصد به انحراف کشاندن پرسش شما با بحث بی مورد درباره ی اینکه اصولا آیا این دوربین کیفیت قابل توجهی نسبت به سایر دوربینهای همرده اش دارد یا نه را ندارم باید متذکر شوم که از فروش این دوربین چیزی عاید شما نمی شود چون تصور نمی کنم بهتر از نصف قیمت خریدتان مبلغی برای آن پرداخته شود. اگر واقعا در عکاسی بلندپروازید این دوربین مسلما جوابگوی شما در تمام زمینه ها نخواهد بود. چرا سراغ دوربینهای اس ال آر مقدماتی مثل کانن 350d یا پنتاکس k100d یا نیکون d40 نرفتید؟ (البته اگر محدودیت اقتصادی باعث انتخابتان نبوده. )مطمئن باشید حتی اگر دوربینتان را با قیمت مناسبی بفروشید و همان مدلهای شبه اس ال آر فوجی و کانن و یا پاناسونیک همرده اش را بخرید اختلاف شگفت انگیزی را مشاهده نخواهید کرد.
    shabab تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین