صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15
Like Tree11تشکر

موضوع: Canon یا Nikon مسئله این نیست!

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

پیش فرض Canon یا Nikon مسئله این نیست!

سلام:
    راستش داشتم آماده میشدم برای خریدن یک دوربین SLR در چند ماه آینده و نظر شما رو در این مورد نیاز دارم.
    مهم برای من براند نیست. میدونم هر دو کمپانی عالی هستند اما مهم آینده است. من میخوام در آینده نزدیک یک دوربین بگیرم و لنزهایی که خیالم راحت باشه تا چند سالی بدون نگرانی عکاسی کنم. دنبال بهترین در حال حاضر نیستم دنبال عاقلانه ترین انتخاب هستم.
    دو مدلی که نظرم رو جلب کردن هم اینها هستند Nikon 300D و Canon 40D. میدونم فرق قیمتها حدود 500 دلار هستنش و بعلاوه Nikon 300D هنوز به بازار نیومده اما بالاخره تا 2 ماه دیگه میاد و Canon 40D هم که الان هست و Dcresource.com این ماه میخواد review واسش بنویسه.
    حالا مسئله اینه:
    من اگر Nikon 300D رو انتخاب کنم و لنز هم نیکون بگیرم اگر چند سال دیگه خواستم یک کنن بگیرم به راحتی میتونم از لنزهای نیکون استفاده کنم اما بر عکسش امکان نداره! آیا این نگرانی من درسته یا نه؟ منظورم اینه که با 500 دلاز اضافه دادن برای دوربین جز داشتن امکانت بیشتر خیالم در مورد لنز هم راحت باشه که اگر خواستم بعدا کنن بخرم لنزهام بدون استفاده نمیمونن. آیا این درسته؟
    سوال بعدی هم این هست که در مورد لنزهای خوب آیا قیمتهای لنزهای نیکون خیلی بالاتر از کنن است؟ بررسی که من کردم فرق در اینه که میشه از لنزهای ارزون کمپانیهای دیگه هم در کنن استفاده کرد اما کیفیت لنزهای اونها چنگی به دل نمیزنه و خریدشون عاقلانه نیست. آیا این نظریه درسته؟

یک مسئله دیگه هم این پاراگراف در سایت photo.net هستش که منو در مورد نیکون نگران میکنه.
    Camera for Someone Learning Photography

Most photography instruction these days is done with a digital single-lens reflex (SLR) camera, the same type of camera that you would typically find draped around a photojournalist's neck.
    Suggested Models:
    Canon Digital Rebel XTi and Sigma 30/1.4; the camera has many bells and whistles but they can be disabled when the camera is in manual mode.
    Nikon D40 and Sigma 30/1.4 lens (Nikon has been losing market share to Canon for many years and the Canon EOS system is probably a better investment)
    لطفا به جمله ای که قرمز کردم دقت کنین!
    لینک به عنوان رفرنس: http://photo.net/equipment/what-camera#learning

ببینین دوستان من با باز کردن این موضوع اصلا دنبال ایجاد بحث و جدل سر ایندو براند نیستم. همه قبول داریم هر دو عالی هستند و هر کسی که با هر کدام کار کرده اینقدر علاقمند شده که به نظرش بهترینه و این بهترین دلیل برای اینه که در جنگ بین طرفداران هر کمپانی برنده و بازنده ای وجود ندارد. تنها هدف من در این موضوع یافتن بهترین انتخاب برای صرف هزینه نسبتا بالاست. اینکه بعدا احساس نکنم میتونستم انتخاب عاقلانه تری در مورد دوربین کنم.
    ممنون
    علی

كاربر همراه Babak25 آواتار ها
    تشکر کرده
    871

پیش فرض پاسخ: Canon یا Nikon مسئله این نیست!

مهم برای من براند نیست.
    هزينه اي كه پرداخت مي كنيد چطور؟ حاضر هستيد براي Nikon D300 با يك لنز مثلاً 200-18 حداقل 2.5 ميليون تومان پرداخت كنيد؟

من میخوام در آینده نزدیک یک دوربین بگیرم و لنزهایی که خیالم راحت باشه تا چند سالی بدون نگرانی عکاسی کنم.
    يعني چي؟ عكاسي هم مگه نگراني داره؟!

بعلاوه Nikon 300D هنوز به بازار نیومده اما بالاخره تا 2 ماه دیگه میاد
    اين دوربين تا چند روز ديگه وارد بازار بين المللي ميشه و ظرف يك تا دو هفته بعد از آن به ايران مياد.

من اگر Nikon 300D رو انتخاب کنم و لنز هم نیکون بگیرم اگر چند سال دیگه خواستم یک کنن بگیرم به راحتی میتونم از لنزهای نیکون استفاده کنم اما بر عکسش امکان نداره!
    عجب منطقي! فكر نمي كنم اين دليل خوبي براي خريد هر كدام از اين برندها باشد.

سوال بعدی هم این هست که در مورد لنزهای خوب آیا قیمتهای لنزهای نیکون خیلی بالاتر از کنن است؟
    در بسياري موارد لنزهاي خوب كنون و نيكون هم قيمت هستند. ولي عموماً لنزهاي ارزان قيمت نيكون از همتاي كنوني بهتر هستند. فلاش هاي نيكون هم ارزان تر از كنون است.

بررسی که من کردم فرق در اینه که میشه از لنزهای ارزون کمپانیهای دیگه هم در کنن استفاده کرد
    اگر منظورتان لنزهاي سيگما و تامرون و توكينا و ... است، اين لنزها براي مونت نيكون هم توليد مي شود.

اینکه بعدا احساس نکنم میتونستم انتخاب عاقلانه تری در مورد دوربین کنم.
    شك ندارم كه هيچ موقع از انتخابتان پشيمان نخواهيد شد. چون تا حالا فرد پشيماني نديده ام (حالا از توابين بگذريم!). ولي به نظرتان بهتر نيست با يك مدل ارزان تر شروع كنيد و سپس آگاهانه تر هزينه بيشتري بپردازيد؟
    rezakh، GITANE و smn تشکر می‌کنند.
    بابك قبادي
    Nikon D80 | Nikon 18-200 f/3.5-5.6 VR | Tokina 12-24 f/4 | Speedlight SB-800 | Remote ML-L3
    Lowepro Toploader 70 AW | NG Medium Backpack | Manfrotto 190XPROB + 804RC2

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

دوست عزیز متاسفانه اطلاعات بنده برای راهنمایی شما چندان قد نمیده ولی مطمئنم تعداد پستهای این تاپیک تا فردا کلی بالا میره و دوستان شما را راهنمایی خواهند کرد. تنها تناقض جمله سایت photo.net این است که درست است که بر گردن فوتوژورنالیستها کنون دیده میشود اما نه 400 دی بلکه سری 1دی.
    در مورد از دست رفتن بازار نیکون هم حداقل در کشور سازنده انها یعنی ژاپن بزرگترین سهم بازار اس ال ار در دست نیکون است (لینک را پیدا نکردم)

در ضمن لنزهای نیکون تنها با استفاده با تبدیل بر روی کنون قابل استفاده است که بسیاری از مشخصات لنز را در هم میریزد اصلا به این فکر نکنید. در مورد لنزهای حرفه ای هر دو شرکت لنزهای عالی و گران تولید میکنند که خیلی تفاوت قیمت ندارند و تعداد لنزهای حرفه ای کنون فکر میکنم بیشتر از نیکون باشد اما به نظر من لنزهای ارزان قیمت نیکون کیفیت بهتری نسبت به لنزهای ارزان کنون داشته دارند.
    حالا چرا این سایت میان پیامبران جرجیس را انتخاب کرده حالا چرا حتما 30 سیگما باید خرید مثلا 55-17 کنون یا نیکون ایرادی دارند.
    به نظرم 300 دی با ورود به بازار ایران قیمتی کمتر از 1700 تا 1800 خواهد داشت و مدتی پایین امدن ان طول میکشد.
    شاید الان 40 دی انتخاب بهتری باشد. شاید دی 300 مشخصات بهتری داشته باشد ولی دوست گرامی مگر ما میخواهیم با دوربین چه کار کنیم؟ چه کاری هست که دی 300 انجام میدهد اما 40 دی نمیتواند؟ داشتن اتومبیلی با حداکثر سرعت 400 کیلومتر در جایی که حداکثر 100 کیلومتر سرعت میروید چه لزومی دارد.

نگران ورشکست شدن نیکون و کنون هم نباشید دوربینتان را بخرید و از عکاسی لذت ببرید.

موفق باشید.
    Amir Mohebi، infinity، farhad44 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    1

سلام:
    ممنون از جوابتون.
    راستش در حدود 3000 دلار عددی بود كه میخواستم بپردازم هم برای دوربین و هم برای لنز. الان نه حدود 4 ماه دیگه! اما با راهنمایی شما به نظر میاد كه خیلی بالاست برای خرید دوربین و شاید بهتر باشه كه خیلی كمتر از اینها خرج كنم و فرق زیادی هم نباید باشه برای یك عكاس آماتور.
    در مورد منطق هم منم موافق شما هستم كه در هیچ موردی لذت عكاسی با هر كدوم از این دوربینها پشیمونی نداره. به هر حال میخواستم نظر شما رو هم بدونم.
    بازم ممنون
    علی
    ویرایش توسط benign : Wednesday 24 October 2007 در ساعت 19:12 دلیل: ویرایش و اضافه کردن!

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

ببخشید بنده پست بابک را ندیدم ولا یکی سری مطالب را تکراری نمیگفتم.
    Babak25 تشکر می‌کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه rezakh آواتار ها
    تشکر کرده
    2259

نقل قول نوشته اصلی توسط benign نمایش پست ها
    سلام:
    ممنون از جوابتون.
    راستش در حدود 3000 دلار عددی هستش كه میخوام بپردازم هم برای دوربین و هم برای لنز. الان نه حدود 4 ماه دیگه! در مورد منطق هم منم موافق شما هستم كه در هیچ موردی لذت عكاسی با هر كدوم از این دوربینها پشیمونی نداره. به هر حال میخواستم نظر شما رو هم بدونم.
    بازم ممنون
    علی
    تا ۴ ماه دیگه کلی دوربین اومده کلی دوربین رفته .قیمتها هم که ثابت نیست ممکنه یچیزی الان ارزون باشه .تا ۴ ماه دیگه سر بفلک بزنه و بلعکس
    برای همین موقعی که خواستی بخری تصمیم بگیر چه دوربینی بگیری

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

من اگر Nikon 300D رو انتخاب کنم و لنز هم نیکون بگیرم اگر چند سال دیگه خواستم یک کنن بگیرم به راحتی میتونم از لنزهای نیکون استفاده کنم اما بر عکسش امکان نداره! آیا این نگرانی من درسته یا نه؟ منظورم اینه که با 500 دلاز اضافه دادن برای دوربین جز داشتن امکانت بیشتر خیالم در مورد لنز هم راحت باشه که اگر خواستم بعدا کنن بخرم لنزهام بدون استفاده نمیمونن. آیا این درسته؟
    این بخش رو من دقیق کنم.
    شما از لنزهای کانن روی نیکون نمی‌توانید استفاده کنید.
    اما نکته اینه که لنزهای نیکون روی کانن هم به درد خاصی نمی‌خورن!
    یعنی شما اتوفوکوس رو از دست دادین... مثلا آیا حاضر هستید با ۷۰-۲۰۰ ۲.۸ نیکون؟ با قیمت حدود ۱۶۰۰ دلار؟ روی کانن با فوکوس دستی کار کنید؟ اونهم بدون داشتن صفحه فوکوس مناسب؟ و یا اینکه لازم باشه ۲۵۰ دلار خرج صفحه فوکوس کنید؟

اگر آماتور هستید و می‌تونید چنین هزینه ای رو انجام بدین؟ یه بدنه نیکن (حتی دی۸۰) با ۱۸-۲۰۰ می‌تونه مایه لذت شما از عکاسی بشه... تا تاریخی بیش از یک سال...
    که بعد از اون با آگاهی شخصی از نحوه عکاسی و نیازهای دقیقتون لوازمتون رو تکمیل کنید.
    در مورد کانن هم همینطوره...
    مثلا ۴۰ دی قیمت مناسبی پیدا کرده... با ۱۸-۸۵ و اندکی تحمل رنج پایینش ... و یا ترکیبش با یه ۷۰-۳۰۰ میتوانید یه ست جمع و جور داشته باشید.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    10

دوست عزیز،

این جمله کلیشه شده ولی خوب واقعیته: تجربه که شما در عکاسی در ظرف چهار ماه بدست میارین خیلی خیلی با ارزش تر از این کشمکش بر سر انتخاب دو دوربینه که معطل بشید.

یه نگاه به این مقاله کن راکول بندازین تا بهتر متوجه بشین که مهمترین بخش دوربین پونزده سانت پشت چشمی اون دوربینه.

http://www.kenrockwell.com/tech/notcamera.htm

روی ارزیابی های فتو دات نت هم زیاد حساب باز نکنید. این سایت خیلی یکجانبه در جهت تبلیغ کنون مطلب منتشر می کنه. مثلا اینها در مورد نیکون دی 80 تا الان هیج مقاله ای ننوشتن. اگر کسی می گه این از روی غرض نیست من که باورم نمشه. البته من خودم کنون دارم. ....

با بودجه ای هم که شما در نظر گرفتین انتخاب دور بین مشکلی نخواهد بود بلکه باید ببینید که از چه لنز یا لنزهایی در آینده نزدیک می خواهین استفاده کنید.

این لینک هم شاید براتون سودمند باشه

http://www.kenrockwell.com/tech/great-camera.htm

موفق باشید
    Amin Zarif تشکر می‌کند.

كاربر همراه mahyar آواتار ها
    تشکر کرده
    1183

با سلام

البته منو ببخشید جایی که دوستان خبره می نویسند بنده دخالت می کنم

به نظر من شما ابتدا یک دوربین سبکتر فرقی نمی کند که نیکون یا کنون باشه بگیرید تقریبا یکی هستند یک مدتی استفاده کنید به قول یکی از دوستان در این مدت هم تجربه کسب می کنید و هم اگر دوربین نیازتون رو بر طرف نکرد یک بدنه قویتر بگیرید چون کسی که یک دستگاه یک میلیون و خورده ای می گیره مطمئنا یک دوربین سبکتر هم از نظر قیمت و هم از نظر وزن احتیاج داره بیشتر دوستانی که دیدم همین نظرو داشتند من خودم هم یک بدنه D200 داشتم ولی به خاطر همین مسئله یک D80 با 18-200 گرفتم تا همیشه دنبالم باشه
    اگر هم هر کدام ور شکست شوند در بدترین حالت سرنوشت مینولتا را پیدا می کنند
    زیاد نوشتم منو ببخشید
    ویرایش توسط mahyar : Thursday 25 October 2007 در ساعت 12:21
    مهیار سیاسی

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

آقا كاوه قبادی عزیز،كجایی؟سلامتی انشاالله؟غیبتت نگرانمون كرده!
    ویرایش توسط Amin Zarif : Thursday 25 October 2007 در ساعت 01:03

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین