صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27
Like Tree19تشکر

موضوع: D40x or EOS 350D

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

پیش فرض پاسخ: D40x or EOS 350D

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya1 نمایش پست ها
    ببين دوست من كلا كلاس DSLR ها با كامپكت ها و شبه ٍslr ها فرق میكنه
    خیلی خوب اگر نیاز به رنگ بندی خوب و شادابی رنگ دارید h9 بهترین گزینه است چون میدانیم كه سونی در پراسس خود كمی دستكاری انجام میدهد تا عكس ها به نظر جذاب تر به نظر برسد.
    ولی اصولا DSLR ها خروجی سافتی دارند حتی با دستكاری شارپنس كنتراست سچ.........
    .چرا؟؟؟؟؟
    دلیل این امر این است كه كسی كه با این دوربین ها كار میكند میداند پراسسی كه خودش انجام میدهد بسیار بهتر از پراسس خود دوربین خواهد بود .و عكس سافت را خيلي بهتر از عكس دستكاري شده ميتوانُُ edite كرد . هر چند اطلاعات عكس JPG موقع SAVE شدن قفل میشود!
    بهترينedite را میتوان بر روی فایل هایraw انجام داد زیرا اطلاعات عكس كاملا خام میباشد.

البته كامپكتهایی نیز وجود دارند كه خروجی raw را ساپورت میكنند ولی خب مشكلاتی چون نویز پذیری و عوامل دیگر
    همچنان وجود خواهد داشت
    شما اصولا در h9 نمیتوانید تنظیم درستی بر روی عكس انجام بدهید
    1-خروجی شما jpg است
    2 عكس شما یك بار پردازش كلی شده است و ممكن است قسمتی از اطلاعات تصویر شما از دست رفته باشد.......
    مهم ترین مزیت DSLR ها كم نویز بودن آنها است كه این امر بیشتر خود را در iso های بالا و نوردهی های طولانی تر نمایان خواهد كرد .
    350D و 40dx در رده خود نیز بسیار عالی هستند اصولا كنون ها كم نویز تر هستند.

از نظر لنز هم هر كدام لنزهای خاص خودشان را دارند اصولا برای نیاز شماOS 18-200 سیگما توصیه میشود
    سیگما برند مشترك است و برای هر دو مونت مخصوص دارد. قیمت حدود 550
    البته از حد اقل فوكوس آن اطلاع دقيقي ندارم

موفق باشيد
    جناب رحیم زاده از راهنمایی شما ممنونم.
    پس 550 تومن باید هزینه کنم واسه لنز تله :( پس فعلا باید از خیر زوم بالا بگذرم.

اگه در مورد یک لنز ماکرو که از نظر قیمت مناسب باشه و چیز بدرد بخوری هم باشه ، اطلاعاتی بدین حسابی ممنون میشم. چون از خیر عکسبرداری ماکرو نمیتونم بگذرم

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

برای ماکرو:
    ارزانترین انتخابی که دارید، 70-17 سیگماست. فکر میکنم حدود 350 تومان.
    برای تله هم:
    200-18 سیگما تقریبا ارزانترین لنز تله ای است که خیلی از دوستان بهیچوجه آن را توصیه نمیکنند. لنزی که برای کنن توصیه میشود 200-70 کنن است که با F4 و بدون لرزشگیر حدود 700 تومان است.
    برای نیکون، نیکون یک لنز تله 200-18 داره که لنز خوبی است که اگر اشتباه نکنم آنهم حدود 700 تا 750 تومان است.
    Persian، Kaveh Ghobadi و Amir Tavakoli تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط darya_s نمایش پست ها
    برای ماکرو:
    ارزانترین انتخابی که دارید، 70-17 سیگماست. فکر میکنم حدود 350 تومان.
    برای تله هم:
    200-18 سیگما تقریبا ارزانترین لنز تله ای است که خیلی از دوستان بهیچوجه آن را توصیه نمیکنند. لنزی که برای کنن توصیه میشود 200-70 کنن است که با F4 و بدون لرزشگیر حدود 700 تومان است.
    برای نیکون، نیکون یک لنز تله 200-18 داره که لنز خوبی است که اگر اشتباه نکنم آنهم حدود 700 تا 750 تومان است.
    ممنونم از راهنمایی هاتون
    دیگه خیالم راحت شد كه باید به لایك ها قناعت كنم و از بلای خانمانسوز SLR چشم بپوشم
    در سال شاید یک یا دوبار احتیاج به یک عکس حرفه ای واسه کارم دارم که اون موقع از عکاسان حرفه ای کمک میگیرم.
    همون لایکها در 99% مواقع کارم رو راه میندازن.

از راهنمایی شما و تمام دوستان ، از جمله آقای قبادی عزیز هم متشکرم
    اگه قضا و بلایی نازل نشه و عیب و ایراد جدیدی در اچ 9 پیدا نکنم ، واسه خریدش اقدام میکنم.
    و از اون به بعد دوباره مزاحم میشم که ازتون عکاسی یاد بگیرم

البته به این فرم هم معتاد شدم

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط darya_s نمایش پست ها
    برای تله هم:
    200-18 سیگما
    تقریبا ارزانترین لنز تله ای است که خیلی از دوستان بهیچوجه آن را توصیه نمیکنند.
    ما بالاخره نفهمیدم قسم حضرت عباس رو باور كنیم یا...

یكی میگه 18-200 سیگما خوبه
    یكی میگه به درد نمی خوره
    یكی ازش عكس میذاره كه خیلی عالیه
    یكی هم میگه دوستان اصلا توصیه نمی كنند

این آقای مدیر كل جناب آقای هادی هژیر آذر

ایشون تست كردن چند تا عكس گذاشتن

نتیجه گیری ای كه كردن این بوده كه لنز خوبیه

حالا ما به قول اون دوستمون زن و بچه دارا با این خرج و مخارج زندگی باید چی كار كنیم كه یك لنز تله می خوایم

كه خب این لنز هم تله خوبی داره و هم واید متوسط

یكی نظر بده لطفا
    .
    .
    .

كاربر همراه avang777 آواتار ها
    تشکر کرده
    380

خدمت دوستان عزیزم سلام
    من تصمیمی كه دارم را می گویم شاید به درد شما هم بخورد.قصد من خرید یك 350 یا 400 دی كنون در مرحله اول و در مرحله بعدی یك لنز 200-55 یا 250-55 سیگما یا كنون است.فكر می كنم سیگما 200-55 را بگیرم زیرا هم رینگ فكوس دستی دارد و هم تیغه های دیافراگ آن 8 عدد است كه از كنون 2 عدد بیشتر است در نتيجه طبق گفته ريش سفيد هاي خانقاه بوكه بهتري خواهد داشت.
    قيمت آن هم حدود 150 هزار تومان است(مهمترين وجه تمايز :::big grin:::).اما كنون 200-55 حدود 250 هزار قيمت دارد.يعني 350 دي +سيگما=575+150=725 .براي يك عمر من كافيست.
    اگر تحمل ضربات محكمتري را داشته باشم :::big grin::: كنون 400 را مي گيرم با همين لنز.
    اگر اساتيد نظر خود را در اين مورد كه 350 بگيرم يا 400 هم اعلام بفرمايند ممنون خواهم شد.
    موفق باشيد عزيزان
    امير عباس ولي
    samsung GX-10

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط avang777 نمایش پست ها
    خدمت دوستان عزیزم سلام
    من تصمیمی كه دارم را می گویم شاید به درد شما هم بخورد.قصد من خرید یك 350 یا 400 دی كنون در مرحله اول و در مرحله بعدی یك لنز 200-55 یا 250-55 سیگما یا كنون است.فكر می كنم سیگما 200-55 را بگیرم زیرا هم رینگ فكوس دستی دارد و هم تیغه های دیافراگ آن 8 عدد است كه از كنون 2 عدد بیشتر است در نتيجه طبق گفته ريش سفيد هاي خانقاه بوكه بهتري خواهد داشت.
    قيمت آن هم حدود 150 هزار تومان است(مهمترين وجه تمايز :::big grin:::).اما كنون 200-55 حدود 250 هزار قيمت دارد.يعني 350 دي +سيگما=575+150=725 .براي يك عمر من كافيست.
    اگر تحمل ضربات محكمتري را داشته باشم :::big grin::: كنون 400 را مي گيرم با همين لنز.
    اگر اساتيد نظر خود را در اين مورد كه 350 بگيرم يا 400 هم اعلام بفرمايند ممنون خواهم شد.
    موفق باشيد عزيزان
    آقا امیر عباس الان فكر می كنم وضعیت من و شما خیلی به هم شبیه توی انتخاب دوربین و لنز و نداشتن بودجه لازم برای تهیه اونها البته به علت داشتن زن و بچه:::big grin::: البته من یه دختر 3 ساله دارم و زیادم برام خرج نمی تراشه ولی خوب آدم وقتی از زندگی مجردی به زندگی متاهلی وارد میشه نمی تونه دنبال عشق و هوس های دوران جوانی و مجردیش بره و دخل و خرج باید حساب و كتاب داشته باشه دیگه

در مجموع من نظر خودم رو می گم شما هم فكر كن من 350 دی گرفتم و احساس می كنم نیاز به 2 مگ بیشتر 400 دی نیست اصلا و حالا چیزای دیگه ای كه دوستان زحمت كشیدن و در مورد مزیتاش گفتن من فكر می كنم همین مقدار برای ما كافیه
    فقط می مونه لنز كه من حاضرم یه كمی بیشتر بدم و یه لنز خوب همه كاره تهیه كنم تا دیگه به فكر تهیه یه لنز جدید نباشم
    مثلا احساسم نسبت به این 18-200 سیگما كه لرزه گیر داره خیلی خوبه و فكر كنم هم واید متوسط و تله خوب و قابل قبولی برای ما داره
    وگرنه باید به فكز تهیه دو تا لنز باشیم تا بتونیم این رنج رو پر كنیم

در هر حال اون 55-200 كانن هم قیمتش مناسبه ولی لرزه گیر نداره
    این 18-200 سیگما قیمتش بالاست ولی لرزه گیرش واقعا توی تستایی كه آقا هادی عزیز انجام دادن و زحمتشو كشیدن عالی بوده ولی خب همچنان قیمت خیلی بالاست و برای من و شما فكر نكنم مقدور باشه

فكر كنم 55-200 كانن گزینه بهتری باشه

بعد یه چیزی آقا امیر عباس فكر نمی كنیم یعنی به خودم و شما و همه دوستان می گم
    فكر نمی كنیم كه ما یه كم توقعمون رو بردیم بالا
    یعنی اون سال 98 یا 2000 یا 2001 یا 2002 و 2003 كه هنوز بعضی لنزای خوب نیومده بود این عكاسای بیچاره دنیا كه خیلی هم عكسای قشنگی گرفتن با این لنزای بدون موتور فوكوس و بدون لرزه گیر چطور كار می كردن

شاید هم پول خرید لنز بالاتر رو هم داشتن ولی این لنزا موجود نبود
    حالا ما هم فكر كنیم اصلا این لنز نیست اونم به خاطر كمبود بودجه و خودمونو گول بزنیم و یكی از همین لنزای ارزون قیمت رو بگیریم و كارمون رو راه بندازیم
    می دونید مشكل كجاست لنزای جدید و با كیفیت میاد و اشكالات مدل های قبلی اصلاح میشه و بچه ها می گن كه فلان لنز خوب نیست و آشغاله یا باید بندازیمش توی سطل آشغال
    ولی در حقیقت اون روزی كه این لنزای جدید نبود و همین لنزای به درد نخور الان بود ملت عكاس با همینا عكس می گرفتن و چه عكسایی هم از این لنزای قدیمی تر توی سایتها هست

بازم باید ببینیم نظر دوستان گلمون چیه شاید كسی طرز فكر دیگه ای داشته باشه و یا بتونه نظر بهتری ارائه كنه و ما رو در تصمیم گیری بهتر كمك كنه

آقا امیر عباس به هر نتیجه ای كه رسیدی ما رو هم خبر كن

فعلا...

یا علی مدد
    ویرایش توسط okey : Sunday 3 February 2008 در ساعت 17:30 دلیل: تصحیح غلط ها

تشکر کرده
    380

سلام
    من هم نظر شما را دارم.لنزهای بدون لرزه گیر هم كار خود را خیلی خوب انجام می دهند.فقط باید كمی بیشتر دقت كرد.در ثانی مگه مصرف كننده هایی مثل من و شما می خواهیم نمایشگاه بزنیم.به قول شما همین لنزهای به درد نخور هم روزی بهترین بوده اند و حالا دل آزار شده اند.
    من فكر می كنم برای من همان 200-55 سیگما كه مكمل لنز كیت كنون 350 است بهترین گزینه باشد.زیرا زوم دستی دارد كه من به آن عادت دارم.(به خاطر دوربین فعلیم).كیفیت آن هم برای من كافیست.فقط باید هنر داشت و تواناییهای این لوازم را كه روزی شاید خیلی هم خوب بوده اند بیرون كشید.كنون 350 هم افت قیمت خود را كرده و دوربین خوبی هم است و شاید سالهای سال هم نتوانم از قابلیتهای آن استفاده كنم.ان شا... شما هم تصمیم نهایی را زودتر بگیرید.
    تا بعد
    موفق باشید
    امير عباس ولي
    samsung GX-10

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط avang777 نمایش پست ها
    سلام
    ............

زیرا زوم دستی دارد كه من به آن عادت دارم.

موفق باشید
    این یعنی چی اونوقت ؟

اینجا ها رو هم بخونید به نسبت قیمتش لنز خوبی است ظاهرا.

کد:
    http://www.ephotozine.com/article/Sigma-55-200-f4-56-DC

http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/177/cat/all
    darya_s و avang777 تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

یعنی اون سال 98 یا 2000 یا 2001 یا 2002 و 2003 كه هنوز بعضی لنزای خوب نیومده بود این عكاسای بیچاره دنیا كه خیلی هم عكسای قشنگی گرفتن با این لنزای بدون موتور فوكوس و بدون لرزه گیر چطور كار می كردن
    ولی در حقیقت اون روزی كه این لنزای جدید نبود و همین لنزای به درد نخور الان بود ملت عكاس با همینا عكس می گرفتن و چه عكسایی هم از این لنزای قدیمی تر توی سایتها هست
    یعنی چی اونوقت که لنزهای قدیمی به درد نخور بودن؟
    درسته که لنزهای قدیمی موتور فکوس و لرزه گیر نداشتن، اما به لحاظ کیفیت اپتیکی که مشکلی نداشتند و لنزهای خیلی خوبی هم بوده.

با لنز بدون موتور فکوس و لرزه گیر کار کردن هم خیلی شاق نیست و نبوده، اینکه میگید چه عکسهای قشنگی باهاشون گرفتن، مهم کیفیت اپتیکی لنز هست.

اگر کسی میگه 200-55 سیگما، لنز خوبی نیست به لحاظ اپتیکی میگه. توی همین فروم هستند دوستانی که اون رو بخاطر قیمت ارزونش خریدن و حسابی پشیمون شده اند. اگر تاپیکهای مرتبط رو کامل بخونید، حتما به این موارد بر میخورید.

اما مسلما شما در تصمیم گیری خودتون مختارید و مسلما با همین لوازم ارزان قیمت هم میتونید از تواناییهای خودتون استفاده کنید.
    avang777 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    380

با سلام خدمت دوستان عزیز
    در مورد فرهاد خان عزیز :
    (این یعنی چی اونوقت ؟ )
    منظور من رینگ فكوس بود كه ظاهرا لنز 200-55 كنون فاقد آن است.
    (اینجا ها رو هم بخونید به نسبت قیمتش لنز خوبی است ظاهرا.)
    در مورد آدرسها هم بسیار ممنون .استفاده كردم اما هنوز فرصت نكردم به طور كامل متن را مطالعه كنم . به نظر من كه كیفیت خیلی خوب نبود خیلی هم بدی نداشتند ولی چیزی كه خیلی به چشم میاد مات بودن تصویر یا شارپ نبودن آن است.لطفا شما هم نظر و پیشنهادتان را البته نه در مقایسه با موارد استفاده خودتان بفرمایید.به طور كلی لنزی می خواهم كه مكمل 55-18 باشد در همان حد كیفیت. ماكرو بتوانم عكس بگیرم و مقداری هم تله داشته باشد.250-55 چطور است؟
    در مورد دوست گرامی darya-s:
    بله شما صحیح میفرمایید اما كسی هم كه یك لنز 150 تومانی می خرد انتظار كیفیت یك لنز 500 یا 700 یا یك ملیونی و بالاتر از آن ندارد. آیا به نظر شما كیفیت این لنزها از لنز كیت كنون 350 یا 400 بدتر است؟ اگر در آن حد باشد كه برای من خیلی هم خوب است.
    البته من در فروم گشتم و در مورد این لنزها چیز خاصی ندیدم كه دوستان گفته باشند.چند بار هم پرسیدم اما ظاهرا ارزش این لنزها آنقدر كم بوده كه پاسخی داده نشد.
    اگر عزیزان راهنمایی بیشتری بفرمایید ممنون می شوم.
    ویرایش توسط avang777 : Monday 4 February 2008 در ساعت 08:18
    shabab تشکر می‌کند.
    امير عباس ولي
    samsung GX-10

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین