نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree18تشکر
  • 1 Post By Rofougaran
  • 7 Post By QashQai
  • 2 Post By faezeh
  • 5 Post By QashQai
  • 3 Post By QashQai

موضوع: عكاسان حرفه ای كدام یكی را ترجیح می دهند؟ canon 40D یا Nikon D300

كاربر همراه armin_rahimian آواتار ها
    تشکر کرده
    66

Question عكاسان حرفه ای كدام یكی را ترجیح می دهند؟ canon 40D یا Nikon D300

سلام

من این هفته قصد خرید دوربین جدید دارم. بین انتخاب دو دوربین مانده ام. ظاهر و راحتی کار با دوربین Nikon D300 خیلی بهتر از Canon 40D است. ولی علاقه خاصی به Canon 40D دارم. پردازنده DIGIC III دارد و لنزهای سری S نیز روی آن نصب می شود.

شما کدام یکی را پیشنهاد می کنید؟

Nikon D300 یا Canon 40D ؟ البته نیکون 300-400 هزار تومان گران تر است.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2447

پیش فرض پاسخ: عكاسان حرفه ای كدام یكی را ترجیح می دهند؟ canon 40D یا Nikon D300

جناب رحیمیان سلام.
    شاید اینا مفید باشه:

http://akkasee.com/forum/showthread.php?t=3808 مقایسه 30دی و دی 200
    http://akkasee.com/forum/showthread.php?t=5356 کدامیک؟ 30دی 400دی دی80 دی 200
    armin_rahimian تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط armin_rahimian نمایش پست ها
    سلام

عكاسان حرفه ای كدام یكی را ترجیح می دهند؟ canon 40D یا Nikon D300

سلام: آقای رحیمیان عكاس های حرفه ای معمولا اینجوری به قضایا نگاه نمیكنند..... اول نیاز خود را بر اساس بودجه تعریف میكنند. نوع كار.... توانایی ها.... نهایتا با شناختی كه از ابزار الات بدست میارند بهترین تطابق با خواسته های خود را بدست آورده و دوربین را انتخاب میكنند. پیشنهاد میدم اینجوری انتخاب نكنید! اول نیازهاتون رو ارزیابی كنید ممكنه یك دی3 نیكون با توجه به بودجه و نیاز بدرد شما بخوره. شاید هم یك......
    .
    .
    عكاس های حرفه ای زیادی هستند كه از هر چیزی استفاده میكنند..... ترجیحا سوال رو عوض كنید نتیجه بهتری میگیرد.... ارادتمند
    A_Maddah، infinity، Kaveh Ghobadi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    66

من بیشتر از محصولات و کالاهای تجاری عکاسی می کنم. معمولا بیشتر این کالاها کوچک هستند و نیاز به عکس های ماکرو دارد. مثل قرص، شربت، حافظه و ....

ولی گاهی اندازه های بزرگتری مثل کیف و کفش و ... نیز وجود دارد.
    اکنون با دوربین بسیار ساده ای نیاز خودم رو برطرف کرده ام ولی حرفه ای نیست.
    با این توضیحات می تونید راهنمایی کنید ؟

كاربر آشنا faezeh آواتار ها
    تشکر کرده
    5

من خودم 40 دی دارم ولی به قول آقای قبادی در همین انچمن در مورد تفاوت دوربین ها شما باید در اول خودتان با خودتان كنار بیایید كه چه دوربینی نیاز شما را بر طرف می كند
    و همین طور چقدر بودجه برای این كار دارید
    در ضمن بین 40 دی و دی 300 300 تومان تفاوت هست
    در ضمن نمی تونی 1ملیون و نیم پول دی 300 بدی 1 لنز 100 تومانی براش بگیری كار كنی كه:::big grin:::
    ویرایش توسط faezeh : Sunday 23 March 2008 در ساعت 15:46 دلیل: تصحيح
    Kaveh Ghobadi و armin_rahimian تشکر می‌کنند.
    CANON EOS 40 D + Sigma 18-200 3.5-6.3 dc os +Canon 18-55 is
    CANON EOS 300X + 18-70

تشکر کرده
    5125

ببینید دوست من یك زمانی من اس3 داشتم..... این دوربین تمام این نیازها مورد اشاره شما رو در حد متعارف برآورده میكنه. منتها ابعاد چاپ عكس نسبت به فاصله دید هم نكته ای است كه نمیشه ازش گذشت. در كل تمام دوربین های اس ال ار جونشون به لنزهایی بستگی داره كه شما واسه اونها استفاده میكنید. پس بودجه را باید طوری تنظیم كنید كه لنزها رو هم شامل بشه وگرنه استفاده از یك 40 دی با یك لنز معمولی شاید آنچنان تفاوتی نداشته باشه با یك اس3 اگر كه بخواهید ابعاد عكس رو كوچك چاپ كنید یا در شرایط نرمال عكاسی كنید. جسارت نباشه منظورم این نیست كه به این موارد واقف نیستید. بلكه تاكید من اینه كه فقط شمایید كه نیازهاتون رو باید بهتر و دقیق تر به دوستان فروم معرفی كنید. دی 300 دوربینی بوده كه برترین دوربین سال لقب گرفته ولی میدونید اگر بخواهید از قابلیت ثبت تصاویر اون بهره ببرید در زمینه ماكرو باید لنز معروف ماكرو نیكون رو هم خریداری كنید. پس بودجه چیز دیگری خواهد شد..... در كل باید یك چشم اندازی به آینده داشت. كه اینرو هر كسی فقط و فقط خودش میدونه. اگر سوال های كه بپرسید مبتنی بر این اصول باشد ( نوع چاپ. كارهایی كه انجام میدهید. ممكنه در آینده دوربین همین باشد یا خیر یا چه میزان به كارایی دوربینتان علاقه یا آگاهی دارید . آیا دوربین همیشه همراهتان هست یا خیر بودجه حداكثر چقدر خواهد شد یا در آینده واسه دوربین فرضی خریداری شده افزایش بودجه میدهید..... چیزهایی از این قبیل)
    مطمین باشید جوابهایی را كه در یافت میكنید بسیار دقیق تر خواهد بود.
    Kaveh Ghobadi، M.Homayouni، Behnam_703 و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    66

از راهنمایی شما اساتید بی نهایت سپاس گذارم.
    پاسخ های شما بسیار مفید بود.

كاربر همراه fireboy آواتار ها
    تشکر کرده
    77

سلام دوستان.
    میخواستم از کسانی که 40d دارن بپرسم که ایرادهای این دوربین رو در چه مواردی میبینید؟
    تشکر.
    طراحی وب (تماس)
    ...
    Canon 40D ● 24.105 L ● Sigma 10.20 - Sony F717
    Photoblog: Piklog.com

تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط fireboy نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    میخواستم از کسانی که 40d دارن بپرسم که ایرادهای این دوربین رو در چه مواردی میبینید؟
    تشکر.

سلام پیشنهاد میدم یک سری به تاپیک 40دی بزنید و مروری داشته باشید احیانا سوالی بود انجا بپرسید به جمع بندی بهتری میرسید

ارادتمند
    fireboy، A_Maddah و babakdin543 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه sam_moghadam آواتار ها
    تشکر کرده
    451

پردازنده Digic Iii دارد و لنزهای سری S نیز روی آن نصب می شود.
    احتمالاً لنز های سری L مد نظر شما بوده...
    این دو دوربین هر 2 از بهترین ها هستند. به نظر من شما اول به بودجه خود نگاه کنید. فراموش نکنید که به هر حال علاوه بر لنز نرمال حد اقل یک لنز ماکرو هم نیاز دارید و حدوداً 700 تومان هزینه این لنز را باید در نظر بگیرید.
    بدون در نظر گرفتن قیمت دوربین نیکون مزیت هایی نصبت به 40d دارد . و در نهایت به نظر من یکی از مهم ترین گزینه ها سلیقه و علاقه شما به یک برند است. من شخصاً به برند کنون علاقه بیشتری دارم و هنگام خرید به دلیل علاقه بیشتر به سمت دوربین های کنون جذب شدم
    سام مقدم