صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22
Like Tree37تشکر

موضوع: SONY a700 یا NIKON D300 ؟

كاربر همراه nalibre آواتار ها
    تشکر کرده
    787

پیش فرض SONY a700 یا NIKON D300 ؟

ممنونم فرهاد عزیز

البته راه ديگري هم هست. لنزها را نگه داريد و بدنه را با يك آلفا 700 عوض كنيد.
    اتفاقا خیلی بهش فکر کردم. راستش می دونی سونی دار خیلی کمه هم تو ایران هم جاهای دیگه. این شاید یکی از مهمترین دلایل تعویض برند منه. علی رغم اینکه واقعا از کیفیت اینی که دارم راضیم. دوربین رو هم از روی مشخصاتش نمی شه انتخاب کرد باید چند نفر کار کنند باهاش و نظرشون رو بشنوی. یعنی خوبیها و بدیها توی کار معلوم می شه. حداقل تو این فروم فکر نکنم سوی دارها پنج نفر هم باشند که یکیشون رو می دونم آلفا 700 داره.
    با اون بنده خدا هم که صحبت می کردم خیلی از آلفا 700 تعریف می کرد ولی تعداد خیلی بیشتری از نیکون دی 300 تعریف می کنند. نمی دونم به خاطر اینه که تعداد کمتری با آلفا 700 کار کردند یا اینکه نیکون دی 300 خیلی بهتره.
    البته جاش اینجا نیست ولی ممنون می شوم نظرتون رو بدونم.
    [CENTER][/CENTER]

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

پیش فرض پاسخ: فروش فوری دوربین سونی آلفا 100 به همراه لنز 18-70 و لنز 75-300

با سلام

ببخشید در میان تاپیک فروش مانع کسب میشوم شرمنده متنها ...

بنده هم سونی دارم و این انتخواب رو بر مبنای سلیقم انجام دادم البته ( کمک های جناب آقای قبادی رو نباید نادیده گرفت و من در این مجال هم از ایشان کمال تشکر رو دارم )

راستش خیلی هم از دوربین راضی هستم منتها کمی با نویز و یک سری چیزهای کوچک دیگر مشگل دارم که فعلا با فتوشاپ رفع و رجوع میکنم ) تا انشالله خرید الفا 700 عزیز .

منتها در دیپی ریوو فروم سونی رو هم اگر خوانده باشید میبینیم که دوستی اعتراض داشتند که برای گرفتن یک پروژه کاری تبلیغاتی رضومه ای فرستاده بودند که جواب میگیرند دوربین الفا 700 در لیست بدنه های مورد تایید شرکت نمیباشد وقتی ایشان تلفنی با مسئول تبلیغات صحبت میکنند و ایشان را مجاب میکنند که اگر منظور سنسور است الفا 700 و نیکون دی 300 یکسان میباشند جواب میگیرند که نه .. ما تنهاعکاسان با بدنه های حرفه ای نیکون و کانون
    کار خواهیم کرد . در تایید صحبتهای شما باید عرض کنم که بله این تب حرفه بودن انحصاری نیکون و کانون هنوز در خیلی از کشورها هست و کاریش هم نمیشه کرد . و زمان برای اصلاح این روش تفکر لازم است ..

در نهایت عرض کنم که من از خریدم کاملا راضی بودم و هستم .

با تشکر
    بدرود
    Kaveh Ghobadi، farhad44، nalibre و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر بسیار فعال babakdin543 آواتار ها
    تشکر کرده
    1522

نمي خوام از فروش و تغيير برند منصرفتون کنم ولي چه تفاوت عمده اي بين A700 و D300 و يا 40D هست ؟؟؟؟
    خروجي ها بدون شک تفاوت چشم گيري نداره حتي شايد بشه گفت اصلا تفاوت نداره من تو خروجي D300 برتري تا حالا نديدم

در خصوص عملکردها و قابليت هاي جانبي دوربين بايد بگم هرچه باشد ارزشش به پاي لرزش گير رو بدنه نميرسه مخصوصا موقع خريد لنز که مجبور ميشيد واسه VR يا IS هر دفعه 300 الي 400 تومان پول بيشتر بديد

به نظرم پيشنهاد فرهاد عالي بود اگر واقعا نياز به بدنه بهتر داريد به A700 و يا A900 که چند روز ديگه معرفي ميشه فکر کنيد
    nmroshan، Kaveh Ghobadi، Christ Melikian و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    بابک دیناروند
    BabakPhoto
    Puppy

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

در مورد طیف وسیع لنز ها که در اختیار دارید بد نیست این لینک رو هم چک کنید

کد:
    http://www.dyxum.com/lenses/results.asp?IDLensType=3&offset=0
    Kaveh Ghobadi و nalibre تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

تشکر کرده
    787

خیلی ممنون از همه دوستان

نمي خوام از فروش و تغيير برند منصرفتون کنم ولي چه تفاوت عمده اي بين A700 و D300 و يا 40D هست ؟؟؟؟
    توی این مدت کمی که عکاسی می کنم این حقیقت رو متوجه شدم (یعنی نه اینکه خونده باشم عمیقا تجربه کردم) که مهمترین چیز توی عکاسی خود عکاسه بعد تجهیزات. توی تجهیزات هم لنز خیلی مهمه به نحوی که می شه گفت از بادی هم اهمیت بیشتری داره. مشکل من هم دقیقا این جاست. لنز رو نمی شه از روی کاتالوگ خرید. باید از رو دست بغل دستیت تقلب کنی یعنی ببینی بقیه چی دارند. برای اون کاربردشون خوب بوده یا نه. مشکلات احتمالیش چی بوده و بسیاری چیزهای دیگه که البته شما بسیار بیشتر واقفید.
    مشکل در سونی اینه که بغل دستیت خیلی کمه یعنی کسی که بتونه بر مبنای تجربه ای که داشته و نه صرفا مشخصات کاتالوگها به صورت عملی راهنماییت کنه.

بعلاوه اضافه کنید که احساس می کنم لنزهای سونی علی رغم اینکه نیازی به لرزشگیر ندارند نسبتا گران هستند. مثلا لنز 100 فیکس ماکرو سونی حدود یک میلیون قیمتشه. گزینه دیگه هم 50 فیکسه که نتونستم قیمتش رو داشته باشم. اگر چه لنز 100 ماکرو سونی کیفیت خوبی داره ولی به نسبت قیمتش خیلی زیاده. هم توی کنون و هم توی نیکون با کمتر از این قیمت لنزهای خوبی گیر می آد. ولی توی سونی حداقل توی بازار ایران (نه توی سایتها) فقط همین دو گزینه رو برای ماکرو می شناسم.

از اون طرف گل سرسبد لنزهای سونی . لنز زایس 16-80 که خیلی ازش تعریف می شه. قیمت حدود 700. دیاف 3.5 - 4.5 که به نظرم برای این قیمت چیز خوبی نیست. بوکه خیلی خوبی هم نداره. ماکرو هم نیست. خودم باهاش چندتا عکس انداختم البته عجله ای و توی نمایشگاه خیلی چیز خاصی ازش ندیدم که بخواهم اینقدر پول پاش بدم.

همینطور توی تله می شه بحث کرد و ...

اصلا قصدم زیر سوال بردن برند سونی نیست ولی فکر می کنم الان برای من سرمایه گذاری بیشتر روی این برند شاید مناسب نباشه.

بنابراین دلیل اصلی برای فروش دوربینم تعویض برنده وگرنه واقعا از این بادی که دارم راضیم ولی نمی تونم یکی دو میلیون پول لنز بدم و ببینم در برندهای همسایه می تونم با پول کمتر کیفیت یکسانی و شاید بهتری داشت داشته باشم.

و در نهایت چند نکته و چند سوال.

1- به هیچ عنوان قصد توهین به برند سونی رو ندارم و اصولا به این بحثهای متعصبانه برندی علاقه ای ندارم.
    2- اگر کسی می تونه با دلایل منطقی من رو از تعویض برند بر مبنای دلایلی که بالا عرض کردم منصرف کنه بسیار بسیار ممنونش می شوم. چون تعویض برند برام هزینه داره و هیچ آدم عاقلی وقتی می تونه چیزی که داره رو حفظ کنه نمی اد با ضرر بفروشتش و بره یه چیز دیگه بخره.
    3- اگر کسی نتوست منو منصرف کنه خوشحال می شوم یه مشتری برای دوربینم پیدا کنه.

بسیار ممنونم
    babakdin543 و Christ Melikian تشکر می‌کنند.
    [CENTER][/CENTER]

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

اول اینکه چون اینجا را برای فروش ایجاد کردید شاید زیاد خوب نباشد در آن بحث های خارج از موضوع کنیم.

اما چون فرموده بودید.

اول اینکه لنز ماکرو را قدری گران به شما قیمت داده اند.بنده حدود 1 ماه پیش در همین تهران عزیز برای دوستی به قیمت 760 هزار تومان تهیه کردم.

بعد اینکه اگر به لیست تجهیزات خیلی از عزیزان در همین فروم خودمان به دقت نگاه کنید می بینید که بسیاری از لنز های سیگما استفاده می کنند.

و خوشبختانه سیگما برای سونی هم همان لنز ها را تولید می کند و در تهران می توانید لنز های سیگما با مونت سونی را به راحتی پیدا کنید.

بعد اینکه اگر دنبال یک لنز خوب در رنج میانه هستید بهتر است به سراغ 16-80 نروید.بهتر است به سراغ 24-70 بروید با قیمتی حدود 1300 و خوشبختانه در تهران یافت می شود.نمونه کاننی و نیکونی ( البته بدون لرزه گیر ) حدود 1200 تا 1300 است و از نظر تست های فنی ( که مبنی ما برای مقایسه در اکثر موارد است ) نتایح کاملا بهتری داشته است.( شما را ارجاع می دهم به تستس های فتوزون از این لنز و مقایسه آن با بقیه 24-70 های دنیا )

اگر دنبال یک لنز تله زیر 1میلیون هستید به سراغ 70-300 جدید سونی با موتور داخلی بروید.به نظر کسی که تست های فتوزون را می نویسد این لنز تنها یک ایراد دارد! ( باز هم می توانید آن تست را ببینید ) و ان اینکه زیادی ارزان است و ایشان نظر داشته اند که ایکاش این لنز با قیمت بیش از 1000 دلار عرضه می شد !!!!!!قیمت اش در تهران 900 تومان است این لنز هم جز لنز های G است.

اگر دنبال یک واید هستید اولین پیشنهادم 10-20 سیگما است و بعد 11-18 سونی.از هر نظر لنز سیگما بهتر است.چه قیمت چه کیفیت.در بقیه برند ها هم همین طور است کمتر کسی این لنز را با لنز های دیگر عوض می کند.

اگر به دنبال یک لنز سفید و حرفه ای هستید ( شاید مثل خیلی ها عاشق لنز سفید باشید ) می توایند 70-200 اف 2.8 را با قیمت حدود 1700 در همین تهران تهیه کنید ( کافی است بفرمایید بنده بگویم بروید کجا تحویل بگیرید ) این لنز جز لنز های G کلاس سونی است ( چیزی مثل سری L کانن ) کیفیت اش هم ندیده باور کنید.

اگر اهل پرنده گرافی هستید لنز 300 اف 2 را با قیمت حدود 4میلیون و 500 هزار تومان پیشنهاد می دهم.عالی است.عالی...

اگر به دنبال لنز سافت فوکوس هستید می توانید 135 سافت فوکوس را حدود 1100 بخرید.جان می دهد برای پرتره.

اگر علاقه به 85 دارید دو انتخاب وجود دارد.85 سونی اف 1.4 و 85 زایس اف 1.4 که زایس را بیشتر توصیه می کنم.قیمت اش هم بالاتر است ، اولی 1میلیون تومان و دومی 1200

اگر 85 کوتاه است به سراع 135 اف 1.8 زایس بروید قیمتی ندارد و بسیار ارزان است حدود 1100 می توایند در تهران تهیه کنید.

اگر بدنبال فلاش هستید 6 فلاش در برند سونی موجود است و از نظر امکانات بین کانن ( بهتر از کانن ) و نیکون ( پایین تر از نیکون ) قرار دارد و می توانید تا دو کانال به صورت وایرلس عکاسی کنید. یک 36 و یک 42 و یک 56 و یک 58 به همراه دو فلاش ماکرو در این برند وجود دارد.

اگر اهل خرید جنس خوب هستید خوشبختانه نمایندگی سونی در ایران فیلتر های سونی و زایس را وارد کرده است.از زمان ورود این فیلتر ها اکثر دوستان نیکونی و کاننی ( البته حرفه ای ها ) به سمت این فیلتر ها رفته اند.قیمت یک فیلتر پلاریزه زایس با دهانه 72 حدود 180 هزار تومان است و سونی اش هم حدود 120 هزار تومان .اگز اهل UV هستید هم که با دهانه 72 زایس حدود 90 و سونی اش حدود 80 هزار تومان است.

اگر بدنبال لنز های پریم هستید بنده در حال حاضر یکی دو عدد لنز نو ( هنوز استفاده نشده است ) دارم که می توانم با قیمتی حدود 2 تا 3 درصد کمتر از نمایندگی تقدیم کنم.اما ارزان ترینشان 500 تومان و لنز 20 مم است.

لنز های مینولتا را هم فراموش نکنید.50 اف 1.7 ان به تمام 50 های دیگر برتری دارد!

خلاصه شما بفرمایید چه لنزی و یا ابزاری نیاز دارید و بعد قیمت اش را با بقیه برند ها مقایسه کنیم و با کیفیت تر را انتخاب کنیم.

در مورد زایس 16-80

در برند کانن لنز 17-85 وجود دارد با حدود 600 تومان و در نیکون 16-80 وجود دارد با حدود 750 هزار تومان و در سونی 16-80 زایس است با حدود 820 هزار تومان...
    nmroshan، Christ Melikian، nalibre و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

تشکر کرده
    787

کاوه جان، از پاسخت و وقت گذاشتنت برای آن بسیار ممنونم

من هم فکر می کنم شاید ایجاد تاپیک دیگری برای ادامه بحث مناسب باشد. به عنوان هماهنگ کننده این را می گذارم بر عهده شما تا اگر صلاح دیدید این بحثها را منتقل کنید.

باور کنید بیش از شما علاقه مندم که متقاعد شوم سونی انتخاب خوبی است و سرمایه گذاری خرید لنز بر روی این برند را زودتر شروع کنم بنابراین اگر سوالی می پرسم حقیقتا برای گرفتن پاسخ است و نه خدای نکرده برای بحث و طرفداری بیهوده.

بگذار با مثال صحبت کنیم. اگر کنون بخرم انتخابم برای لنزها این موارد است. (البته با توجه به زمینه کاریم)

حالت اول: (کم پولی) :(
    1- یه لنز در رنج نرمال و کیفیت خوب مثل Canon EF-S 17-85mm USM که موتور فوکوس داره- حدود 430 هزار تومان
    2- یه لنز ماکرو فیکس مثلا Canon EF 100mm Macro f/2.8 USM (حدود 600 هزارتومان) یا Canon EF 50mm Macro به قیمت حدود 300 هزار تومان یا حتی Sigma 150mm F2.8 APO EX Macro DG/HSM به قیمت حدود 600 هزارتومان
    جمعا حدود 700 هزار تا یک میلیون تومان

حالت دوم: (پرپولی)
    1- یه اولترا واید عالی مثلا Canon EF-S 10-22mm USM (حدود 700 هزارتومان) با موتور فوکوس (یا شاید هم 10-20 سیگما)
    2- یه لنز عالی در رنج متوسط مثلاCanon EF 24-105mm F/4L IS USM که سری ال هست و نیازی به توضیح نداره (حدود 1100)
    3- یه لنز تله خوب مثلا 100-400 باز هم سری ال (از اون لنزهایی که خیلی دوست دارمشون حدود یک و نیم میلیون) و البته گزینه ای مثل Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM که باز هم نیازی به توضیح نداره (حدود 1700)
    جمعا حدود سه و نیم میلیون تومان

خیلی خوشحال می شم اگر شما برای آلفا توی این دوحالت لنزهای پیشنهادی رو بگی. این جوری بحث بهتر جلو میره.
    Christ Melikian تشکر می‌کند.
    [CENTER][/CENTER]

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

نقل قول نوشته اصلی توسط nalibre نمایش پست ها
    کاوه جان، از پاسخت و وقت گذاشتنت برای آن بسیار ممنونم

من هم فکر می کنم شاید ایجاد تاپیک دیگری برای ادامه بحث مناسب باشد. به عنوان هماهنگ کننده این را می گذارم بر عهده شما تا اگر صلاح دیدید این بحثها را منتقل کنید.

باور کنید بیش از شما علاقه مندم که متقاعد شوم سونی انتخاب خوبی است و سرمایه گذاری خرید لنز بر روی این برند را زودتر شروع کنم بنابراین اگر سوالی می پرسم حقیقتا برای گرفتن پاسخ است و نه خدای نکرده برای بحث و طرفداری بیهوده.

بگذار با مثال صحبت کنیم. اگر کنون بخرم انتخابم برای لنزها این موارد است. (البته با توجه به زمینه کاریم)

حالت اول: (کم پولی) :(
    1- یه لنز در رنج نرمال و کیفیت خوب مثل Canon EF-S 17-85mm USM که موتور فوکوس داره- حدود 430 هزار تومان
    2- یه لنز ماکرو فیکس مثلا Canon EF 100mm Macro f/2.8 USM (حدود 600 هزارتومان) یا Canon EF 50mm Macro به قیمت حدود 300 هزار تومان یا حتی Sigma 150mm F2.8 APO EX Macro DG/HSM به قیمت حدود 600 هزارتومان
    جمعا حدود 700 هزار تا یک میلیون تومان

حالت دوم: (پرپولی)
    1- یه اولترا واید عالی مثلا Canon EF-S 10-22mm USM (حدود 700 هزارتومان) با موتور فوکوس (یا شاید هم 10-20 سیگما)
    2- یه لنز عالی در رنج متوسط مثلاCanon EF 24-105mm F/4L IS USM که سری ال هست و نیازی به توضیح نداره (حدود 1100)
    3- یه لنز تله خوب مثلا 100-400 باز هم سری ال (از اون لنزهایی که خیلی دوست دارمشون حدود یک و نیم میلیون) و البته گزینه ای مثل Canon EF 70-200mm f/2.8L IS USM که باز هم نیازی به توضیح نداره (حدود 1700)
    جمعا حدود سه و نیم میلیون تومان

خیلی خوشحال می شم اگر شما برای آلفا توی این دوحالت لنزهای پیشنهادی رو بگی. این جوری بحث بهتر جلو میره.
    در حالت اول...

یک لنز 16-105 سونی حدود 450 هزار تومان.
    یک ماکرو 150 سیگما حدود 600 تومان.

در حالت دوم.

یک 24-70 حدود 1300 و یک 70-300 حدود 800 و یک 10-20 حدود 550

و بعد اینکه 17-80 کانن به نظرم الان حدود 580 هزار تومان است.
    Christ Melikian، nalibre، journalist و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

سلام جناب علي

با اجازه جناب قبادي يه چيز كوچولويي اضافه كنم.

من فكر ميكنم شما مشكلي تو لنز نداريد در وايد و تله و ماكرو و ... شما سيگما - تامرون رو داريد و بعلاوه سوني كه قطعا شما هيچ مشكلي نخواهيد داشت .

وايد - 10-20سيگما حرف اول بدون برو برگرد رو ميزنه دنبال چي ميگرديد؟

جنرال - شما 17-70 سيگما ضد لرزش دار را فراموش نكنيد همينطور 17-50 تامرون ضد لرزش دار و 16-105 رو قطعا بسيار بهتر از 17-85 كنون ميدونم چون اون لنز چندان هم چنگي به دل نميزنه در مقابل اين رقبا و بسياري لنزهاي ديگه مثل 18-50 سيگما داراي ماكرو و... حرفي واسه گفتن نداره.

ماكرو هم سيگما و تامرون همه نيازهاي شما رو براورده ميكنند مثلا 60 كنون در مقابل 70 سيگما كه شارپ ترين لنز موجود هست فكر كنم و در مقابل 100 كنون 105 و 150 سيگما و يا حتي 90 تامرون هستند .

در محدوده 70-200 تامرون - سوني - سيگما و يا حتي 50-150 سيگما كه جناب قبادي بارها تبليغشو كردن واسه پرتره ( سفيد -سياه در همه رنگ )

تله : 100-400 كنون و 80 -400 نيكون رقيب ندارند و خيلي عالي هستند اما من همشه فكر ميكردم سوني در تله گرافي از بهترين انتخابهاست چون با هر لنز سيگما يا تامرون(مثلا 200-500) با ضد لرزش ميتونه كار كنه و خوب ضدلرزش در تله من فكر ميكنم خيلي كاربرد داره و مهمه كلا خلاصه : ضد لرزش رو بچسب

ضمنا انتخابهاي لنزهاي همه كاره مثل 18-250 تامرون با ضد لرزش چه حالي ميده كي 18-200 نيكون رو تحويل ميگيره!

راستي يادم رفت از لنزهاي زايس و مينولتا صحبت كنم :cool:

حالا راستشو بگو مشكل چيه؟؟؟
    Christ Melikian و nalibre تشکر می‌کنند.
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)

تشکر کرده
    787

ممنونم جناب سیاوش-ژورنالیست (ببخشید اسم واقعی تون رو نمی دونم)

حالا راستشو بگو مشكل چيه؟؟؟
    واقعا هیچی غیر از اینکه تعداد کمی این برند رو دارند. و وقتی یه عکاس کاملا آماتور مثل من می بینه تنها است خوب ترس ورش می داره و ترجیح می ده بره توی برندی که از مبتدی غیر حرفه ای تا ته حرفه ای توش وجود داره. برندی که وقتی می خواهی بفروشیش اذیت نشی. مثلا خود شما رو دیدم توی یکی دیگه از تاپیکها خریدار نیکون D40x بودید. شما چرا به سونی فکر نمی کنید. قبول دارید که با امکانات آلفا 200 هیچ دوربینی توی این قیمت رقیبش نیست. پس چرا نیکون D40x.

من فكر ميكنم شما مشكلي تو لنز نداريد در وايد و تله و ماكرو و ... شما سيگما - تامرون رو داريد و بعلاوه سوني كه قطعا شما هيچ مشكلي نخواهيد داشت .
    فکر کنم این یه امر واضحه که برندهایی مثل سیگما و تامرون اگر چه لنزهای خوبی دارند ولی اصلا به پای نیکون و کنون (مخصوصا سری ال) نمی رسند. وقتی کنون داشته باشی اگر پول زیاد داشته باشی می ری لنز سری ال متناسب با نیاز ت می خری اگر نداشته باشی می ری سراغ برندهای متفرقه مثل سیگما و تامرون (باز هم تاکید می کنم بحث برندی نمی کنم). ولی اگر سونی داشته باشی بیشتر انتخابهات به همین لنزهای سیگما محدود می شه تازه اون هم اگر مانت سونی رو پیدا کنی.

البته این رو هم بگم کم کم داره نظرم بر می گرده ولی هنوز دلم می لرزه و قانع نشدم.

ممنون از نظراتت خوبتون
    [CENTER][/CENTER]

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین