صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 35
Like Tree46تشکر

موضوع: sony A200 یا nikon d40

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: sony A200 یا nikon d40

امیرجان چرا خشونت من که گفتم تا یکی دو سال آینده می تونم دوباره خرج کنم
    تازه من کی حرفی از زایس زدم

كاربر جديد Sohrab.wizard آواتار ها
    تشکر کرده
    20

سلام به همگی دوستان
    اول بگم که این اولین پست من تو فروم هستش پس اگه یکم اماتوری بود ببخشید.

مقایسه D40 با A200 :
    D40 و A200 فقط از نظر قیمت باهم قابل مقایسه هستند. تو بازار ایران هردو رو با حدود 500 هزار تومن می شه تهیه کرد.
    این دوربین نیکون اواخر 2006 به بازار عرضه شده ولی سونی a200 تازه شش ماهه که وارد بازار شده.
    سنسور 6.1 مگاپیکسلی نیکون با 10.2 مگاپیکسل سونی قابل مقایسه نیست.
    همچنین 3 نقطه فوکوس در نیکون با 9 نقطه فوکوس در سونی.
    بجز اینا ویژگی های خاص سونی مثل Super Steady Shot ، eye start focus ، Advanced DRO و پروسسور BIONZ و ... هم هستش که نیکون نداره.

مقایسه D60 با A200:
    رقیب اصلی سونی D60 نیکون هستش که سنسور 10.2 مگاپیکسلی هر دوشون مثل همه و این سنسور رو سونی واسه نیکون می سازه (مثل A700 و D300) ولی پروسسور BIONZ رو سونی فعلا به شرکت دیگه ای نداده.
    دو تا دوربین تقریبا همزمان وارد بازار شدن و هردو تا جدیدن ولی از لحاظ قیمتی تو بازار ایران حدود 200 هزار تومن باهم اختلاف دارن.
    این دوربین نیکون هم فقط از 3 نقطه فوکوس استفاده می کنه در صورتی که سونی 9 نقطه فوکوس داره.
    همچنین به نظر من منوهای سونی و طریقه دسترسی و یادگیریشون از همه برندهای دیگه بهتر و ساده تره.
    Super steady shot سونی واسه امثال من که تازه عکاسی با slr رو شروع کردن خیلی خیلی می تونه مفید باشه.

درکل بگم که منم واسه انتخاب دوربین مشکل داشتم و نزدیک دو ماه تمام ریویوهای مختلف رو توی اینترنت زیر و رو کردم. هیچ کدوم نتونسته بودن یه ایراد اساسی به a200 وارد کنن و همه تو نتیجه گیریشون گفته بودن که بهترین دوربین تو سطح Entry level هستش. در مورد تنوع لنز واسه آلفا من زیاد اطلاع دقیق ندارم ولی فکر نمی کنم مشکلی واسه پیدا کردنشون تو ایران داشته باشین.

من خودم حدود یک ماه پیش alpha200 رو از کیش با گارانتی بازرگانی ایران و 2gb مموری 483هزار تومن خریدم، فک میکنم تا حالا دیگه باید به تهران رسیده باشه.
    aseman550 و nalibre تشکر می‌کنند.
    Sony alpha200 - 18-70 Lens

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام

در پاسخ به موضوعاتی که مطرح شد عرض میکنم

این دوربین نیکون اواخر 2006 به بازار عرضه شده ولی سونی a200 تازه شش ماهه که وارد بازار شده.
    ملاک انتخاب دوربین قدیمی و جدید بودنش نیست. گواه این مدعا 5 دی کنون هست

سنسور 6.1 مگاپیکسلی نیکون با 10.2 مگاپیکسل سونی قابل مقایسه نیست.
    میتونم بپرسم چرا قابل مقایسه نیست؟
    برای بار N ام در فروم عکاسی : تعداد پیکسل اونقدر مهم نیست که شما فکر میکنید
    مگر اینکه چاپ بزرگ یا کراپ های عجیب و غریب داشته باشید

همچنین 3 نقطه فوکوس در نیکون با 9 نقطه فوکوس در سونی.
    مدت هاست که تنها از نقطه مرکزی فوکوس استفاده میکنم
    این هم اونقدر مهم و بزرگ نیست که بخواد کسی رو از برندی به برند دیگه سوق بده

بجز اینا ویژگی های خاص سونی مثل Super Steady Shot ، eye start focus ، Advanced DRO و پروسسور BIONZ و ... هم هستش که نیکون نداره.
    دوست عزیز
    ویژگی هایی که فرمودید همگی به نوعی مثل خوشبو کننده برای خودرو هستند.
    وجود اینها در خروجی معجزه نمیکنه
    فقط لرزه گیر بدنه سونی هست که شاید بشه گفت میتونه دلیل انتخاب قرار بگیره

همچنین به نظر من منوهای سونی و طریقه دسترسی و یادگیریشون از همه برندهای دیگه بهتر و ساده تره.
    این نظر شماست دوست عزیز
    اگر یک ماه با کنون یا نیکون یا پنتاکس یا ... کار کنید مطمئنا به اونها هم عادت میکنید.
    ملاک قضاوت درباره User friend بودن اینها نیست

درکل بگم که منم واسه انتخاب دوربین مشکل داشتم و نزدیک دو ماه تمام ریویوهای مختلف رو توی اینترنت زیر و رو کردم. هیچ کدوم نتونسته بودن یه ایراد اساسی به a200 وارد کنن و همه تو نتیجه گیریشون گفته بودن که بهترین دوربین تو سطح Entry level هستش
    این دیگه از اون حرفها بود!!!
    اگر مایلید جنس بدنه دوربین عزیزتون رو با یه اس ال ار دیگه مقایسه کنید.
    اونوقت متوجه میشید که ایراد به چی میگن

و اما ترکیب پیشنهادی من:

350دی که حدود 520 باید باشه
    55-250 هم حدودا 250
    برای تعویض 18-55 با یه نسخه لرزشگیر دارش هم حدودا باید 60000 تومان هزینه کنید

البته به نظر من حتما سعی کنید قبل از خرید چند تا بدنه و لنز تست کنید تا ببینید وضعیت به چه ترتیبه

مرسی
    yasin-m و Amir Tavakoli تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

نقل قول نوشته اصلی توسط Sohrab.wizard نمایش پست ها
    .
    .
    مقایسه D60 با A200:
    رقیب اصلی سونی D60 نیکون هستش که سنسور 10.2 مگاپیکسلی هر دوشون مثل همه و این سنسور رو سونی واسه نیکون می سازه (مثل A700 و D300) ولی پروسسور BIONZ رو سونی فعلا به شرکت دیگه ای نداده
    .
    .
    سلام دوست عزیز
    دوربین A200 مبارک. انتخاب خوبی کردید
    در مورد پردازشگر BIONZ هم باید بگم که تمام دوربینها پردازنده دارن و برندهای دیگه احتیاجی به پردازنده BIONZ سونی ندارن.
    محض اطلاع عرض کنم که نام پردازنده های کانن digic هست و پردازنده نیکون هم expeed هست و پردازنده پاناسونیک هم Venus هست و .......
    farhad44 و DELL تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Christ Melikian آواتار ها
    تشکر کرده
    2646

سلام

در پاسخ به جوابهای Dell عزیز نکاتی را دیدم که خواستم نظرم را بگویم

شما فرموده بودید

ملاک انتخاب دوربین قدیمی و جدید بودنش نیست. گواه این مدعا 5 دی کنون هست

نظر حقیر این است که دوربین 5d ( فول فریم ) کنن یک دوربین اکونومنی در رده حرفه ای است و از این قاعده مستثنا است با این همه اگر جانشینی برای این مدل با قیمت مناسب وجود داشت در همین برند دیگر قطعا این دوربین اینقدر ها هم استثنا جلوه نمیکرد . پس این نمونه ملاک بر رد نظر کلی دوستمون نیست .

فرموده بودید که
    میتونم بپرسم چرا قابل مقایسه نیست؟
    برای بار N ام در فروم عکاسی : تعداد پیکسل اونقدر مهم نیست که شما فکر میکنید
    مگر اینکه چاپ بزرگ یا کراپ های عجیب و غریب داشته باشید

البته اگر تنها برای نمایش در وب و چاپ در اندازه کوچک دوربین میخواستید 5 مگاپیکسل هم کفایت میکرد پس هرچه مگاپیکس بالا تر باشد ( منهای قطع سنسور دربین که ارجع است ) نه تنها بی ارزش نیست بلکه خوب هم است و در مقام مقایسه هم اگر باشد 10 مگاپیکسل به مراتب بهتر از 6 مگاپیکسل است . و در این شکی نیست حال استفاده دارد یا نه بماند .

فرموده بودید که
    مدت هاست که تنها از نقطه مرکزی فوکوس استفاده میکنم
    این هم اونقدر مهم و بزرگ نیست که بخواد کسی رو از برندی به برند دیگه سوق بده

البته این هم نظر و سلیقه شخصی شما ست وگرنه نیکون محبوب اونم مدل D300 این همه نقطه فکوس نداشت .
    و انکار این مطلب که 9 نقطه فکوس از یک یا سه نقطه فکوس برتری ندارد کمی کم لطفی است .

فرموده بودید که
    ویژگی هایی که فرمودید همگی به نوعی مثل خوشبو کننده برای خودرو هستند.
    وجود اینها در خروجی معجزه نمیکنه
    فقط لرزه گیر بدنه سونی هست که شاید بشه گفت میتونه دلیل انتخاب قرار بگیره

البته وجود همه این محسنات در خروجی قطعا بی تاثیر نیست ولی در نهایت این عکاس است که معجزه میکند نه دینامیک رنج اوپتیمایزر . ولی مقایسه اینها با یک تکه کاغذ خوشبو کنند در اتومبیل با از اون مقایسه ها بود

فرموده بودید که
    این نظر شماست دوست عزیز
    اگر یک ماه با کنون یا نیکون یا پنتاکس یا ... کار کنید مطمئنا به اونها هم عادت میکنید.
    ملاک قضاوت درباره User friend بودن اینها نیست

در این مورد کاملا با شما موافقم . :::big grin:::

فرموده بودید که
    این دیگه از اون حرفها بود!!!
    اگر مایلید جنس بدنه دوربین عزیزتون رو با یه اس ال ار دیگه مقایسه کنید.
    اونوقت متوجه میشید که ایراد به چی میگن

البته جنس همه این دوربینها در این رده چنگی به دل نمیزند کاملا موافقم نه در سونی بلکه در نیکون هم همینگونه است . کنون 1000D را هنوز از نزدیک ندیدم البته . باید دوربین های هم رده را با هم مقایسه کرد نظر من در کل این بود .

در نهایت این صحبتها را خواهشا بر مبنای این که من الفا 100 دارم نگیرید .من اعتراف میکنم اگر در موقع خرید 500000 هزار تومان اون موقع بیشتر داشتم انتخوابم برند دیگری بود .
    DELL، nalibre و mazdak تشکر می‌کنند.
    مجله رایگان عکاسی من https://flipboard.com/section/meliki...ne-cuts-bacQkF

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام
    ابتدا تشکر میکنم که رو پست حقیر نظر دادید
    اما عرض کنم که:

البته اگر تنها برای نمایش در وب و چاپ در اندازه کوچک دوربین میخواستید 5 مگاپیکسل هم کفایت میکرد پس هرچه مگاپیکس بالا تر باشد ( منهای قطع سنسور دربین که ارجع است ) نه تنها بی ارزش نیست بلکه خوب هم است و در مقام مقایسه هم اگر باشد 10 مگاپیکسل به مراتب بهتر از 6 مگاپیکسل است . و در این شکی نیست حال استفاده دارد یا نه بماند .
    برای نمایش در وب میشود از اندازه VGA هم استفاده کرد!
    نخیر
    بنده منظورم همون عکاسی در حد معمول هست.
    و چاپ در قطع معمولی

هنوز هم اعتقاد دارم مگاپیکسل نمیتواند تنها دلیل موجه برای رو کردن و رو گرداندن از یک دوربین خاص شود.

البته این هم نظر و سلیقه شخصی شما ست وگرنه نیکون محبوب اونم مدل D300 این همه نقطه فکوس نداشت .
    و انکار این مطلب که 9 نقطه فکوس از یک یا سه نقطه فکوس برتری ندارد کمی کم لطفی است .
    ببینید
    مسایل نباید با هم قاطی بشن
    ما داریم در رده آماتور بحث میکنیم.
    شما میدونید چرا دی 300 و دوربین های مشابه اینقدر نقطه فوکوس دارند؟
    چون شما در یک مسابقه فرمول 1 قرار نیست از یک آلفا 200 یا دی 60 یا 400 دی استفاده کنید !
    ضمنا بنده عرض کردم 3 نقطه یا 9 نقطه خوب نیست ملاک انتخاب قطعی باشد.وگرنه بهتر بودن 9 نقطه که بدیهی است.
    Christ Melikian تشکر می‌کند.

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

شما میدونید چرا دی 300 و دوربین های مشابه اینقدر نقطه فوکوس دارند؟
    چون شما در یک مسابقه فرمول 1 قرار نیست از یک آلفا 200 یا دی 60 یا 400 دی استفاده کنید !
    اشتباه نکنید در فرمول 1 هم میتوان از این دوربین ها استفاده کرد
    و بسیار هم استفاده شده!

كاربر همراه nalibre آواتار ها
    تشکر کرده
    787

خوب بحثی راه افتاده.
    اما به نظر می رسه در صحبت کردن در این فضای مجازی کمی بیشتر جانب احترام را رعایت کنیم بهتر است.

در مورد دوربین نظرم را گفتم.

در مورد لنز 18-250 سونی پرسیدید. در لنز های مشابه با این دامنه (لنزهای Walk around) در مانت آلفا، لنز مذکور، 18-250 تامرون و 28-300 تامرون، 28-300 سیگما و 28-200 سیگما وجود دارند. در بین این لنزها به نظرم می رسد لنز 18-250 سونی اگر چه از سرعت فوکوس نه چندان خوبی برخوردار است اما کیفیت اپتیکی آن در حد خوبی است و به نظر می رسد بهترین گزینه موجود است. قیمت آن هم (با تقریب نسبتا زیاد) حدود 500 هزارتومان است.

موفق باشید.
    Christ Melikian، DELL و Sohrab.wizard تشکر می‌کنند.
    [CENTER][/CENTER]

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

هنوز هم اعتقاد دارم مگاپیکسل نمیتواند تنها دلیل موجه برای رو کردن و رو گرداندن از یک دوربین خاص شود.
    به نظرم اشتباهی که مدام تکرار می شود این است که تصور می شود رزولوشن بالا فقط برای چاپ عکس مهم است در صورتی که چنین نیست و برای انتشار عکس روی اینترنت هم رزولوشن بالا بسیار مفید است...
    هرگز "کیفیت ظاهری" عکسی در ابعاد 800 در 600 پیکسل که با دو دوربین 2 و 10 مگاپیکسلی ثبت شده برابر نخواهد بود. مخصوصاً اگر عکس شما نیاز به پردازش هم داشته باشد و دوست داشته باشید رد پای پردازش را مخفی کنید...
    Christ Melikian و mazdak تشکر می‌کنند.
    آرش

Java Intelligent Network Infrastructure

كاربر همراه journalist آواتار ها
    تشکر کرده
    298

سلام

جناب دل عزيز حرف شما را در مورد مگاپيكسل تا حدودي قبول دارم اما انتخاب بين d40 وa200 به شرح زير را چگونه ميبينيد:

بنده تفاوت چنداني در كيفيت عكس و رنگ و جزييات اين 2 دوربين نميبينم و عملكرد نويزي خيلي نزديك دارند . حال مي ماند امكانات :
    1- سوني بدنه كمي بزرگتر و گريپ خوشدست تر دارد شكل قرار گيري دست روي گريپ و فرمت قرار گيري انگشت وسط روي گريپ بسيار مناسب طراحي شده در حالي كه در نيكون اينگونه نيست و بسيار ساده و كمي كوچك است.
    2- سوني داراي ضد غبار است و نيكون نه.
    3- سوني ضد لرزش دارد نيكون ندارد.و ضد لرزش آن بهبود يافته تر نسبت به آ100 است و 2.5 تا 3.5 استاپ مي توانيد سرعت را كاهش دهيد در dpreviw گفته ميتوان به راحتي تاا 1/6 عكاسي كرد.
    4- آقاي دل ويو فايندر كه مهمه!! ، نيست!؟ اين دوربين 83 x است در برابر 80 نيكون.
    5- مگا پيكسل بيشتر.
    6- نقاط فوكوس 9 نقطه اي
    7- باتري بسيار قوي قابل مقايسه با نيكون نيست و نمايشگر درصد باتري
    8- ال سي دي 2.7 در برابر 2.5 نيكون.
    9- لنز 18-70 سوني هم اگر كيفيت برتري نسبت به 18-55 ندارد حداقل رنج بهتر كه دارد و چندان هم بد نيست.
    10- سنسور زير ويوفايندر كه تا حدودي باعث كاهش مصرف باتري ميشود.

خوب كافي است؟؟
    اما نيكون دي 40 چه دارد؟ فقط يك ميراث خوار كوچك از نيكون بزرگ است همين!

ارادتمنديم جناب دل
    aseman550، nalibre و Sohrab.wizard تشکر می‌کنند.
    سياوش
    It is not the gear, it is the guy behind the camera :)

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین