صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31
Like Tree30تشکر

موضوع: 350D or 400D or 450D

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

پیش فرض 350D or 400D or 450D

با سلام خدمت همه عزیزان
    من چند ماهی است که راجع به خرید دوربین تحقیق می کنم. تقریبا 80 تا 90 درصد مطالب این سایت مفید را خوانده ام. اما هر چه بیشتر خواندم، بیشتر گیج شدم!
    الان بین 3 دوربین شک دارم:
    Canon 350D
    Canon 400D
    Canon 450D
    و اما دلیل.
    همه اساتید به این مساله تاکید داشته اند که مهمتر از دوربین، لنز است. نمی دونم یعنی چی!!! من این طور برداشت کردم که یعنی 350D با لنز خوب بهتر است از 450D با لنزکیت. این درست است؟ یعنی من برم سمت 350D؟ یا اینکه اشتباه فهمیدم؟
    بدنه دوربین 350D رو من قیمت گرفتم 430 تومن و 450D با لنزکیت رو 840 تومن. یعنی 400 تومن اختلاف. که فکر کنم با این اختلاف و یه مقدار هزینه بشه لنز خوب تهیه کرد. به نظر شما اساتید، من دارم درست انتخاب می کنم؟ یا نه؟
    یعنی 350D با لنز خوب بهتره یا 450D با لنزکیت؟
    یا حتی اینکه این 350D خیلی قدیمیه برم رو 400D با لنز فکر کنم؟ آخه این 400D هم تفاوت آنچنانی با 350D نداره(غیر از LCD و تعداد نقاط فوکوس، طبق مقاله ای که در همین سایت خوندم غبار گیرشم اثری جزء 5% ندارد!.) تازه نویزشم از 350D بیشتره!
    یه سواله دیگه! :
    نویز 450D در مقایسه با 350D چطوره؟

** بودجه هم برای دوربین و لنز 900تومن**
    **با عکاسی هم آشنایی دارم و عکاسی رو برای دلم میکنم**

آخر کدومو بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    سرتونو درد آوردم. پیشاپیش ممنون.
    --------------------------------------------------------------------
    حمید

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

پیش فرض پاسخ: 350D or 400D or 450D

سلام
    دوست عزیز به نظر من با این بودجه به فکر یک EOS 400D به همراه یک 70_17 سیگما باشید.
    به نظرم ترکیب خوبی است.
    چون هم 350 دی خیلی قدیمی شده
    و اینکه به نظر من 450 دی ارزش پرداخت این مبلغ را ندارد.
    اما شما مشخص نکردید که در کدام یک از شاخه های عکاسی فعالیت می کنید؟
    مثلا" پرتره می گیرد ماکرو می گیرید و.......
    Hamid-P تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

حمید عزیز سلام: یک سوال شما فقط 900 تومان برای این موضوع کنار گذاشته اید؟ آیا ممکن است بعدها هم هزینه ای از بابت خرید لنز داشته باشید؟ یا اینکه اگر 900 تومان هزینه کردید دیگر هزینه ای لحاظ نخواهید کرد(یا آنکه احتمال آن پایین باشد)؟

قطعا داشتن لنز خوب نعمتی است.( تا خوب چه باشد). اما در پرداخت هزینه های کم(برای دوربین و لنز) شاید این داستان اندکی متفاوت تر باشد. با هر صرفه جویی (در رنج قیمت های پایین) امکان خرید یک لنز خوب مشکل است. اینگونه بگویم طبق یک قانون نانوشته پرداخت(بیش از) 2 برابر هزینه یک دوربین امکان دسترسی شما را به لنز خوب با توجه به امکانات دوربین (آنهم در محدوده ای از فوکال لنت) میسر میسازد..........
    .
    .
    ضمنا نوع عکاسی را هم بفرمایید
    Hamid-P تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

سلام خدمت دوستان عزیز.
    خیلی ممنونم که به این سرعت پاسخ من رو دادید.
    من فعلا 900 تومن بودجه دارم، قصد افزایش بودجه را دارم. اما نه الان. چون در اغلب نوشته های شما عزیزان دیده ام که نوشته اید ابتدا یه مدت عکاسی کنید تا دوربین و نیازهایتان دستتون بیاد. برای همین الان میخوام 900 تومن هزینه بکنم و بعدا با پیدا کردن نیازهام لنز تهیه کنم.
    عکاسی من بیشتر طبیعت، پرتره است. اما به ماکروگرافی و پرنده گرافی هم علاقه زیادی دارم(اما با این بودجه فکر نمیکنم بتوانم به این موارد برسم.):(
    لنز سیگما که فرمودید چند است؟ از لحاظ کیفیت اپتیکی و فوکوس چطور است؟ آخه من شنیدم که فوکوس لنزهای سیگما یکم گیجند!
    قیمتش چنده؟
    -----------------------------------------------------
    حمید

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

عکاسی من بیشتر طبیعت، پرتره است. اما به ماکروگرافی و پرنده گرافی هم علاقه زیادی دارم
    سلام.
    لنز 70_17 سیگما برای کارهای روزمره و معمولی خوب است. قیمت آن 350 تومان است و در این رنج قیمت لنز بهتری نداریم.
    ماکرو اش هم جالبه ولی نه در حد لنزهای تخصصی ماکرو. اما نیازهای شما را جواب خواهد داد.
    اما برای پرتره و پرنده گرافی باید دنبال لنزهای جدا گانه باشید.
    برای پرتره لنزهای 50 مم 85 مم 135مم پیشنهاد می شود که من 85 مم را پیشنهاد می کنم چون بوکه بسیار خوبی دارد هم چنین لنز شارپی است. با توجه به کراپ فاکتور 1.6 رنج جالبی خواهد داد.
    اما برای پرنده گرافی لنزی بالای 200 مم نیاز دارید لنزهایی مثل 400_100 یا 200_70 و در سطح پایین تر لنزهایی مثل 300_70
    موفق باشید.
    Hamid-P تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

با تشکر از بهنام عزیز.
    بعد از دیدن پاسخ شما به سایت Pbase رفتم و عکس های گرفته شده با لنز معرفی شده را دیدم. عکسهای خوبی بودند.
    در سایت فوتوزون هم راجع بهش خوندم.
    این لنز لرزشگیر نداره؟ (اصلا تو این رنج نیازی است؟)
    اینکه میگن نویز 400D از 350D بیشتره، این چه مقداره؟ آخه من عکسایی که با 350D دیدم خیلی کم نویز بوده و رنگهای بسیار زیبا و طبیعی داشتند. شما که خودتون 400D دارید، از نظر نویز و رنگ بندی چطوریه؟
    نمیدونم، شاید بیخودی حساسم!!:confused:
    قیمت 400D رو دارید؟ به من 600 قیمت دادن.(گرون نداده باشند!!)

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام: حمید جان بنظرم اندکی انتخاب سخت شد. اگر میخواهید با لنزی فعلا عکاسی کنید تا نیازهایتان را بهتر بشناسید بنظرم 450D با لنز کیت شاید گزینه خوبی باشد. البته این مورد منوط به هزینه هایی خواهد بود که بعدا ممکن است قادر به پرداخت باشید یا نه.....
    .
    .
    در این رنج قیمتی که شما فرمودید انتخاب بسیار سخت است چون لنزی پیدا نمیشود که آنقدر خوب باشد که بشود از تفاوت دوربین های مورد اشاره شما گذاشت. تفاوت 350D و 450D خیلی بیشتر از تفاوت دو لنز 18-55 نسخه جدید لرزشگیر دار و سیگما 17-70 است. اما تفاوت 450D با 400D کمتر ولی بازهم مشهود است(( نسبت به فاصله به این دو لنز یا هر لنزی که در این حدود قیمت است))

18-55 بزرگنمایی قابل قبولی دارد که میشود با کراپ(( به نسبت 12 مگاپیکسل به 10 مربوط به 400D و 8 مگاپیکسل 350D ))به آن رسید. تنها مزیت 17-70 اف 2.8 است که آنهم ظاهرا فقط در این محدوده

The apertures change as you zoom as follows:17-20mm f2.8 ; 21-24mm f3.2 ; 25-34mm f3.5 ; 35-54mm f4.0 ; 55-70mm f4.5

البته 18-55 هم در این محدوده است

The Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS Lens' aperture starts at a reasonably wide maximum of f/3.5 at 18mm, goes to f/4 at 24mm, to f/5 at 39mm and to a slow (narrow) max aperture opening of f/5.6 at

در مورد Magnification مربوط به 18-55

The Canon EF-S 18-55mm f/3.5-5.6 IS Lens' minimum focusing distance is 9.8" (25 cm) - slightly shorter than the 18-55 II's 11" (28 cm) spec. This distance delivers a very nice MM (Maximum Magnification) of 0.34x at 55mm

اما باز هم میگویم حقیقتا انتخاب در این حالت با این مبلغ بسیار سخت است برای همین در این مورد بخصوص با یک لنز کیت تا حصول یک نتیجه منطقی با استفاده از تجربه های شخصیتان در خصوص SLR (با توجه به فاصله دوربین های مورد اشاره شما نسبت به فاصله و کیفیت لنزهای مورد نظر در این محدوده قیمت) انتخاب 450D با لنز کیت لرزشگیر دار انتخابی بهتر بنظر می آید.
    .
    .
    .
    اما پیش از آن باید این موضوع را خوب مد نظر داشته باشید که 450D ممکن است بمرور زمان تا 6 الی 7 ماه دیگر از هم اکنون ارزانتر باشد.

پ.ن نظرات ارایه شده در اصل تحقیقاتی پیرامون انتخاب لنز برای خودم بود. قطعا دوستانی که از این لنز هایی در این محدود قیمت استفاده میکنند نظرشان ارجح است.

ارادتمندتان
    farhad44 و Hamid-P تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Arrow پاسخ: 350D or 400D or 450D

هر آنچه گفتني بود گفته شده
    1-فقط اينكه اگه ميشه شما يه 350 دي با لنز كيت بخريد و خريد لنز رو 2 ماه به تاخير بندازيد يعني پس از تجربه با لنز كيت(تازه ميتونيد يه دوربين كار كرده بخريد تا اگه خوشتون نيومد اونم با كمي ضرر بفروشيد).
    2- اگه به پرتره علاقمنديد نيكون رو هم در نظر داشته باشيد (مثلا دي 40 يا دي 60)گفته مي شود پرتره و در واقع رنگ پوست با نيكون بهتر از آب در مياد مثل اينكه ستاره گرافي با كانن بهتر است(دومي براي اينكه منجر به دعواي برندي نشه!). بخصوص اينكه لنز كيت نيكون كمي بهتر از لنز كيت كانن است.
    Hamid-P تشکر می‌کند.
    آذري

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    تفاوت 350D و 450D خیلی بیشتر از تفاوت دو لنز 18-55 نسخه جدید لرزشگیر دار و سیگما 17-70 است. اما تفاوت 450D با 400D کمتر ولی بازهم مشهود است
    با تشکر مجدد از توجه شما دوست عزیز.
    من کیفیت(رنگ بندی، نویز کم و شارپی تصویر) برام خیلی مهمه. میخوام بدونم فرق اساسی که روی موارد گفته شده اثر بگذارد بین این سه دوربین چیست؟
    خب به هر حال 450D، لایو ویو داره، ال سی دی بزرگتر داره. اما چه مزیتی دیگری نسبت به 350 و یا 400D داره که منجر به بدست آوردن عکس بهتر بشه؟ یعنی میخوام ببینم میتونه اثر اختلاف قیمت 400 تومن با 350D یا 300 تومن با 400D رو پر کنه یا نه؟
    برای من سرعت دوربین و لایو ویو و ال سی دی اهمیت زیادی ندارد. میخوام ترکیبی بگیرم که بتونم عکس خوب بندازم.

بازم ممنونم.
    -------------------------------------------------------
    حمید

كاربر همراه
    تشکر کرده
    844

نقل قول نوشته اصلی توسط azarigh نمایش پست ها
    هر آنچه گفتني بود گفته شده
    - اگه به پرتره علاقمنديد نيكون رو هم در نظر داشته باشيد (مثلا دي 40 يا دي 60)گفته مي شود پرتره و در واقع رنگ پوست با نيكون بهتر از آب در مياد مثل اينكه ستاره گرافي با كانن بهتر است(دومي براي اينكه منجر به دعواي برندي نشه!). بخصوص اينكه لنز كيت نيكون كمي بهتر از لنز كيت كانن است.
    با تشکر از شما دوست عزیز.
    راستش نیکون خوبه، اما نویزش برای من مشکل ساز میشه. چون میخوام کم نویز بگیرم میخوام برم سراغ کنون.

بازم ممنون از شما دوستان عزیز.:)
    ---------------------------------------------------
    حمید

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین