نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
Like Tree5تشکر
  • 3 Post By partow
  • 2 Post By Kasra.H

موضوع: آیا 50D بخرم یا نه؟

كاربر جديد talarha آواتار ها
    تشکر کرده
    8

پیش فرض آیا 50D بخرم یا نه؟

با سلام و عرض تبریک بهار و سال نو
    دوستان عزیز و کاربلد،
    من قصد دارم که یک 50D تهیه کنم ولی راستش در جاهای مختلف این فورم صحبت هایی از اشکالات این مدل از جمله نقطه سیاه، یا عدم وجود شارپنس شده است. دوربین بدون استفاده فعلی ام هم 1000D است. نمی دانم با این توصیفات منطقی است که 50D بگیرم؟
    پیشاپیش از راهنمایی های شما سپاسگزارم.

كاربر همراه M-Yousefi آواتار ها
    تشکر کرده
    1794

پیش فرض پاسخ: آیا 50D بخرم یا نه؟

سلام
    بجای دودل شدن و هر روز به فکر عوض کردن بدنه بودن به فکر تهیه لنزهای خوب باشین . این وسواس گریبانگیر تعداد زیادی از افراد همین فروم از جمله خود بنده شده. که با راهنمایی یکی از بزرگواران (مسعودقدیری)تصمیم درست رو گرفتم و بجای عوض کردن بدنه یه 70-200 گرفتم که معرکه ست . فعلا از امکانات همین بدنه استفاده کامل بکنید تا ....

كاربر همراه a_pendar آواتار ها
    تشکر کرده
    201

سلام
    دوست عزیز فکر کنید ببینید بدنه جدید چه امکانات تازه تر و بیشتری در حیطه (املاش درسته؟ ) کاری شما بهتون میده.شاید خرید یک لنز بهتر کار عاقلانه تری باشد.
    ...سكوت سرشار از ناگفته هاست...

كاربر آشنا Navid Sadat آواتار ها
    تشکر کرده
    670

در جاهای مختلف این فورم صحبت هایی از اشکالات این مدل از جمله نقطه سیاه، یا عدم وجود شارپنس شده است.
    سلام
    والا تا جایی که بنده می دونم شارپنس خصیصه ای است که به لنز بر می گردد و ربطش به دوربین خیلی کم است.

نمی دانم با این توصیفات منطقی است که 50D بگیرم
    به نظر من خیر ، منطقی نیست .

دوربین بدون استفاده فعلی ام هم 1000D است
    دیدید گفتم منطقی نیست . به جای هزینه اضافه و صرف وقت به عکس و عکاسی و استفاده بهینه از امکاناتی که دارید فکر کنید . سعی کنید با همین 1000D که اصلا هم دوربین بدی نیست عکسهای خوب بگیرید ، والا به خدا شدنی است !
    نوید سادات
    :::flickr:::

تشکر کرده
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط a_pendar نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز فکر کنید ببینید بدنه جدید چه امکانات تازه تر و بیشتری در حیطه (املاش درسته؟ ) کاری شما بهتون میده.شاید خرید یک لنز بهتر کار عاقلانه تری باشد.
    با تشکر از راهنمایی همه دوستان
    بله بدنه برای من از نظر کارایی متفاوته. من پیش از 1000D یک 400D داشتم. سرعت عکاسی پیاپی با یک کارت حافظه CF سرعت بالا برای نیازی که من به این آپشن داشتم کافی بود. همین که 1000D را دست گرفتم و این آپشن را روی آن تست کردم چنان تو ذوقم خورد که بعد از خرید دیگر به سراغش نرفتم. به جرات میتوانم بگویم که سرعت عکاسی پیاپی آن 1/3 تا 1/4 دوربین 400D بود، علیرغم اینکه در SPEC هر دو دوربین این آپشن برابر است و باز علیرغم آنکه پروسسور 1000D ورژن بالاتری از 400D است. نظر دوستان؟

كاربر همراه partow آواتار ها
    تشکر کرده
    3722

نقل قول نوشته اصلی توسط talarha نمایش پست ها
    با تشکر از راهنمایی همه دوستان
    بله بدنه برای من از نظر کارایی متفاوته. من پیش از 1000D یک 400D داشتم. سرعت عکاسی پیاپی با یک کارت حافظه CF سرعت بالا برای نیازی که من به این آپشن داشتم کافی بود. همین که 1000D را دست گرفتم و این آپشن را روی آن تست کردم چنان تو ذوقم خورد که بعد از خرید دیگر به سراغش نرفتم. به جرات میتوانم بگویم که سرعت عکاسی پیاپی آن 1/3 تا 1/4 دوربین 400D بود، علیرغم اینکه در SPEC هر دو دوربین این آپشن برابر است و باز علیرغم آنکه پروسسور 1000D ورژن بالاتری از 400D است. نظر دوستان؟
    کارت حافظه خودتون رو چک کنید. بنده با ترانسند کلاس 6 4گیگ SD HC چک کردم هیچ مشکلی هم نیست سرعت با 400دی هم برابری می کند(چون یکی دم دست بود چک کردم)
    بنده یک مشکل اینچنینی با دوربین s5 is و با یک رم نا مرغوب داشتم وقتی از یک رم مناسب استفاده کردم از اختلاف سرعت عکاسی پیاپی و همچنین سرعت ذخیره فایلهای raw شگفت زده شدم.
    aseman550، Kasra.H و MAHosseini تشکر می‌کنند.
    مهدی پرتو
    Canon 50D / 18-55 / 55-250

كاربر فعال Kasra.H آواتار ها
    تشکر کرده
    5184

سلام
    این مشکل به احتمال 90% مربوط به کارت حافظه است. البته این مورد را من روی کارت ترانسندی که آقای پرتو میگویند هم دیده ام. اگر از این کارت های ارزان 10-12 تومانی خریدید در این مورد شک نکنید.
    نکته بعدی اینکه به دوستان پیشنهاد میکنم هیچوقت دوربین را به کامپیوتر وصل نکنید مگر اینکه مجبور باشید. مثلا بخواهید میان افزار دوربین را آپگرید کنید. همیشه از رم ریدر استفاده کنیدچون پاور هایی که روی کامپیوتر های ما نصب شدند از هر مارکی که باشند به هیج عنوان قابل اعتماد نیستند وبه احتمال زیاد به دوربین صدمه میزنند.
    aseman550 و partow تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    8

نقل قول نوشته اصلی توسط k.h نمایش پست ها
    سلام
    این مشکل به احتمال 90% مربوط به کارت حافظه است. البته این مورد را من روی کارت ترانسندی که آقای پرتو میگویند هم دیده ام.
    نقل قول نوشته اصلی توسط skala نمایش پست ها
    کارت حافظه خودتون رو چک کنید. بنده با ترانسند کلاس 6 4گیگ SD HC چک کردم هیچ مشکلی هم نیست سرعت با 400دی هم برابری می کند
    sd من هم ترنسنده، ولی چشم در اولین فرصت پس از تعطیلات با مموری دیگری هم تست می کنم. از توضیحتان در مورد رم ریدر ممنون، جالب بود.