صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
Like Tree13تشکر

موضوع: دوستان Fuji HS 10 یا Canon SX1 IS؟ به نظر شما کدوم بهتره؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

پیش فرض دوستان Fuji HS 10 یا Canon SX1 IS؟ به نظر شما کدوم بهتره؟

دوستان Fuji HS 10 یا Canon SX1 IS؟ به نظر شما کدوم بهتره؟
    همونطور که می بینید هر دو این دوربینها تقریبا اکثر نیازهای من رو برآورده میکنند و تقریبا مشخصات مشابهی دارند. قیمتشون هم تقریبا مشابه هست.
    حالا تنها میمونه چند اختلاف!
    1- کیفیت عکسبرداری و فیلم برداری کدوم بهتره؟ و تصاویر نویز کمتری داره و شارپنس بیشتر؟ و لرزشگیر بهتر؟
    2- زوم 30X فوجی خیلی وسوسه انگیزی ولی حجمش خیلی بزرگ میشه و حملش سخت تر! اما به قول معروف هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد!
    3- آیا شما باتری لیتیوم و سبک رو ترجیح میدین در مقابل 4 باتری قلمی سنگین این دو دوربین؟
    4- Canon امتحانش رو پس داده و همیشه عالی بوده! اما آیا به فوجی میشه اعتماد کرد؟ حتی Nikon هم بعضی وقتا به قول خودمون سوتی داده! مثل P90 و P100!!!! اما انصافاً Canon هیچ وقت نا امید کننده نبوده؟ و HS 10 هم واقعا وسوسه کننده هست!

حالا شما اساتید و علما بنده رو راهنمایی بفرمایید لطفا که بعدها از کرده خود پشیمان نشم که اون موقع دیگه سودی نخواهد داشت!!!
    از جناب آقای ناظم رعایا هم خیلی تشکر میکنم که سایت به این خوبی رو اداره میکنن! و ازشون در این مورد راهنمایی و کمک می خوام.
    و اینکه آیا جایی رو سراغ دارید که HS 10 رو آورده باشن؟ اصلاً آیا HS 10 به ایران اومده؟ و اگه اومده الان قیمتش چنده و اگه نیومده کی میاد و ارزش صبر کردن داره؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

پیش فرض پاسخ: دوستان Fuji HS 10 یا Canon SX1 IS؟ به نظر شما کدوم بهتره؟

البته من برام عکاسی خیلی مهمتره. اما از این لحاظ که نمی خوام پول دوباره برای خرید دوربین فیلمبرداری هم بپردازم و از این مهمتر اینکه نمی تونم دو دوربین همراه خودم به مسافرت و تفریح ببرم پس یک فیلمبرداری قابل قبول هم برام مهمه.
    همونطور که شما هم گفتی s200exr دوربین خیلی خوبیه و با سنسور ccd بزرگی که داره نویز خیلی کمی داره و ایزو بالای اون هم خیلی عالیه و همینطور پردازنده تصویر EXR و لنز با کیفیت اون اما متاسفانه فیلمبرداریش VGA هست!
    راستش من اصلاً به خاطر مشخصات خوب این دوربین به برند فوجی علاقمند شدم! اما نمیدونم که سنسور کوچکتر HS 10 میتونه کیفیت خوبی مثل s200exr داشته باشه؟! البته من توی سایت فوجی خوندم که با استفاده از تکنولوژی جدیدش یعنی سنسور BSI (Back Side Illuminated) CMOS تونسته به حساسیت دو برابر سنسور دست پیدا کنه! البته ظاهراً این سنسور رو سونی براش ساخته و باید دید که واقعاً در عمل چه کیفیتی داره! اگه واقعاً حساسیتش دو برابر باشه اندازه کوچکتر سنسور نباید زیاد مشکل ساز بشه! درست میگم؟
    ممنون میشم اگر اطلاعات بیشتری راجع به HS 10 دارید یا ریویو خوب و معقولی از این دوربین دیدین برام لینکش رو بگذارین.
    راستی آیا الان در ایران HS 10 به بازار اومده؟
    من فکر میکنم دوربین خوبیه و با سرعت شاتر بالا و قابلیت پانوراما و عکس پیاپی با سرعت 10fps خیلی امکانات خوبی در اختیار قرار میده و میتونه تجربه جالبی باشه!
    راستی یادم رفت راجع به کفشک فلاش HS 10 بپرسم. آیا اینکه امکان تنظیم خودکار فلاش توسط خود دوربین وجود نداره درسته؟ و اینکه آیا برای من که در ابتدای راه هستم ممکنه این موضوع مشکل ساز بشه؟
    آیا تنظیم اتوماتیک فلاش خیلی مهمه یا اینکه خودم هم میتونم فلاش اکسترنال رو خوب تنظیم کنم؟
    آیا اصلا با فلاشی که خود HS 10 داره ممکنه به فلاش اکسترنال نیاز پیدا کنم؟
    مشخصات فلاش:

Auto flash

Effective range (ISO 800):

Normal:
    Wide: Approx. 30cm - 8.0m / 1.0ft. - 26.2ft. Telephoto: Approx. 2.0m - 4.0m / 6.5ft. - 13.1ft. Flash modes
    Red-eye removal OFF: Auto, Forced Flash, Suppressed Flash, Slow Synchro.
    Red-eye removal ON: Red-eye Reduction Auto, Red-eye Reduction & Forced Flash, Suppressed Flash, Red-eye Reduction & Slow Synchro.
    omid705 تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

اصولا بنده جزو اساتید و علما نیستم پس تا اونها از راه برسن...بهتره بدونید کهsx1 دوربین جالبی از آب در نیومد.یکی از دوستان این دوربین رو داره باید بگم نویز اون از ایزوی 400 به بالا برای من یکی که قابل تحمل نیست نا گفته نماند که به نظر من خیلی خوشدسته.hs10 هم اومده و روی کاغذ بهتر به نظر میرسه البته اطلاع چندانی درباره این دوربین ندارم.و در اخر اینکه فوجی برند قابل اعتمادی هست.
    farshid80 تشکر می‌کند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    71

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid80 نمایش پست ها
    دوستان Fuji HS 10 یا Canon SX1 IS؟ به نظر شما کدوم بهتره؟
    همونطور که می بینید هر دو این دوربینها تقریبا اکثر نیازهای من رو برآورده میکنند و تقریبا مشخصات مشابهی دارند. قیمتشون هم تقریبا مشابه هست.
    حالا تنها میمونه چند اختلاف!
    1- کیفیت عکسبرداری و فیلم برداری کدوم بهتره؟ و تصاویر نویز کمتری داره و شارپنس بیشتر؟ و لرزشگیر بهتر؟
    2- زوم 30X فوجی خیلی وسوسه انگیزی ولی حجمش خیلی بزرگ میشه و حملش سخت تر! اما به قول معروف هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد!
    3- آیا شما باتری لیتیوم و سبک رو ترجیح میدین در مقابل 4 باتری قلمی سنگین این دو دوربین؟
    4- Canon امتحانش رو پس داده و همیشه عالی بوده! اما آیا به فوجی میشه اعتماد کرد؟ حتی Nikon هم بعضی وقتا به قول خودمون سوتی داده! مثل P90 و P100!!!! اما انصافاً Canon هیچ وقت نا امید کننده نبوده؟ و HS 10 هم واقعا وسوسه کننده هست!

حالا شما اساتید و علما بنده رو راهنمایی بفرمایید لطفا که بعدها از کرده خود پشیمان نشم که اون موقع دیگه سودی نخواهد داشت!!!
    از جناب آقای ناظم رعایا هم خیلی تشکر میکنم که سایت به این خوبی رو اداره میکنن! و ازشون در این مورد راهنمایی و کمک می خوام.
    و اینکه آیا جایی رو سراغ دارید که HS 10 رو آورده باشن؟ اصلاً آیا HS 10 به ایران اومده؟ و اگه اومده الان قیمتش چنده و اگه نیومده کی میاد و ارزش صبر کردن داره؟
    سلام بر شما.
    من تازه وارد هستم،فقط با اجازه با توجه به پستهایی که این چند وقت از دوستان و اساتید عزیز خوندم تا حدودی در خدمتم.
    1.در این مورد فکر میکنم تا کسی از دوستان دوربین رو تهیه نکنند نمیشه قطعی نظر داد.
    اما در این آدرس : http://www.akkasee.com/forum/showpos...6&postcount=27
    جناب دل آگاه چندتا ریویو و نمونه عکس خوب از این دوربین گذاشتن که میتونید ازشون اطلاعات خوبی به دست بیارید.
    2.دقیقا حق با شماست،در ضمن امکان صدمه خوردن به لنز رو هم افزایش میده.
    باید دید با چنین وایدی آیا عکس ها اعوجاج خواهند داشت یا خیر.
    3.هر کدوم از باطری ها مزیت خودشون رو دارند.
    امروز دیگه از لحاظ ظرفیت عملا باطری های قلمی چیزی از لیتیومی کم ندارن،تازه اگر کارتون هم گیر کنه دم هر بقالی پیدا میشن.
    اما خوب سنگین تر هستند و عیب مهمشون اینه که روی دوربین ارائه نمیشن و حدود 50 تومن باید هزینه اضافه پرداخت کرد واسه خرید باطری و شارژر.
    4.من خودم به کنون علاقه دارم اما واقعا کنون همیشه هم امیدوار کننده نبوده!
    در بسیاری از مدل هاش فروش زیادش به خاطر شعارش بوده که معتقده تبلیغات هزینه نیست،سرمایه گذاریست!
    فوجی در زمینه نو آوری و تکنولوژی های خاص معروفه و هر مدل از دوربینهاش یه چیز جدید واسه ارائه داره.
    البته شاید کمی اغراق کردم!
    5.در مورد SX1 هم چندتایی از آشناها خریدن.
    یه مشکل خیلی شایع lens error هست که زیاد در این رده دیده شده.
    یعنی لنزش یه دفعه هنگ میکنه!
    نویزش هم ظاهرا خیلی تعریفی نداره.
    باز هم از اساتید خواهش میکنم اشتباهات من رو تصحیح بفرمایند و تذکر بدند.
    farshid80 تشکر می‌کند.

كاربر همراه I Mis آواتار ها
    تشکر کرده
    120

نقل قول نوشته اصلی توسط omid705 نمایش پست ها
    سلام بر شما.
    من تازه وارد هستم،فقط با اجازه با توجه به پستهایی که این چند وقت از دوستان و اساتید عزیز خوندم تا حدودی در خدمتم.
    1.در این مورد فکر میکنم تا کسی از دوستان دوربین رو تهیه نکنند نمیشه قطعی نظر داد.
    ...................
    یه مشکل خیلی شایع lens error هست که زیاد در این رده دیده شده.
    یعنی لنزش یه دفعه هنگ میکنه!
    نویزش هم ظاهرا خیلی تعریفی نداره.
    باز هم از اساتید خواهش میکنم اشتباهات من رو تصحیح بفرمایند و تذکر بدند.
    سلام
    تمام اين نظراتي كه مي گم به صورت نظري نه عملي و از روي ريويو هاست..
    سايز سنسور كه تقريبا يكي است...
    محدوده ي زومينگ فوجي به مراتب قويتر است...
    نويز رو در نمونه ها ديدم و از روي اين ها مي تونم بگم نويز فوجي خيلي كمتره..
    از لحاظ فوكوس وجود رينگ فوكوس براي فوكوس دستي خود به مراتب باعث برتي فوجي است...

وايد تر بودن فوجي 4 م.م بيشتره
    محدوده ديافراگم فوجي از 2.8 تا 11 است..
    محدوده ي ايزوي فوجي بيشتره
    سر عن شاتر كانن از 1.2000 تا 15 ولي فوجي 1.4000 تا30 هست...
    قدرت فلاش هم در فوجي بيشت است

من بودم فوجي رو مي داشتم ام اين ها همه نظري است نه عملي
    farshid80 تشکر می‌کند.
    CANON EOS 400D Digital & 18-55 & 55-250 & 100-400

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

دوستان از همگی ممنونم بخاطر اطلاعات و توصیه های خوبتون.
    راستش من خودم هم خیلی از فوجی خوشم اومده بخاطر امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خوبش.
    اما دوستان می خواستم بدونم که آیا شما پیشنهاد می کنید که من که تازه کارم اول یه دوربین شبه SLR بخرم یا با یه دوربین حرفه ای تر مثل Canon 500D یا Canon 550D شروع کنم بهتره؟ البته می دونم که کیفیت تصویر این مدلهای canon خیلی بهتر از SLR like ها هستش. اما می خوام بدونم که آیا این مدلهای canon هم مثل مثلاً ّFuji HS 10 این امکانات تفریحی مثل پانوراما، ترکیب چند عکس پشت سر هم برای نشان دادن حرکت جسم متحرک و یا حذف کردن جسم متحرک و برنامه های فانتزی این مدلی هم دارن یا نه؟ این امکانات جالبی هستن و آدم رو وسوسه میکنن چون باهاشون میشه خیلی شیرین کاری کرد! ;)
    من هزینه خرید Canon 500D یا Canon 550D رو دارم. اما نگرانم که برای شروع نکنه برام سخت باشن یا اینکه دائم لازم باشه که لنز و تجهیزات جانبی بخرم! و از طرفی هم این امکانات نرم افزاری تفریحی رو هم نداشته باشند!
    راستش الان دیگه بین FUJI HS10 و Canon 550D دو دل هستم! با در نظر گرفتن تمام مسایل بالا حالا کدو رو پیشنهاد می کنید؟!!

راستی این سنسور جدید FUJI HS10 چطوره؟ من توی سایت فوجی خوندم که با استفاده از تکنولوژی جدیدش یعنی سنسور BSI (Back Side Illuminated) CMOS تونسته به حساسیت دو برابر سنسور دست پیدا کنه! البته ظاهراً این سنسور رو سونی براش ساخته و باید دید که واقعاً در عمل چه کیفیتی داره! اگه واقعاً حساسیتش دو برابر باشه اندازه کوچکتر سنسور نباید زیاد مشکل ساز بشه! درست میگم؟

از شما دوستان خوب که من رو راهنمایی می کنید خیلی ممنونم.
    omid705 و I Mis تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

سلام دوستان،
    سوال آخر من رو هم اگه مثل سوال های قبلی جواب بدین خیلی ممنون میشم...

كاربر همراه I Mis آواتار ها
    تشکر کرده
    120

من شنيدم از يه جاي موسق كه نمايندگيه فوجي هست.. البته اسمش رو جايز نمي دونم بگم..
    اين دوربين تير يا مرداد 89 در ويترين مغازه هاست...
    ارزش صبر كردن داره..
    اما فوجس اس200 چيزه ديگري هست
    farshid80 تشکر می‌کند.
    CANON EOS 400D Digital & 18-55 & 55-250 & 100-400

كاربر آشنا hooshmand shokoohi آواتار ها
    تشکر کرده
    88

Talking پاسخ: دوستان Fuji HS 10 یا Canon SX1 IS؟ به نظر شما کدوم بهتره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid80 نمایش پست ها
    دوستان از همگی ممنونم بخاطر اطلاعات و توصیه های خوبتون.
    راستش من خودم هم خیلی از فوجی خوشم اومده بخاطر امکانات سخت افزاری و نرم افزاری خوبش.
    اما دوستان می خواستم بدونم که آیا شما پیشنهاد می کنید که من که تازه کارم اول یه دوربین شبه SLR بخرم یا با یه دوربین حرفه ای تر مثل Canon 500D یا Canon 550D شروع کنم بهتره؟ البته می دونم که کیفیت تصویر این مدلهای canon خیلی بهتر از SLR like ها هستش. اما می خوام بدونم که آیا این مدلهای canon هم مثل مثلاً ّFuji HS 10 این امکانات تفریحی مثل پانوراما، ترکیب چند عکس پشت سر هم برای نشان دادن حرکت جسم متحرک و یا حذف کردن جسم متحرک و برنامه های فانتزی این مدلی هم دارن یا نه؟ این امکانات جالبی هستن و آدم رو وسوسه میکنن چون باهاشون میشه خیلی شیرین کاری کرد! ;)
    من هزینه خرید Canon 500D یا Canon 550D رو دارم. اما نگرانم که برای شروع نکنه برام سخت باشن یا اینکه دائم لازم باشه که لنز و تجهیزات جانبی بخرم! و از طرفی هم این امکانات نرم افزاری تفریحی رو هم نداشته باشند!
    راستش الان دیگه بین FUJI HS10 و Canon 550D دو دل هستم! با در نظر گرفتن تمام مسایل بالا حالا کدو رو پیشنهاد می کنید؟!!

راستی این سنسور جدید FUJI HS10 چطوره؟ من توی سایت فوجی خوندم که با استفاده از تکنولوژی جدیدش یعنی سنسور BSI (Back Side Illuminated) CMOS تونسته به حساسیت دو برابر سنسور دست پیدا کنه! البته ظاهراً این سنسور رو سونی براش ساخته و باید دید که واقعاً در عمل چه کیفیتی داره! اگه واقعاً حساسیتش دو برابر باشه اندازه کوچکتر سنسور نباید زیاد مشکل ساز بشه! درست میگم؟

از شما دوستان خوب که من رو راهنمایی می کنید خیلی ممنونم.
    دوست عزیز فکر کنم شما اساس خریدتون رو اشتباه پایه گذاری کردید. معمولاً هر کسی پیش از خرید نکات مهمی رو در نظر میگیره و به یک دوراهی شبیه به هم یا حداقل نزدیک به هم میرسه و بعد سوال میکنه که بنظر شما کدوم رو بخرم. بین گزینه های شما کانن 550 دی و فوجی HS10 قرابتی نیست که بخواهیم یکی را به شما معرفی کنیم. با این حال فکر میکنم شاید منظورشما این باشد اگر شما بودید کدام یک را میخریدید؟ با توجه به اینکه فرمودیدخوشبختانه مشکل مالی برای خرید هیچکدام را ندارید (درحالی که مشکل اکثر ما مالی است) اگر من بودم کانن 550دی و چند لنز مناسب و بقیه کارها را در کامپیوتر با فوتوشاپ میشود انجام داد یا نرم افزارهای پاناروما فکر میکنم حذف سوژه در عکس و غیره آنقدر مهم نباشد که کیفیت عکس و لذت عکاسی مهم است. در هر صورت موفق باشید و خرید خوبی داشته باشید و ما را ازخریدتان مطلع کنید خوشحال میشویم.
    -shahram و farshid80 تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    10

Smile پاسخ: دوستان Fuji HS 10 یا Canon SX1 IS؟ به نظر شما کدوم بهتره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hooshmand shokoohi نمایش پست ها
    دوست عزیز فکر کنم شما اساس خریدتون رو اشتباه پایه گذاری کردید. معمولاً هر کسی پیش از خرید نکات مهمی رو در نظر میگیره و به یک دوراهی شبیه به هم یا حداقل نزدیک به هم میرسه و بعد سوال میکنه که بنظر شما کدوم رو بخرم. بین گزینه های شما کانن 550 دی و فوجی HS10 قرابتی نیست که بخواهیم یکی را به شما معرفی کنیم. با این حال فکر میکنم شاید منظورشما این باشد اگر شما بودید کدام یک را میخریدید؟ با توجه به اینکه فرمودیدخوشبختانه مشکل مالی برای خرید هیچکدام را ندارید (درحالی که مشکل اکثر ما مالی است) اگر من بودم کانن 550دی و چند لنز مناسب و بقیه کارها را در کامپیوتر با فوتوشاپ میشود انجام داد یا نرم افزارهای پاناروما فکر میکنم حذف سوژه در عکس و غیره آنقدر مهم نباشد که کیفیت عکس و لذت عکاسی مهم است. در هر صورت موفق باشید و خرید خوبی داشته باشید و ما را ازخریدتان مطلع کنید خوشحال میشویم.
    دوست عزیزم
    ممنون از راهنمایی و توصیه های خوب شما
    راستش من می دونم که fuji hs 10 اصولا یک سوپر زوم هست و مقایسه اون با canon 500d هم اصولا صحیح نیست چون یک slr هستش! و سوالم دقیقا همینه که آیا من که تازه می خوام وارد دنیای عکاسی بشم آیا بهتره که با یه slr-like شروع کنم یا با یک dslr شروع کنم بهتره؟
    بهر حال هر کاری راه و روشی داره. فکر کردم که شاید در ابتدا کار کردن با یک slr برام سخت باشه و نتونم از پسش بر بیام! اما اگر شما دوستان عزیز توصیه می کنید که میشه با 500d هم شروع کرد، حتما درست می گید و من هم حتما خیلی جدی بهش فکر میکنم و یکی از گزینه های مهم منه!
    اما می دونید خوب این امکانات نرم افزاری دوربین های slr-like و لنزهای همه کاره سوپر زوم ها هم آدم رو وسوسه میکنه! هرچند میدونم کیفیت تصویر ارزون ترین slr ها هم از بهترین slr-like ها بهتره!
    بهر حال من همیشه از نظرات ارزشمند دوستان خوبم اینجا استقبال میکنم و این نظرات برام خیلی با ارزش هستند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین