صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26
Like Tree63تشکر

موضوع: یکبار برای همیشه/دوربین یا لنز مسأله این است

كاربر همراه
    تشکر کرده
    326

پیش فرض پاسخ: یکبار برای همیشه/دوربین یا لنز مسأله این است

بهترین پاسخ در پست شماره 6 داده شده؛ در چه زمینه ای از عکاسی قصد کسب درامد دارید؟

كاربر همراه diamont آواتار ها
    تشکر کرده
    204

راستش دوست عزیز بنده قصد دارم تا تو زمینه ی عکاسی صنعتی و دکوراسیون فعالیت کنم
    mj Nourmohammadi
    fuji xt2+ fuji x pro2+fuji xe1+ fujinon 14 f:2.8+fuji 18 f:2 +fuji 23 f:1.4 + fuji 27 f:2,8 + fuji 35 f:1.4 + fuji 56 nf:1.2 + fuji 90 f:2 + fuji 100-400 + fuji 18-55 f:2,8-4

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

دوست عزیز
    بهترین و مناسب ترین کاری که می‌توانید انجام دهید و هیچ ضرری هم توش نیست اینه که ابتدا خودتون رو ارتقاع بدید.

یعنی دانش کافی نسبت به کاری که قرار انجام بدهید کسب کنید.

این دانش بخشهای مختلفی داره... از بخشهای نظری و عمومی عکاسی و بخشهای تجربی در مورد اون شاخه خاص عکاسی که مورد علاقه شماست و یا قرار هست در اون شاخه به کسب درامد بپردازید.

حرفهایی هم که بعضی از دوستان می‌زنند در مورد اینکه دوربین گرانتر داشته باشید با کلاس ترید و اینها فکر می‌کنم در روستاها هم حتی کاربرد نداشته باشه.
    چون مردم و یا مشتری اگر آگاه نباشند؟ که نمی‌شناسند شما چه دوربینی دارید و با چه وسیله‌ای کار می‌کنید. اگر آگاه باشند؟ قبل از اینکه به کیف وسایل شما نگاه کنند و آنرا بررسی کنند نمونه کارهای شما را خواهند دید.

بطور کلی راهی که میتونه شما رو به نتیجه صحیح برسونه و خطای شما رو در خرید ابزار بیهوده کم کنه اینه که با یک برنامه مشخص مطالعه کنید. در همان زمان مباحثی که مطالعه کردید و یا شاخه مورد نظر خودتان را تجربه کنید. با این مطالعه و تجربه دقیقا نیاز خودتون رو خواهید شناخت و آگاهانه تصمیم خواهید گرفت و مثلا دیگر برای عکاسی دکوراسیون دنبال لنز ۱۰۰-۴۰۰ نخواهید گشت. مگر اینکه پروژه عکاسی پشت پنجره از دکوراسیون منازل همسایه‌ها رو داشته باشید.(که آن موقع با آگاهی کامل ۱۰۰ -۴۰۰ و یا لنزهای بهتری برای این منظور پیدا خواهید کرد.)
    yasin-m، bf ، comando2705 و 19 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه diamont آواتار ها
    تشکر کرده
    204

[QUOTE=Arash;120542]دوست عزیز
    بهترین و مناسب ترین کاری که می‌توانید انجام دهید و هیچ ضرری هم توش نیست اینه که ابتدا خودتون رو ارتقاع بدید.

یعنی دانش کافی نسبت به کاری که قرار انجام بدهید کسب کنید.

این دانش بخشهای مختلفی داره... از بخشهای نظری و عمومی عکاسی و بخشهای تجربی در مورد اون شاخه خاص عکاسی که مورد علاقه شماست و یا قرار هست در اون شاخه به کسب درامد بپردازید.

حرفهایی هم که بعضی از دوستان می‌زنند در مورد اینکه دوربین گرانتر داشته باشید با کلاس ترید و اینها فکر می‌کنم در روستاها هم حتی کاربرد نداشته باشه.
    چون مردم و یا مشتری اگر آگاه نباشند؟ که نمی‌شناسند شما چه دوربینی دارید و با چه وسیله‌ای کار می‌کنید. اگر آگاه باشند؟ قبل از اینکه به کیف وسایل شما نگاه کنند و آنرا بررسی کنند نمونه کارهای شما را خواهند دید.

بطور کلی راهی که میتونه شما رو به نتیجه صحیح برسونه و خطای شما رو در خرید ابزار بیهوده کم کنه اینه که با یک برنامه مشخص مطالعه کنید. در همان زمان مباحثی که مطالعه کردید و یا شاخه مورد نظر خودتان را تجربه کنید. با این مطالعه و تجربه دقیقا نیاز خودتون رو خواهید شناخت و آگاهانه تصمیم خواهید گرفت و مثلا دیگر برای عکاسی دکوراسیون دنبال لنز ۱۰۰-۴۰۰ نخواهید گشت. مگر اینکه پروژه عکاسی پشت پنجره از دکوراسیون منازل همسایه‌ها رو داشته باشید.(که آن موقع با آگاهی کامل ۱۰۰ -۴۰۰ و یا لنزهای بهتری برای این منظور پیدا خواهید کرد.)[/Q
    آقا آرش از پاسختون خیلی متشکرم .
    راستش 100-400 فقط یه مثال از یه لنز خوب بود و منظور من این نبود که میخوام اونو بگیرم .حقیقتش اول میخواستم یه لنز تیلت بگیرم که خوب دیدم قیمتش سرسام آوره که منم به تبع قیمت پشیمون شدم . و تصمیم گرفتم که رنج لنزم و تکمیل کنم و یا یک لنز به همراه بادی بگیرم حالا موندم بین این دو انتخاب !
    بیشتر دوست دارم رنج وایدم تکمیل شه و یه لنز الترا واید به همراه 24-105 بگیرم ولی خوب خصوصیات این بدنه های جدید هم قابل چشم پوشی نیست.:confused:
    mj Nourmohammadi
    fuji xt2+ fuji x pro2+fuji xe1+ fujinon 14 f:2.8+fuji 18 f:2 +fuji 23 f:1.4 + fuji 27 f:2,8 + fuji 35 f:1.4 + fuji 56 nf:1.2 + fuji 90 f:2 + fuji 100-400 + fuji 18-55 f:2,8-4

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

کار سختی نیست.
    چون دوربین دارید و کار عکاسی کردید... یقینا بهتر از هر کسی می‌توانید نیاز خودتان را بسنجید.
    اون بخشی که در مورد تجربه و کسب اطلاعات گفتم برای همین منظور است.

مثلا
    درک کنید که برای کاری که قراره انجام دهید به کدام یک از ویژگی‌های بدنه‌های جدید نیازمندید؟
    مثلا ۵۰ دی کانن با دوربین شما چه تفاوتی دارد؟
    در مورد عکاسی دکوراسیون، معماری و یا صنعتی؟
    سرعت شاتر بیشتر؟ عکاسی بیشتر در ثانیه؟ مگاپیکسل بیشتر؟ نویز کمتر؟ داینامیک رنج بیشتر؟ بدنه فلزی؟
    فکر نمی‌کنم هیچ کدام اینها مشکل کار شما باشه...

راه چاره چیه؟
    عکسهایی که به نظرتان خیلی خوب است را تکرار کنید.
    سعی کنید به عکس مرجع برسید.
    اگر نمی‌رسید مشکل از کجاست؟
    تکنیک عکاسی؟
    لنز؟
    بدنه؟

حال که اشکالات مشخص شد... مشکلات فردی رو که خودتون حل می‌کنید. مشکلات ابزاری رو باید یه برنامه ریزی کنید که مثلا الویت شما کدام است.
    لنز خیلی واید؟
    یک لنز همه کاره با کیفیت خوب؟
    یا بدنه..
    الویتهای بعدی کدام است.

بودجه حال حاضر چقدر است؟
    ۶ ماه دیگر و ۶ ماه بعدش و ؟
    نیاز به فول فریم دارید یا نه؟
    در آینده نزدیک یا دور؟

اینها باید حتما مشخص بشه .... که بدانید می‌توانید لنزهایی برای دوربین برش ۱.۶ بخرید؟ یا نه
    شاید توی برنامه ریزی که انجام میدهید به صرفه باشه که مثلا لنز مثل ۱۰-۲۲ کانن و یا ۱۰-۲۰ سیگما رو بخرید و یک سال و نیم دیگر نصف قیمت بفروشید برای هجرت به سمت فول فریم.
    شاید جوری کار کنید که اونقدر نیاز به واید نداشته باشید و مثلا بتوانید ترکیبی از ۱۷-۴۰ و ۳۴-۱۰۵ داشته باشید. برای رفتن به سمت فول فریم ضرری نکنید.
    شاید تصمیم بگیرید ۱۰-۲۲ را با ۲۴-۱۰۵ بخرید. اصلا قرار هم نیست فول فریم داشته باشید. و خرید بعدی دوربینی مثل ۵۰ دی باشد.

خلاصه دوربین به نظر من اولویت اول نیست.
    NASSIRI4080، ME، yasin-m و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2638

سلام
    امروز من يك مقايسه جالب بين سه مدل از سه شركت مختلف را ديدم.
    Canon EOS 5D MkII
    Nikon D700
    Sony Alpha A850
    براي اينكه موضوع جديدي باز نشه لينك رو توي همين موضوع گذاشتم تا دوستداران برند هاي مختلف بتونن از اين مقايسه و ريويو استفاده بكنند.

کد:
    http://www.ephotozine.com/article/Canon-EOS-5D-MkII-Nikon-D700--Sony-Alpha-A850-12610

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1717

سلام دوستان
    منم اتفاقاً يه مشكلي شبيه همين دارم
    با اينكه همه دوستان و اكثر اساتيد بهم گفتند كه همين مثلا (400 دي) براي ابتداي كار زيادي هم هست(البته فقط خودمو ميگم)، ولي بازم نميشه كاريش كرد ، يعني ميدونم اشتباه خودم چيه فكر ميكنم با ارتقاء دادن تجهيزات حرفه اي ميشم.
    ولي من بعد از خيلي مطالعه اخر به اين نتيجه (فقط براي خودم) رسيدم
    يك بدنه نسبتاً خوب مثل (500 دي يا 50 جي) و يه لنز نسبتاً خوب كه هم وايدش هم تله ش خوب باشه مثل 18-200

من مشكلي كه با 400 دي دارم يك اينكه لايو ويو نداره و اين كارو خيلي سخت ميكنه، ولي مثلا 50 دي يا 500 دي برام كارو خيلي راحت ميكنه مخصوصا وقتي به مانيتور يا تلوزيون وصل بشه كار خيلي راحت تر ميشه.
    ويه مشكل ديگه اين بود كه خيلي نياز به تله رو دارم حس ميكنم (البته به قول يكي از اساتيد كه ميگفت هر وقت حرفه اي شدي اين نياز به تله به مرور كمتر ميشه)، البته اون اين حرفو زد وقتي زمينه فعاليتمو بهش گفتم نه اينكه هر حرفه اي ديگه نبايد به تله نياز داشته باشه.
    بخاطر همين گفت با خريد مثلا 500 دي كه 15 ميگا پيكسل هست ميشه به جاي خريد يه لنز خيلي تله و داشتن يه دوربين 10 ميگا پيكسلي از همان لنز و دوربين 500 دي استفاده كرد و با كراپ به همون خروجي كه (دوربين 400 دي ميده با همون لنز ميده) برسيم
    ولي در كل با نظر آقا آرش خيلي موافقم، اول يعني اين حرفو براي خودم بايد بزنم كه اول خودمو ارتقاء بدم بعد دوربين يا لنز.

كاربر آشنا farhadi آواتار ها
    تشکر کرده
    206

با سلام . همونطور كه شما نوشتيد يكبار براي هميشه . به نظر من جداي از ايكه چه هدفي داريد و يا چه كار ميكنيد . بدنه رو ارتقا بدين . و بعد با توجه به هدف و كارتون لنزها و ساير ابزارهاي مناسب رو تهيه كنين. البته به همين دوربين كه دارين مي تونين به اين هدفي كه مي خواهيد برسيد ولي وقتي بحت ارتقا پيش مي اد به نظر من اول بدنه .

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط aaallliii نمایش پست ها

بخاطر همين گفت با خريد مثلا 500 دي كه 15 ميگا پيكسل هست ميشه به جاي خريد يه لنز خيلي تله و داشتن يه دوربين 10 ميگا پيكسلي از همان لنز و دوربين 500 دي استفاده كرد و با كراپ به همون خروجي كه (دوربين 400 دي ميده با همون لنز ميده) برسيم
    سلام:

این موضوع اگر چه مطلقا اشتباه نیست اما نیاز به بررسی بیشتری دارد. فرضا 30D در قیاس با 5DII شاید مصداق روشنی از موضوع باشد یا حتی 40D در قیاس با آن ارزش بررسی داشته باشد ولی برای 40D در قیاس با 50D با ارزیابی فوکال لنت ها نیاز به بررسی بیشتر خواهد بود....

موفق باشید
    Arash و aaallliii تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1717

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

این موضوع اگر چه مطلقا اشتباه نیست اما نیاز به بررسی بیشتری دارد. فرضا 30D در قیاس با 5DII شاید مصداق روشنی از موضوع باشد یا حتی 40D در قیاس با آن ارزش بررسی داشته باشد ولی برای 40D در قیاس با 50D با ارزیابی فوکال لنت ها نیاز به بررسی بیشتر خواهد بود....

موفق باشید
    سلام
    ببخشيد ميتونيد در اين مورد بيشتر توضيح بديم استفاده ببرم، واقعاً منم تو اين موضوع اول خيلي شك داشتم ولي خب استادي كه پيشش بودم استدلالش اينطوري بود منو قانع كرد.
    اگر زحمتي نيست يه توضيح در رابطه با اين مقايسه بدين

ممنونم

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین