صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
Like Tree63تشکر

موضوع: یکبار برای همیشه/دوربین یا لنز مسأله این است

كاربر همراه diamont آواتار ها
    تشکر کرده
    204

پیش فرض یکبار برای همیشه/دوربین یا لنز مسأله این است

با عرض سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
    بنده دو سالی هست که عضو سایت وزین عکاسی هستم وهمواره از مطالب بسیار مفیدش بهره بردم ولی به خاطر مشغله زیاد فرصت شرکت در بحث ها رو نداشتم و تا حالا فقط مصرف کننده بودم(البته شاید به خاطر کامل بودن مطالب دوستان بوده که تا بحال تمام جوابامو گرفتم) ولی دوست دارم از این به بعد فعالتر باشم.
    رو همین حساب اساسی ترین سوالمو که تقریبا تا حالا جواب کاملی براش پیدا نکردم رو مطرح کردم.
    در واقع سوال من اینه که بالاخره ما نفهمیدیم وقتی پول میاد دستمون بریم لنز بخریم یا اینکه یکی از اون بدنه های جدید وجذابو؟
    راستش بنده در حال حاضر 400d دارم و چون میخوام کارم رو تجاری کنم نیاز پیدا کردم تا کیفیت کارامو بالاتر ببرم .
    برای این کار چیزی حدود 2 تومن دارم. حالا موندم که مثلا یه 24-105 با یه 100-400 بگیرم یا انکه نه 24-105 و یه 50d بگیرم؟
    در واقع می خوام بدونم خروجی 400d و 50d و 5d(هر 3 با 24-105) چقدر با هم متفاوته؟
    در حالت کلی لنز یا بدنه؟:confused:
    پیشاپیش ازتون متشکرم.
    ببخشید اگه پر چونگی کردم.
    mj Nourmohammadi
    fuji xt2+ fuji x pro2+fuji xe1+ fujinon 14 f:2.8+fuji 18 f:2 +fuji 23 f:1.4 + fuji 27 f:2,8 + fuji 35 f:1.4 + fuji 56 nf:1.2 + fuji 90 f:2 + fuji 100-400 + fuji 18-55 f:2,8-4

كاربر آشنا ALBORZ آواتار ها
    تشکر کرده
    6

پیش فرض پاسخ: یکبار برای همیشه/دوربین یا لنز مسأله این است

سوال شما مثل این می مونه که بپرسید آب یا نان؟
    خوب قطعا به هر دو نیاز است(هر چه قوی تر و با کیفیت تر بهتر)
    و زمانی که بودجه تعیین کننده است انسان بسته به نیاز با در نظر گرفتن دسترسی به آب یا نان ببخشید لنز یا بدنه
    اقدام به انتخاب می کنه..
    شما بسته به نوع کارتون نگاه کنید اگر نیاز به ایزو بالا تر ...مگاپیکسل بالاتر و یا سرعت شاتر و عکاسی پیاپی و ...
    خوب قطعا بدنه رو ارتقا دهید
    در غیر این صورت مربوط به کارتون و رنج مورد نیازتون لنز های بهتر و برخی اوقات سایر لوازم جانبی مثل فیلتر های مختلف یا تجهیزات نورپردازی خریداری کنید
    در کل معیار دقیقی برای بالا تر بردن کیفیت نمیشه عنوان کرد
    همه شرایط دست به دست هم می دهند تا کیفیت به وجود می آید
    شرایطی مثل : عکاس خوب + دوربین و لنز مناسب + نور مناسب + سوژه ارزشمند و...
    نظرم رو بطور کاملا شخصی بیان کردم
    قصد فروش 400D رو داشتید خبرم کنید

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

درود.
    دوست عزیز مطالب بسیار زیادی هم در این سایت هست و هم در سایتهای دیگر

برای نمونه وب سایت PhotoZone تست های لنز های خود را هم روی بدنه های کراپدار و هم فول فریم انجام میدهد. شاید مطالب این سایت به شما کمک کند.

کد:
    http://www.photozone.de/
    StAtIc، Benygh و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

تشکر کرده
    204

اولا از دوستان متشکرم که به این زودی جواب دادن
    جناب ALBORZ بنده منظورم این نیست که مثلا برای داشتن یک عکس خوب ما به لنز احتیاج داریم یا بدنه.
    مسلمه یک عکس خوب اول از همه به یک عکاس خوب که دانش لازم برای گرفتن عکس و مهم تر از اون پروسس عکس رو داشته باشه نیازمنده .
    در واقع میخوام مشخص بشه وقتی یکی مثل من شرایطی براش پیش میاد تا تجهزاتش رو ارتقا بده کدوم یکی از وسایلشو آپگرید کنه که تا آپگرید بعدی ایدعال ترین شرایط رو برای یک خروجی با کیفیت داشته باشه.
    mj Nourmohammadi
    fuji xt2+ fuji x pro2+fuji xe1+ fujinon 14 f:2.8+fuji 18 f:2 +fuji 23 f:1.4 + fuji 27 f:2,8 + fuji 35 f:1.4 + fuji 56 nf:1.2 + fuji 90 f:2 + fuji 100-400 + fuji 18-55 f:2,8-4

تشکر کرده
    204

نقل قول نوشته اصلی توسط Navid7h نمایش پست ها
    درود.
    دوست عزیز مطالب بسیار زیادی هم در این سایت هست و هم در سایتهای دیگر

برای نمونه وب سایت PhotoZone تست های لنز های خود را هم روی بدنه های کراپدار و هم فول فریم انجام میدهد. شاید مطالب این سایت به شما کمک کند.

کد:
    http://www.photozone.de/
    آقای حسینیان از پاسخ شما هم متشکرم ولی من بحثم روی صرف خروجی خام دوربین نیست .
    فرض کنیم آقایان x,y,z هر سه 24-105 دارن ولی دوربینهاشون به ترتیب 400،50و5 دی هست و همشون هم به کار عکاسی واردند . حالا اگر به اینها یک سوژه یکسان بدهند بعد از ویرایش غیر از سایز چه تفاوتی توی عکسهاشون وجود داره؟
    یا مثلا یکی از دلایل اصلی قبل از خرید برای خیلی ها کیفیت تله فتویی که نهایتا می خوان از تجهیزاتشون بگیرن حالا حرف من اینه که بهتره آدم بره سراغ 400دی با یه 70-200 2.8 is یا اینکه نه بره سراغ 50 یا 5 دی (با اون ایزوهای سرسام آور و جذاب) همراه با یه 70-200 f.4 .
    راستش مطالبی که تو سایت هستش اکثرا (به ویژه حرف های موافقین تعویض بدنه) احساسی یا صرفا یه نصیحت تجربیه.(البته پاسخ های خوب و منطقی هم وجود داره ها جسارت نشه!)
    به نظرم بهتره این مسأله روشن شه و یه نتیجه قطعی بگیریم
    FarshadPix تشکر می‌کند.
    mj Nourmohammadi

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

سلام

هر سه 24-105 دارن ولی دوربینهاشون به ترتیب 400،50و5 دی هست و همشون هم به کار عکاسی واردند . حالا اگر به اینها یک سوژه یکسان بدهند بعد از ویرایش غیر از سایز چه تفاوتی توی عکسهاشون وجود داره؟
    تفاوت های زیادی وجود داره . از نویز و شارپنس بگیر تا حتی فلو منطقه OOF (Out Of Focus)

یا مثلا یکی از دلایل اصلی قبل از خرید برای خیلی ها کیفیت تله فتویی که نهایتا می خوان از تجهیزاتشون بگیرن حالا حرف من اینه که بهتره آدم بره سراغ 400دی با یه 70-200 2.8 is یا اینکه نه بره سراغ 50 یا 5 دی (با اون ایزوهای سرسام آور و جذاب) همراه با یه 70-200 f.4
    اگر منظورتون لنز 70-200 اف 4 لرزشگیر کنون است که باید گفت یکی از بهترین لنز های جهان است

به نظر من کسی که نیازش رو بشناسه دیگه این مسائل براش بوجود نمیاد

یک پیشنهاد از طرف برادر کوچکترتان :دوستان من، به جای خرج های میلیونی اول با یک بدنه و لنز ارزون(حتی بی کیفیت) شروع کنید و وقتی فهمیدید کجای کار هستید اونوقته که میدونید بین 24-70 و 24-105 کدومش برای شما ساخته شده

ارادت
    Soha.T، hamid_kh، Saeed.gh.sh و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

نقل قول نوشته اصلی توسط diamont نمایش پست ها
    آقای حسینیان از پاسخ شما هم متشکرم ولی من بحثم روی صرف خروجی خام دوربین نیست .
    فرض کنیم آقایان x,y,z هر سه 24-105 دارن ولی دوربینهاشون به ترتیب 400،50و5 دی هست و همشون هم به کار عکاسی واردند . حالا اگر به اینها یک سوژه یکسان بدهند بعد از ویرایش غیر از سایز چه تفاوتی توی عکسهاشون وجود داره؟
    یا مثلا یکی از دلایل اصلی قبل از خرید برای خیلی ها کیفیت تله فتویی که نهایتا می خوان از تجهیزاتشون بگیرن حالا حرف من اینه که بهتره آدم بره سراغ 400دی با یه 70-200 2.8 is یا اینکه نه بره سراغ 50 یا 5 دی (با اون ایزوهای سرسام آور و جذاب) همراه با یه 70-200 f.4 .
    راستش مطالبی که تو سایت هستش اکثرا (به ویژه حرف های موافقین تعویض بدنه) احساسی یا صرفا یه نصیحت تجربیه.(البته پاسخ های خوب و منطقی هم وجود داره ها جسارت نشه!)
    به نظرم بهتره این مسأله روشن شه و یه نتیجه قطعی بگیریم

به وضوح ارتقا و خرید لنز بسیار بهتر است!!! چون لنزها مثل بدنه خیلی سریع آپگرید نمی‌شوند (قوائد مربوط به اپتیک و ... پارامترهای ثابتی‌اند) و منظور من این نیست که اصلاً آپگرید نمی‌شوند (سوء برداشت نشه!)

در شرایط یکسان: یک بدنه معمولی (مثل 350D) + یک لنز عالی (مثل F4 IS 70-200) نتایج بسیار بهتری ارائه می‌ده تا یک بدنۀ بسیار عالی (مثل 50D) + یک لنز معمولی (55-250 IS)

* اما کلاً بهتر است تکلیف مشخص باشد که سراغ فول فریم خواهید رفت یا خیر...

با آقای توسلی خط رو خط شدم!
    KHAKSAR، FarshadPix و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    .

تشکر کرده
    204

از دوستان به خاطر پاسخشون متشکرم
    آقای توسلی مطلب دقیقا همین جاست یکی که نمیدونه کجای کاره و میخواد تجحیزاتشو آپگرید کنه باید چیکار کنه که وقتی فهمید کجای کاره به این نتیجه نرسه که قبلا اشتباه کرده و همین قضیه باعث شده که از سرعت روند پیشرفتش کم بشه و اگه اون موقع فلان خرید رو میکرد الان یه پله بالاتر بود.و ضرر مالی کمتری هم میداد.
    و در ضمن خدمت دوستان عرض کنم که مثال هایی که بنده زدم صرفا مثال بود و 5 دی رو هم فقط واسه رزولیشن بالاش ذکر کردم و قصدم مقایصه فول فریم و asp نبود.
    mj Nourmohammadi

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

دوست عزیز!
    فکر می کنم بهتره همونطور که گفتین دوربینتون چیه, بفرمایین که چه لنز(ها)ی دارین. تا بهتر بشه نظر داد.

تشکر کرده
    204

نقل قول نوشته اصلی توسط jebrahim نمایش پست ها
    دوست عزیز!
    فکر می کنم بهتره همونطور که گفتین دوربینتون چیه, بفرمایین که چه لنز(ها)ی دارین. تا بهتر بشه نظر داد.
    همینایی که تو امضام نوشتم
    mj Nourmohammadi

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین