نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
Like Tree18تشکر
  • 1 Post By a.parsa
  • 3 Post By Mashhadi Vahid
  • 3 Post By farhad44
  • 1 Post By a.parsa
  • 1 Post By Mashhadi Vahid
  • 2 Post By rezafh
  • 7 Post By farhad44

موضوع: sony a350 or nikon d5000

كاربر آشنا a.parsa آواتار ها
    تشکر کرده
    178

پیش فرض sony a350 or nikon d5000

سلام
    سونی بدنه نسبتا محکمی دارد -سنسور جداگانه برای لایو ویو دارد که جلوگیری از داغ شدن سنسور اصلی میکند در موقع استفاده از لایو ویو-لرزش گیر داخلی دارد که باعث این میشود که علاوه بر استفاده از خود لنزهای سونی میتوان با هزینه کمتر-- از دیگر برنها که لنزهای بدون لرزشگیر با قیمتی پایینتر تهیه نمود که انتخاب لنز را نسبت به بودجه گسترده تر مینمایدو.....
    نیکون سابقه گسترده ای در دوربین دارد-لایو ویو متحرک دارد -بدنه نسبتا محکمی دارد -فیلم برداری دارد-ظاهر مناسب تری دارد -موتور فوکوس ندارد-لرزشگیر داخلی ندارد -سنسور ان ساخت سونی است-تایلندی است-نمایش عمق میدان داردو...
    من فردا قرار است دوربینی تهیه نمایم چون عازم سفری مهم هستم که باید حتما تهیه نمایم
    خواهش دارم بدون تعصب روی برند خاص یکی از این دو را برای خرید راهنمایی بفرمایید
    من اکثر مطالب فروم رو مطالعه داشتم درسته که تازه عضو شدم ولی سالهاست در این فروم رفت وامد دارم
    ممنون
    ویرایش توسط a.parsa : Saturday 1 August 2009 در ساعت 23:45
    Afshin.Prt تشکر می‌کند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1617

پیش فرض پاسخ: sony a350 or nikon d5000

فقط D5000

اگر فردا برای خرید میروید بهتره که لنز خرید نکنید و فقط بدنه دی 5000 بخرید.
    وحید بیگدلی

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

سونی بدنه نسبتا محکمی دارد
    بنا به گفته دیپرویو A350 هم جنس بدنه اش پلاستیک است و آلیاژی در آن بکار نرفته
    Plastic (interior construction unknown)
    البته این مطلب را وقتی که دوربین را دست بگیرید؛ خودتان متوجه میشوید, اتفاقا ً به نظر من حتی جنس خوبی هم ندارد آن پلاستیکش

لرزش گیر داخلی دارد که باعث این میشود که علاوه بر استفاده از خود لنزهای سونی میتوان با هزینه کمتر...
    بله, در تئوری شاید, ولی وقتی در عمل لنز 200-70 اف 2.8 کنن حدود 1350 (اگر اشتباه نکنم) قیمت دارد و همین لنز در سونی 2700 تومان! :cool: میبنید که این معادله برقرار نمیشود.

نیکون لایو ویو متحرک دارد
    خب A350 هم LCD متحرک دارد, ظاهرا ً لایو ویو هم دارد (به نقل از دیپرویو)
    Live view with dedicated sensor

تایلندی است
    خب باشه , مگر برنج است؟

نمایش عمق میدان دارد
    خیر, ندارد!
    خب تا حالا سعی کردم بی طرف باشم, ولی از آنجایی که کاوه مدتی است کم پیدا شده، باید بگم انتخاب سونی به نظرم کار چندان درستی نیست, اما اگر هم سونی را انتخاب کنید, مطمئن باشید چیزی از دوربینهای برندهای دیگر کم نخواهید داشت, فقط در موقع انتخاب لنز و لوازم جانبی یا راهنمایی گرفتن از دیگران یا ... مقداری محدودیت خواهید داشت
    Anoosh-Em، a.parsa و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

و چرا Canon 500D در ميان انتخاب هاي شما نيست ؟

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/compare_post.asp?method=sidebyside&cameras=sony_dslra350%2Cnikon_d5000%2Ccanon_eos500d&show=all
    AslanAslan، a.parsa و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

تشکر کرده
    178

Plastic (interior construction unknown)
    البته این مطلب را وقتی که دوربین را دست بگیرید؛ خودتان متوجه میشوید, اتفاقا ً به نظر من حتی جنس خوبی هم ندارد آن پلاستیکش
    نماینده های سونی در تهران گفتن هم پلاستیک دارد و هم الیاژ و در دست هم گرفتم بد نبود

بله, در تئوری شاید, ولی وقتی در عمل لنز 200-70 اف 2.8 کنن حدود 1350 (اگر اشتباه نکنم) قیمت دارد و همین لنز در سونی 2700 تومان! :cool: میبنید که این معادله برقرار نمیشود.
    بله در خود برند سونی درست است ولی ایا گفته من در برندهای سیگماو تامرون صحت ندارد

خب A350 هم LCD متحرک دارد, ظاهرا ً لایو ویو هم دارد (به نقل از دیپرویو)
    Live view with dedicated sensor
    بله دارد من نگفتم سونی ندارد

خب باشه , مگر برنج است؟
    هیچ وقت نمیتوانیم جنسی را که در ژاپن تولید شده با جنسی که در تایلند تولید شده مقایسه کرد این عرف جهان است ودر خریدها یکی از معیار هاست
    Afshin.Prt تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    178

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

و چرا Canon 500D در ميان انتخاب هاي شما نيست ؟
    500دی الان به قیمت واقعی نرسیده و قیمت بالایی دارد نسبت به 450 که تقریبا میشود گفت شاخصترین تغییری که نموده مد فیلم برداریست که ما بیشتر به عکس گرفتن دوربین احتیاج داریم
    خوب اگر شاخص مهمی در این دوربین نسبت به مدلهای سونی و نیکون میبینید که ارزش خریدش را بالاتر میبرد بفرمااید تا استفاده نماییم ممنون

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط a.parsa نمایش پست ها
    نماینده های سونی در تهران گفتن هم پلاستیک دارد و هم الیاژ و در دست هم گرفتم بد نبود
    من که در هیچ سایتی اسمی از آلیاژ ندیدم, یکجا عنوان پلی کربنات گفته شده بود و بقیه هم پلاستیک
    قسمت دوم هم که سلیقه ای است (خوب و بد بودن جنسش)
    بله در خود برند سونی درست است ولی ایا گفته من در برندهای سیگماو تامرون صحت ندارد
    چرا, صحت دارد.
    هیچ وقت نمیتوانیم جنسی را که در ژاپن تولید شده با جنسی که در تایلند تولید شده مقایسه کرد این عرف جهان است ودر خریدها یکی از معیار هاست
    اگر مثلا ً نیکون هر دوربینی را همزمان در ژاپن و تایلند و هند تولید میکرد, شاید میتوانستید آنها را با هم مقایسه کنید (که البته بعید است با این سیستم کنترل کیفیت, کسی تفاوت خاصی پیدا می کرد) ولی در شرایط فعلی که دوربینی که شما و فرد دیگری در آمریکا یا اروپا دستش میگیرد؛ هر دو در تایلند تولید شده اند, چنین مساله ای صرفا ً یک وسواس محسوب میشود.
    Afshin.Prt تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    178

سایت نورنگار هم نوشته بدنه از آلیاژ منیزیوم است

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

سایت نورنگار هم نوشته بدنه از آلیاژ منیزیوم است
    :biggrin:

Body material : Plastic exterior
    دوست عزیز مهم نیست که نور نگار چی گفته ، مهم اینه که واقعیت چیه
    و لطفا بدون داشتن اطلاعات کافی هیچ چیزی رو اینقدر روش تاکید نکنید
    اسناد معتبر رو بخونید و ول کنید این سایتهای ایرانی رو که معمولا نویسنده هاشون هیچ اطلاعی از چیزی که میفروشند ، ندارند

اما در مورد خرید و انتخاب شما ، این مساله بستگی کامل به شما داره که کدوم رو انتخاب کنید
    اما توجه داشته باشید که شما این بحث رو اینجا مطرح کردید که دوستان نظرشون رو بگویند
    پس وقتی نظری از دوستی میشنوید ، بهتره که بهش فکر کنید و نه اینکه اون فرد رو متهم به طرفداری از برند یا دوربینی بکنید

حالا برای اینکه آف تاپیک نشه منم نظرمو بگم
    دی5000 سنسور CMOS داره
    جدید تر و بروز تره
    نویز کمتر و کیفیت خروجی بهتری داره
    جایگیریش توی دست ( handling ) خیلی بهتر از سونی هست (من سونی رو توی دستم گرفتم و در قیاس با نیکون همون بهتر که هیچی نگم :biggrin: )

ضمنا سنسور سونی هم سونی هست !
    در مورد اینکه ساخت کجاست هم اصلا فرقی نمیکنه ، من قبلا کامپکتی داشتم که ساخت چین بود ! اما کیفیت عکسهاش از کامپکتی که در ژاپن تولید شده بود ، بهتر بود (پس این دلیل نمیشود که اگر یک محصول در چین تولید شود یا در تایلند ، از محصول ساخته شده در ژاپن و یا ... کیفیت بهتر یا بدتری دارد)

خلاصه ی مطلب اینکه من برتری خاصی در سونی نمیبینم و اگر خودم توی این شرایط بودم ، انتخابم دی5000 بود
    و یه مساله ی دیگه ای هم اینجا هست و اون اینکه خروجی کدام بهتر و برای شما بدرد بخور تر هست ؟

موفق باشید
    AslanAslan و Afshin.Prt تشکر می‌کنند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

خوب اگر شاخص مهمی در این دوربین نسبت به مدلهای سونی و نیکون میبینید که ارزش خریدش را بالاتر میبرد بفرمااید تا استفاده نماییم ممنون
    من لينك مقايسه ي خط به خط براتون گذاشته بودم. وقتي داريد چيزي رو مي خريد كه قابليتي دارد يعني قرار است از آن قابليت استفاده كنيد. اگر فكر مي كنيد مود فيلمبرداري بيهوده است خوب پس چرا 450D را با D5000 يا حتا D60 مقايسه نمي كنيد و نمي خريد ؟
    پس حالا كه فيلمبرداري وجود دارد مهم است. 500D فيلمبرداري فول HD مي كند كه D5000 نمي كند. LCD اش 0.3 اينچ بزرگتر است و رزولوشن 920000 دارد در برابر 230000 كه براي ريويوي عكس و تصميم گيري براي تكرار يا عدم تكرار عكس خيلي مهم است. از طرفي در D5000 محدوديت انتخاب لنز داريد و بايد فقط از لنزهاي داراي موتور فوكوس استفاده كنيد و ايزوي 100 ندارد و 70 گرم سنگين تر است..

البته D5000 هم برتري هايي دارد. چگالي پيكسلي اش كمتر است - فلاش سر دوربينش قوي تر است - جبران نوردهي + و منهاي 5 دارد و LCD چرخان دارد.
    ویرایش توسط farhad44 : Sunday 2 August 2009 در ساعت 13:35 دلیل: اصلاح تكرار جمله
    nmroshan، A_Maddah، Super Oli و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني