صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18
Like Tree11تشکر

موضوع: كدوم مناسبه منه؟ Canon 500D يا Fuji S100fs يا Canon SX1...ا

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

پیش فرض كدوم مناسبه منه؟ Canon 500D يا Fuji S100fs يا Canon SX1...ا

سلام .
    من مي خوام يه دوربين ديجيتال بگيرم ، اولا بايد بگم تا حالا دوربين ديجيتال نداشتم ، آنالوگ هم خونگي و اهل عكاسي هم نبودم ، حد اكثر فعاليت عكاسي من با دوربين موبايل بوده و البته همين عكاسي با موبايل بود كه تصميم بگيرم عكاسي رو جدي تر و به عنوان يه هنر در اوقات فراغت پيگيري كنم.
    تقريبا ميشه گفت زياد تر از معمول سفر مي رم و به همين دليل بيشترين موضوع مورد علاقم در عكاسي از طبيعت و حيات وحشه .

اولين دوربيني كه به سراغش رفتم EOS 1000D و a-200 بود ولي چون مي خواستم امكان فيلمبرداري هم داشته باشه و همينطور تازه كار بودنم و محدوديت لنز سراغ غير SLR رفتم و بعد از حذف گزينه هاي SX10، FZ28، HX1 بالاخره به SX1 و فوجي S100fs رسيدم. با توجه به ريويوي dpreview و دارندگان اين دوربين در اين سايت تقريبا به اين نتيجه رسيدم كه فوجي رو بگيرم. ولي بازهم خواستم نظر دوستاني رو كه دانش بيشتري از من دارند در اين زمينه جويا بشم.

از طرفي هم علاقه به SLR باعث شد به 500D هم كه قابليت فيلمبرداري هم داره فكر كنم. ولي نمي دونم با توجه به صفر كيلومتر بودنم و اينكه مطمئن نيستم بتونم لنز اضافي هم براش تهيه كنم و اينكه اتفاقا به نظر مي رسه براي استفاده بهينه از 500D و سنسور 15 مگاپيكسليش نياز به لنزي بهتر از لنز موجود هست در اين زمينه دچار ترديد شدم . البته اين سوال رو من جاي ديگري هم مطرح كردم و يكي از دوستان لطف كردند و منو راهنمايي كردند و به نظر هم منطقي اومد ولي باز هم خواستم نظرات بيشتري رو بشنوم

با اين شرايط فكر مي كنيد كدام انتخاب بهتري براي من مي باشد.
    ممنون

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

پیش فرض پاسخ: كدوم مناسبه منه؟ Canon 500D يا Fuji S100fs يا Canon SX!

سلام

دوست عزیز بارها بر سر انتخاب و تفاوت‌های SLR با SLR Like صحبت شده، جستجو کنید ...

این‌ها رو مد نظر داشته باشید:
    اگر SLR بگیرید، برای مقاصد مختلف باید لنزهای مورد نظر خود را بگیرید (برای تله بین 270 تا 6000000 تومان [گیر ندین حالا کدوم لنز] باید هزینه کنید! برای ماکروگرافی و ... به همین ترتیب)

فیلم‌برداری با SLR ها شاید در اوایل جذاب باشد اما اگر سیستم قوی و همچنین شخصاً توانایی ادیت و ویرایش آن‌ها را نداشته باشید، در حد تجربه باقی می‌ماند و عملاً استفاده‌ای چندانی نخواهد داشت... افزون بر این گویا محدودیت‌هایی در مدت زمان هر رکورد وجود دارد ....

در مورد دوربین انتخابی شما، تاپیک زیر را کامل بخوانید
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=6321
    از نحوه گفتار شما فکر می‌کنم که به انتخاب خود رسیده‌اید؛ اگر اینطور است، دوربین مورد نظرتان را در دست بگیرید و چند شات بزنید، اگر احساس راحتی با آن داشتید، بخریدش و از فراگیری عکاسی لذت ببرید... همین! (نظر شخصی است)

تاپیک‌های زیر را ببنید: (لینک‌های زیر لزوماً و دقیقاً مربوط به بحث نیست منتها ایده‌های خوبی میدهند)

کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?p=113540#post113540
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=5114&page=2
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?p=111093#post111093
    delagah تشکر می‌کند.
    .

تشکر کرده
    568

نقل قول نوشته اصلی توسط aap نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز بارها بر سر انتخاب و تفاوت‌های SLR با SLR Like صحبت شده، جستجو کنید ...

این‌ها رو مد نظر داشته باشید:
    اگر SLR بگیرید، برای مقاصد مختلف باید لنزهای مورد نظر خود را بگیرید (برای تله بین 270 تا 6000000 تومان [گیر ندین حالا کدوم لنز] باید هزینه کنید! برای ماکروگرافی و ... به همین ترتیب)

فیلم‌برداری با SLR ها شاید در اوایل جذاب باشد اما اگر سیستم قوی و همچنین شخصاً توانایی ادیت و ویرایش آن‌ها را نداشته باشید، در حد تجربه باقی می‌ماند و عملاً استفاده‌ای چندانی نخواهد داشت... افزون بر این گویا محدودیت‌هایی در مدت زمان هر رکورد وجود دارد ....

در مورد دوربین انتخابی شما، تاپیک زیر را کامل بخوانید
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=6321
    از نحوه گفتار شما فکر می‌کنم که به انتخاب خود رسیده‌اید؛ اگر اینطور است، دوربین مورد نظرتان را در دست بگیرید و چند شات بزنید، اگر احساس راحتی با آن داشتید، بخریدش و از فراگیری عکاسی لذت ببرید... همین! (نظر شخصی است)

تاپیک‌های زیر را ببنید: (لینک‌های زیر لزوماً و دقیقاً مربوط به بحث نیست منتها ایده‌های خوبی میدهند)

کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?p=113540#post113540
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=5114&page=2
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?p=111093#post111093
    سپاسگذارم از اینکه توجه نشون دادید و وقت گذاشتید جواب من رو دادید. و همینطور متشکر از معرفی تاپیک ها

من تازه امروز تونستم تو سایت ثبت نام کنم و پست بذارم ولی از چند روز قبل تمامی صفحات تاپیک های مربوط به Fz28 ، SX1 ، Fuji s100fs ، HX1 ، 1000d ، 500d ، a200، رو مطالعه کردم بعضیارو دقیق تر و گاها دو بار و بعضیارو اجمالی تر. یه سری هم به تاپیک مربوط به قیمت لنز ها و همینطور سایت های فروشنده لنز، همینطور ریویوهای مختلفی درباره این دوربین ها تو Imaging-resource ، cameralabs و Dpreview رو مطالعه کردم ، گاها گریزی هم به d5000 می زدم. مقالات مختلفی رو هم راجع به تفاوت های SLR و غیر SLR خوندم.

و تو این مدت هر بار رو انتخاب یکی از گزینه های فوق مطئمن شدم ولی خیلی زود به این نتیجه رسیدم که قطعا اون انتخاب رو نخواهم کرد و این وضعیت رو در مورد تمامی گزینه های فوق هر کدام حداقل یکبار تجربه کردم.

اولویت هام اول کیفیت عکس و کنترل ها و اختیارات بیشتر بر عکاسی > داشتن قابلیت فیلمبرداری> کیفیت فیلمبرداری

به دلیل محدودیت لنز تقریبا به فوجی رسیدم ، هرچند علاقه به داشتن یک SLR و مشاهده افرادی که دارن SLR رو با همون لنز کیتش استفاده می کنن و همینطور کیفیت مناسب فیلم500d هنوز وسوسه کننده است.
    شاید تردید و وسواس زیاد من ناشی از عدم سابقه عکاسی و اینکه دقیقا خواسته هام از دوربین رو و همینطور مشکلات و نیاز های عملی متداول حین عکاسی رو نمی شناسم.
    این تاپیک رو برای این ایجاد کردم که تقریبا 10 روزی هست قبل از اینکه به نتیجه ای برسم قصد داشتم اینجا از دوستان راهنمائی بگیرم ولی امکانش میسر نشد و روزی که تقریبا به نتیجه رسیدم این امکان مهیا شد و حیفم اومد از این امکان استفاده نکنم و تائید نهایی دوستان رو نگیرم.
    منو ببخشید اگه وقتتون رو گرفتم و پرگویی کردم.

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

سلام
    من هم وضعیت شما رو داشتم و رفتم یه eos400dخریدم با دوتا لنز . بعد به خاطر نداشتن مود فیلمبرداری و همچنین احساس اینکه پول زیادی برای یه دوربین داده بودم (600 تومن دست دوم) اونارو فروختم یه slrlike s2 خریدم. ولی با مقایسه کیفیت و دقت اصلا قابل مقایسه نیستن با slrlikeهای دیگه هم مقایسه کردم. حتی با لنز کیت هم کیفیت خیلی بالاتر از دوربینهای slrlike دارن. شما eos500 رو با دوربینهایی مقایسه میکنید که شاید در مقابل اون شبیه یه اسباب بازی باشن. لنز کیت که خودش کاملا واید هست برای تله هم یه سیگمای دست 2 70-300 حدود 170-180 فکر کنم باشه میتونی تهیه کنی. تنها چیزی که اطلاعی ازش ندارم مود فیلمبرداری eos500 هست که اونم استادهایی که تو فوروم هستن میتونن کمک کنن.
    ارادتمند شما
    delagah تشکر می‌کند.

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

دوست عزیز فوجی دوربین خوبی اما مقایسه با SLR تعریف چندانی ندارن
    بجای اینها با همون پول می تونی یک D60 بگیری یا آلفا 200 با 2 تا لنز حدود 750
    اگه هم فیلم برداری میخوای داشته باشه D5000 هم دوربین خوبیه ولی یک پیشنهاد دوستانه
    از دوربین فقط توقع یک کار داشته باشید یا فیلم برداری یا عکاسی 2 تا کار چیز زیادیه درست خوبه اما واقعا جالب نیست
    Anoosh-Em و delagah تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

اصولا این طور سوال پرسیدن و گرفتن جواب ها با سلیقه های مختلف نتیجه اش همین سر در گمی است که هم اکنون دارید.

در خصوص فوجی بگویم( نه البته مدل مورد نظر شما) برند فوجی دست به ساخت SLR های زده که بزرگترین امتیاز آن سازگار بودن با لنز های نیکون و فلش نیکون است. برای کسی که می خواهد با هزینه کمتر به چنین کیفیت هایی دست پیدا کند میتواند جالب باشد. همین!

موفق باشید
    انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Wednesday 22 July 2009 در ساعت 11:36

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

سلام
    دوست عزیز با توجه به اولین تجربه عکاسی شما من دوربین های Slr را برای شما پیشنهاد نمی کنم , هیچوقت دوربین خوب دلیل بر خوب شدن عکس نیست , بارها دیده شده که دوربینهای شبه اس ال ار از دوربین های SLR در مد اتو بهتر بودند
    اولین مورد در رد خرید SLR برای شما رنج کم لنز های کیت میباشد .
    دومین مورد عدم اشنایی کافی با مفاهیم عکاسی با SLR هست
    سومین مورد خرید SLR برابر هزینه هست : خرید لنز برای رنج های بالا و یا جابجایی لنز کیت با توجه به نیاز عکاسی
    + خرید کیف + فلاش + سه پایه + ده ها مورد دیگر
    خود شمت ذکر کردید که میخواهید دوربین عکاسی خریداری کنید نه دوربین فیلمبرداری . به جای خرید 500 دی یه SLR like خریداری کنید و مابقی هزینه را دوربین فیلمبرداری خریداری کنید ( هر چند که شبه SLR ها هم فیلمبرداری میکنند
    روی canon SX1 IS یا Canon SX10 فکر کنید
    delagah و sghd تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط ahlava نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز با توجه به اولین تجربه عکاسی شما من دوربین های Slr را برای شما پیشنهاد نمی کنم , هیچوقت دوربین خوب دلیل بر خوب شدن عکس نیست , بارها دیده شده که دوربینهای شبه اس ال ار از دوربین های SLR در مد اتو بهتر بودند
    اولین مورد در رد خرید SLR برای شما رنج کم لنز های کیت میباشد .
    دومین مورد عدم اشنایی کافی با مفاهیم عکاسی با SLR هست
    سومین مورد خرید SLR برابر هزینه هست : خرید لنز برای رنج های بالا و یا جابجایی لنز کیت با توجه به نیاز عکاسی
    + خرید کیف + فلاش + سه پایه + ده ها مورد دیگر
    خود شمت ذکر کردید که میخواهید دوربین عکاسی خریداری کنید نه دوربین فیلمبرداری . به جای خرید 500 دی یه SLR like خریداری کنید و مابقی هزینه را دوربین فیلمبرداری خریداری کنید ( هر چند که شبه SLR ها هم فیلمبرداری میکنند
    روی canon SX1 IS یا Canon SX10 فکر کنید
    سلام ببخشید تفاوت SX10 و SX1 IS فقط در فیلم برداری هستش یا تو قابلیت عکس برداری هم تفاوت دارند ؟
    (راستی Canon G10 دوربین Slr لایک حساب میشه ؟ نظرتون چیه درموردش؟)
    ممنون
    ویرایش توسط sghd : Wednesday 22 July 2009 در ساعت 15:38

كاربر جديد
    تشکر کرده
    242

سلام
    حقيقت امر دوستان نكته اي را از قلم نينداخته اند.امابه اين امر نيز توجه داشته باشيد كه وزن نيز يك فاكتور مهم است.فوجي 2 برابر سنگينتر است.در ضمن به ريويو ها چندان حساس نشويد.ان عكسها و كراپها با كاربردهاي روزانه ما اصلا" همخواني ندارند.چرا؟ چون ان كراپها در سايزهاي بسيار بزرگ چاپ ميشوند تا 2 يا 3 برابر مانيتور 17 اينچ.در ضمن اينكه شما چطور فوجي را برتر از fz28 تشخيص داده ايد واقعا" عجيب است.من كه متوجه نميشوم.يك مطلب ديگر اينكه 2 دوربين بخريد بسيار بهتر است.
    delagah تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    568

از اینکه لطف کردید و تجربه و دانششون رو از من دریغ نکردند خیلی سپاسگذارم.
    امیدوارم بتونم هر چه سریعتر به جمع بندی صحیحی از راهنمائی های شما برسم.
    اما فقط در پاسخ به saeed در مورد برتر دونستن فوجی بر پاناسونیک FZ28 باید بگم من عکس های FZ28 رو در سایت cameralab در مقایسه با SX10 و SX1 دیدم ، خصوصا در فضای بیرون به نظر مشخص بود که تصاویر کانون ها detail بهتری داره و پاناسونیک به نظر تصاویر soft تری داشت ولی نویز کمتر یا تفاوت ناچیز در حالی که از قبل برام معلوم شده بود فوجی تصاویر بهتری از کنون ها داره . ولی در فضای indoor به نظر پاناسونیک نتیجه تقریبا بهتری داشت و البته نویز کمتر.
    پاناسونیک یه برتری دیگه هم بر کانون ها داشت به خاطر عدم colored firinging
    همینطور تصاویر SX1 و فوجی و Fz28 رو در سمپل گالری های Imaging resource مقایسه کردم. تو اون عکسی که بطری های شیشه ای داره و swatch های رنگی در ایزو های مختلف فوجی بهتر از پاناسونیک بود و پاناسونیک بهتر از کانون. اما تو عکس خونه کانون بهتر از پاناسونیک بود ولی نتونستم نتیجه بگیرم که فوجی بهتر بود یا کانون در این مورد. برا همین به سراغ سایت steve digicams رفتم و اونجا برا معلوم شد در فضای outdoor هم فوجی بهتر از کانون بود بیشتر به لحاظ نویز.
    و خوب شاید مراجع من محدود بوده و به گفته شما شایدم نباید زیاد به این سمپل ها اعتماد کنم ولی چیز دیگه ای در اختیار نداشتم.

من امروز برای کار دیگری پاساژ حافظ بودم، 500d تا 850 میشد گیر آورد و فوجی هم 490 که با کیف و رم و فیلتر حدود 600 می رسید. لنز 75-300 کنون هم 200 ، ولی فکر می کنم اگه بخوام 500 دی بگیرم بازم یکی دو ماهی صبر کنم. هر چند الان به خرید دو دوربین هم فکر می کنم.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین