صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 49 , از مجموع 49
Like Tree43تشکر

موضوع: با بودجه ای حدود 450 هزار تومن چه دوربین مناسبی ( SLR یا کامپکت ) به من پیشنهاد میدین

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

پیش فرض پاسخ: با بودجه ای حدود 450 هزار تومن چه دوربین مناسبی ( SLR یا کامپکت ) به من پیشنهاد

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها
    نه این طور نیست من در مورد دوربین هایی که تا بحال باهاشون کار کردم نظر دادم اگر من به جای شما بودم G11 رو انتخاب میکردم به دلیل این برتریها
    1- جنس بدنه فلزی g11 به پلاستیکی S90
    2- داشتن چشمی
    3- تنظیم کامل شاتر و دیاف
    4- کفشک فلاش
    و اینکه زومش یک کم بهتر از S90 هستش اون هم بخاطر لنزشه که 140mm هستش اما اگر بخایم قابلیت فیلمبرداری رو بررسی کنیم فکر میکنم S90 برتر باشه به هر حال یک کمی هم زیبایی و خوش دست بودن و اینها هم مطرح میشه دیگه حالا انتخاب نهایی با خودته من و بقیه عزیزان سایت فقط میتونیم راهنمایی کنیم ولی خودت میدونی
    دو دل بودن آدم و عقب میندازه پس اونی رو که خوشت اومد و با استفاده از اطلاعاتی که بدست اوردی رو انتخاب کن
    دوست عزيز دستت درد نکنه.
    فقط يه توضيحي راجبه g11 و fz35 ميدي و توي انتخاب اين دو هم منو ياري مي‌کني...
    نتيجه نظر نهاييم خواهد بود.

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

پیش فرض پاسخ: با بودجه ای حدود 450 هزار تومن چه دوربین مناسبی ( SLR یا کامپکت ) به من پیشنهاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Omran_MB نمایش پست ها
    دوست عزيز دستت درد نکنه.
    فقط يه توضيحي راجبه g11 و fz35 ميدي و توي انتخاب اين دو هم منو ياري مي‌کني...
    نتيجه نظر نهاييم خواهد بود.
    سلام دوباره
    دوست من شکی نیست که پاناسونیک به خاطر استفاده از لنزهای لیکا دارای قابلیت هایی هست و دوربین FZ35 فوق العاده زیبا و SLR Like خوبی به شمار میره داشتن چند مورد مثل زوم بالا (18) نسبت به زوم پایین G11 و از طرفی داشتن لرزه گیر خوب پاناسونیک شکی نیست فیلمبرداری HD پاناسونیک هم دلیل دیگری بر خوب بودنشه و بین این دو شاید بشه به نویز کم دوربین G11 اون هم بخاطر سیستم کاهش دهنده نویزش هست و داشتن کفشک فلاش که تو نور کم میتونه خیلی کمک کنه باشه بین این دو تفاوتهای دیگری هم هست که میدونم گفتنش در انتخابت تاثیری نداره
    تو آدرس زیر چند نمونه عکس از G11 هست فکر کنم بهت کمک کنه
    http://www.usa.canon.com/consumer/co...pleimages=true

باز هم میگم من بودم G11 رو میگرفتم
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Omran_MB تشکر می‌کند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    120

سلام دوباره
    دوست من شکی نیست که پاناسونیک به خاطر استفاده از لنزهای لیکا دارای قابلیت هایی هست و دوربین FZ35 فوق العاده زیبا و SLR Like خوبی به شمار میره داشتن چند مورد مثل زوم بالا (18) نسبت به زوم پایین G11 و از طرفی داشتن لرزه گیر خوب پاناسونیک شکی نیست فیلمبرداری HD پاناسونیک هم دلیل دیگری بر خوب بودنشه و بین این دو شاید بشه به نویز کم دوربین G11 اون هم بخاطر سیستم کاهش دهنده نویزش هست و داشتن کفشک فلاش که تو نور کم میتونه خیلی کمک کنه باشه بین این دو تفاوتهای دیگری هم هست که میدونم گفتنش در انتخابت تاثیری نداره
    تو آدرس زیر چند نمونه عکس از G11 هست فکر کنم بهت کمک کنه
    http://www.usa.canon.com/consumer/co...pleimages=true

باز هم میگم من بودم G11 رو میگرفتم

فکر نکنم مقایسه G11 با FZ35 زیاد درست باشه احتمالا باید SX20 را با FZ35 مقایسه کرد
    Omran_MB تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط -shahram نمایش پست ها
    فکر نکنم مقایسه G11 با FZ35 زیاد درست باشه احتمالا باید SX20 را با FZ35 مقایسه کرد
    اتقاقا من بين اين دو دوربين موندم که کدوم رو بخرم.
    اگه اولويتهاي منو ديده باشي متوجه ميشي که آخرش به اين دو رسيديم و به خاطره همين سياوش جان داشت فرق اين دو رو با توجه به اولويتهام توضيح مي‌داد. :)
    siavash_f تشکر می‌کند.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

اگه اولويتهاي منو ديده باشي متوجه ميشي که آخرش به اين دو رسيديم و به خاطره همين سياوش جان داشت فرق اين دو رو با توجه به اولويتهام توضيح مي‌داد. :)
    هنوز G11 رو نخریدین شما؟
    در خریدش شک نکنین بهترین دوربین نیمه حرفه ای سال شده.

کد:
    برترین تجهیزات عکاسی سال ۲۰۱۰ معرفی شدند

http://aksonline.ir/fa/?p=3504

http://www.tipa.com/english/XX_tipa_awards_2010.php?iExpand1=59

بهترین دوربین کامپکت ممتاز: Canon Powershot G11
    Omran_MB و siavash_f تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

ببینید دوست عزیز من فکر می کنم. شما پاسخ هایی رو که به سوالتون داده شده رو به درستی نخوندید، چون جواب شما به صراحت داده شده.

مهمترین فاکتور تاثیر گذار ، در کیفیت عکس خصوصا در نور کم که ایزوی بالا مورد استفاده قرار میگیره، سایز سنسور هست. هر چه سایز سنسور بیشتر باشه چگالی پیکسل اون کمتر و نویز اون در ایزوهای بالا یعنی در نور کمتر ، کمتر هست و کیفیت عکس بهتر.

در رده دوربین های SLR-like و کامپکت ، عموما سایز سنسور 1/2.3 اینچ استفاده میشه، تعداد کمی هم با سایز سنسور 1/1.7 استفاده میشه که معمولا کیفیت بهتری دارند . دوربین های مثل Fz35 یک SLr-like هستند که سایز سنسور 1/2.3 اینچی دارند. این دوربین زوم بالایی داره 18 برابر که فکر کنم اولویت دوم شما بود ( فیلمبرداری HD هم داره که گفته بودید خیلی مهم نیست) . کیفیت عکسش هم در نور کم در بین دوربین هایی با این سایز سنسور بسیار خوب هست.

اما G11 سایز سنسورش 1/1.7 هست، که این باعث شده کیفیت عکسش خصوصا در نور کم و ایزوی بالا به صورت کاملا مشخص و مشهودی نسبت به دوربینی مثل Fz35 بهتر باشه. به غیر از اندازه سنسور کیفیت سنسور G11 هم بسیار خوب هست چرا که کیفیت عکس این دوربین و رفتار نویزی اون حتی در بین دوربین های دیگری که از سنسور هم اندازه G11 استفاده می کنند به طور کاملا محسوسی بهتر هست.

مسئله دیگه بحث امکان اتصال فلاش خارجی TTL هست که تعداد بسیار معدودی از دوربین های کامپکت و SLr-like این امکان رو دارن. شما هم که اولویتت عکاسی در نور کم هست ، این امکان یک قابلیت بسیار ارزشمند برای شما هست که باز FZ35 نداره.

من که بر اساس تجربه شخصی خودم به این نتیجه رسیدم برای عکاسی در محیط های بسته و نور کم با دوربین های کامپکت یا SLR-like معمول ( مثلا در حد Fz35 )، امکان اتصال فلاش خارجی صد در صد لازم و ضروری است (که Fz35 این امکان رو نداره ، حالا در مورد G11 به دلیل اینکه رفتار نویزی اون در نور کم بهتر هست ، این نیاز و ضرورت کمتر احساس میشه ولی با این حال این امکان رو به شما میده.)،

با این اوصاف اگه بخواید بر اساس اولویت ها تون انتخاب کنید واضحه که G11 انتخاب شما خواهد بود، این دوربین 5 برابر زوم داره یعنی از فاصله کانونی 28 تا 140 که رنج بسیار مطلوب و کاربردی است با این حال امکان اتصال تله و واید کانورتر هم داره ( یعنی زوم بیشتر).

مزیت FZ35 با توجه به اولویت های شما زوم بیشتر یعنی 18 برابری اون هست که در مرتبه دوم اولویتهای شما و بعد از کیفیت عکس و عکاسی در نور کم هست.

علاوه بر این G11 مزایای دیگری هم داره که تا اینجا چند باری اشاره شد.

و بین این دو شاید بشه به نویز کم دوربین G11 اون هم بخاطر سیستم کاهش دهنده نویزش هست
    نویز کمتر این دوربین به خاطر اندازه سنسور بزرگتر اون و کیفیت مطلوب سنسور اون هست و نه سیستم کاهش دهنده نویز.
    Omran_MB، siavash_f و king4 تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا alireza_3d آواتار ها
    تشکر کرده
    59

سلام

دوستان یه سوالی واسه من پیش اومده ، نمیدونم اینجا جای درستی واسه مطرح کردنش هست یا خیر

به هر حال

میخواستم بدونم برای داشتن عمق میدان مطلوب (به فرض چیزی که درش سوژه از بکگراند قابل تفکیک باشه ) حتما نیاز به استفاده از لنز مناسب و داشتن سنسور بزرگتر هست ؟
    به فرض مدل HS10 فوجی که دوربین پیشرفته ای در رده SLR Like ها محسوب میشه باز هم نمیتونه عمق میدان خوبی رو مثلا در 50mm ایجاد کنه ؟
    و یه سوال دیگه اینکه در دوربین های SLR عمق میدان به عنوان یک پارامتر مستقل قابل تنظیم هست ؟ یا باز هم وابسته به دیافراگم و فاصبه کانونی میشه ؟

كاربر همراه kooshanjazayeri آواتار ها
    تشکر کرده
    338

عمق میدان به چند چیز بستگی داره
    1-فاصله با سورژه (‌در عکاسی ماکرو روی دیافراگم 32 هم به زور عمق میدان مناسب ایجاد میشه )
    2-سایز سنسور ( در عکسهایی که با دوربین های قطع بزرگ گرفته میشه اگر دقت کنید حتی شانه ها هم اکثرآ محو میشوند )
    3-دیافراگم ( لنز های 1.8 و کمتر فقط در دوربین های اس ال آر و با فاصله کانونی ثابت موجود هست )
    4-فاصله کانونی لنز (‌ شاید این مورد تنها موردی باشه که میشه باهاش با دوربین های اس ال آر لایک بکگراندی محو داشت )
    alireza_3d و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    Nikon D700
    Nikon 70-200 2.8 II
    Nikon micro AF-D 60mm

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

5- افزایش فاصله سوژه تا پس‌زمینه و [یا] پیش‌زمینه (برای کاهش عمق میدان در SLR-Likeها کمک بزرگی است)
    alireza_3d و M. Ali Farajian تشکر می‌کنند.
    .

صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5