صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 40 , از مجموع 49
Like Tree43تشکر

موضوع: با بودجه ای حدود 450 هزار تومن چه دوربین مناسبی ( SLR یا کامپکت ) به من پیشنهاد میدین

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: با بودجه ای حدود 450 هزار تومن چه دوربین مناسبی ( SLR یا کامپکت ) به من پیشنهاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Omran_MB نمایش پست ها
    کسي نيست من رو راهنمايي کنه . . .
    سلام

دوست عزيز موارد 6 گانه ي شما تنها در Canon SX210 IS جمع شده اند با اين توضيح كه مورد شماره 1 كاملا نسبي است و در هيچ دوربيني كامل و فوق العاده نيست. البته اين دوربين كوچك هست ولي خوشدست نيست. اگر كمي بزرگتر باشد ولي خوشدست تر و مورد 6 را كمي نقض كند Panasonic Lumix FZ35 جواب نهايي شما خواهد بود و اگر مورد 4 نبود دوربين Canon SX20 رو هم به ليستم اضافه مي كردم.

در مجموع نظر بنده روي FZ35 است.
    Omran_MB تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    8836

پیش فرض پاسخ: با بودجه ای حدود 450 هزار تومن چه دوربین مناسبی ( SLR یا کامپکت ) به من پیشنهاد

با سلام و خسته نباشي به همه دوستان
    من مي‌خوام يه دوربين بخرم تا 500 تومن و نمي‌دونم با توجه به مصارفم که در زير مي‌گم چه دوربيني بخرم؟

1- عکس‌برداريش توي شب و نور کم عالي باشه.
    2- ترجيحاً هر چقدر زومش بيشتر باشه بهتره.
    3- ترجيحاً کوچک و خوش دست باشه خيلي بهتره.
    4- ترجيحاً باتري قلمي هم نباشه.
    5- کيفيت فيلم‌برداري فوق‌العاده (HD) هم خيلي برام مهم نيست.
    6- با حداقل قيمتي که نيازمو برآورده کنه هم قانع ميشم.
    البته عکاسي رو خيلي دوست دارم ولي نه اين قدر که برم تو مايه‌هاي SLR
    گزينه‌هايي که خودم پيدا کردم اينها هستند:
    Canon IXUS 200 IS
    Canon SX 200 IS
    Canon IXUS 980
    Canon G10
    Canon G11
    Canon PowerShot SX120 IS
    Fuji S200 EXR
    Panasonic FZ35
    که البته فکر کنم سري g از همه باري من بهتر باشه لطفا راهنماييم کنيد.
    در ضمن فرق g10 و g11 براي من زياده...
    سلام
    آيتم 1 به تنهايي، شما رو ميبره به وادي Dslr ها تازه اونم نه از نوع عالي! كه در اينصورت آيتمهاي 3 و 2 و قيمت خود بخود منتفي ميشن...
    اما پيشنهاد من هم FZ35 هست كه فكر ميكنم بيشتر با شرايط شما همخواني داره ...
    Omran_MB تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

دوست عزيز موارد 6 گانه ي شما تنها در Canon SX210 IS جمع شده اند با اين توضيح كه مورد شماره 1 كاملا نسبي است و در هيچ دوربيني كامل و فوق العاده نيست. البته اين دوربين كوچك هست ولي خوشدست نيست. اگر كمي بزرگتر باشد ولي خوشدست تر و مورد 6 را كمي نقض كند Panasonic Lumix FZ35 جواب نهايي شما خواهد بود و اگر مورد 4 نبود دوربين Canon SX20 رو هم به ليستم اضافه مي كردم.

در مجموع نظر بنده روي FZ35 است.
    اگه مهمترين گزينه‌هام 1 و 2 باشه آيا گزينه بهتري هم هست...
    و البته گزينه 1 خيلي خيلي برام مهمه.

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

با توجه به اولویت های شما من باشم در خرید G11 تردید نمی کنم، خصوصا برای اولویت اول. از این نظر فکر می کنم بهترین دوربین در رده دوربین های SLR-Like و کامپکت هست. یعنی من که هنوز در این رده دوربینی ندیدم که عملکرد بهتری داشته باشه.

برای امتحان می تونید یه سری به سایت Imaging-resource.com بزنید و نمونه عکس های این دوربین ها رو در ایزو 1600 به بالا مقایسه کنید.

البته S90 هم همین کیفیت رو به شما می ده که دوربین کوچکتری هم هست و قیمت کمتری داره ولی زومش کمتره کفشک فلاش خارجی TTL هم نداره.
    Omran_MB تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط delagah نمایش پست ها
    با توجه به اولویت های شما من باشم در خرید G11 تردید نمی کنم، خصوصا برای اولویت اول. از این نظر فکر می کنم بهترین دوربین در رده دوربین های SLR-Like و کامپکت هست. یعنی من که هنوز در این رده دوربینی ندیدم که عملکرد بهتری داشته باشه.

برای امتحان می تونید یه سری به سایت Imaging-resource.com بزنید و نمونه عکس های این دوربین ها رو در ایزو 1600 به بالا مقایسه کنید.

البته S90 هم همین کیفیت رو به شما می ده که دوربین کوچکتری هم هست و قیمت کمتری داره ولی زومش کمتره کفشک فلاش خارجی TTL هم نداره.
    خوب يه مقداري راجبه معايب و مزاياي اين دوربين S90 برام توضيح ميدي...
    اگه زوم رو بيخيال بشم وضعيت بقيه امکاناتش چطوره...

كاربر همراه delagah آواتار ها
    تشکر کرده
    568

خوب يه مقداري راجبه معايب و مزاياي اين دوربين S90 برام توضيح ميدي...
    اگه زوم رو بيخيال بشم وضعيت بقيه امکاناتش چطوره...
    s90 و G11 هر دو از یک سنسور استفاده می کنند بنابراین کیفیت عکسشون، عملکردشون در نور کم مشابه یکدیگره
    تفاوت کیفیتی اگه در عکس داشته باشند که خیلی کمه ناشی از لنزشون هست اون هم به میزان بسیار اندکی که شاید برای من و شما مشخص نباشه G11 شارپتر باشه.

اما مزایای S90 همونطور که گفتم یکی کوچکی و سبکیش هست ، دیگری حداکثر گشودگی دیافراگمش که f2 هست و در نور کم میتونه مفید باشه و دیگه قیمتش هست که گمان کنم70 80 تومنی ارزون تر باشه ولی خیلی مطمئن نیستم. و صفحه نمایشش هم اندکی بزرگتر هست 3 اینجی هست ولی G11 صفحه نمایش 2.8 اینچی داره اما G11 صفحه نمایش کاملا چرخان داره در حالی که اس 90 ثابت هست .

G11 در مقابل کفشک برای اتصال فلاش خارجی TTl داره که اگه بخوای در نور کم و محیط های بسته دستت برای گرفتن عکس های با کیفیت بالاتر باز باشه این امکان بسیار مفیده .
    فاصله کانونی لنزش هم 28-140 هست و اس 90 28-105 . فکر نمی کنم این رنج بیشتر G11 خیلی تاثیر گذار باشه.
    G11 ویوفایندر اپتیکال هم داره که در محیط بیرون و در آفتاب که صفحه نمایش ها معمولا خیلی مشخص نیستند می تونه مفید باشه.

G11 از بدنه بهتری هم بهره می بره فکر می کنم بدنه فلزی داره و اگه اشتباه نکرده باشم سیلینگ بهتری هم در مقابل رطوبت و گرد و غبار داره.

به شخصه مهمترین مزیت G11 رو در درجه اول فلاشش می بینم بعد هم ویوفایندر و صفحه نمایش چرخان ، بدنه بهتر و در نهایت زوم بیشتر.

اما اگه سایز کوچک و سبک بودن برات مهمه که همون اس90 به کارتون میاد.

فکر می کنم اگه G11 رو انتخاب کنی خصوصا بخاطر فلاش پشیمون نمیشی. بعد ها اگه تصمیم گرفتی با فلاش خارجی کار کنی که برای محیط های بسته، بسیار مفید هست ، این امکان بسیار ارزشمنده و اندک دوربین هایی در این رده هستند که این امکان رو به شما میدن من که فقط 4-5 تا فقط میشناسم.

این هم یک نقل قول از Cameralabs درباره مقایسه این دو دوربین:

The PowerShot G11 is Canon’s flagship compact, and priced only a little higher than the S90. Both cameras share full manual control, support for RAW files, screens with 460k resolution, HDMI ports and the same sensor, which in turn means they also sadly have the same basic VGA movie facilities.

As discussed above and in our results pages, the noise levels and overall image style are unsurprisingly the same, although the G11 enjoys a small edge in sharpness and uniformity across the frame. Beyond these initial similarities though, both cameras represent quite different propositions.

In its favour the G11 has a fully-articulated (albeit slightly smaller 2.8in) screen which can flip and twist to any angle, along with an optical viewfinder which is handy in direct sunlight or for squeezing a few extra shots out of a failing battery. Both lenses start at an equivalent of 28mm, but the G11’s zooms almost 40% longer to 140mm, allowing it to better grab distant details, and as mentioned above, it was also a little sharper in our tests.

There’s a hotshoe for mounting proper Speedlite flashguns, dedicated dials for the ISO and exposure compensation, and while the body is considerably larger and heavier, it lends it a greater air of confidence, while additionally giving you more to hold onto and a longer battery life.

In its favour, the S90 is considerably smaller and lighter, features a lens with a brighter focal ratio when zoomed-out, a slightly larger 3in screen and a neat lens ring control.

The S90 may pack the essentials of the G11 into a much smaller and lighter package with a brighter lens, but many will still prefer the benefits of a flip-out screen, flash hotshoe, longer lens, optical viewfinder and a body that’s easier to hold. Considering the G11 only costs a little more than the S90, that’s a lot of extra features for the money and will ensure sales of Canon’s flagship remain strong for those who can accommodate its size. See our Canon PowerShot G11 review for more details.
    Omran_MB تشکر می‌کند.

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

G11
    چون با وجود نور کم میشه از ISO استفاده کرد و تو دوربین هایی که گفتید و دوستان گل سایت سعی در کمک کردن داشتن کمترین نویز رو تو ISO ها بالا تر که در تاریکی شب بتونه کار کنه بهت میده و اگر روزی فلاش بگبری باز در نور کم میتونه کارایی دوربینت رو بالا ببره
    Omran_MB تشکر می‌کند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر جديد
    تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط siavash_f نمایش پست ها
    G11
    چون با وجود نور کم میشه از ISO استفاده کرد و تو دوربین هایی که گفتید و دوستان گل سایت سعی در کمک کردن داشتن کمترین نویز رو تو ISO ها بالا تر که در تاریکی شب بتونه کار کنه بهت میده و اگر روزی فلاش بگبری باز در نور کم میتونه کارایی دوربینت رو بالا ببره
    پس با اين اوصاف شما fz35 و s90 رو که بعضي دوستان تاييد کردن رو رد مي‌کنيد.

كاربر همراه siavash_f آواتار ها
    تشکر کرده
    634

پس با اين اوصاف شما fz35 و s90 رو که بعضي دوستان تاييد کردن رو رد مي‌کنيد.
    نه این طور نیست من در مورد دوربین هایی که تا بحال باهاشون کار کردم نظر دادم اگر من به جای شما بودم G11 رو انتخاب میکردم به دلیل این برتریها
    1- جنس بدنه فلزی g11 به پلاستیکی S90
    2- داشتن چشمی
    3- تنظیم کامل شاتر و دیاف
    4- کفشک فلاش
    و اینکه زومش یک کم بهتر از S90 هستش اون هم بخاطر لنزشه که 140mm هستش اما اگر بخایم قابلیت فیلمبرداری رو بررسی کنیم فکر میکنم S90 برتر باشه به هر حال یک کمی هم زیبایی و خوش دست بودن و اینها هم مطرح میشه دیگه حالا انتخاب نهایی با خودته من و بقیه عزیزان سایت فقط میتونیم راهنمایی کنیم ولی خودت میدونی
    دو دل بودن آدم و عقب میندازه پس اونی رو که خوشت اومد و با استفاده از اطلاعاتی که بدست اوردی رو انتخاب کن
    Omran_MB و king4 تشکر می‌کنند.
    /سیاوش فتحی
    نشانه ی راستین هوش ، خلاقیت است نه معلومات (آلبرت انیشتین)
    لیست تجهیزات

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

منم با نظر سیاوش جان موافقم
    Omran_MB و siavash_f تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

صفحه 4 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5 آخرینآخرین