نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
Like Tree11تشکر
  • 4 Post By Anoosh-Em
  • 3 Post By Persian
  • 3 Post By amirmisagh
  • 1 Post By raffi

موضوع: لنز ارزان برای نیکون

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

پیش فرض لنز ارزان برای نیکون

با سلام .می خوام یه لنز ارزان برای دوربین نیکون بخرم یه چیزی تو مایه های 70-300 ولی از انجایی که اماتورم نمی خوام زیاد هزینه کنم. می خواستم بدونم کدومیک رو صلاح می دونین؟

كاربر همراه arash1988 آواتار ها
    تشکر کرده
    1119

پیش فرض پاسخ: لنز ارزان برای نیکون

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran.malek نمایش پست ها
    با سلام .می خوام یه لنز ارزان برای دوربین نیکون بخرم یه چیزی تو مایه های 70-300 ولی از انجایی که اماتورم نمی خوام زیاد هزینه کنم. می خواستم بدونم کدومیک رو صلاح می دونین؟
    حدود چه فاصله کانونی؟ پرایم یا زوم؟ با اینکه تعداد لنزهای ارزانتر از 300-70 خیلی زیاد نیست اما سوالتان خیلی کلی است.
    آرش شاهکار

كاربر جديد
    تشکر کرده
    50

نقل قول نوشته اصلی توسط arash1988 نمایش پست ها
    حدود چه فاصله کانونی؟ پرایم یا زوم؟ با اینکه تعداد لنزهای ارزانتر از 300-70 خیلی زیاد نیست اما سوالتان خیلی کلی است.
    با سلام منظورم یه لنز تو مایه های Sigma 70-300mm f4-5/6 APO DG MACROیا Sigma 28 - 300mm f3.5- 6.3 DG Macro بود.حالا نظر شما در مورد این دو لنز چیه؟

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

درود

خوب کاش میگفتید که چه بدنه ای دارید و هم اکنون چه لنزی دارید. و چرا میخواهید بودجه کمتری برای لنز بگذارید.

اگر دلیلتان آماتور بودن است. که باید بگم اشتباه میکنید. باید خرید معقول داشت چیزی که از نتیجه کار با آن رضایت داشته باشید. نه اینکه بعدا دوباره به فکر تعویض آن بیفیتید.(آمریکایی ها یک شعار دارند ، آنقدر پول دار نیستم که جنس ارزون بخرم ! )

ارزان ترین گزینه Nikon 55-200mm F/4-5.6 AF-S DX VR است 270 تومان

لنز فوق از لحاظ کیفیت خیلی معمولی بوده و تنها مزیت آن دست یابی به چنین رنجی است که با حداقل قیمت آنرا فراهم کرده است.

البته یک ورژن قدمی تر هم دارد که VR ندارد. و رنگ آن مشکی نقره ای هست. و از نظر کیفیت ساخت از این پاینتر است. که خیلی هم یافت نمیگردد چون دیگر تولید هم نمیشود.

گزینه معقول تر نسبت به قبلی از لحاظ قیمت نسبت حداقل کارایی که بشود روی آن حساب کرد. و بیشتر خواهان دارد نسبت به لنز قبلی
    Nikkor AF-S 70-300mm f/4.5-5.6 G IF-ED VR است

این لنز از لحاظ کیفیت وضعیت بهتری دارد اما از 70 تا 250 آن شارپنس خوبی دارد فقط در انتهای فاصله کانونی ( بالاتر از 250 ) کمی از شارپنس آن کم میشود. که تازه مثل سیگما ها میشود. اما در بقیه موارد خوب است. قیمت آن 530 هزار تومان.

البته در سیگما هم میتوانید چیز هایی بیابید اما اگر فکر میکنید ممکن است بعدا آنها را بفروشید. بهتر است فقط نیکون بخرید.

و اما گزینه های خیلی خوب:

Nikkor Af-S 80-200 f2.8 G
    که واقعا عالیست و چیزی از مدلی 70-200 2میلیون تومانی که جایگزین آن شد کمتر ندارد از لحاظ کیفیت. این لنز لرزه گیر ندارد. اما دیافراگم باز 2.8 ثابت دارد. باید کمی بگردید تا آنرا پیدا کنید. از 850 هزار تومان قیمت دارد تا 1100
    به نظرم این گزینه بسیار خوبی برای نیکونی ها خواهد بود برای آنهایی که نمیخواهند هزینه زیادی بکنند.

یادتان باشد که لنزهای تله در همه برندها معمولا گرانترین لنز ها هستند. و خصوصا چیز های که باعث گرانتر شدن آنها هم میشوند یکی داشتن دیافراگم باز است که خیلی ارزش دارد. و دیگر داشتن خطاهای اپتیکی کمتر و شارپنس و رزولوشن بیشتر. بهتر است هر لنزی را که انتخاب میکنید در ریویو ها مشخصات و نتیجه تست های آنها را با هم مقایسه کنید تا ذهنیت درستی از محصولی که قصد خرید آنرا دارید بیابید. فکر میکنم فقط دلیل صرف دستیابی به آن رنج مورد نظر کافی نباشد یا اینکه چون آماتور هستم ، دلیل های خوبی برای انتخاب لنز نباشند.

لازم نیست اشاره کنم در در این رنج بهترین لنز نیکون لنز طلایی Nikkor AF-S 70-200mm f/2.8 G IF-ED VR است.
    با قیمت 1950 که خیلی ارزشمند و همه نیکونی ها رو مجذوب خود کرده.

موفق باشید

انوش
    Persian، soheil007، SIAMAK™ و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

Nikkor Af-S 80-200 f2.8 G
    که واقعا عالیست و چیزی از مدلی 70-200 2میلیون تومانی که جایگزین آن شد کمتر ندارد از لحاظ کیفیت. این لنز لرزه گیر ندارد. اما دیافراگم باز 2.8 ثابت دارد. باید کمی بگردید تا آنرا پیدا کنید. از 850 هزار تومان قیمت دارد تا 1100
    به نظرم این گزینه بسیار خوبی برای نیکونی ها خواهد بود برای آنهایی که نمیخواهند هزینه زیادی بکنند.
    انوش جان
    من با شما موافقم که این لنز خیلی خوب است اما در 5 سال گذشته تنها کسی که دیدم تونسته یکی اش را پیدا کنه وحید است. عملا توصیه ان دردی دوا نمیکند چون این لنز در بازار وجود ندارد. اگر کسی سراغ دارد بنده خریدارم.
    ایکاش این لنز در دسترس بود ولی به ebay هم سر بزنید شاید چندین ماه یک مرتبه یک عدد پیدا شود که انهم معلوم نیست در چه وضعیتی است.
    A_Maddah، Anoosh-Em و kamran.malek تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه amirmisagh آواتار ها
    تشکر کرده
    659

با سلام منظورم یه لنز تو مایه های Sigma 70-300mm f4-5/6 APO DG MACROیا Sigma 28 - 300mm f3.5- 6.3 DG Macro بود.حالا نظر شما در مورد این دو لنز چیه؟
    sigma 70-300 رو من دارم ولی دیگه ازش استفاده نمیکنم.
    چون گفتید نظرتون راجع به این دو لنز چیه باید بگم لنز مذکور! شاید بدترین لنز تله ی موجود در جهان باشد.
    دهانه ی لنز 58 و طبق معمول بدون لرزش گیر
    عکاسی فقط در ساعات آفتابی و پر نور ( عکاسی در سایر زمانها تقریباً غیر ممکن)
    شارپنس بی نهایت پایین
    مد ماکروش چندان تفاوتی با ماکروی 18-55 نداره و در اینجا باید چند متر از موضوع دور بشید به جای اینکه نزدیک بشید.
    در کل من هم اعتقاد دارم یه بار خرج کن و لنز خوب بگیر
    از من به شما نصیحت که لنز تله بدون لرزشگیر یعنی همون زنبور بدون عسل
    raffi، alie و kamran.malek تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    114

نظرتون درباره لنز AF 50mm f/1.8D چیه؟ قیمت کمی داره و اونطور که فهمیدم شارپنس بالایی هم. نبود لرزه‌گیر میتونه باعث دردسر بشه؟
    کنار لنز کیت 18-105 فکر کنم مناسب باشه

كاربر همراه raffi آواتار ها
    تشکر کرده
    1142

با سلام
    دوست عزیز این یک لنز با کاربرد خاصیه که اگر بتوانید استفاده کنید بله لنز خوبیه ولی توجه داشته باشید که قبل از خرید با لنز خود روی فوکال 50 دو سه روزی عکاسی کنید ببینید به دردتان می خورد یا نه؟
    Amin.M تشکر می‌کند.