صفحه 9 از 17 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 163
Like Tree60تشکر

موضوع: بهترین دوربین زیر 200 هزار تومن

كاربر آشنا Faratel آواتار ها
    تشکر کرده
    14

پیش فرض پاسخ: بهترین دوربین زیر 200 هزار تومن

راستی نظرتون در مورد کانن آ 1100 و آ 2100 چیه؟ یه جا قیمت 185 زده بودن تو گوشی شاپ هم زده 225

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

نقل قول نوشته اصلی توسط Faratel نمایش پست ها
    عکس های آ 590 رو دیدم عمق میدان رو بخوبی پوشش میداد و میشد گفت که از این نظر کارش خیلی خوب بوده ولی .............

عکسهای پاناسونیک - فکر کنم مدلش lz8 بود - که لینکش تو پست یکی از دوستان بود رو هم دیدم - عکسها شارپ بودند و لبه های اجسام رو هم بخوبی در آورده بود ولی مشکل عمق میدان داشتند یعنی منظره پس زمینه عکس تار تر از موضوع عکس بود
    سلام

دقیقا" منظور شما از مشکل عمق میدان چیه؟

اینکه بتوانیم بکگراند را از سوژه به وسیله کاهش عمق میدان جدا کنیم، در واقع مطلوب اغلب کاربران است و خیلی وقتها پولهای زیادی را برای داشتن همین عمق میدان کم خرج میکنند.

در مورد تفاوت عمق میدان در عکسهای دو مدل فوق، با توجه به سایز سنسور مشابه و سایر مشخصات که تفاوت چندانی با هم ندارند، احتمال اینکه یکی از آنها توانایی داشتن عمق میدان کم را داشته باشد و دیگری نداشته باشد، منتفی است.

در این رده از دوربینها اغلب در حالت ماکرو میتوانید به عمق میدان کم دست پیدا کنید، در سایر حالتها تقریبا" ممکن نیست.

اگر هم علاقه ای به عمق میدان کم ندارید و میخواهید تمام عکس (از نزدیک تا دور) واضح و شارپ باشد، کافیست در مد A دیافراگم بسته تری را انتخاب کنید.

:)
    partow تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    سلام

دقیقا" منظور شما از مشکل عمق میدان چیه؟

اینکه بتوانیم بکگراند را از سوژه به وسیله کاهش عمق میدان جدا کنیم، در واقع مطلوب اغلب کاربران است و خیلی وقتها پولهای زیادی را برای داشتن همین عمق میدان کم خرج میکنند.

در مورد تفاوت عمق میدان در عکسهای دو مدل فوق، با توجه به سایز سنسور مشابه و سایر مشخصات که تفاوت چندانی با هم ندارند، احتمال اینکه یکی از آنها توانایی داشتن عمق میدان کم را داشته باشد و دیگری نداشته باشد، منتفی است.

در این رده از دوربینها اغلب در حالت ماکرو میتوانید به عمق میدان کم دست پیدا کنید، در سایر حالتها تقریبا" ممکن نیست.

اگر هم علاقه ای به عمق میدان کم ندارید و میخواهید تمام عکس (از نزدیک تا دور) واضح و شارپ باشد، کافیست در مد A دیافراگم بسته تری را انتخاب کنید.

:)
    با احترام باید بگم که وقتی از عمق میدان صحبت میکنم بمعنی اینه که میدونم اون چیه و همینطور میدونم که چطور میشه عمق میدان رو بدست آورد یا در تصویر تار کرد و کارکرد اون رو هم میدونم با این حال از راهنمایی شما متشکرم

بهر حال نمیخوام بحث به حاشیه کشیده بشه فعلا چیزی که برام مهمه اینه که بتونم یه دوربین خوب زیر 200 پیدا کنم بهترین مدلی که نیازم رو برطرف میکنه فعلا همین آ 590 هست ولی همونطور که گفتم لبه اجسام توی عکساش محو هستند و سطوح یک حالت مخملی دارند - اگر راهی داشته باشه که این اشکالات رو با تنظیمات دستی یا به نحو دیگه ای رفع کنم همین امروز اونو میخرم

البته یک مدل از سونی w130 هم اینجا پیدا کردم با قیمت 180 و اینجا با قیمت 240 که عکسهای خوبی میگیره و لرزش گیر هم داره ولی تنظیمات دستی نداره که برام مهمه

اگر راهنمایی بفرمائید ممنون میشم
    AliModami تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط Faratel نمایش پست ها
    راستی نظرتون در مورد کانن آ 1100 و آ 2100 چیه؟ یه جا قیمت 185 زده بودن تو گوشی شاپ هم زده 225
    نظری در مورد این مدلها ندارید؟

كاربر جديد poloton7 آواتار ها
    تشکر کرده
    12

سلام--من امروزa590is را گرفتم اما منو فارسی ندارد وراهنمای ان انگلیسی است از کجا می توانم راهنمای انرا چه بصورت فایلpdf یاword بصورت فارسی پیدا کنم لطفا من را راهنمایی کنید------متشکر
    همیشه یک چیزی برای یادگیری وجود دارد

تشکر کرده
    14

بالاخره با توجه به نظرات دوستان و تجربیاتی که با چند مدل دوربین کنون و سونی کسب کردم یک دستگاه a1000is خریدم و از خریدم بسیار راضی هستم - از همه شما که کمک کردین ممنونم :)

عکسها بسیار با کیفیت تر و شفاف تر از a590is هستند و از اون نویزها بخصوص در ایزو های بالای 200 خبری نیست (تا ایزو 800) هم چنین لبه های اجسام مثل a590is محو نیستند - با a1000is و ixus980is و sony w130 در یک موقعیت عکس گرفتم - قاعدتا باید دوربینهای 8 و 10 و 14 مگ با هم خیلی متفاوت باشن ولی جالب بود که این تفاوت بقدری کم بود که میشد از اون صرفنظر کرد - از لحاظ کیفیت تصویر دو مدل کنون در یک رده قرار میگرفتند و حتی با زوم روی تصویر (تا حد نمایش نویز ها - چه روی ال سی دی و چه روی مانیتور ) نمیشد بین اونها فرق زیادی قائل شد. تفاوت اساسی بین این دو دوربین بدنه تیتانیوم ایکسوس و محل ساخت یعنی ژاپن و مالزی هست - مدل سونی در عکسهای با فلاش - اشیا در فواصل بیشتر از 4 متر رو از هر دو دوربین کنون بهتر نشون میداد ولی در عکسهای بدون فلاش شفافیت و کیفیت رنگ کنون بهتر بود.

از اونجا که ایکسوس دو برابر اون دوتای دیگه قیمت داره از اینجا به بعد از مقایسه حذف میشه

با توجه به زمان کمی که داشتم نرسیدم زیاد تست رو ادامه بدم ولی یک قابلیت رو از آ1000 و یکی از سونی دیدم که که مختص خودشون بود

دوربین سونی قابلیت تشخیص لبخند رو داشت - کنون قابلیت زوم بزرگتر روی یک چهره در بین چند چهره

از اونجا که این تاپیک برای راهنمائی خرید هست این موارد رو آوردم تابقیه هم بتونن استفاده کنن :)

تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط poloton7 نمایش پست ها
    سلام--من امروزa590is را گرفتم اما منو فارسی ندارد وراهنمای ان انگلیسی است از کجا می توانم راهنمای انرا چه بصورت فایلpdf یاword بصورت فارسی پیدا کنم لطفا من را راهنمایی کنید------متشکر
    فایل پی دی اف انگلیسی رو من دارم اگر خواستید یک اکانت تو جی میل ایجاد کنید و به فاراتل ات جی میل دات کام یک ایمیل بزنید تا براتون ارسال کنم
    ولی به فایل فارسی دسترسی ندارم
    ویرایش توسط Faratel : Tuesday 28 April 2009 در ساعت 11:03

تشکر کرده
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط poloton7 نمایش پست ها
    توی لیست زبانها رو نگاه کردید؟ تا اونجا که یادمه منوی فارسی داره - شایدم اشتباه میکنم یک چک بکنید بد نیست

كاربر جديد
    تشکر کرده
    9

سلام کل مطالب این قسمت رو خوندم.
    دوستان با همین رنج قیمت دوربینی میخوام که:

لرزه گیر قوی داشته باشه (اخه اماتورم)
    همه چیزش Auto باشه تا دستی
    باطریش شارژی باشه بهتره تا بخوام باطری بخرم تعویض کنم
    کیفیت عکسش تو نور کم و جایی که فلاش جواب نده (مثل لب ساحل) خوب باشه
    چشا رو قرمز نندازه
    و البته کیفیت تصویر بالا داشته باشه

دو مدل به نظرم خوب اومد
    A1000IS
    Panasonic LZ8
    نظرتون میشنوم ممنون پیشاپیش

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

الان A2000IS رو مي شه 190 هزار تومان خريد.

به غير از باتري كه قلمي مي خوره و بايد يك شارژر و باتري هم برايش بخريد (حداقل 15000 تومان براي باتري شارژر و دو باتري سوني) بقيه ي موارد رو پوشش مي ده.
    mooriss و milad_j تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

صفحه 9 از 17 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... آخرینآخرین