صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 19 , از مجموع 19
Like Tree10تشکر

موضوع: با 900 هزار تومن اس ال آر + لنز

كاربر آشنا hossein_1 آواتار ها
    تشکر کرده
    55

پیش فرض پاسخ: با 900 هزار تومن اس ال آر + لنز

بعدشم یه موضوع دیگه اینه که 400 دی برا 2سال پیشه!! من ترجیح میدم دوربینی بگیرم که تو 2008 یا دیگه 2007 معرفی شده باشه!!

تشکر کرده
    55

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

خدا بيامرزه مرحون جان لنن رو . اين دوستمون حرفي رو كه از اول بايد پرسيده مي شد پرسيد.

علاقه ي شما در عكاسي چيه ؟ ميزان اطلاعاتتون در چه حده و انتظارتون از دوربين چيه ؟

لنز 400 يا 500 رو براي چي مي خواهيد ؟ آيا عكاس حيات وحش هستيد ؟

برند هايي مثل سيگما و تامرون معمولا براي همه ي برند هاي ديگر لنز مي سازند ولي اگر 30 تا لنز داشته باشند هر 30 تاش رو براي كنن و نيكن مي زنند ولي ممكنه 25 تاشو براي پنتكس و سوني هم بزنند كه از اون 25 تا شايد 10 تاش توي ايران براي سوني گير بياد ( در مثل از نظر تعداد مناقشه نيست).

اين تفكر درسته كه بدنه ي پايين تر با لنز بهتر به بدنه ي بالاتر و لنز بدتر ارجحه ولي بودجه ي شما براي چنين كاري كمه و اصولا نمي تونيد به فكر بدنه هاي رده بالا باشيد.

به نظر من شما بهتره يك بدنه ي Entry Level با لنزهاي نه خيلي گرانقيمت بخريد و در آينده به فكر تهيه ي لنز هاي بهتر باشيد. مثلا مي تونيد كيت 1000D رو به علاوه ي لنز 250-55 با اين قيمت بخريد كه از لحاظ رنج فاصله ي كانوني از 18 تا 250 رو با كيفيت خوب ( نه عالي) به شما خواهد داد.

پي نوشت : در فاصله اي كه تايپ مي كردم پست قبلي آمد. براي عكاسي پرندگان و طبيعت بودجه ي بيشتري بايد اختصاص بدهيد. تله هاي ارزان قيمت به لعنت يزيد نمي ارزند ! مثلا زوم 400-100 كنن براي اين منظور خوبه كه 1.500 هزار تومان قيمت داره و ...
    من که در پست پایینی گفتم علایقم رو!!!
    اطلاعاتمم از عکاسی بدک نیست یه چیزایی سرم میشه... انتظارم ندارم در همین ابتدا با این لنزها عکس های خیلی حرفه ای و فوق العاده و ... بگیرم
    درضمن من کی گفنم لنز 400 یا 500 مم میخوام؟؟منظورم یه تله نرمال بود مثل 300 (در ضمن اینم میدونم با این بودجم به هیچ وجه نمیتونم 400-500 بگیرم ، البته اگرم می تونستم اینکارو نمی کردم چون برای شروع اصلا مناسب نیست!!!)

پس نظر شما روی کنون است:) خوب حالا یه سوال دیگه اگه بخواهیم 2 دوربین 1000D با همین لنزها(رنج 18-250) وA200w رو با رنج لنز 18-300 با هم مقایسه کنیم ، کدوم کیفیت بیشتری رو داره و در کل کدوم بهتره و برای من مناسب تر میدونید؟؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_1 نمایش پست ها
    عکاسی من 95% از طبیعته و پرندگان و ... لنز تله جزو واجبات هست برای من :::big grin:::
    ماکرو هم خیلی دوست دارم ولی فعلا از خیرش میگذرم تا وقتی بتونم یه لنز ماکرو خوب بگیرم:)
    95%! پول خودته ولی من می گم یه 40D یا 30D بگیر چون این ها هم سالم ترند و اگر زمین بیفتند معمولا چیزیشون نمی شه. اما اگه یکی از این xxxD ها رو بندازی زمین از بین رفته. و این که اگه دستهات بزرگه اصلا با xxxD ها حال نمی کنی. من با دوربین خودم که 350D هست چند بار سعی کردم از پرنده و اینا عکس بگیرم مگه میشه؟ اگه هم می خوای بشه باید یه لنز واقعا خوب بگیری از این L ها. می خوای قیمتاشو نگاه کن تو اینترنت. بسیار گرانند. و این دوربینا در ISO های بالا بسیار بهتر کار می کنند. و View Finder بسیار بهتری دارند.
    عجب تعریفی کردم.
    ولی جدی میگم. تو که می خوای دوربینت حتما از این نو های باحال باشه به جای اون یه 30D دست دوم بگیر. فکر کنم قیمتهاشون زیاد فرق نکنه.
    نمی دونم راستش. شایدم فرق کنه.
    hossein_1 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    55

نقل قول نوشته اصلی توسط JohnLennon نمایش پست ها
    95%! پول خودته ولی من می گم یه 40D یا 30D بگیر چون این ها هم سالم ترند و اگر زمین بیفتند معمولا چیزیشون نمی شه. اما اگه یکی از این xxxD ها رو بندازی زمین از بین رفته. و این که اگه دستهات بزرگه اصلا با xxxD ها حال نمی کنی. من با دوربین خودم که 350D هست چند بار سعی کردم از پرنده و اینا عکس بگیرم مگه میشه؟ اگه هم می خوای بشه باید یه لنز واقعا خوب بگیری از این L ها. می خوای قیمتاشو نگاه کن تو اینترنت. بسیار گرانند. و این دوربینا در ISO های بالا بسیار بهتر کار می کنند. و View Finder بسیار بهتری دارند.
    عجب تعریفی کردم.
    ولی جدی میگم. تو که می خوای دوربینت حتما از این نو های باحال باشه به جای اون یه 30D دست دوم بگیر. فکر کنم قیمتهاشون زیاد فرق نکنه.
    نمی دونم راستش. شایدم فرق کنه.
    همچین 95% هم که نه :::big grin::: منظورم زیاد بود ...جو گیر شدم:biggrin: فکر کنم 75 مناسب تر باشه

در مورد سونی چرا هیچ کس هیچی نمیگه؟:( لرزشگیر دوربینش در چه حدیه؟ میشه با لرزشگیر لنز مقایسش کرد:confused:

كاربر فعال Elend آواتار ها
    تشکر کرده
    1406

اگه رنج تله در این قیمت براتون اهمیت داره و حالا حالا ها قصد آپدیت ندارید *

پیشنهاد من Olympus e510 هست نمیدونم تو ایران هنوز فقط به با 2تا لنز کیت عرضه میشه یا خیر و با چه قیمتی

در هر صورت میتونین یکی از لنزهاشو بفروشین
    E510 دارای لرزشگیر روی بدنه هست
    و لنز 70-300 المپوس رو حدود 400 تومن تهیه کنید این لنز تو این قیمت جز بهترین تله ها به حساب میاد
    با crop factor 2X
    به نظر من بهترین انتخابه
    حتما به گالری عکسهای این لنز تو pbase توجه کنید
    http://www.pbase.com/cameras/olympus...56_digital_ed_
    اما * که در بالا اشاره کردم(bold*
    باز هم تاکید میکنم اگه تا مدت ها قصد آپدیت ندارید سراغ این گزینه ای که عرض کردم برید
    چون اگه به لنزهایی با دیاف های کمتر نیاز پیدا کنید قیمتشون گزاف میشه تو این برند
    بهتر سراغ کانن یا نیکون برید
    hossein_1 تشکر می‌کند.

كاربر همراه artnature آواتار ها
    تشکر کرده
    121

سلام دوست گرامی
    به نظر من یک 30دی با 700000 تومان و یک لنز 50اف1.8 با 120000 تومان تهیه کنید و یا 75.300 با 280000 تومان
    و بعدا یک تله ال مثل 70-200 انتخاب مناسبی خواهد بود
    hossein_1 تشکر می‌کند.
    سید مهرداد کیانی

www.Arte360.com

كاربر آشنا sameris آواتار ها
    تشکر کرده
    26

سلام دوست عزیز

من خودم دوربین ندارم و یه مدتیه که مثل شما دارم تو برندهای مختلف جستجو می کنم ، فکر کنم یه مقدار اطلاعات ناقصی رو که تو این مدت بدست آوردم بتونم به شما منتقل کنم ...

و اما دوربین ...
    من خودم اولش به دنبال خرین نیکون D60 کیت بودم ، چون قیمتش بهتر بود ، خرید لنزای نیکون به نسبت کنون برام به صرفه تر بود ، با اینکه مشخصاتش از کنون پایینتر بود ولی برای من کافی بود و ... تا اینکه این سه تا دوربینای جدید سونی معرفی شد و ما هم شدیم طرفدار سونی ... :biggrin:
    در مورد سونی باید بگم که لرزه گیرش حداقل 2 تا 2.5 استاپ به شما جواب میده ، البته نمیشه قطعا گفت که لرزه گیر روی بدنه بهتره یا لنز ، چون هرکدوم مزایا و معایب خودشو داره ... تو بحث قیمت و هزینه برای کاربری مثل من و شما که واسه یه لنز خوب باید یکسال پولمونو پس انداز کنیم بنظرم لرزه گیر بدنه بهتر و به صرفه تره ...

در مورد لنزا هم باید بگم که سونی الان تقریبا رنج کاملی از لنزها رو داره تولید میکنه که نیاز من و شما رو تو این سطح و فکر کنم حتی تا رده نیمه حرفه ای کاملا رفع میکنه ، ضمن اینکه میتونی از لنزای مینولتای قدیمی ( با قیمت کمتر ، البته اگه بتونی پیدا کنی که پیدا هم میشه ) استفاده کنی ، همچنین اگه کیفیت لنزای سونی راضیت نکرد میتونی از لنزای گرانتر زایس که واسه ماونت سونی تولید میشه استفاده کنی .
    تامرون و سیگما هم این وسط فراموش نشه ...

امیدوارم که اطلاعات اندکی رو که تو این زمینه داشتم بتونه تو تصمیم گیری کمکت کنه
    موفق باشی ، دوربین نو هم پیشاپیش مبارک ( فرقی نمیکنه چه مارکی ، مهم اینه که بتونی عکسای خوبی باهاش بگیری )
    amirmw و hossein_1 تشکر می‌کنند.
    ثامر مسعودی
    Nikon D5100 + NIKKOR AF-S DX 18-55 VR

تشکر کرده
    55

نقل قول نوشته اصلی توسط sameris نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

من خودم دوربین ندارم و یه مدتیه که مثل شما دارم تو برندهای مختلف جستجو می کنم ، فکر کنم یه مقدار اطلاعات ناقصی رو که تو این مدت بدست آوردم بتونم به شما منتقل کنم ...

و اما دوربین ...
    من خودم اولش به دنبال خرین نیکون D60 کیت بودم ، چون قیمتش بهتر بود ، خرید لنزای نیکون به نسبت کنون برام به صرفه تر بود ، با اینکه مشخصاتش از کنون پایینتر بود ولی برای من کافی بود و ... تا اینکه این سه تا دوربینای جدید سونی معرفی شد و ما هم شدیم طرفدار سونی ... :biggrin:
    در مورد سونی باید بگم که لرزه گیرش حداقل 2 تا 2.5 استاپ به شما جواب میده ، البته نمیشه قطعا گفت که لرزه گیر روی بدنه بهتره یا لنز ، چون هرکدوم مزایا و معایب خودشو داره ... تو بحث قیمت و هزینه برای کاربری مثل من و شما که واسه یه لنز خوب باید یکسال پولمونو پس انداز کنیم بنظرم لرزه گیر بدنه بهتر و به صرفه تره ...

در مورد لنزا هم باید بگم که سونی الان تقریبا رنج کاملی از لنزها رو داره تولید میکنه که نیاز من و شما رو تو این سطح و فکر کنم حتی تا رده نیمه حرفه ای کاملا رفع میکنه ، ضمن اینکه میتونی از لنزای مینولتای قدیمی ( با قیمت کمتر ، البته اگه بتونی پیدا کنی که پیدا هم میشه ) استفاده کنی ، همچنین اگه کیفیت لنزای سونی راضیت نکرد میتونی از لنزای گرانتر زایس که واسه ماونت سونی تولید میشه استفاده کنی .
    تامرون و سیگما هم این وسط فراموش نشه ...

امیدوارم که اطلاعات اندکی رو که تو این زمینه داشتم بتونه تو تصمیم گیری کمکت کنه
    موفق باشی ، دوربین نو هم پیشاپیش مبارک ( فرقی نمیکنه چه مارکی ، مهم اینه که بتونی عکسای خوبی باهاش بگیری )
    منم دقیقا به همین موضوع فکر میکردم و همین نظر رو دارم
    ایشالا یا A200 میگیرم یا 1000D .... به قول دوستان باید برم یه چندجا دوربینارو از نزدیک ببینم ، و ببینم با کدوم راحت ترم:)

از توجه همه عزیزان ممنون خیلی کمکم کردید

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

Talking پاسخ: با 900 هزار تومن اس ال آر + لنز

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_1 نمایش پست ها
    منم دقیقا به همین موضوع فکر میکردم و همین نظر رو دارم
    ایشالا یا A200 میگیرم یا 1000D .... به قول دوستان باید برم یه چندجا دوربینارو از نزدیک ببینم ، و ببینم با کدوم راحت ترم:)

از توجه همه عزیزان ممنون خیلی کمکم کردید
    پیشاپیش مبارک
    هردو مورد کیت 2 لنزش هم اومده
    اگه کمی وقت بزاری حتما چیز خوبی گیرت می یاد
    hossein_1 تشکر می‌کند.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2