صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
Like Tree10تشکر

موضوع: با 900 هزار تومن اس ال آر + لنز

كاربر آشنا hossein_1 آواتار ها
    تشکر کرده
    55

پیش فرض با 900 هزار تومن اس ال آر + لنز

سلام دوستان
    در حال حاضر بهترین انتخاب برای من با این بودجه چیه؟
    قبلا بودجم 750 بود و میخواستم یه A200w بگیرم (18-70/75-300) . الان تونستم بودجمو برسونم به 900-950 حالا به نظر شما بهترین انتخاب چیه؟
    من نظر خودم رو اینه که یه بدنه نسبتا ارزونتر و لنزای بهتر و با رنج بالا تر داشته باشم، چون اگه برم مثلا D80 با لنز کیت 18-135 بگیرم اصلا ارضاء نمیشم(از لحاظ رنج لنز گفتم) به نظر دوستان این تفکر درسته؟
    آیا بهتره من همون A200 رو بگیرم با کیت 18-70 و یه لنز تله در حد400-500؟ * سوال مهم آیا سونی همچین لنزی داره با این قیمت؟
    یا برند های دیگه ای میتونم انتخاب کنم؟
    در ضمن اینم برام مهمه که برندی که انتخاب میکنم تنوع لنز خوبی داشته باشه با قیمت خوب، تا در آینده که خواستم لنزی تهیه کنم به مشکل قیمت بالا بر نخورم (مثل کانن)

یه سوال دیگه:::big grin:::
    به دوربین های سونی فقط لنز سونی و مینولتا میخوره ولی به nikon یا canon سیگما و تامرون و ... میخوره؟؟

ببخشید اینهمه سوال کردم
    ممنون

تشکر کرده
    55

پیش فرض پاسخ: با 900 هزار تومن اس ال آر + لنز

راستی اینکه سونی لرزشگیر داخلی داره مزیت خیلی خوبی نیست برا منی که زورم میاد پول لنز های گرون با لرزشگیر بدم؟؟
    یعنی با این دوربین دیگه نیاز حیاتی به لنز با لرزشگیر پیدا نمی کنم و میتونم از لنزهایی با همان رنج و بدون لرزشگیر با قیمتی پایین تر با خیال راحت استفاده کنم؟؟:)

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

Exclamation پاسخ: با 900 هزار تومن اس ال آر + لنز

چرا d60 کیت نمی گیری
    من کیت 2 لنزش رو دیدم فکر می کنم 680 بود
    یادت باشه نیکون حکم پول نقد رو داره هر جا ببری در جا می خرنش

تشکر کرده
    55

نقل قول نوشته اصلی توسط xman_a نمایش پست ها
    چرا d60 کیت نمی گیری
    من کیت 2 لنزش رو دیدم فکر می کنم 680 بود
    میشه مشخصات لنزاشو بگید؟

كاربر همراه matthew آواتار ها
    تشکر کرده
    2140

نقل قول نوشته اصلی توسط xman_a نمایش پست ها
    دارم می رم سر کار یادم باشه برگشتم این جمله شما رو بزارم تو امضام همیشه جلو چشم باشه.
    بیخودی نیست هر از گاهی دوستان مثل اقای محبی و کاوه جان قاطی می کنند.
    خدا به هممون صبر بده.
    Tooraj تشکر می‌کند.
    مهرداد

كاربر همراه xman_a آواتار ها
    تشکر کرده
    1417

Angry پاسخ: با 900 هزار تومن اس ال آر + لنز

به بین دوست من
    ما در ایران هستم با یک جمعیت 70 ملیونی میانگین درآمد 200 دلار یعنی اگه خدای نکرده یک لحظه احتیاج به پول پیدا بشه اولین چیز فروش طلاست بعد وسایل دیگه شما ها همیشه نکات فنی رو می گید اما به این توجه ندارید بر فرض مثلا یک دانشجو که بزور 900 تومن جمع کرده فکر بعدش هم باید بکنه در بهترین شرایت
    این حرف من یک حرف اجتماعی بود نه حرف تخصصی
    کمی فکر کنی متوجه می شی که من درست می گم یا اینکه شما درآمد بالای 4500 دلار در ماه داری و دوربینت 1000 شات زد می ندازیش بیرون
    Danesh1 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    55

فکر میکنم انتخابای دیگه ای که میتونم بکنم ایناست D60 و 400D و 1000D

همچنان منتظر پاسخ شما عزیزان هستم...

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

سلام،
    یک چیز خیلی مهم که باید هنگام خریدن دوربین باید دقت کنی اون مارکی که داری می گیری چه لنزهایی داره. که به نظر من Nikon و Canon در این مورد بالاترند. در مورد نیکون نمی توانم چیزی بگویم اما اگر خواستی Canon بگیری 1000D رو در نظر نگیر. 400D و 450D بین این ها انتخاب کن و با بقیه پولت لنزهای خوب بگیر. فلاش بگیر، سه پایه و فلاش بگیر. 400D رو بگیر اگر Live View نمی خوای. که زیاد به درد نمی خوره مگر این گه بخوای ماکرو کار کنی.
    ببین اصلا می جایی نمی بینم تو گفته باشی دقیقا چی می خوای، می خوای از چی عکس بگیری. همه چیز به همین موضوع بستگی داره.
    hossein_1 تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    55

نقل قول نوشته اصلی توسط JohnLennon نمایش پست ها
    سلام،
    یک چیز خیلی مهم که باید هنگام خریدن دوربین باید دقت کنی اون مارکی که داری می گیری چه لنزهایی داره. که به نظر من Nikon و Canon در این مورد بالاترند. در مورد نیکون نمی توانم چیزی بگویم اما اگر خواستی Canon بگیری 1000D رو در نظر نگیر. 400D و 450D بین این ها انتخاب کن و با بقیه پولت لنزهای خوب بگیر. فلاش بگیر، سه پایه و فلاش بگیر. 400D رو بگیر اگر Live View نمی خوای. که زیاد به درد نمی خوره مگر این گه بخوای ماکرو کار کنی.
    ببین اصلا می جایی نمی بینم تو گفته باشی دقیقا چی می خوای، می خوای از چی عکس بگیری. همه چیز به همین موضوع بستگی داره.
    عکاسی من 95% از طبیعته و پرندگان و ... لنز تله جزو واجبات هست برای من :::big grin:::
    ماکرو هم خیلی دوست دارم ولی فعلا از خیرش میگذرم تا وقتی بتونم یه لنز ماکرو خوب بگیرم:)

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

خدا بيامرزه مرحون جان لنن رو . اين دوستمون حرفي رو كه از اول بايد پرسيده مي شد پرسيد.

علاقه ي شما در عكاسي چيه ؟ ميزان اطلاعاتتون در چه حده و انتظارتون از دوربين چيه ؟

لنز 400 يا 500 رو براي چي مي خواهيد ؟ آيا عكاس حيات وحش هستيد ؟

برند هايي مثل سيگما و تامرون معمولا براي همه ي برند هاي ديگر لنز مي سازند ولي اگر 30 تا لنز داشته باشند هر 30 تاش رو براي كنن و نيكن مي زنند ولي ممكنه 25 تاشو براي پنتكس و سوني هم بزنند كه از اون 25 تا شايد 10 تاش توي ايران براي سوني گير بياد ( در مثل از نظر تعداد مناقشه نيست).

اين تفكر درسته كه بدنه ي پايين تر با لنز بهتر به بدنه ي بالاتر و لنز بدتر ارجحه ولي بودجه ي شما براي چنين كاري كمه و اصولا نمي تونيد به فكر بدنه هاي رده بالا باشيد.

به نظر من شما بهتره يك بدنه ي Entry Level با لنزهاي نه خيلي گرانقيمت بخريد و در آينده به فكر تهيه ي لنز هاي بهتر باشيد. مثلا مي تونيد كيت 1000D رو به علاوه ي لنز 250-55 با اين قيمت بخريد كه از لحاظ رنج فاصله ي كانوني از 18 تا 250 رو با كيفيت خوب ( نه عالي) به شما خواهد داد.

پي نوشت : در فاصله اي كه تايپ مي كردم پست قبلي آمد. براي عكاسي پرندگان و طبيعت بودجه ي بيشتري بايد اختصاص بدهيد. تله هاي ارزان قيمت به لعنت يزيد نمي ارزند ! مثلا زوم 400-100 كنن براي اين منظور خوبه كه 1.500 هزار تومان قيمت داره و ...
    hossein_1 تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین