صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 28
Like Tree102تشکر

موضوع: DSLRاي كه مي خواهد در خانه ما هم چرت بزند

كاربر همراه Ali Shadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1424

Smile DSLRاي كه مي خواهد در خانه ما هم چرت بزند

سلام

شايد عنوان "لطفا راهنمايي كنيد" خيلي تكراري شده باشه، اصل قضيه اينه كه بعد از دو سه سال تحقيق و يادگيري و البته مبارزه با انواع بحرانهاي مالي و ... يه بودجه 2600 براي خريد دوربين جور كردم و انشاا... تو يكي دو هفته آينده خريد رو انجام خواهم داد.
    تو اين دو سالي كه عضو فروم بودم خيلي چيزها از دوستان آموختم و بعد از اين نيز بيشتر خواهم آموخت، بر اساس اين آموخته ها و تجربه اندك خودم گزينه اصلي برام پك پاييني هست كه سعي ميكنم استراتژي انتخابي رو هم داشتم بنويس:
    (چيزي رو كه يادم رفت بگم نوع عكاسي منه، اولويت هام تغريبا اينطوري هستن: 1- طبيعت (لندسكيپ) 2-ماكرو 3- اشياء 4- خانوادگي و مناسبتها)

بدنه :Nikon D90 : با Kit 18-105 VR: به خاطر رفتار نويزي بهتر (در مقابل رقبا)، كيت لنز خوب و رزلوشن بالاي LCD و قابليت فيلم برداري (در مقابل از ارنج لنزهاي كنون خيلي خوشم مياد) - قيمت حدود 1250
    لنز : Nikon 50mm f/1.8D : به خاطر كيفيت اپتيكي بالا و ديافراگم بازش – براي شرايط كم نور و تا حدي اشيا، و پرتره (هرچند كه براي پرتره كمي كوتاه هست) اما قيمتش همه معايبش رو ميپوشونه – قيمت حدود 150
    لنز : Sigma 10-20mm F4.0-5.6 EX DC HSM: به خاطر علاقه اي كه به عكاسي Landscape دارم و عكسهاي خوبي كه از اين لنز ديدم. قيمت حدود 520
    لنز : Nikon 70-300 VR : به خاطر كيفيت اپتيكي قابل قبول (سايت SLR Gear) و وزن مناسب و البته قيمتش: حدود 530 - ايرادي اصلي كه داره فكر مينم فقط بايد تو شرايط پر نور استفاده بشه
    لنز ماكرو: فعلا از تكنيك لنز معكوس استفاده خواهم كرد.
    Tripod : فعلا يه سه پايه 70-80 تومني سوميتا يا اسليك با كمترين ارتفاع براي ماكرو ، چون اطلاعات زيادي در اين رنج قيمتي ندارم نميدونم دقيقا چه مارك و چه مدلي
    SDHC: 8 گيگ ، توشيبا يا Transcend يا ... حدود 20 تومن

اصلي ترين چالشي كه برام مطرحه لنز تله زوم هست كه مردد موندم بگيرم يا نه چون كيفيت اپتيكال برام خيلي مهمه وبا بستن يكي دو استاپ براي رسيدن به شارپنس قابل قبول تو 300 ميليمتر بايد فقط تو آفتاب استوا عكس بگيرم. بعضي وقتها فكر ميكنم به جاي داشتن اين لنز يكي از شبه اس ال ار هاي سوپر زوم رو بگيرم، چون تغريبا كيفيت اين لنز با ديافراگم بسته و ايزو هاي بالا با ديافراگم بازتر و ايزوي پايين اونا يكي ميشه، ثانيا اينكه يه سري امكانات اضافه مثل ماكروي خوب و .... رو اضافه خواهم داشت.
    در مورد تله هاي عالي مثل F2.8 VR 70-200 هم علاوه بر قيمت بالا ، وزن بالا يه مسئله هست كه شايد با نوع عكاسي من جور درنياد. اينجاست كه كمبود لنزي مثل ‍AF 70-200 4L رو احساس ميكنم. البته به لنزهاي فكوس دستي قديمي هم فكر ميكنم نميدونم بتونم پيدا كنم يا نه همينطور از قيمت دقيقشون خبر ندارم.

در مورد جايگزين كيت لنز هم جايگزين مناسبي با كيفيت اپتيكال خيلي متفاوت پيدا نكردم 24-70 هم با اون قيمت نجومي فعلا در گزينه هاي انتخابي من قرار نميگيره.

انتخاب دوم :
    بدنه : Canon 40D نسبت به D90 ايزوي محدودتر- رزولوشن كمتر LCD و در مقابل بدنه مقاومتر قيمت حدود 870 تومن
    لنز: Canon 50 1.8 تومن + 24-105 IS با 1070تومن+ Sigma 10-20mm F4.0-5.6 با 520 تومن

كه با كارت حافظه و سه پايه ميشه 2700 ، 24-105 IS تو كيفيت ساخت خيلي از 18-105 بالاتره اما در مورد كيفيت اپتيكال تفاوت فاحشي تو Slr-Gear نديدم. در ضمن اينكه ديگه بودجه اي براي تله يا سوپر زوم نميمونه.

خب دوستان از اين به بعدش ريش و قيچي دست شماست، منتظر نظرات و راهنمايي هاتون هستم.

اما در مورد عنوان تاپيك ، فكر ميكنم بيشتر "چرت زدن" شتر باشه تا خوابيدن چون اين شتر براي خوابيدن به پنبه دانه كمتر از 5-6 ميليون رضايت نميده. ;)
    ببخشيد كه طولاني شد
    Mashhadi Vahid تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

پیش فرض پاسخ: DSLRاي كه مي خواهد در خانه ما هم چرت بزند

سلام:

بنظرم اول روی یک دوربین و یک تک لنز خریدتان را انجام دهید و طی یک الی 2 ماه بتدریج لنزهای دیگر و کیف و 3 پایه را با دیده بازتری خریداری کنید. نمیدانم اس ال آر تا به الان داشته اید یا خیر؟ ولی برای خریدی منطقی اندکی تجربه کار در این خصوص و نیازهایی که بعد از آن احساس خواهید کرد لازم است....

پیشنهاد نهایی : انتخاب دوربین و یک لنز ابتدا به ساکن ....

ارادتمندتان
    Erwin، Mashhadi Vahid، Ali Shadi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

البته با شناختي كه از شما دارم دوربين در منزل شما چرت نمي زند بلكه كار مي كند !

هردو انتخابتان معقول و مناسب است ( به غير از 300-70 البته) و بنابراين بهتر است بيشتر دلي خريد كنيد تا عقلي ( البته مقايسه ي 105-18 و 105-24 را نشنيده مي گيرم . مطمئن باشيد كه ميان ماه من تا ماه مجنون تفاوت از زمين تا آسمان است )

توصيه ي افشين عزيز هم كاملا معقول است.
    Ali Shadi، Amir Tavakoli، QashQai و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

سلام

اول اينكه من هم با خريد فقط! يك لنز و بدنه در ابتدا، بسيار موافقم... و بارها خدا را شكر كردم كه موقع خريد دوربين پول بيشتري نداشتم كه بخواهم به خريد لنز ديگري هم فكر كنم. چون بعد از خريد SLR بسياري از معيارها و انتخابهايي كه در ذهنم بودند، كلا" تغيير كردند.

و همچنين با 300-70 هم خيلي موافق نيستم. اما..
    نقل قول نوشته اصلی توسط alishadi نمایش پست ها
    در مورد تله هاي عالي مثل F2.8 VR 70-200 هم علاوه بر قيمت بالا ، وزن بالا يه مسئله هست كه شايد با نوع عكاسي من جور درنياد. اينجاست كه كمبود لنزي مثل ‍AF 70-200 4L رو احساس ميكنم. البته به لنزهاي فكوس دستي قديمي هم فكر ميكنم نميدونم بتونم پيدا كنم يا نه همينطور از قيمت دقيقشون خبر ندارم.
    80-200 اف 2.8 به قيمت 850 تومان انتخاب خيلي خوبي است!
    Persian، Ali Shadi، Amir Tavakoli و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    1424

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

بنظرم اول روی یک دوربین و یک تک لنز خریدتان را انجام دهید و طی یک الی 2 ماه بتدریج لنزهای دیگر و کیف و 3 پایه را با دیده بازتری خریداری کنید. نمیدانم اس ال آر تا به الان داشته اید یا خیر؟ ولی برای خریدی منطقی اندکی تجربه کار در این خصوص و نیازهایی که بعد از آن احساس خواهید کرد لازم است....

پیشنهاد نهایی : انتخاب دوربین و یک لنز ابتدا به ساکن ....

ارادتمندتان
    جناب قشقایی عزیز من قبلا یه دو سالی SLR فیلمی زنیت داشتم ولی جدی (نخواستم لفظ حرفه ای رو بکار ببرم) عکاسی نمیکردم، آقا فرهاد بزرگوار شما همیشه لطف داشتین، وحید جان خیلی ممنون
    در مورد تک لنز با هاتون موافقم ولی بقدری تو دو سه سال با دیدن عکس های Landscape حسرت 10-20 رو خوردم که تقریبا شده یکی از اصلی ترین انتخاب هام.
    18-105 رو هم به خاطر تعریف هایی که ازش تو فروم و سایتها به خاطر قیمت و کیفیتش میشه حیفم میاد به عنوان کیت نگیرم در ضمن آلترناتیور خاصی با کیفیت خیلی متفاوت و یا دیافراگم بازتر سراغ ندارم .
    70-300 خودم هم دو دل بودم، میزارم کنار - وحی جان 80-200 'گزینه خوبی هست اما با توجه به وزنش و اینکه رو 200 خیلی شارپ نیست منصرف شدم، البته تا زمان خرید تله یا سوپر زوم به عنوان یکی از گزینه ها باقی خواهد ماند.
    50 f1.8 رو بخاطر قیمت و اینکه با دو لنز بسته انتخابی برای شرایط کم نور نخواهم داشت انتخاب کردم، فکر میکنم در آینده هم اگه بخوام به Sigma 50 F1.4 Hsm یا Nikon 60 f2.8 ارتقا بدم قیمتش طوری نیست که زیاد ضرر کنم در ضمن با این 50 یه کارایی دارم که نباید زیاد نگران قیمتش باشم. :cool:
    این مسئله عقل و عشق هم واقعا مسئله ای شده، جالبش اینکه من تو هرکدام از انتخاب ها رگه هایی رو از هر دو شونو میبینم
    QashQai، rezafh و heiran تشکر می‌کنند.

Moderator nmroshan آواتار ها
    تشکر کرده
    11580

خریدن بدنه + تک لنز در ابتدا، ایده عاقلانه ای است. نه از جهت بودجه. بلکه اساسا وقتی یک دوربین جدید دارید و تک لنز، فرصت بیشتری خواهید داشت که تجربه کنید. تجارب ارزشمندی که موقعش همین اول کار است. و بعدا نه فرصتش را خواهید داشت و نه حوصله اش را. وقتی از همان اول چند لنز بخرید، نه با دوربین بدرستی رفیق می‌شوید و نه می‌توانید از هر لنزی تا جایی که نفس دارد، استفاده کنید. این مساله مهم است. و این مشکل را در خیلی ها دیدم که با داشتن تجهیزات زیاد هنوز رفیق تجهیزاتشان نشده اند و به نوعی حامل آنها هستند تا کاربر درست و حسابی.

اما در مورد انتخاب. هر چند می گوییم که از اول خرید بدنه +تک لنز انجام دهید اما باید از همان اول نقشه کلی راه را در ذهن داشت. اگر نوع عکاسی شما نیازمند تجهیزات خاصی است، همان را می‌توان دلیلی برای انتخاب اولیه قرار داد. برای این کار شنیدن تجربیات دیگرانی که ان تجهیزات را داشته اند بسیار مفید است. کسی نیاز به لنز تله سبک و دیافراگم 4 دارد؟ می تواند یک دلیل برای تصمیم گیری باشد. دیگری نیازمند تله با دیافراگم 2.8 است و وزنش مهم نیست؟ باز هم می‌تواند راهش را پیدا کند. فلاش؟ لنز واید؟ و ... هر کدام می‌توانند امتیازی تولید کنند که شما را در خرید نهایی راهنما باشند.

من هم مانند فرهاد عزیز مطمئنم که هر چه بخرید، آن تجهیزات صاحب خوبی پیدا خواهند کرد.
    مبارک باشد.
    حسام، yasin-m، Erwin و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نعما م. روشن
    مقالات سایت عکاسی |وبلاگ (از عکاسی) | اینستاگرام : Nemaroshan

تشکر کرده
    1424

جناب روشن از راهنمایی جنابعالی هم کمال تشکر رو دارم مواردی که فرمودین نظر لطف شماست وامیدوارم بتوانم با SLR خوب درس پس بدم.

تا اینجا 70-300 و کیف حذف شد در مورد پایه چون به شدت نیاز به اونو احساس میکنم فکر میکنم خرید یه پایه متوسط بد نباشه تا در آینده در صورت نیاز جدی یه بال هد مانفرتو روش نصب کنم ، تا اینجا شد این لیست زیر:

Nikon D90
    Nikon AF-S DX 18-105MM F/3.5-5.6G ED VR
    Sigma 10-20mm F4.0-5.6 EX DC HSM
    Nikon 50mm f/1.8D
    8GB SDHC Class 6
    Tripod ?

احتمال زیاد برای خرید بیام تهران از اونجایی که اکثر اوقات که میام تهران دیگه وقتی دیدن شهر نمیمونه ، زیاد مراکز فروش دوربین و لنز رو نمیشناسم توی فروم به کرار از دوستان "ناصر خسرو" رو شنیدم و یک بار هم به فروشگاه تجهیزات حرفه ای تو خیابان بهار رفتم اگه در صورت امکان لطف کنین فروشندگان منصف و فروشگاه هایی رو که به مشتری اجازه تست کامل تجهیزات رو میدن رو برام PM کنید. اگه شماره تلفن یا وب سایتی هم ازشون سراغ دارین لطف کنین تا قبل از رفتن چک کنم.
    در مورد گارانتی کاوه عزیز اکثرا پیشنهاد میکنه به خاطر وضعیت موجود؛ دوربین و لنز بدون گارانتی و با ارزانترین قیمت ممکن باشه و در این مورد هم دوست دارم نظر دیگر دوستان رو هم بدونم.

البته از قیمت بدون گارانتی خبر ندارم اما یکی از سایت های مشهور فروش آنلاین با "يکماه تعويض + يکسال تعمير + بيمه بدنه و سرقت" و سه پایه تمام قد و کارت خوان اشانتیون 1230 تومن میده. فکر میکنم گزینه خوبیه فقط باید سئوال کنم ببینم قرارداد تعمیرشون با تعمیرگاه مرکزی هست یا خیر.

با تشکر مجدد از همه دوستان

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

من متوجه نشدم چرا اين وسط كيف حذف شد؟ پس اينها رو تو چي ميخوايد بريزيد؟ :confused:

و اينكه اگه باز هم در گرفتن لنز سيگما اصرار داريد، مواظب باشيد از نسخه هاي بنجلش به پستتان نخورد (نميدانم اين 20-10 اوضاعش چطوره) ولي 50 اف 1.8 قضيه اش فرق ميكند (خودم هم تو فكرشم).
    Ali Shadi تشکر می‌کند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

تشکر کرده
    1424

وحید جان حذف کیف به پیشنهاد جناب قشقایی بود، با حذف شدن 70-300 هم این نیاز کمرنگتر شد، بااینکه پاناسونیک یه کیف خوب داشت اما بجز یکی دو ماه اولی که دوربینو خریده بودم دوربین همیشه آماده باش دم دستم بود (به همراه دو تا لنز فیکس معکوسی که استفاده میکنم) و هست ;) بعضی وقها فکر میکنم اگه دوربینو تو کیفش نگه میداشتم حالا به جای 45000 تا 15000 با هاش عکس گرفته بودم، حالا هم میمونه وسایل جانبی که فعلا زیاد نیست ؛ 10-20 و 50 که اوناروهم تو یه کیف لپ تاپی که دارم جا میدم.
    یادمه که نوشته بودی این کیف کوله پشتی ها با پرستیژت نمیخونه ،من هم همین تغریبا مشکل رو داشته باشم . اما در آینده با حضور یه لنز تله خوب مطمئنا نیاز خواهد بود. نمیدونم الان از این کیفی که داری راضی هستی؟
    بیشترین ترسم تو خرید همین مسئله هست و شاید اصلی تریت دلیل برای خرید از تهران و عدم خرید پستی ، هم در مورد 10-20 و هم در مورد خود دوربین؛ پست قبلیم هم در این رابطه بود واقعا نمیدونم از کجا بگیرم که امکان تست کامل رو بهم بدن، در مورد دوربین هم مشکل گری مارکت بودن هست که همین الان داشتم دنبال سایتی برای کنترل سریال و ... میگشتم.
    تو تبریز عملا حق انتخابی وجود نداره ، پک دوربین یا لنز که باز شد عملا دوربین مال شماست و اگه مشکلی داشته باشین باید از خدمات گارانتی پیگیری کنین.
    در مورد تست اولیه دوربین موقع خرید یه چند تا تاپیک رو خوندم اما در مورد تست لنز نمیدونم چطوری نسخه بنجول رو از نسخه خوب تشخیص بدم.:confused:
    QashQai تشکر می‌کند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

حقیقتا پیشنهاد من فراتر از حذف یک کیف بود :) ولی با جمیع جهات ( که شما حتما مواردی را مد نظر قرار داده اید ) ممکن است کیف برایتان از ضروریات باشد! من به شخصه با جنس عکاسی خودم تا به الان نیازی به کیف دوربین پیدا نکرده ام و همیشه یک کیف 7 هزار تومانی تمامی نیاز های من را برطرف کرده ... نوع عکاسی شما ممکن است کیف را برایتان در اولویت قرار دهد...

برای بررسی مواردی این سایت را یک نگاهی بیاندازید

کد:
    http://en.barcodepedia.com
    اگر چه میتواند مربوط به هر چیزی باشد :)
    Ali Shadi و partow تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین