صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
Like Tree11تشکر

موضوع: نیاز به مشاوره برای خرید بسته‌های آماده از eBay

كاربر جديد vahidonline آواتار ها
    تشکر کرده
    76

پیش فرض نیاز به مشاوره برای خرید بسته‌های آماده از eBay

این بسته‌های آماده eBay به صرفه هستند؟ (اینها مثال هستند. لطفا برای نظر دادن لینکهای پیشنهادی در مورد بسته‌های مشابه در بالای هر صفحه را هم مورد توجه قرار دهید):

یعنی مابه‌التفاوت قیمتی را که روی بادی کشیدند و به جاش چند تا لنز و سه‌پایه و حافظه و فیلتر و .... می‌دن ارزش داره؟ یا به جای همه این لوازم یک لنز گرون قیمت‌تر کارآئی بیشتری داره؟
    مثلا در مورد Nikon این ۵ تا لنز بیشتر از لنز کیت D90 (که خودش گستره وسیعی رو پوشش می‌ده) دست آدم رو برای ژانرهای مختلف باز نمی‌کنه؟ به هر حال با توجه به اینکه این upgrade نیست و خرید اول محسوب میشه کیف و سه پایه و ... هم احتیاج هست.

مشخصه که در زمینه لنز هیچ اطلاعی حتی تئوری و روی کاغذ هم ندارم. مدتی است که مشغول زیر رو کردن انجمنم و تقریبا تمام بخشهای مربوط به Dslr رو خوندم ولی خوندن پرسش و پاسخهای مربوط به لنز مثل بقیه موارد بازده یادگیری بالائی نداشت و من برای فهمشون نیاز به دائره‌المعارف اصطلاحات دارم ولی فقط ۴۸ ساعت دیگر برای سفارشی ۱۵۰۰ دلاری وقت دارم.
    تازه هنوز انتخاب نهائی بدنه بین Nikon D90 و Canon 50D هم باقی مانده که گمان می‌کنم از اینجا به بعدش برای یک آماتور بیشتر روحی روانی باشد تا فنی
    (اگر گمان می‌کنید که اشتباه می‌کنم بفرمائید)

تشکر پیشاپیش
    ویرایش توسط vahidonline : Saturday 14 February 2009 در ساعت 12:51 دلیل: اضافه کردن لوگوی بسته‌ها

كاربر آشنا picolo آواتار ها
    تشکر کرده
    861

پیش فرض پاسخ: نیاز به مشاوره برای خرید بسته‌های آماده از eBay

سلام وحیدخان
    امیدوارم دوستان با تجربه‌تر اطلاعات دقیق بدن. من به عنوان یه آماتور این نکته‌ها بنظرم میرسه:
    - نیکون D90 رو به دلایل فنی ترجیح میدم.
    - قیمت در مجموع نسبت به ایران مناسبه. با همین پول اینجا دوربین و لنز کیت میشه خرید.
    - لنزهایی که همراه D90 ارائه شده بهترین گزینه‌ی خرید لنز نیستند. سه پایه و فلش هم همینطور.
    - روی تله‌کانورترها با این لنزها خیلی حساب نکن. تله‌کانورتر برای لنزهای سریعتر (f2.8 یا بهتر) کارایی داره.
    vahidonline تشکر می‌کند.

كاربر همراه rezafh آواتار ها
    تشکر کرده
    3513

سلام دوست عزیز
    در مورد این پک ها قبلا در فروم بحث شده
    بنظر من پول دادن برای این پک مساوی با دور ریختن پول شماست :biggrin:
    18-55 معمولی (باز اگه نسخه ی VR اش بود یه چیزی)
    50 م م 1.8 و 75-300 هم همینطور
    در کل من به شخصه این 3 تا لنز رو هیچ وقت با 18-105 عوض نمیکنم :::big grin:::
    هیچ یک از لنزها کیفیت خوبی ندارند
    حتی تله کانورتر و واید کانورتر و فیلتر ها هم معلوم نیست از چه مارک و برندی هستند و حتی مموری 16گیگ
    بنظر من دی90 با لنز کیتش (18-105) + فیلترهایی با مارک خوب و مموری و ... ارزشش حتما خیلی بیشتر از این پک هست
    تازه ، معلوم نیست سر بقیه وسایلی که توی جعبه دی90 و کیتش هست چی اومده !!!
    در کل این پکها گول زننده هستند (بنظر من)
    چرا که شاید همه ی این پک رو بصورت جدا هم تهیه کنید شاید همین قیمت در بیاد و این پک ارزان نیست !
    پک 50دی هم همچنین
    البته این نظر شخصی من هست و ...
    شاید بزرگترا و با تجربه تر های فروم بهتر بتونن کمک کنند

موفق باشید
    vahidonline تشکر می‌کند.
    Nikon D5000 | 18-200mm VR II | 50mm F1.8G | SB-900

تشکر کرده
    76

نقل قول نوشته اصلی توسط picolo نمایش پست ها
    سلام وحیدخان
    امیدوارم دوستان با تجربه‌تر اطلاعات دقیق بدن. من به عنوان یه آماتور این نکته‌ها بنظرم میرسه:
    - نیکون D90 رو به دلایل فنی ترجیح میدم.
    - قیمت در مجموع نسبت به ایران مناسبه. با همین پول اینجا دوربین و لنز کیت میشه خرید.
    - لنزهایی که همراه D90 ارائه شده بهترین گزینه‌ی خرید لنز نیستند. سه پایه و فلش هم همینطور.
    - روی تله‌کانورترها با این لنزها خیلی حساب نکن. تله‌کانورتر برای لنزهای سریعتر (f2.8 یا بهتر) کارایی داره.
    به به جناب پیکولو، چه سعادتی...

- من هم نیکون D90 رو ترجیح می‌دم ولی نه به دلایل فنی، در واقع به جز فیلمبرداری که من اون رو عالی و کارآ می‌دونم ( البته هنوز در انجمنهای عکاسی در حال جنگ و دعوا روی این قضیه هستند ولی من مزیت می‌بینم و نمی‌خوام این تاپیک رو بخاطرش منحرف کنم) هیچ برتری فنی نسبت به 50D بیاد نمیارم. سرعت، ایزوی بالا، ۱۴ مگابایتی بودن، مگا پیکسل،... همه حکایت از برتری 50D داره ولی فکر کنم عاقلانه‌تره که تفاوت قیمت این برتریها رو به بودجه لنز اضافه کنم.

-از دیگر مزایای خرید نسبت به ایران (علاوه بر قیمت مناسب) اطمینان بیشتر و نحوه پرداخت در بازه یکساله و بدون سود هست.

- با توجه به این نظر شما و پست جامع جناب rezafh (خیلی ممنون) من از خرید مجموعه‌هایی که مثال زدم کاملا منصرف شدم ولی نمیشه پک مناسبی (یعنی لنز کیت و سه پایه و مموری و فلاش و ... خوب) رو در همین eBay پیدا کرد؟

-من که عرض کردم از این اصطلاحات و اعداد مربوط به لنز اصلا سر در نمیارم در واقع متوجه نشدم چی می‌گین

متأسفانه هرچه وقت داشتم صرف بادی خوانی شد (مسافر در آستانه حرکت منتظر تصمیم من نشسته) و مجبورم لنز رو با نظر دوستان تهیه کنم. طوری که بعدا پشیمون نشم.

تشکر کرده
    861

وحید عزیز
    با توجه به همه‌ی چیزایی که گفتی، بنظرم بهتره برای خرید لنز عجله نکنی. اهمیت لنز اگه بیشتر از بدنه نباشه، کمتر نیست (عکاس از هردو مهمتره :)). ضمن اینکه امسال قراره نیکون روی عرضه‌ی لنزهای جدید DX بیشتر کار کنه و باید منتظر لنز‌های ارزون‌تر و با کیفیت خوب از نیکور باشیم. پیشنهاد من خرید D90 با لنز کیت 105-18 (درصورتی که نیکون انتخابت باشه).
    azarigh و vahidonline تشکر می‌کنند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    451

Arrow پاسخ: نیاز به مشاوره برای خرید بسته‌های آماده از eBay

با سلام
    به نظر مياد اين پيشنهاد آخري يعني دي 90 با لنز كيت 18-105 خيلي خوب باشد كه با اين لنز اكثر نياز هاي روزمره برطرف مي شود بعدا با توجه به مقدار عكاسي و وقتي كه بخواهيد براش بگذاريد اگه نياز داشتيد لنز اضافي يا ديگر تجهيزات مانند فلاش مي خريد. (فقط دي 90 يكمي بزرگ و سنگين است اگر كسي دست هاي كوچكي داشته باشد)
    با تشكر
    vahidonline تشکر می‌کند.
    آذري

تشکر کرده
    76

ممنون دوستان، تا اینجای کار نظر من هم همینه مگر اینکه دوست دیگه‌ای بتونه تغییرش بده
    ولی علت اصلی باز کردن این تاپیک پیدا کردن بسته‌ای مناسب برای خرید از eBay بود، یعنی همین D90 با همین لنز کیتی که می‌فرمائید به همراه:
    فلاشی که شما خوب می‌دونید.
    سه‌پایه‌ای که شما خوب می‌دونید.
    مموری کارتی که شما خوب می‌دونید و...
    چندین ساعته که فقط در حال خواندن بخشهای مختلف انجمن هستم.
    خوشبختانه اینطور به نظر میاد که در مورد بدنه و لنزش به نتیجه رسیدیم ولی تجهیزات جانبی که شاید زیاد اهمیت ندارند باقی مانده
    ممنون می‌شم در این زمینه‌ها هم راهنمائی بفرمائید شاید خودم بتونم پک مناسبی پیدا کنم.

تشکر کرده
    861

انتخاب بقیه‌ی تجهیزات به کاربرد (و البته بودجه) خیلی بستگی داره.
    در مورد حافظه، خود نیکون برندهای SanDisk، Toshiba، Panasonic رو توصیه کرده. برندهای خوشنام دیگه هم خوبه. هر گیگ حافظه حدود 66 شات خام (raw) یا 150 شات jpeg میتونه ذخیره کنه. خرید دوتا sdram این حسن رو داره که اگر یکی دچار مشکل بشه، یدکی داشته باشی.
    کیف نیکون (CF-D80) رو توصیه نمی‌کنم چون فقط دوربین و لنز کیت توش جا میگیره و جایی برای وسایل اضافی همراه دوربین (مموری- شارژر، ... ) نداره
    سه پایه رنج خیلی متنوعی داره. از 15- 30 تومنیای چینی که همه کار میکنه اما مثل بید میلرزه تو نمای تله، تا برندهای خوشنام که حدود 400 تا 800 دلار و بالاتر آب میخوره. یه سایت بنام دیدم چن وقت پیش که لینکشو پیدا میکنم میذارم.
    خرید ریموت (حدود 17 دلار) انتخاب عاقلانه‌ایه.
    در مورد فلش، نیکون محصولات متنوعی داره. شاید SB-600 انتخاب بدی نباشه.
    vahidonline تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    76

ممنون پیکولو جان، زحمت می‌کشی
    خوشبختانه از شر eBay خلاص شدم
    با همون شرایط پرداخت می‌تونم از یک فروشگاه خرید کنم فقط باید یک لیست از اقلام به همراه مدل مشخصشون تحویل بدم.
    Nikon D90 به همراه لنز کیتی که قاعدتا توی خود جعبه باید باشه یک بسته‌بندی در همه عالم داره دیگه؟
    هنوز نمی‌دونم چی ممکنه نیاز باشه مثلا حواسم به ریموت نبود.
    ۱-دوربین و لنز کیت
    ۲-فلاش
    ۳-سه‌پایه
    ۴-مموری
    ۵-ریموت
    ۶-فیلتر
    ...
    لیست مدل اینها رو از کجا می‌تونم پیدا کنم.
    یک ساعت دیگه می‌تونم تلفنی و به کمک کسی که در فروشگاه مورد نظر حضور داره قیمتها رو بپرسم.
    اگر جای لنز کیت لنز بهتری بخوام قیمت چه مدلی رو باید بپرسم؟

تشکر کرده
    76

یک سه پایه پدر و مادر دار آلومنیومی و شیک دارم که روش دوربینهای قدیمی و فیلم خور بسته می‌شد. به دوربینهای دیجیتال می‌خوره؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین