صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 27
Like Tree19تشکر

موضوع: مشاوره برای خرید دوربین با 550 تومان.

كاربر فعال artara74 آواتار ها
    تشکر کرده
    1113

پیش فرض پاسخ: مشاوره برای خرید دوربین با 550 تومان.

من خودم هم بين ين دو دوربين دو دل شدم.
    شما مي توني اينجا:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=8733

و اينجا:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=8379

بري.
    ولي در كل 1000D : لايو ويو داره. (بعضيا ميگن نويزش كمتر از دي60ه) . سنگين تره. بزرگ تره. 7 نقطه فوكوس اتوماتيك داره.
    D60: ايزو 3200 داره(كه به نويزش نمي ارزه) . سبك تره . جمع و جور تره. فقط 3 نقطه فوكوس اتوماتيك داره. چراغ مكمل فوكوس داره.
    اگه دوستان ديدن چيزي مونده كه جا انداختم خودشون بگن.
    ary تشکر می‌کند.
    عليرضا تارا

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    92

اندازه سنسور هم که در خروجی ( یعنی عکس ) در SLR ها بسیار بزرگتر از کامپکت هاست که باعث میشه 16 برابر کیفیت بهتری بده.
    من خودم ترجیح میدم گوشی موبایل بگیرم تا یک کامپکت که جنس عکساش موبایلیه
    سلام
    لطفا اطلاعات بی پایه ندهید.

دی 60 ، 1000 دی و کامپکت ... گرفتن مهم نیست . اگر واقعا عکاسی بکنید فرق آنچنانی ای در کار شما-ظاهرا- نخواهد کرد.
    Navids، Christ Melikian و partow تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudhzb نمایش پست ها
    سلام
    لطفا اطلاعات بی پایه ندهید.

دی 60 ، 1000 دی و کامپکت ... گرفتن مهم نیست . اگر واقعا عکاسی بکنید فرق آنچنانی ای در کار شما-ظاهرا- نخواهد کرد.

دوست عزیز شما که نوشته های من رو نقل قول کردید ، و به آنها برچسب بی پایه بودن میچسبانید ، اگر زحمتتان نمیشود ، و توان معلوماتی بیشتری دارید ، ( من که چیزی بلد نیستم ) شما به ایشان کمک کنید. و اگر هم با بدیهیاتی مثل فرق اندازه سنسور بین کامپکت و SLR و نتیجه کاملا روشن آن مشکل دارید به شما توصیه میکنم مقالات سایت مراجعه کنید در بالای صفحه آیکون آن را میتوانید مشاهده کنید.

وقتی کسی که سعی میکند به دیگران کمک کند و مافقط به تماشای او نشسته ایم چقدر خوب بود بجای ایراد گرفتن حداقل یک قدم هم ما بر میداشتیم ! ( منظورم فقط شما نیستید!)

این هم که عکسهای کامپکت ها جنس مو بایلی دارند. به راحتی می توانید بررسی کنید اگر تجریه داشتن گوشییهایی مثل Sonyericsson K800- K850 را داشته باشید که بین 3 تا 5 مگاپیکسل هستند. متوجه خواهید شد که دوربین های دیجیتال کامپکت چیزی بیشتر از آنها برای شما نخواهند داشت. فقط کافی است که به سایت dpreview یا امثال آن مراجعه کنید و نمونه سمپل ( عکسهایش ) را ببینید.

در کل مگاپیکسل فقط یک ترفند تبلیغاتی هست و بس که روشی برای فروش بیشتر در گوشی های موبایل شده.

و گرنه تنها چیزی که در خروجی کار تاثیر دارد اندازه سنسور و کیفیت لنز هست ، این همان چیزی هاست که فرق بین دوربین عکاسی و موبایل و کامپکت ها رو مشخص میکند .

اینها بدیهیات هستند. لطفا کمی مطالعه بفرمایید. یا اگر سوالی دارید سوالتان را به روش صحیحش مطرح کنید ، خوشبختانه ما از موهبت وجود اساتید و معلمان خوبی مثل : جناب محبی یا جناب دکتر روشن یا جناب قبادی یا جناب عاشوری نیا و یا ... بهرمندیم خوشبختانه تعداد اساتید اهل فن از تعداد کاربران در این سایت بیشتر است.

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط artara74 نمایش پست ها
    من خودم هم بين ين دو دوربين دو دل شدم.

ولي در كل 1000D : لايو ويو داره. (بعضيا ميگن نويزش كمتر از دي60ه) . سنگين تره. بزرگ تره. 7 نقطه فوكوس اتوماتيك داره.
    D60: ايزو 3200 داره(كه به نويزش نمي ارزه) . سبك تره . جمع و جور تره. فقط 3 نقطه فوكوس اتوماتيك داره. چراغ مكمل فوكوس داره.
    اگه دوستان ديدن چيزي مونده كه جا انداختم خودشون بگن.

در خصوص لزوم وجود لاو ویو

من در D300 تا به این لحظه حتی برای گرفتن یک عکس هم ازش استفاده نکردم. فقط یکبار امتحانش کردم ببینیم به چه درد میخوره. ترجیح می دادم بجای لایو ویو یک امکان کاربردی روی دوربینم بود.

اما اگر آن موقع که داشتم خرید میکردم یک نفر میگفت فرضا فلان مدل را بگیر فقط لایو ویو نداره ... اصلا توجهی نمیکردم ! ( به دلیل اینکه تجربه الان رو نداشتم)

در خصوص وجود نویز بیشتر یا کمتر بعضیا رو ول کنید خودتان ببینید ، این گالری عکسهای یک سایت معتبر در زمینه نقد و بررسی دوربین است:

کد:
    http://www.dpreview.com/gallery/

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    92

اگر سوالی دارید سوالتان را به روش صحیحش مطرح کنید
    سوالم را " به روش صحیحش" مطرح می کنم ، لطفا برای تنویر افکار بنده ،به تک تک آنها پاسخ دهید :
    اندازه سنسور هم که در خروجی ( یعنی عکس ) در SLR ها بسیار بزرگتر از کامپکت هاست که باعث میشه 16 برابر کیفیت بهتری بده.
    1) لطفا تعریف خود را از کیفیت بیان نمایید.
    2) عدد 16 را چگونه بدست آورده اید؟ واین عدد را چگونه به "کیفیت" که در سوال بالا تعریف نموده اید تبدیل نموده اید؟
    3) مسند جمله بالا کدام است؟ "اندازه ی سنسور" یا "اندازه ی سنسور که در خروجی" ؟
    من خودم ترجیح میدم گوشی موبایل بگیرم تا یک کامپکت که جنس عکساش موبایلیه!
    1)جنس عکس ، یعنی چه؟
    2) جنس عکس موبایلی ، یعنی چه؟
    3) چرا شما گوشی موبایل را با دوربین کامپکت مقایسه می کنید و بعد ترجیحتان موبایل است ؟ آیا چون فکر می کنید با گوشی موبایل علاوه بر عکس گرفتن ، می توانید شماره بگیرید ، اس ام اس بزنید و آهنگ گوش کنید؟یا برعکس؟
    اینها بدیهیات هستند

پیشاپیش ممنون از پاسخ به بدیهیات.
    partow تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

ببین برادر من ، من شاید 2 ماه تحقیق کردم و نمونه عکس دوربین های مختلف رو هم دیدم . بالاخره هفته پیش یک کانن پاور شات sx10 is خریدم .
    اولا با توجه به مشخصات و امکاناتش قیمت خیلی خوبی داره (تقریبا 450000) تومان
    دوما خیلی خوش دسته به نظرم. باید بگیری دستت تا متوجه بشی
    سوما شما اگه میخوای حرفه ای عکس بگیری باید مد اتوماتیک دوربین رو بیخیال بشی
    مثلا من خودم با همین دوربین شب بدون فلش عکس گرفت که خیلی هم عالیه ، فقط باید بتونی از تنظیمات دستی خوب استفاده کنی
    حالت سوپر ماکرو صفر که من خیلی دوست دارم و زوم اپتیکال 20 برابر همراه با لرزشگیر اپتیکال موثر واقعا عالیه
    پیشنهاد من دوربین canon powershot sx10 is می باشد که بدون هزینه اضافه لنز و غیره ... واقعا از عکاسی لذت میبری
    نمونه عکسها رو توی پست بعدی مبراتون میزارم
    ویرایش توسط golpesarr : Friday 20 February 2009 در ساعت 13:25 دلیل: غلط املایی
    partow و ary تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudhzb نمایش پست ها
    سوالم را " به روش صحیحش" مطرح می کنم ، لطفا برای تنویر افکار بنده ،به تک تک آنها پاسخ دهید :

1) لطفا تعریف خود را از کیفیت بیان نمایید.
    2) عدد 16 را چگونه بدست آورده اید؟ واین عدد را چگونه به "کیفیت" که در سوال بالا تعریف نموده اید تبدیل نموده اید؟
    3) مسند جمله بالا کدام است؟ "اندازه ی سنسور" یا "اندازه ی سنسور که در خروجی" ؟

1)جنس عکس ، یعنی چه؟
    2) جنس عکس موبایلی ، یعنی چه؟
    3) چرا شما گوشی موبایل را با دوربین کامپکت مقایسه می کنید و بعد ترجیحتان موبایل است ؟ آیا چون فکر می کنید با گوشی موبایل علاوه بر عکس گرفتن ، می توانید شماره بگیرید ، اس ام اس بزنید و آهنگ گوش کنید؟یا برعکس؟

پیشاپیش ممنون از پاسخ به بدیهیات.

دوست عزیز موضوع این تاپیک سوال دوستمون برای خرید بود نه تنویر افکار شما! به مقالات موجود در سایت مراجعه کنید :

کد:
    http://www.akkasee.com/articles/

كاربر همراه partow آواتار ها
    تشکر کرده
    3722

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    دوست عزیز موضوع این تاپیک سوال دوستمون برای خرید بود نه تنویر افکار شما! به مقالات موجود در سایت مراجعه کنید :

کد:
    http://www.akkasee.com/articles/
    جناب انوش با عرض پوزش... با توجه به سخنان گهربارتان (کیفیت 16 برابر و ترجیح عکس موبایل و ...) شما هم اگر یک نگاهی به مقالات سایت بیندازید بد نیست.
    Navids و masoudhzb تشکر می‌کنند.
    مهدی پرتو
    Canon 50D / 18-55 / 55-250

كاربر جديد
    تشکر کرده
    1

Orientation: Horizontal (normal)
    X-Resolution: 180 dpi
    Y-Resolution: 180 dpi
    Software: Adobe Photoshop CS4 Windows
    Date and Time: 2008:11:21 00:11:05
    YCbCr Positioning: Co-Sited
    Date and Time (Original): 1980:01:01 00:14:41
    Date and Time (Digitized): 1980:01:01 00:14:41
    Compressed Bits per Pixel: 5 bits
    Shutter Speed: 287/32
    Maximum Lens Aperture: 161/32
    Metering Mode: Pattern
    Color Space: sRGB
    Focal Plane X-Resolution: 15136.929 dpi
    Focal Plane Y-Resolution: 15116.022 dpi
    Sensing Method: One-chip colour area sensor
    Exposure Mode: Manual
    Digital Zoom Ratio: 3648/3648
    Compression: JPEG
    Image Width: 3648 pixels
    Image Height: 2736 pixels
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

ary
    ary آنلاین نیست
    كاربر آشنا
    تشکر کرده
    57

بچه ها ممنون برای راهنمایی ها. من با یکی از دوستان برای خرید رفتیم پاساژ حافظ. من خریدمو نکردم و گفتم کمی دیگر صبر میکنم.ولی دوستم برای خودش یک H50 خرید به قیمت 350 تومن. بعد 15 تومن هم برای بیمه کارافرین روش کشید.2 گیگ حافظه هم روش هدیه داد. در کل کیفیت خوبی داره و کار باهاش راحته.کیف و محافظ lcd رو هم با هم 20 تومن حساب کرد.یک عدد پرینتر کانون cp740 هم خرید.ولی چقدر خیابانها شلوغ و افتضاح بود...

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین