صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 27 , از مجموع 27
Like Tree19تشکر

موضوع: مشاوره برای خرید دوربین با 550 تومان.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

پیش فرض پاسخ: مشاوره برای خرید دوربین با 550 تومان.

نقل قول نوشته اصلی توسط skala نمایش پست ها
    جناب انوش با عرض پوزش... با توجه به سخنان گهربارتان (کیفیت 16 برابر و ترجیح عکس موبایل و ...) شما هم اگر یک نگاهی به مقالات سایت بیندازید بد نیست.

دوست عزیز از شما دعوت میکنم . اگر با شخصی کار خصوصی دارید. موضوع تاپیک را زیر پا نگذارید تا صرفا به طرفداری از دوستتان بپردازید.

این عادت بدیه که هی بگردیم ببینیم کی کجا چیزی نوشته که ما دوست نداریم .( حالا کلی توضیح داده کمک کرده) ما فقط بپریم بهش بهش توهیین کنیم. که چرا فرضا این رو گفتی. همه نباید گفتارشون مطابق میل ما باشد. یاد بگیرید چیزهایی که مطابق میلتان نیست را همانگونه که هست بپذیرید . هیچ وقت دنیا اینگونه نخواهد بود که همه قیافه ها مثل هم و افکار مثل هم باشد. پس تحمل داشته باشید دیگران مثل شما فکر نکنند. این را دوستانه عرض میکنم.

برای بار دوم در خصوص چیزی که به تاپیک ربطی ندارد و بیشتر بحث خصوصی شده توضیح میدهم.

اول اینکه من در خصوص عکاسی چیزی بلد نبودم حداقل در مقایسه با اساتید حاظر در اینجا، این سایت را بسیار عالی دیدم و با لذت تمام مقالاتش را خواندم ، دوباره هم میخوانم به نظرم هر چند وقت یکبار باید مرور گردند
    در خصوص کیفیت 16 برابر ، اشتباه شده. عبارت صحیح اندازه سنسور 16 برابر در SLR ها نسب به کامپکت ها بوده. که باعث کیفیت چند برابر خواهد شد. این رو در همین سایت یاد گرفتم. با گشتن آن براحتی آنرا خواهید یافت.

اما جنس موبایلی دوربین های کامپکت ، درست است همجنین اصطلاحی علم عکاسی نداریم. این کلمه ای است که به کمک من آمد تا از نوشتن بیش از حد جلو گیری کنم ( البته نه به آن اندازه ای که دارم الان برای شما مینویسم!)

اگر عکس ها را در حالت Actual Size یا سایز دفالت یا اصلی خود ببینید نه آن سایزی که در مانیتور کامپیوتر تمام صفحه شده است ، کیفیت اصلی عکس را مشاهده خواهید کرد ( چون اگر عکس را کوچک کنید عکس باکیفیت تر از آنچه که هست دیده میشود اما در چاپ ماهیت واقعی خود را نشان میدهد)

و متوجه فرق SLR ها با کامپکت ها خواهید شد. عکس کامپکت ها پر از نویز بوده ( در ایزو عادی ) و یک گنگی خاصی دارد. مشابه آنچیزی که در دوربین های موبایل خواهید یافت ( البته موبایل های جدید که عدد 5 مگاپیکسل به بالا برای آنها عنوان شده)

مگاپیکسل بیشتر کیفیت بیشتر به ارمغان نخواهد آورد ، باعث بیشتر شدن سایز عکس خواهد شد. این جنگ مگاپیکسل بین موبایلها و دوربین های کامپکت و غیر حرفه ای بیشتر یک ترفند تبلیغاتی برای جذب مشتری بوده.

و شما در موبایلها و کامپکتها شاهد بیشتر شدن عدد مگاپیکسل هستید در حالی که کیفیت لزوما بیشتر نخواهد شد.

اما میبینیم که در SLR ها مارک Nikon را مثال میزنم به غیر از D60 که 10 مگاپیکسل است . همه حتی مدل فول فریم D3 که تا همین یکماه پیش بالترین و آخرین مدل محسوب میشد. 12 مگاپیکسل هستند.

این در حالی است که در یک کامپکت مثل G10 کنون این عدد به 15 مگاپیکسل رسیده ! اما با بررسی و تجربه آن در خواهید یافت که به گرد پای D60 نیکون که پاینترین SLR نیکون است یا 1000D کنون نخواهد رسید.

چیزی که در SLR ها باعث کیفیت بیشتر شده : 1- لنز با اپتیکال کوالیتی بیشتر 2- سنسور بزرگتر به گفته اساتید سایت 16 برابر بزرگتر.

هیچ وقت روی یک موبایل نمیشود لنزی به کیفیت و اندازه 70 -200 VR نیکون را گذاشت :biggrin:

کلی دیرم شد تا یک ربع دیگر باید پیش هنر جو باشم.

موفق باشید

انوش

تشکر کرده
    12235

ضمنا هیچ اصراری هم نیست که همه SLR داشته باشند. باتوجه به رنج قیمتی آنها که از 550 شروع میشوند.
    میتوان به آنها دست پیدا کرد . اما در محدوده قیمتی کمتر کامپکت ها گزینه های خوبی هستند. با 300 هزار تومان نمیشود SLR گرفت کامپکتها برای این محدوده قیمتی گزینه مناسبی خواهند بود.

دوستی که تاپیک را بازکرده بودند ، که بعد از این 3 صفحه پست هیچ یک از دوستانی که در این تاپیک شرکت کردند
    حتی یک خط هم برای او مطلب ننوشته اند ! هم در همین رده قیمتی یعنی رنجی که به SLR میرسد میخواهند خرید کنند.
    ary تشکر می‌کند.

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

سلام بچه ها.
    ببینید من یک دوربین میخوام که با وسایل جانبیش از 550 بیشتر نشه.

مدتها با انالوگ canon AE-1 program عکاسی کردم( البته غیر جدی) با دیجیتال هم sony dsc-m1 .

اول اینکه میخوام compact نباشه. و حجمش هم مهم نیست.

برای عکاسی خانوادگی و عکاسی از کودک و بخصوص در شب در فضای بسته. نوع باتری هم مهم نیست.برند هم مهم نیست.

زوم زیاد هم مهم نیست.

مگاپیکسل بالا هم مهم نیست.

ولی خب میخوام بشه تا حدودی با تنظیماش ور رفت
    شما اگر واقعا برند براتون مهم نیست مگا پیکسل بیش از حد بالا هم مهم نیست . من بهتون تبریک میگم .

شما که با AE1 کار کردی و تجربه دیجیتال رو هم تا حدی داری گرفتن SLR like واست پسرفت محسوب میشه. مطمئننا از پس DSLR بر میای.

پیشنهاد من با این هزینه دو تا گزینه است :

ارزانتر: دوربین Pentax DL2 به قیمت 450 هزار تومان (نمایندگی) با لنز کیت 55-18 لینک مشخصاتش رو میگذارم میتونی با Nikon D60 مقایسه کنی. 6.1 مگاپیکسل با قابلیت گرفتن Raw با منبع تغذیه 2نوع باطری هم قلمی هم Li

کد:
    http://www.pentax.jp/english/imaging/digital/slr/ist-dl2/spec.html
    نمونه عکس و توضیح در باره دوربین هم تو تب های کناری همین لینک هست.

گرانتر: که اگر پولت می رسه مسلما این بهتره Pentax K100 SUPER به قیمت 560 هزار تومان. (نمایندگی)

همون ویژگیها با فوکوس 11 نقطه ای و چند تا تفاوت دیکه که به اختلاف قیمتش میرزه.با 1000دی کنون مقایسه کن.

کد:
    http://www.pentax.jp/english/imaging/digital/slr/k100d-super/spec.html
    در مورد عکاسی در شب (با فلاش) این دوربین قابلیت های خوبی داره :

کد:
    http://www.pentax.jp/english/imaging/digital/slr/k100d-super/feature.html

تو کنون 1000دی .
    کد:
    http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?t=8725
    سامسونگ هم تو این مایه ها داره.

سونی رو نمی دونم.

شما همه رو بر رسی کن .

موفق باشید
    ویرایش توسط mreza1001 : Saturday 21 February 2009 در ساعت 13:20
    ary تشکر می‌کند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال shabab آواتار ها
    تشکر کرده
    8245

با توجه به اينكه گفتيد كامپكت نميخوايد و همچنين نياز به تنظيمات گسترده داريد
    و همچنين قيمت كل مجموعه بيشتر از 550 نشه .
    دو گزينه رو ميشه به شما پيشنهاد داد :
    1- خريد dslr هاي دست دومي مثل 400d و يا 350d از كانن (مثلا خريد از ساير اعضاي اين فروم)
    البته با بودجه شما شايد بشه يه dslr نو مثل d60 گرفت اما ديگه پولي براي كيف و مموري و سه پايه و .... باقي نمي مونه .اما در عوض با خريد اس ال آر مشكل عكاسي در فضاي بسته و نور كم و سرعت شاتر بالا تا حدودي حل ميشه .
    2- خريد slr like هاي مانند sx10 كانن يا h50 سوني يا s100 فوجي ويا FZ28 پاناسونيك كه انصافا" همگي دوربينهاي خوبي هستند و امكانات كسترده و قابل قبولي رو در مقابل قيمتشون ارائه ميدن و خيالتون هم راحت باشه كه كيفيت عكسشون از عكس هر موبايلي بالاتره .
    Navids و ary تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    92

این عادت بدیه که هی بگردیم ببینیم کی کجا چیزی نوشته که ما دوست نداریم .( حالا کلی توضیح داده کمک کرده) ما فقط بپریم بهش بهش توهیین کنیم. که چرا فرضا این رو گفتی. همه نباید گفتارشون مطابق میل ما باشد. یاد بگیرید چیزهایی که مطابق میلتان نیست را همانگونه که هست بپذیرید . هیچ وقت دنیا اینگونه نخواهد بود که همه قیافه ها مثل هم و افکار مثل هم باشد. پس تحمل داشته باشید دیگران مثل شما فکر نکنند. این را دوستانه عرض میکنم.
    دوست عزیز ببینید ، این مساله ای که می گویید ،اصلا و ابدا در این مورد صادق نیست . شما ادعا می کنید سایز سنسور اس ال آر ها 16 برابر بزرگ تر از کامپکت هاست. این ادعا یک گزاره ی علمی است(نه فلسفی - منطقی- شهود و ..) . گزاره ی علمی آن است که همگان بتوانند تجربه کنند . یعنی علاوه بر شما که صاحب ادعا یید ،من نیز باید بتوانم مشاهده کنم .اگر این طور نبود من امروز یک مقاله ی من در آوردی می نوشتم و در مجله نیچر چاپ می شد . شما فقط لینک گفته ی یکی از این اساتید را بدهید تا من هم به اعتبار سخن ایشان ، قبول کنم .

سنسور بزرگتر به گفته اساتید سایت 16 برابر بزرگتر
    لینک بدهید . مستند صحبت کنید . از اعتبار اساتید برای صدق ادعا ها ی کاذب تان استفاده نکنید .

اما جنس موبایلی دوربین های کامپکت ، درست است همجنین اصطلاحی علم عکاسی نداریم. این کلمه ای است که به کمک من آمد تا از نوشتن بیش از حد جلو گیری کنم
    اینجا فروم تخصصی عکاسی است . اغلب کسانی که دانش دارند از اصطلاحات عامیانه استفاده نمی کنند .
    شما آنقدر راحت راهنمایی می کنید و مطلق سخن می گویید که گویی سالیان سال است با این نوع مسائل دست و پنجه نرم می کنید .

در انتها تاکید می کنم ، راهنمایی نکردن بسی بهتر از راهنمایی غلط است.

بیش از این هم ادامه نخواهم داد.

تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudhzb نمایش پست ها
    .

لینک بدهید . مستند صحبت کنید . از اعتبار اساتید برای صدق ادعا ها ی کاذب تان استفاده نکنید .

اغلب کسانی که دانش دارند از اصطلاحات عامیانه استفاده نمی کنند .
    گویی سالیان سال است با این نوع مسائل دست و پنجه نرم می کنید .

در انتها تاکید می کنم ، راهنمایی نکردن بسی بهتر از راهنمایی غلط است.

بیش از این هم ادامه نخواهم داد.

دوست عزیز حق با شماست ، بقول شما اطلاعات من بی پایه بود ، اعتبار ندارد ، عامیانه بود خود من هم دانشی ندارم. یکروز هم بیشتر نیست که فهمیدم عکس چیست. البته شایدم هنوز نفهمیدم. اگر این باعث آرامشتان میشود کاملا در تمام مواردی که فرمودید حق باشماست.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

فكر مي كنم تاپيك به اندازه ي كافي در جاده خاكي رفته است و اصولا چنين بحث هايي نه ربطي به موضوع دارد و نه كمكي به كسي مي كند و نه به نتيجه اي مي رسد بنابر اين با عرض معذرت مجبوريم تاپيك را قفل كنيم.
    Anoosh-Em تشکر می‌کند.
    فرهاد حسيني

صفحه 3 از 3 نخستنخست 1 2 3