صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26
Like Tree19تشکر

موضوع: راهنمایی در مورد خرید مدیوم فرمت

k-v
    k-v آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

پیش فرض پاسخ: راهنمایی در مورد خرید مدیوم فرمت

سلام
    رولیفلکس عالیه و جزء بهترینهاست.ولی سری جدیدش بسیار گرانقیمته (یک مجموعه -با چند لنز عالی سراغ دارم ولی بالای 10 میلیون تومان میفروشه) ولی ممکنه بتونی از سری قدیمی آن(دولنزی) پیدا کنی که آنهم لنز قابل تعویض نداره ،و با توجه به تنوع کاری شما به دردتان نمی خوره.
    در مورد پنتاکس با لنز 75 فکر کنم قیمتش بالاست ، باید ارزونتر بخرید ، ولی چرا پنتاکس ، اگر هدف یک لنز باشه با این پول هسلبلاد میتونی بخری.
    لازم به ذکر نیست با ولع شما جهت عکاسی هیچ دوربینی جوابگوی تمام توقعات شما نخواهد بود ، و نیاز به چند دوربین دارید !
    قبلا بگویم کار عکاسی تبلیغاتی و طبیعت با مستند اجتماعی تفاوت دارد . و با دوربین مدیوم و لارج فورت نمیتوانی به آسانی کار مستد انجام دهی .
    مامیا و برونیکا هم مارکهای بسیار خوبی هستند ، و با قیمت مناسب میتوانی پیدا کنی .
    اگر نیاز به توضیحات اضافه تر داشتید با من تماس بگیرید.
    بعضی مواقع در انتخاب 2 چیز با شرایط مشابه انسانها دچار دودلی میشوند و نظر افراد دیگر میتواند فرد را از دودلی برهاند .برای خودمنهم پیش آمده ، چیزی عادی است .
    ولی جهت موارد تخصصی حتما نظر بگیرید .
    در پایان این نکته را اضافه کنم که دوربینی بخر که بعدا نخواهی آنرا عوض کنی چون مقرون به صرفه نیست.
    partow و eloy_and_me تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

نظرتون در مورد هسلبلاد 503cw چیه؟

k-v
    k-v آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

نقل قول نوشته اصلی توسط eloy_and_me نمایش پست ها
    نظرتون در مورد هسلبلاد 503cw چیه؟
    عالیه .
    اما آیا میتوانی آنرا بخری ؟ قیمتش را میدانی ؟
    مورد مناسبی پیدا کردی ؟
    هزینه خیلی زیادی برای آنالوگ نکن ؟
    اگر از خودت و عشقت به اینکار مطمئنی زیاد هزینه کن .
    eloy_and_me تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

آره اوناش مسئله ای نیست من اعتقاد دارم دوربین هرچی گرونتر باشه بهتره فقط نظرتون رو از لحاظ فنی می خوام بدونم چون 500سی می خواستم بگیرم ولی یکی از دوستان گفت که 503 بهتره چون آینه بلند تری داره و مورد های دیگش.
    نمیدونم جای این سوال میتونه اینجا باشه یا نه ولی یه آگران ارزون هم می خوام بگیرم در اون مورد چی پیشنهاد می کنید فقط ارزون باشه سیاه سفید و ارزون چون زیاد نمیتونم براش هزینه کنم نهایتش 100-150 تومان

k-v
    k-v آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

مسلما 503 به نسبت مدلهای قدیمی تر ارجحیت دارد ،ولی اگر هدف آینه بلند تر است ،خوب 501 هم آینه بلندتر نسبت به 500 دارد.
    دوست عزیز تو می خواهی دوربین بخری یا اسم و رسم و مدل ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    بسیاری از دوستان حرفه ای سالهاست با مدل 500 و حتی مامیاهای دهه 50 و 60 میلادی دارند کار می کنندو هیچ مشکلی هم ندارند. عکاسی به دوربین نیست ؟؟؟؟؟ زیادی داری وسواس به خرج می دهی و سخت گیری میکنی ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    عکاسان پیشکسوت و قدیمی داخلی و خارجی با دوربینهای چوبی و دست ساز و با لنزهای محدود و کم کیفیت عکسهای بی نظیری را خلق کرده اند. زیرا دلهایشان از عشق آکنده بود و هدف ثبت بهترین تصویر بود ، با هر وسیله ای و تحت هر شرایط سختی .
    کسی را میشناسم که با دوربین ساخت 50 سال پیش دارد عکسهایی استثنایی میگیرد . کل دوربین و لنزهایش را میتوانی در ناصر خسرو با زیر 200 هزار تومان بخری . پس بیشتر به هدف اصلی که عکاسی است فکر کن تا به ابزار !
    البته در خرید ابزارت دقت کن ولی زیادی در مورد مدلها و کیفیت سختگیری نکن . دوربینهای معمولی تر از 503 هم کیفیت عالی دارند!
    503 خیلی تجملاتی است ، (کتاب هر چه نفیس تر باشد ، کمتر خوانده می شود) . هسلبلاد و مامیا بدنه های خوبی دارند ، پس اگر مدل قدیمی(البته به شرط سالم بودن) هم پیدا کنی سالها برایت کار خواهد کرد. پس نیازی به هزینه اضافی نداری ، پول بیشتر را برای لنزهای متنوع خرج کن، نه بدنه لوکس و گرانقیمت !!! اگر یک دوربین با چند لنز داشته باشی عکسهای کاملتری میتوانی بگیری و دستت باز تر خواهد بود . بنابراین خود را به یک لنز محدود نکن .
    در مورد آگران هم با این پولها مدل لایتز و دورتس نمی توانی بخری ولی سعی کن یک کروکس با لنز اشنایدر بخری .
    در خصوص آگران هم مثل دوربین لنز آن عامل مهم کیفیت تصویر است . و کندانسور آنهم بایستی سالم باشد ، بقیه قسمتها به راحتی قابل تعمیر و تعویض هستند. سال گذشته 2 عدد آنرا جهت یک هنرستان در اصفهان از فردی در تهران خریدم . آن موقع چند عدد دیگر هم داشت .ممکن است هنوز هم داشته باشد . 2 تایی که من خریدم خیلی تمیز بودند و لنز یکی هم بسیار عالی بود .
    اگر خواستی تماس بگیر تا ازش بپرسم و آدرسش را بهت بدم. اگراطلاعات فنی داری و میتوانی تشخیص دهی خودت ازش بخر .
    قیمتها هم مناسب بود .
    eloy_and_me تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

چرا دعوا می کنی حالا!!شوخی شوخی
    من که اول که تاپیک و زدم گفتم هیچی از مدیوم فرمت ها نمیدونم حالا از اون روز تا حالا رفتم تحقیق کردم یکم دستپا شکسته یه چیزایی دارم یاد می گیرم بعدا دلیل این که من انقدر جوش میزنم برای دوربین اینه که دوست ندارم یه روز دوباره بفروشمش می خوام یک دوربین همه فن حریف باشه که فقط خرجش کنم و یه روزی از اینکه اینو خریدم پشیمون نشم همین !!ولی ممنون از اینکه راهنماییم می کنین مثلا الان دارم فکر می کنم می تونم 501سی رو بگیرم و بقیه پولش هم یک ویزور براش بگیرم که در شرایط اضطراری بتونم حداقل زود نورسنجی کنم درسته که میگن نورسنجش بدرد نمی خوره ولی آدم میاد دستش دیگه فقط تورو خدا پای مامیا رو وسط نکشید من اصلا از این دوربین خوشم نمیاد. نمیدونم چرا ولی هرچی میگید این مامیارو ول کنید در مورد دوربینهای دیگه بگید . از راهنماییتون برای آگران هم ممنون راستش سر رشته زیادی توی خریدش ندارم. جلو جلو از راهنماییتون ممنونم.

k-v
    k-v آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

دوست عزیز ، من دعوا نمی کنم.
    راهی را که شما می خواهی الان بروی من 10 سال پیش رفته ام و حال و روز ت را درک می کنم .
    وقتی میتوانی با پول کمتر همان نتیجه را بگیری نباید پول اضافه تری بدهی .
    من در مورد مامیا تعصبی ندارم و هسلبلاد را ترجیح میدهم ولی در پستهای قبلی هم گفتم مامیاو برونیکا هم مارکهای خوبی هستند
    اگر میتوانی بخری مسلما هسلبلاد در اولویت است .
    اگر نهایت بودجه ات را بگویی ، بهتر میتوان تصمیم گرفت .
    eloy_and_me تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

نقل قول نوشته اصلی توسط k-v نمایش پست ها
    دوست عزیز ، من دعوا نمی کنم.
    نمی خواستم ناراحتتون کنم به هر حال ببخشید اگه ناراحتتون کردم فقط شوخی بود می دونم یکم کله شقم ولی باور کنید راهنماییهاتون واقعا بدردم می خوره.
    نقل قول نوشته اصلی توسط k-v نمایش پست ها
    راهی را که شما می خواهی الان بروی من 10 سال پیش رفته ام و حال و روز ت را درک می کنم .
    وقتی میتوانی با پول کمتر همان نتیجه را بگیری نباید پول اضافه تری بدهی .
    من در مورد مامیا تعصبی ندارم و هسلبلاد را ترجیح میدهم ولی در پستهای قبلی هم گفتم مامیاو برونیکا هم مارکهای خوبی هستند
    اگر میتوانی بخری مسلما هسلبلاد در اولویت است .
    اگر نهایت بودجه ات را بگویی ، بهتر میتوان تصمیم گرفت .
    همین که گفتین حال و روزتو درک می کنم کلی راحت شدم.
    من اول که این تاپیک رو زدم حدود 1 میلیون می تونستم بودجه بذارم ولی الان حدود 1.500 البته اگه با همین بودجهبتونم هم آگران و هم دوربین رو بگیرم عالی می شه ولی اولویت با دوربین هست یعنی مشکلی ندارم 1-2 ماه دیگه آگران بگیرم.
    بازم ممنون که وقت گذاشتید.
    k-v تشکر می‌کند.

k-v
    k-v آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

اگر کمی توقع را پایین بیاورید هم دوربین و هم آگران را به راحتی با این پول می توانید بخرید ...
    البته اگر آگران را برای خود و چاپ می خواهید در نظر داشته باشید که هزینه های جانبی دیگری (نظیر تایمر و تشتک و تاریکخانه و....)هم دارید. تازه اگر پیشرفت کنید لنزهای متفاوت آگران را هم نیاز پیدا می کنید . (در آینده) ...
    در ضمن اگر بخواهید آنالوگ را بصورت مداوم و مستمر بکار گیرید فکر قیمت بالای فیلمهای سیاه و سفید و یا اسلایدهای رنگی (مارکهای خوب) باشید .
    ولی مطمن باش با این پول می توانی خرید های خود را انجام دهی ......
    به شرطی که دنبال مدل و برند و 503 نباشی .
    در خصوص ویزور نورسنج دار هم بگویم که با هزینه کم تری ، با یک نورسنج دستی میتوانی بهترین کارها را انجام دهی .
    eloy_and_me تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

قبول حالا با این شرایط شما می تونید دوربین و آگران البته با تایمر و نورسنج را معرفی کنید؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین