صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
Like Tree19تشکر

موضوع: راهنمایی در مورد خرید مدیوم فرمت

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

Red face راهنمایی در مورد خرید مدیوم فرمت

من مي خوام شروع به كاركردن با مديوم فرمت كنم يه بودجه حدود 1ميليون دارم يكم تحقيقات كه انجام دادم حالا به اين نتيجه رسيدم كه دوربين مديوم فرمت نو كه اصلا نميتونم بخرم.پس:
    يكم از دوستاني كه مديوم كار كردن راهنمايي مي خوام
    نظرتون رو در مورد اين دوربينها بگين ممنون مي شم نميدونم اگه احمقيت هم مي كنم بهم بگين ناراحت نميشم
    1.هسلبلاد 500c يا 500c/m نظرتون چيه؟
    2.پنتاكس چطوره؟
    3.ماميا ؟
    .......الان ميگيد مارو ببين گير چه ديوونه اي افتاديم
    من هيچ اطلاعي در مورد مديوم فرمت ها ندارم
    فقط بكش عوض بشه خوب چون در آينده دوست دارم بك ديجيتال هم بگيرم. و يك لنز نرمال هم روش باشه خوبه ديگه همين.
    مثلا نمي فهمم بدون ويزور نورسنج چجوري ميشه نورسنجي كرد!خوب حتما نميشه ديگه!
    يكم اطلاعات بديد يا بگيد از كجا ميتونم يك سري اطلاعات بدست بيارم..
    اينم بگم كه من الان كلاسهاي عكاسي دارم ميرم البته اين هفته با استادهام هم مشورت مي كنم يعني مي خوام بگم همچين حرفه اي هم نيستم ولي خوب عكاسي بلدم حتي كار هم انجام دادم اين آخري يك سري كار ماكرو انجام دادم و آزاد هم عكاسي مي كنم طبيعت و پرتره و مستند اجتماعي فكر مي كنم با مديوم فرمت با اين كارهايي كه مي كنم مشكلي نخواهم داشت نميدونم؟شايد هم...... البته خوب براي بحث تبليغات كه فكر مي كنم بهترين انتخاب همين مديوم فرمتهاست. اما آيا شما هم اين نظر رو داريد كه :اي بابا حالا چه عجله اي داري عكاسي رو ياد بگير بعدا برو دنباله آفتابه و لگن.......
    لطفا اگه چيزي معرفي كرديد يه سري اطلاعات دقيق هم در موردشون بدين. و
    قبلا هم گفتم دوربيني كه بكش عوض بشه اگه لازم ويزور نورسنج دارهم بهش بخوره چيزه ديگه اي نمي دونم شايد شما كه اطلاعات بديد سخت پسند تر بشم

راهنماااااايييييييييي

كاربر آشنا nematyar آواتار ها
    تشکر کرده
    30

پیش فرض پاسخ: راهنمایی در مورد خرید مدیوم فرمت

با سلام. تجربه عکاسي در قطع متوسط بسيار در خور توجه هست. بحث نسبتاً گسترده اي است انتخاب دوربين که شايد توي يک پست به تنهايي نگنجد. نخستين مزيت 645 يا قطع متوسط اندازه بزرگتر هر فريم 120 نسبت به 35 ميلي متري است. و طبيعتاً در چاپ برتري با 645 است. درمورد حماقت بايد بگم شما زيادي تحت تأثير جو حاکم بر عکاسي ايران قرار داريد، چون که قطع متوسط و بزرگ برتري هاي بسياري نسبت به ديجيتال (نيم فريم و فول فريم) دارند. بنابراين اگر مشتاق عکاسي هستيد و دل و دماغتان چاق است بسم الله. گرچه با محدوديت هايي که با مرور زمان بر انالوگ اعمال گرديده شرايط کار کمي سخت تر شده. بگذريم. براي شروع( و حتي کار حرفه اي) به عقيده من ماميا بهترين گزينه است. قيمت هاي مناسبي هم مي توانيد گير بياوريد مثلاً با چيزي حدود 150 هم مي تونيد يک ماميا بخريد. اگر از اول عکاسيتان از دوربين هاي الکترونيکي نظير سري هاي eos کانن يا سري هاي متأخر نيکون يا هر دوربين ديگري استفاده کرده باشيد شايد کار با ماميا کمي برايتان ملال اور باشد، بنابراين مي تونيد دنبال پنتاکس اتوفوکس باشيد. و چنانچه سبد هزينه تان پر باشد مي توانيد به هسلبلد بينديشيد چونکه لنزهاي به مراتب گرانتري دارد و بايد خرج کنيد. و بهتر است دنبال نوع مگزين دار مديوم فرمت باشيد. بنده اندکي تجربه عکاسي با پنتاکس،هسلبلد و سينار(لارج فرمت) را دارم و دوربين شخصيم ماميا است که بسيار راضيم و فوق العاده است. فقط يک نکته مهم در خريد حتماً سعي کنيد بيشتر هزينه کنيد و جنس سالم تر و نوتري بخريد. هنگام خريد سرعت شاتر را چک کنيد که سالم باشد. سرعت شاتر را روي 1 ثانيه بگذاريد و با ساعتتان يا کرونومتر همزماني هر دورا چک کنيد تا خداي نکرده معيوب نباشد. ويزور ماميا به نسبت هسلبلد( به استثناي سري هاي جديد) و پنتاکس روشن تر است و نورسنجي آن از پنتاکس بهتر و کلاً پرفورمانس آن از پنتاکس سر است. دوربين هاي ديگر نظير فوجي يا رولي و غيره را توصيه نمي کنم. مطمئن باشيد مي توانيد با بنامه ريزي منسجم پروژه هاي بياد ماندني با مديوم فرمت کار کنيد که ارزش نمايشگاه را هم بدنبال دارد. اما اگر منظورتان فقط آشنايي با مديوم فرمت و عکاسي تفريحانه است، خيلي به صرفه نيست! قرض بگييد.
    usef، rezafh و eloy_and_me تشکر می‌کنند.
    i can feel the world through the thirsty eyes, but with my mind i can see

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

دوست من ممنون از اينكه وقت گذاشتي راستش من براي خريد مديوم فرمت دو دليل دارم كه يكيش
    انتخاب شغل عكاسي و تبليغات و .... و بحث كار هنري عكاس براي پروژه هايي كه دارم و خواهم داشت و در تاپيك قبلي رشته هاي مختلفي كه دوست دارم كار كنم رو گفتم ،به عنوان كار هنري و اگر عمري باقي باشه و من 2-3 سال ديگه بعد از سربازي قصد تحصيل در رشته عكاسي و فيلمبرداري در فرانسه دارم فكر مي كنم روي اين مطالب جدي هستم چون به جز عكاسي و يكم گرافيك هيچ كار ديگه اي بلد نيستم. به خاطر اين فكر كردم يك دوربيني كه بتونه تمام نيازهام رو براي آينده دور تامين كنه مي تونه يك مديوم فرمت باشه البته دوست دارم اون اعمال مشكلات رو كه روي آنالوگ هست رو بيشتر بهم توضيح بديد ولي فكر مي كنم براي همين دوربين مديوم فرمت يك بك ديجيتال كه البته الان بودجه اي ندارم تهيه كنم ديگه مشكلي نخواهم داشت در كل يك دوربيني مي خوام كه همه كارهامو بتونم انجام بدم اين دليل اولم بود كه كلا بهتون توضيح دادم و دليل دوم اينكه خوب درسته كه پولي كه الان من براي اين دوربينم دارم زياد نيست ولي من يه مدت كوتاهي با آنالوگ فول مكانيك 35mm كار كردم و دزديدن و بعد از مدتي يك كانن ديجيتال گرفتم هنوز هم دارم و باهاش كار ميكنم البته هالف فريم ولي مي دونيد ولي من آنالوگ رو بيشتر دوست دارم دوست دارم عكسام رو خودم چاپ كنم و اينكه يكم برام حالت كلكسيون داره نميدونم با من موافق هستيد يا نه ولي چيزنيست كه دو ماه ديگه يه مدل جديدش بياد و تا 50 سال ديگم ميشه باهاش بدون مشكل عكاسي كرد و 50 سال ديگم باز ارزششو نگه ميداره هرچند كه ديجيتال ساخته شد كه آنالوگ رو له و نابود كنه ولي من به كلي مخالفم.
    زياد چشمتون رو درد نيارم بهتره

فقط در اخر اينكه من خودم بين هسلبلاد و پنتاكس موندم
    پنتاكس خيلي خوشدست و راحت هستش
    و هسلبلاد هم كه بقول يكي از دوستام ازپيامبران اعلوالعظمه
    در مورد ماميا نميدونم شايد بخاطر اينه كه هرچي تو ناصر خسرو ديدم داغون بود.
    لطفا اگه وقت داشتيد از هركدام از اين دوربينها 1-2 مورد كه باهاش كار كرديد يا اطلاعات داريد رو مدل هاشو با يككوچولو توضيح كه چه مشكلات و چه مزيت هايي داره برام بنويسيد البته مدلهايي باشه كه بكش تغيير كنه ولي اگه ميشه يه جوري هم باشه كه از 1 ميليون بيشتر نشه.
    در مورد شاتر كه توضيح دادي ممنون ولي در مورد لنز چجوري مشخص مي شه كه خراب يا باز شده و ....؟

پيشاپيش ممنونتم اميدوارم موفق باشي

k-v
    k-v آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

با سلام
    دوست عزیز نمی دانم این درخواست شما مربوط به چه زمانی است و آیا دوربین مدیوم مورد نظر را خریده ای یا خیر.
    در هر صورت اگر خرید نکرده ای اعلام کن تا یکی , دو مورد به شما پیشنهاد کنم.
    آلان زمان مناسبی جهت خرید دوربین آنالوگ میباشد و با بودجه پیشنهادی شما میتوان مورد مناسبی تهیه نمود.
    موفق باشی
    eloy_and_me تشکر می‌کند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

Red face راهنمایی در مورد خرید مدیوم فرمت

من جاي ديگه اين تاپيك رو زدم بعدا فهميدم بايد اينجا ميزدم كه نتيجه بهتري بگيرم

http://www.akkasee.com/forum/showthread.php?p=111972
    در اين تاپيك دوباره اينجا مطالبم رو كپي پيست مي كنم اميدوارم مديران از دستم عصباني نشن. واقعا معذرت مي خوام

اين شماره 1:
    من مي خوام شروع به كاركردن با مديوم فرمت كنم يه بودجه حدود 1ميليون دارم يكم تحقيقات كه انجام دادم حالا به اين نتيجه رسيدم كه دوربين مديوم فرمت نو كه اصلا نميتونم بخرم.پس:
    يكم از دوستاني كه مديوم كار كردن راهنمايي مي خوام
    نظرتون رو در مورد اين دوربينها بگين ممنون مي شم نميدونم اگه احمقيت هم مي كنم بهم بگين ناراحت نميشم
    1.هسلبلاد 500c يا 500c/m نظرتون چيه؟
    2.پنتاكس چطوره؟
    3.ماميا ؟
    .......الان ميگيد مارو ببين گير چه ديوونه اي افتاديم
    من هيچ اطلاعي در مورد مديوم فرمت ها ندارم
    فقط بكش عوض بشه خوب چون در آينده دوست دارم بك ديجيتال هم بگيرم. و يك لنز نرمال هم روش باشه خوبه ديگه همين.
    مثلا نمي فهمم بدون ويزور نورسنج چجوري ميشه نورسنجي كرد!خوب حتما نميشه ديگه!
    يكم اطلاعات بديد يا بگيد از كجا ميتونم يك سري اطلاعات بدست بيارم..
    اينم بگم كه من الان كلاسهاي عكاسي دارم ميرم البته اين هفته با استادهام هم مشورت مي كنم يعني مي خوام بگم همچين حرفه اي هم نيستم ولي خوب عكاسي بلدم حتي كار هم انجام دادم اين آخري يك سري كار ماكرو انجام دادم و آزاد هم عكاسي مي كنم طبيعت و پرتره و مستند اجتماعي فكر مي كنم با مديوم فرمت با اين كارهايي كه مي كنم مشكلي نخواهم داشت نميدونم؟شايد هم...... البته خوب براي بحث تبليغات كه فكر مي كنم بهترين انتخاب همين مديوم فرمتهاست. اما آيا شما هم اين نظر رو داريد كه :اي بابا حالا چه عجله اي داري عكاسي رو ياد بگير بعدا برو دنباله آفتابه و لگن.......
    لطفا اگه چيزي معرفي كرديد يه سري اطلاعات دقيق هم در موردشون بدين. و
    قبلا هم گفتم دوربيني كه بكش عوض بشه اگه لازم ويزور نورسنج دارهم بهش بخوره چيزه ديگه اي نمي دونم شايد شما كه اطلاعات بديد سخت پسند تر بشم

اين شماره 2 جواب يكي از دوستان:
    با سلام. تجربه عکاسي در قطع متوسط بسيار در خور توجه هست. بحث نسبتاً گسترده اي است انتخاب دوربين که شايد توي يک پست به تنهايي نگنجد. نخستين مزيت 645 يا قطع متوسط اندازه بزرگتر هر فريم 120 نسبت به 35 ميلي متري است. و طبيعتاً در چاپ برتري با 645 است. درمورد حماقت بايد بگم شما زيادي تحت تأثير جو حاکم بر عکاسي ايران قرار داريد، چون که قطع متوسط و بزرگ برتري هاي بسياري نسبت به ديجيتال (نيم فريم و فول فريم) دارند. بنابراين اگر مشتاق عکاسي هستيد و دل و دماغتان چاق است بسم الله. گرچه با محدوديت هايي که با مرور زمان بر انالوگ اعمال گرديده شرايط کار کمي سخت تر شده. بگذريم. براي شروع( و حتي کار حرفه اي) به عقيده من ماميا بهترين گزينه است. قيمت هاي مناسبي هم مي توانيد گير بياوريد مثلاً با چيزي حدود 150 هم مي تونيد يک ماميا بخريد. اگر از اول عکاسيتان از دوربين هاي الکترونيکي نظير سري هاي eos کانن يا سري هاي متأخر نيکون يا هر دوربين ديگري استفاده کرده باشيد شايد کار با ماميا کمي برايتان ملال اور باشد، بنابراين مي تونيد دنبال پنتاکس اتوفوکس باشيد. و چنانچه سبد هزينه تان پر باشد مي توانيد به هسلبلد بينديشيد چونکه لنزهاي به مراتب گرانتري دارد و بايد خرج کنيد. و بهتر است دنبال نوع مگزين دار مديوم فرمت باشيد. بنده اندکي تجربه عکاسي با پنتاکس،هسلبلد و سينار(لارج فرمت) را دارم و دوربين شخصيم ماميا است که بسيار راضيم و فوق العاده است. فقط يک نکته مهم در خريد حتماً سعي کنيد بيشتر هزينه کنيد و جنس سالم تر و نوتري بخريد. هنگام خريد سرعت شاتر را چک کنيد که سالم باشد. سرعت شاتر را روي 1 ثانيه بگذاريد و با ساعتتان يا کرونومتر همزماني هر دورا چک کنيد تا خداي نکرده معيوب نباشد. ويزور ماميا به نسبت هسلبلد( به استثناي سري هاي جديد) و پنتاکس روشن تر است و نورسنجي آن از پنتاکس بهتر و کلاً پرفورمانس آن از پنتاکس سر است. دوربين هاي ديگر نظير فوجي يا رولي و غيره را توصيه نمي کنم. مطمئن باشيد مي توانيد با بنامه ريزي منسجم پروژه هاي بياد ماندني با مديوم فرمت کار کنيد که ارزش نمايشگاه را هم بدنبال دارد. اما اگر منظورتان فقط آشنايي با مديوم فرمت و عکاسي تفريحانه است، خيلي به صرفه نيست! قرض بگييد.

اين هم شماره 3 جواب من در مقابل راهنمايي دوست:
    دوست من ممنون از اينكه وقت گذاشتي راستش من براي خريد مديوم فرمت دو دليل دارم كه يكيش
    انتخاب شغل عكاسي و تبليغات و .... و بحث كار هنري عكاس براي پروژه هايي كه دارم و خواهم داشت و در تاپيك قبلي رشته هاي مختلفي كه دوست دارم كار كنم رو گفتم ،به عنوان كار هنري و اگر عمري باقي باشه و من 2-3 سال ديگه بعد از سربازي قصد تحصيل در رشته عكاسي و فيلمبرداري در فرانسه دارم فكر مي كنم روي اين مطالب جدي هستم چون به جز عكاسي و يكم گرافيك هيچ كار ديگه اي بلد نيستم. به خاطر اين فكر كردم يك دوربيني كه بتونه تمام نيازهام رو براي آينده دور تامين كنه مي تونه يك مديوم فرمت باشه البته دوست دارم اون اعمال مشكلات رو كه روي آنالوگ هست رو بيشتر بهم توضيح بديد ولي فكر مي كنم براي همين دوربين مديوم فرمت يك بك ديجيتال كه البته الان بودجه اي ندارم تهيه كنم ديگه مشكلي نخواهم داشت در كل يك دوربيني مي خوام كه همه كارهامو بتونم انجام بدم اين دليل اولم بود كه كلا بهتون توضيح دادم و دليل دوم اينكه خوب درسته كه پولي كه الان من براي اين دوربينم دارم زياد نيست ولي من يه مدت كوتاهي با آنالوگ فول مكانيك 35mm كار كردم و دزديدن و بعد از مدتي يك كانن ديجيتال گرفتم هنوز هم دارم و باهاش كار ميكنم البته هالف فريم ولي مي دونيد ولي من آنالوگ رو بيشتر دوست دارم دوست دارم عكسام رو خودم چاپ كنم و اينكه يكم برام حالت كلكسيون داره نميدونم با من موافق هستيد يا نه ولي چيزنيست كه دو ماه ديگه يه مدل جديدش بياد و تا 50 سال ديگم ميشه باهاش بدون مشكل عكاسي كرد و 50 سال ديگم باز ارزششو نگه ميداره هرچند كه ديجيتال ساخته شد كه آنالوگ رو له و نابود كنه ولي من به كلي مخالفم.
    زياد چشمتون رو درد نيارم بهتره

فقط در اخر اينكه من خودم بين هسلبلاد و پنتاكس موندم
    پنتاكس خيلي خوشدست و راحت هستش
    و هسلبلاد هم كه بقول يكي از دوستام ازپيامبران اعلوالعظمه
    در مورد ماميا نميدونم شايد بخاطر اينه كه هرچي تو ناصر خسرو ديدم داغون بود.
    لطفا اگه وقت داشتيد از هركدام از اين دوربينها 1-2 مورد كه باهاش كار كرديد يا اطلاعات داريد رو مدل هاشو با يككوچولو توضيح كه چه مشكلات و چه مزيت هايي داره برام بنويسيد البته مدلهايي باشه كه بكش تغيير كنه ولي اگه ميشه يه جوري هم باشه كه از 1 ميليون بيشتر نشه.
    در مورد شاتر كه توضيح دادي ممنون ولي در مورد لنز چجوري مشخص مي شه كه خراب يا باز شده و ....؟

پيشاپيش ممنونتم اميدوارم موفق باشي

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

من دوبار اين تاپيك رو منتقل كردم به انجمن قطع متوسط و بزرگ دوباره برگردوندنش اينجا
    باشه
    اگه ميشه ادامه بديد اين تاپيك ماله همين تاريخي هيست كه كنارش زده دوست عزيز هنوز دوربين نخريدم و منتظر معرفي دوربين هستم.
    ممنون
    k-v تشکر می‌کند.

كاربر آشنا nematyar آواتار ها
    تشکر کرده
    30

سلام. باز هم عرض مي کنم، چنانچه هزينه براتون مهم نيست هسلبلد (ترجيحاً سري هاي مکانيکي چون براي سري هاي جديد بايد بالاي 12ميليون تومن هزينه کنيد) به نظر من فعلاً با ماميا شروع کنيد تا بعد. هزينه مهم نباشد، Mamiya Pro tl. زير 500 انواع مامياي 1000. اگه نو مي خواييد تجهيزات حرفه اي عکاسي مدل ساده آن را دارد که قيمتش حدود 470-80 است. بگرديد تميز گير مي آد. يادم نمي ره استاد رضا نور بختيار عکسي دارد از پل خواجوي اصفهان که تا مدتها روي جعبه کونيکا چاپ ميشد اصل عکس را با چاپ بزرگ ديده ام. با ماميا گرفته اند. يک مامياي ساده! پس خيلي مته به خشخاش نگذاريد.
    صفحه محصولات هسبلاد:http://www.hasselbladusa.com/products.aspx
    اين هم تاپ آو دلاين ماميا: http://www.mamiya.com/mamiya-645zdb.html
    eloy_and_me تشکر می‌کند.
    i can feel the world through the thirsty eyes, but with my mind i can see

k-v
    k-v آنلاین نیست
    كاربر جديد
    تشکر کرده
    33

سلام
    دوست عزیز با توجه به شرایط موجود و وضعیت حاکم بر دوربینهای آنالوگ آلان زمان مناسبی جهت خرید میباشد. با بودجه پیشنهادی، شما امکان انتخابهای متنوعی را دارید .البته بایستی هدف خود را مشخص و اعلام نمایید چه توقعی از دوربین دارید.
    این را هم بگویم ممکن است دوربینی مثل هسلبلاد بهتر از مارک دیگری باشدولی سالم و تمیز بودن و قیمت مناسب 2 شرط اصلی خرید دوربین دست دوم است . لذا فقط برند خاصی را هدف نگیرید.
    اگر نظرتان هسلبلاد باشد یکی از دوستان جهت فروش دارد ولی فکر خرید لنزها و متعلقات گران قیمت و کمیاب بعدی آنرا در آینده بنمایید.
    در صورتی که با همان پول میتوانید دوربینی با چند لنز بخرید.
    لازم به توضیح نیست که اگر کسی بخواهد بصورت جدی وارد وادی عکاسی شود یک لنز جوابگوی تمامی نیاز ها نخواهد بود ، پس دوربینی بخرید که بتوانید لنزهای متفاوت و متعلقات مورد نیاز را بعدا به راحتی به آن اضافه کنید.
    در حال حاضر نیز کمابیش میتوان دوربینهای آنالوگ را بصورت مجموعه(یک بدنه با 2 یا 3لنز) خرید که مقرون به صرفه تر است.
    ضمنا حتما خرید دوربین دست دوم را از فرد مطمئن انجام داده و یا از فرد متبحری در خصوص سالم بودن دوربین کمک بگیرید ، زیرا هیچ چیز بدتر از خرابی دوربین هنگام عکاسی (به خصوص درسفر و خارج شهر) نیست .
    با توجه به موارد فوق چند مدل دوربین که در صورت تمایل میتوانید بخرید را نام میبرم:
    1- mamiya RB 67 pro SD
    2- mamiya RZ 67 II
    3-mamiya 645 pro tl
    4- mamiya 645 - 1000s
    5- mamiya 645 E
    6- BRONICA ETRS
    7- BRONICA SQA
    8- BRONICA GS-1
    9- PENTAX 6*7
    10- PENTAX 645
    11- MAMIYA UNIVERSAL
    12- ROLIIFELEX
    ضمن آرزوی موفقیت برای شما ، در صورت نیاز بگویید تا محسنات و معایب هر کدام را برایتان بگویم .
    09132703756
    ویرایش توسط k-v : Tuesday 7 April 2009 در ساعت 13:47
    AslanAslan و eloy_and_me تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

راستش من هم موافق هستم كه يك دوربيني بگيرم با لنز هاي مختلف وايد نرمال و تله ولي بيشتر از لنز الات دغدغه دوربين خوب با 1 يا حداقل 2 لنز را دارم
    نظرتون در مورد دوربين 645nii پنتاكس چيه؟ دست دوم گير مياد يا اصلا هست؟
    من پنتاكس 645 با لنز 75 قيمت 1ميليون دارم ولي سري جديدش رو نديدم.
    و در مورد هسلبلاد اون دوستتون اگه ميشه مشخصاتش رو بديد و قيمت اگه ممكنه
    من اين مدلهاي كه برام معرفي كرديد رو الان دارم سرچ مي كنم و مشخصاتشون رو در ميارم و همينطور قيمت هاشون رو ولي كاش همون 1-2 مورد بهترين هاشو كه با بودجه من بخوره معرفي ميكرديد ولي خوب چون توقعات منو از دوربين كه مي خوام نميدونيد بهتون حق مي دم و ممنونم كه وقت گذاشتيد. من هسلبلاد بخاطر جموجور بودنش زياد جلبم كرد و اينكه بكش هم عوض ميشه ولي مثلا ماميا 645 هم جموجور هست و تو دستم باهاش راحت بودم ولي خوب بكش عوض نميشه ببينيد من سبكي و جموجور بودن خيلي برام مهم هست مثلا همين ماميا 645 رو دوست دارم و اگه بتونم با لنز نرمالش يك لنز تله هم براش بگيرم و ارزون تمومش كنم برام خوبه تا بعد يه مدت كوتاه ديگه كه يكي ديگه بگيرم ولي مثلا از يك جهت به پنتاكس نگاه مي كنم و واقعا خوشدست و راحت هست اين مسئله كه بهش اشاره كردم خيلي خيلي برام مهم چون من فقط براي كار استوديو نمي خوام و مي خوام كه بيرون راحت بتونم باهاش كار كنم و همونطور كه قبلا گفتم فقط كارم طبيعت نيست و مستند هم كار مي كنم بخصوص اجتماعي كار توي استوديو هم بعضي وقتا براي تبليغات دارم اين كه بتونم هرجا و هر موقعي دوربينم رو اماده داشته باشم برام مهم هستش نميدونم در مورد مسائل ديگم اگه سوال داشتيد كه به راهنمايي كمك مي كرد در خدمتم.
    منتظر جوابتون هستم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    28

نظرتون در مورد روليفلكس چيه ؟

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین