صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13
نمایش نتایج : از شماره 121 تا 129 , از مجموع 129
Like Tree65تشکر

موضوع: دوربین تا سقف 260 هزار تومن چی پیشنهاد می کنید؟

كاربر آشنا Hassan.K آواتار ها
    تشکر کرده
    632

پیش فرض پاسخ : دوربین تا سقف 260 هزار تومن چی پیشنهاد می کنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط boyman354 نمایش پست ها
    درود

دوست من اگه می خواهید fuji s2500 hd رو بخرید من بهتون میگم که بسیار مراقب باشید و گول این مشخصات چشم نواز رو نخورید.این دوربین چینی و بسیار بی کیفیت است.کیفیت عکس و فیلم در حد افتضاح.یکی از دوستانم رفت و خرید(قبلش کلی اصرار کرده بودم که نخر) و وقتی دوربینو با پیک آوردند و باز کرد قیافش دیدنی بود و وقتی تو اتاق چند تا عکس گرفت قیافش دیدنی تر هم شد.به پیشنهاد دوستان حرفه ای فروم توجه کنید و مطمئن باشید ضرر نمی کنید.

موفق باشید
    ممنونم دوست خوم
    بله اتفاقا من برای همین اینجام!
    که با فکر و با استفاده از تجربه و راهنمایی های دوستان بهترین انتخاب رو انجام بدم.
    بنده فقط کنجکاو بودم دلیل اینهمه تفاوت روی کاغذ رو بدونم
    با تشکر

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

من این مدل خاص را تست کردم.هیچ نکته مثبتی ندیدم.در نور کافی بد نبود.ولی وقتی یه مقدار نور کم میشد فقط نویز بود.

اگر می خواهید خرید خوب داشته باشید بودجه را ببرید بالاتر.
    Hassan.K تشکر می‌کند.
    NikonD700&D3200*Nikkor24-70*Nikkor70-200VRII*Tokina11-16*2sb800+2Sb600*Slik 500

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

یه سری مشخصه ها خیلی قیمت دوربین رو بالا میبره . مثلا سایز سنسور که فکر کنم بیشترین تاثیرو داره . یکی واید بودن لنز که هر شمارش به اندازه چند برابر تله قیمتو بالا میبره . یکی هم باز بودن عدد دیافراگم .
    حتی خیلی از فروشنده ها رو این فاکتورها تاکید نمیکنن مثلا به جای اندازه سنسور رو تعداد پیکسلها و جای عدد واید لنز رو عدد تله تاکید میکنن .گذشته از همه اینها کیفیت خود برند هم شرطه . مثلا شما اگه بخواید این مشخصات رو تو مارک LEICA بگیرید چند برابر باید پول بدین .
    یکی دیگه از فاکتورهای خرید اختلاف قیمت جهانی با ایرانه که مثلا تو دوربینهای پاناسونیک قیمت تو ایران خیلی بالاتره و اصلا صرف نمیکنه سراغش برید و بهتره که چیزی رو بخرید که نزدیک به قیمت جهانیش باشه به عبارتی اختلاف ارزش جهانی ملاکه نه اختلاف ارزش تو ایران .
    shenasi و Hassan.K تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    632

با تشکر از راهنمایی های مفید دوستان و وقتی که گذاشتند,
    بنده در فاصله ی این چند ساعت بین پست ها یه گشتی بیرون زدم و از برخی عکاسی هایی که میدونستم خودشون فروشنده و وارد کار هستند هم اطلاعات گرفتم.
    یکیشون حرف جالبی زد!
    هم فرمایش دوستان رو تکذیب کرد و هم تایید!
    بهم گفت این نمونه دوربین که داری میگی خوبه(fujifilm s2500hd),ولی اگه بتونی بودجه رو 400 کنی یه کنن مدل canon powershot is x20 بگیر!
    زوم 20 داره و 12 مگه.ال سی دی متحرک و کیفیت عکس عالی!
    تو ویترین هم داشت من دیدم

(شاید از اینجا به بعدش مربوط به این تاپیک نشه آخه بودجه میره بالا,ولی خوب چون موضوع پیوستست همین جا مطرح میکنم که بعدا سایر دوستان که برا مشورت میان اینجا بتونن از نکاتش استفاده کنن)

به نظرتون خوبه این مدل 400 تومن؟
    به جای اون فوجی s200exr که آقا شهرام گفتن؟

______

چند تصویر رو پیوست کردم
    با این دوربین ها به شرطی که بلد باشی میشه به همچین تصاویری گرفت؟

با تشکر
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

باسلام
    دوست گرامی S200EXR و S100FS فوجی و سری G کنون دوربینهای خیلی با کیفیتی هستند و به نظر من اگر بحث کیفیت عکس باشد ( نه اندازه و وزن و قیمت و ... ) یک سر و گردن از SX20 بهتر هستند.

پی نوشت : ببخشید دوربینهایی که گفتم اصلا به این تاپیک ربطی نداشتند ولی بقول دوستمون چون بحث پیوستست نمیشد نگم .
    Hassan.K تشکر می‌کند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر همراه
    تشکر کرده
    68

اگر قراره بودجه تون را به 400 تومان برسونید و اصرار به تهیه یک دوربین کامپکت دارید پیشنهاد من S90 کانن است این یک شاهکار بی رقیبه است
    سایز و وزن بسیار مناسب
    حسگر بزرگ ( در رده کامپکتها ) دوستان حسگر این با G11 برابره ولی ابعاد خود دوربین به مراتب جمع و جور تره
    دیافراگم 2.5
    نویز بسیار کم حتی در ایزو ها بالا
    جدا تصاویر شارپ و با کیفیتی تهیه می کنه
    یک نکته را توجه داشته باشید هیچوقت یک دوربین عکاسی را بر اساس مشخصات فیلم برداریش انتخاب نکنید فیلم برداری با دوربین عکاسی را کلا بی خیال شید
    رویه قدرت زوم اپتیکال خیلی بالا واسه یک دوربین کامپکت هم زیاد مانور نکید چون مهار کردن این دوربین ها کار سختی است و حتی با لرزشگیر هم دچار مشکل می شید و احتیاج به سه پایه پیدا می کنید مگر در شرایطی که نور کافی باشه
    این مگا پیکسلی هم که فروشندگان اینقدر روش تاکید می کنند باور کنید اصلا فاکتور مهمی نیست مگه اینکه بخواهید عکساتون را در ابعاد دیوار اتاقتون چاپ کنید واسه کارها عمومی یک شش مگا پیکسلی خیلی هم زیاد و مناسبه اون افزایش بی دلیل مگا پیکسل ها فقط موجب افزایش نویز در عکس می شه و کابرد دیگه ای نداره پس در نظر داشته باشید که این 10 مگاپیکسلی بودن اس 90 یک نقطه قوت و کانن با هوشمندی این انتخاب را کرده
    نکته اخر انتخاب با شماست
    Hassan.K تشکر می‌کند.
    وقتي چيزي نداري ببازي ، پس پيروزي!

تشکر کرده
    632

نقل قول نوشته اصلی توسط shenasi نمایش پست ها
    باسلام
    دوست گرامی S200EXR و S100FS فوجی و سری G کنون دوربینهای خیلی با کیفیتی هستند و به نظر من اگر بحث کیفیت عکس باشد ( نه اندازه و وزن و قیمت و ... ) یک سر و گردن از SX20 بهتر هستند.

پی نوشت : ببخشید دوربینهایی که گفتم اصلا به این تاپیک ربطی نداشتند ولی بقول دوستمون چون بحث پیوستست نمیشد نگم .
    محسن جان احتمالا همونطور که من حدس میزنم علت این پیشنهاد شما ,نوع لنز دوربین های فوجی بوده که مشابه با DSLR ها هست,بله؟
    میخوام بدونم این لنز مگه چی میده که لنز سوپر زوم کنن s20 نمیده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahbod نمایش پست ها
    اگر قراره بودجه تون را به 400 تومان برسونید و اصرار به تهیه یک دوربین کامپکت دارید پیشنهاد من S90 کانن است این یک شاهکار بی رقیبه است
    سایز و وزن بسیار مناسب
    حسگر بزرگ ( در رده کامپکتها ) دوستان حسگر این با G11 برابره ولی ابعاد خود دوربین به مراتب جمع و جور تره
    دیافراگم 2.5
    نویز بسیار کم حتی در ایزو ها بالا
    جدا تصاویر شارپ و با کیفیتی تهیه می کنه
    یک نکته را توجه داشته باشید هیچوقت یک دوربین عکاسی را بر اساس مشخصات فیلم برداریش انتخاب نکنید فیلم برداری با دوربین عکاسی را کلا بی خیال شید
    رویه قدرت زوم اپتیکال خیلی بالا واسه یک دوربین کامپکت هم زیاد مانور نکید چون مهار کردن این دوربین ها کار سختی است و حتی با لرزشگیر هم دچار مشکل می شید و احتیاج به سه پایه پیدا می کنید مگر در شرایطی که نور کافی باشه
    این مگا پیکسلی هم که فروشندگان اینقدر روش تاکید می کنند باور کنید اصلا فاکتور مهمی نیست مگه اینکه بخواهید عکساتون را در ابعاد دیوار اتاقتون چاپ کنید واسه کارها عمومی یک شش مگا پیکسلی خیلی هم زیاد و مناسبه اون افزایش بی دلیل مگا پیکسل ها فقط موجب افزایش نویز در عکس می شه و کابرد دیگه ای نداره پس در نظر داشته باشید که این 10 مگاپیکسلی بودن اس 90 یک نقطه قوت و کانن با هوشمندی این انتخاب را کرده
    نکته اخر انتخاب با شماست
    خیر اصرار به کامپکت ندارم
    من فقط حس کردم که برای شروع راحت تر هست!
    و مشخصاتشون هم خوب روی کاغذ بالاتر بود
    و خوب چون تجربه و اطلاعاتی در این زمینه ندارم ,میتونه تصور بهتر بودن خرید یک کامپکت در ذهن من یک تصور اشتباه باشه!
    هر مدل و یا سری خاصه دیگه ای مثل DSLR و یا DSLR Like ها و غیره اگر هست که در کل گزینه ی بهتریه خوشحال میشم راهنماییم کنید!

____

فقط من آخر متوجه نشدم این DSLR چیه و مزیتش چیه؟ :(

با تشکر

كاربر همراه
    تشکر کرده
    68

خوب تو همین سایت یک خورده چرخ بزنید جواب خیلی از سوالاتتون را می گیرد کلا یک دوربین SLR ابعاد و وزن بزگتری داره ابعاد حسگرش به مراتب از این کامپکتها بزرگتره ولی شما با خرید یک دوربین SLR تاز اول مخارجتون باید براش لنز واید و تله تهیه کنید که قیمت خود لنزها از بدنه عموما بالاتره بعد باید فیلتر بگیرد کیف حمل مخصوص نیاز داره و این داستان ادامه داره خلاصه اگه تصمیم به تهیه یک SLR دارید باید حد اقل با یک میلیون تومان شروع کنید که دیگه خیلی از موضوع این تاپیک داره فاصله می گیره
    Hassan.K تشکر می‌کند.
    وقتي چيزي نداري ببازي ، پس پيروزي!

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

باسلام
    دوست عزیز من اصلا بخاطر نوع لنز این مسئله را نگفتم که اگر میگفتم هم پر بیراه نبود .
    بیشتر بخاطر سنسور با کیفیت و بزرگتری است ( نسبت به SX20 )که بر روی این دوربینها نصب است .
    از لحاظ لرزشگیر نیز برتری با فوجی است که از لرزشگیر بسیار موثری در لنز خود بهره میبرد .
    من به شخصه با SX10 و S100FS عکاسی کرده ام و به جرات میتوانم بگویم که S100FS یک غول در بین SLR LIKE هاست و میتوان انرا در یک رده جدید ما بین لایکها و حرفه ای ها قرار داد .
    موفق باشید
    Hassan.K تشکر می‌کند.
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

صفحه 13 از 13 نخستنخست ... 3 9 10 11 12 13