صفحه 9 از 13 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 81 تا 90 , از مجموع 129
Like Tree65تشکر

موضوع: دوربین تا سقف 260 هزار تومن چی پیشنهاد می کنید؟

كاربر ويژه
    تشکر کرده
    5959

پیش فرض پاسخ: دوربین تا سقف 260 هزار تومن چی پیشنهاد می کنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_iut نمایش پست ها
    یه سوالی داشتم گرچه ممکنه نسبت به مطالب نوشته شده پرت باشه .
    دوربین های حرفه ای از چه چه قیمتی شروع میشن؟
    400تا 500 چیزی وجود داره؟

با A ریال ، چی بخرم ؟

با بودجه ای حدود 450 هزار تومن چه دوربین مناسبی ( SLR یا کامپکت ) به من پیشنهاد میدین
    .

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط shenasi نمایش پست ها
    با سلام

...
    ....
    3-s90 کنون با قیمتی در حدود 450000 تومان
    4- w300 سونی با قیمتی در حدود 325000 تومان
    5- ixus 980 کنون با قیمتی در حدود ????? تومان .

موفق و پیروز باشید
    شناسی
    جناب آقای شناسی
    با سلام
    میشه نظرتون را راجع به w350 سونی (که ظاهراً قیمتش کمتر از 300 هست) نسبت به W300 بدونم
    متشکر

كاربر فعال bahri-d آواتار ها
    تشکر کرده
    263

W300 حتی بیشتر از 50 تومن از W350 ارزش داره اگه واقعا 325 میدن درنگ نکن

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط yamahdi نمایش پست ها
    جناب آقای شناسی
    با سلام
    میشه نظرتون را راجع به w350 سونی (که ظاهراً قیمتش کمتر از 300 هست) نسبت به W300 بدونم
    متشکر
    سلام

اگر نگاهي به اين لينك بيندازيد متوجه مي شويد كه در سري W از 200 تا 380 فقط W200 و W300 هستند كه سنسور بزرگ 1/1.7 دارند و بقيه همه 1/2.3 هستند. روي همين حساب است كه معمولا W300 را توصيه مي كنند (البته به شخصه اين دوربين را تست نكرده ام).
    فرهاد حسيني

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    3

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

اگر نگاهي به اين لينك بيندازيد متوجه مي شويد كه در سري W از 200 تا 380 فقط W200 و W300 هستند كه سنسور بزرگ 1/1.7 دارند و بقيه همه 1/2.3 هستند. روي همين حساب است كه معمولا W300 را توصيه مي كنند (البته به شخصه اين دوربين را تست نكرده ام).
    متوجه شدم و بسیار سپاس

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

میلاد عزیز
    خدمتتان عرض کردم که این فروم در بین فرومهای داخلی از لحاظ بنده قوی ترین و کاملترین فروم عکاسی است و اگر با صبر و حوصله به دنبال تاپیک مورد نظر خودت بگردی و مثلا حداقل 6-5 ماه اخیر همین تاپیک رو بخونی خیلی از مطالب دستگیرت میشه و فکر کنم احتیاج به هیچ فروم داخلی دیگری نداشته باشی .ضمنا اگر مقاله های آموزشی را هم در حد اختصار یک مطالعه ای بکنی کلی موضوع جدید دستگیرت میشود .
    در مورد فرومهای خارجی هم همان سایتهایی که خدمتتان معرفی کردم مثل جوزا و dpreview یاimage- resourceفرومهای خوبی دارند
    در مورد اینکه چه کسی این دوربین را دارد من شخصا کسی را نمیشناسم و در این مورد شخصا بایستی یک مقدار سعی و تلاش کنی و توی تاپیکهای مختلف یه گشتی بزنی و گمشده ات را پیدا کنی همیشه جوینده یابندست
    امیدوارم موفق باشید
    جناب شناسی عزیز
    با سرچ هایی که در فروم های عکاسی داشتم در چند مورد برایم سوال پیش آمد.
    1-ایا سه دوربین sx200 و ixus 980 و sony h50 قابلیت آن نوع عکاسی که عکاس دیافراگم(اگه اشتباه نکنم) را به مدت معین مثلا 15 دقیقه باز نگه میدارد و عکس گرفته شده ،مثلا از ستارگان، بصورت کمان نورانی در می آید را دارد؟
    2-در سایت های رویو عکس های sd990که همان ixus 980 است رو دیدم. انگار عکساش کیفیت کمتری نسبت به sx200 داشت. و در مکان کم نور دانه دانه های عکسش مشخص میشود. که با ویزگی سنسور 1 به 1.7 و 14.7 مگاپیکسلش مرا به شک انداخت.. لطفا من را روشن فرماید.

باز هم ممنونم از اینکه راهنمایی های راه گشاتون رو بی منت در اختیار دیگران قرار میدید.

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

با سلام
    میلاد جان خسته نباشید معلوم است که حسابی سرچ کرده اید :)
    در مورد اول اینکه بحث شما به دیافراگم ربطی ندارد و در این عکسها شاتر برای مدت طولانی باز می ماند و زمان نور دهی سنسور بالا میرود تا به علت حرکت کره زمین ستاره ها به صورت خطوط دایره ای شکلی که مرکز آن ستاره قطبی است در عکس دیده میشوند
    برای اینگونه عکسها نوردهی بالای یک ساعت تا حتی چند ساعت لازم میباشد و این موضوع در دوربینهایی که سیستم بالب دارند میسر است و دوربینهایی که شما فرمودید حداقل سرعت شاترشان 30 ثانیه میباشد که اصلا برای چنین عکسهایی کافی نیست ضمنا شما آخه از این سنسور کوچولو چه توقعی دارید میخواهید ستاره گرافی هم بکنید ؟
    اگر این موضوع برایتان مهم است دوربین slr like فوجی s100fs دوربین آماتوری است که سیستم بالب نیز دارد .
    در کل به عکس سایتها بیش از حد اطمینان نکن
    البته اینطور نباید باشد و هر جور که بخواهی حساب کنی بایستی کیفیت عکسهای ixus 980 از sx200 بهتر باشد بایستی ببینی عکسها در یک شرایط مساوی گرفته شده اند یا خیر ولی من بعید میدانم چون این سنسور دقیقا در g10 بکار رفته و نتیجه هم خوب بود (البته g11 با کم کردن مگاپیکسل از 14.7 به 10 بسیار کم نویز تر از g10 میباشد )
    ایکاش ixus 980 یک دوربین 10 مگا پیکسلی بود که دیگر کولاک میکرد .
    موفق باشید
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر همراه shenasi آواتار ها
    تشکر کرده
    3783

دوست عزیز yamahdi
    جناب حسینی مطلب اصلی را عنوان کردند و بنده در تکمیل فرمایشات ایشان خدمتتان عرض کنم که دوربینهای w300 و w350 بزرگترین اختلافی که با هم دارند در اندازه سنسور است و بد تر از همه اینکه این دوربین w350 با اینکه سنسور کوچکتری دارد ولی از تعداد پیکسل بیشتری در سنسورش بهره برده است بطوری که تراکم پیکسل در w300 عدد 31 مگاپیکسل در سانتیمترمربع و در w350 عدد 50 مگاپیکسل در سانتیمتر مربع میباشد که این تراکم زیاد پیکسل در w350 به احتمال زیاد باعث پر نویز بودن این دوربین خواهد شد
    ***هر دو حدودا از یک سایز بدنه استفاده کرده اند که البته w300 مقداری بزرگتر و سنگینتر است که محسوس نیست .
    ***میزان بزرگنمایی هر دو دوربین یک اندازه است اما دوربین w350 تصاویر واید تری ارائه میدهد
    ***ماکرو لنز w300 بهتر عمل میکند (5 سانتیمتر )
    ***از لحاظ سرعت شاتر چه در کمترین سرعت و چه در بیشترین سرعت و قدرت فلاش سرخود کاملا w300 بهتر عمل میکند
    ***فیلم برداری w350 بهتر است
    در کل میتوان گفت به علت تفاوت قیمت نه چندان زیاد این دو دوربین برتری کاملا با w300 است و بعید نیست حتی فیلم برداری آن به علت سنسور بزرگتر از شفافیت و کیفیت بیشتری برخوردار باشد .
    موفق و پیروز باشید
    محسن شناسی آذری
    About Me
    هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود ....
    D90

كاربر همراه
    تشکر کرده
    983

با سلام
    میلاد جان خسته نباشید معلوم است که حسابی سرچ کرده اید :)
    در مورد اول اینکه بحث شما به دیافراگم ربطی ندارد و در این عکسها شاتر برای مدت طولانی باز می ماند و زمان نور دهی سنسور بالا میرود تا به علت حرکت کره زمین ستاره ها به صورت خطوط دایره ای شکلی که مرکز آن ستاره قطبی است در عکس دیده میشوند
    برای اینگونه عکسها نوردهی بالای یک ساعت تا حتی چند ساعت لازم میباشد و این موضوع در دوربینهایی که سیستم بالب دارند میسر است و دوربینهایی که شما فرمودید حداقل سرعت شاترشان 30 ثانیه میباشد که اصلا برای چنین عکسهایی کافی نیست ضمنا شما آخه از این سنسور کوچولو چه توقعی دارید میخواهید ستاره گرافی هم بکنید ؟
    اگر این موضوع برایتان مهم است دوربین slr like فوجی s100fs دوربین آماتوری است که سیستم بالب نیز دارد .
    در کل به عکس سایتها بیش از حد اطمینان نکن
    البته اینطور نباید باشد و هر جور که بخواهی حساب کنی بایستی کیفیت عکسهای ixus 980 از sx200 بهتر باشد بایستی ببینی عکسها در یک شرایط مساوی گرفته شده اند یا خیر ولی من بعید میدانم چون این سنسور دقیقا در g10 بکار رفته و نتیجه هم خوب بود (البته g11 با کم کردن مگاپیکسل از 14.7 به 10 بسیار کم نویز تر از g10 میباشد )
    ایکاش ixus 980 یک دوربین 10 مگا پیکسلی بود که دیگر کولاک میکرد .
    موفق باشید
    حالا این اس 100 فوجی حدودا چند تومنه الان ؟
    این همان s100 exr است؟

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

سلام دوستان
    من تا حالا عکاسی نکردم پول زیلدی هم ندارم یه دوربین میخوام در حد 200 تومن که بتونم باهاش از آدم گرفته تا حیوون رو عکس بگیرم
    اگه لطف کنین و منو راهنمایی کنید ممنون میشم
    در ضمن میخوام یه چیزی باشه بتونم عکسام رو بزرگ چاپ کنم
    منتظر جوابتون میمونم
    یادتون نره ها من منتظرم ...

صفحه 9 از 13 نخستنخست ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 آخرینآخرین