صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
Like Tree19تشکر

موضوع: آیا همه ی SLR ها در فوکوس کردن در نور کم محدودند؟

كاربر ويژه Nima Sadigh آواتار ها
    تشکر کرده
    6705

پیش فرض آیا همه ی SLR ها در فوکوس کردن در نور کم محدودند؟

من با یک دوربین کنون 1000 دی و لنز 30 میلیمتر سیگما عکس هایی در نور کم می گیرم. ولی نمی تونم روی سوژه هام فوکوس کنم.(مثلا چهره در نور خیلی کم).
    با توجه به اطلاعاتی که سایت imaging-resource درباره ی توانایی فوکوس 1000 دی در نور کم داده این دوربین تا 1/8 فوت-کندل توانایی فوکوس اتومات دارد. دوربین های دیگه مثل 450d ,40d,50d,500d,550d توانستن تا 1/16 فوت-کندل هم فوکوس کنند. تفاوت این مدل ها چقدر هست؟
    من در حدود نور با اکسپوژر زیر مشکل دارم:
    f/1.4 , 1/8 sec ,ISO 1600

http://www.imaging-resource.com/PRODS/XS/XSIMAGING.HTM
    "تو قسمتی از جهان نیستی، تو خود جهان هستی"

Forum Moderator mreza1001 آواتار ها
    تشکر کرده
    16459

نباید انتظار زیادی از 1000دی داشته باشید . اگر در شرایطی که فرمودید ناحیه فوکوس نور سنجی صحیح دارد با یک محاسبه نه چندان صحیح یعنی 4 استاپ نور نسبت به دیافراگم 1.4 کم دارید (با فرض اینکه 1000دی با لنز اف 1.4 در شرایط نوری f/1.4 , 1/8 sec ,ISO 100 بتواند فوکوس کند.)

کلاً نمی دونم میشود این جور استدلال کرد یا خیر!
    aidin594 و Maisam.H تشکر می‌کنند.
    محمد رضا میلانی

كاربر فعال aidin594 آواتار ها
    تشکر کرده
    2637

سلام
    دوربین های تجاری که در دست من و شما هستند برای فوکوس به نور نیاز دارند

به طور خلاصه سیستم AF دوربین های امروزی بر پایه دیدن سوژه است (در حقیقت دیدن اختلاف فاز) و دیدن نیازمند نور میباشد. لنزهای با f کوچکتر میتوانند نور بیشتری برای دیدن از خود رد کنند.
    پس احتمالا بله همه ی SLR ها در فوکوس کردن در نور کم محدودند.
    البته با توجه به ساختمان نقاط فوکوس و طراحی دوربین تعریف نور کم برای بدنه های مختلف متفاوت خواهد بود.

منتظر اطلاعات تکمیلی سایر دوستان نیز باشید

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

والا نمی دونم چرا از پرتو نور کمکی که در کنن ها از فلاش پخش میشه استفاده نمی کنید؟ در نیکن ها این نور از لامپ مخصوص این نور کمکی که جدای از فلاش میباشد بر روی سوژه می تابد، اما به عنوان کسی که هم با نیکن و هم با کنن کار کرده چیزی رو بگم که البته بر کسی پوشیده نیست، اگه به عکاسی در نور کم علاقه مند هستید ویا با سوژه هایی سر و کار دارید که در نور کم هستند: فقط سراغ انواع SLR نیکن بروید. چرا که به نظر من نیکن سلطان اتو فکوس در نور کم و حتی تاریکی است! ا لبته همانطور که دوستان گفتند لنز های با دیاف باز هم کاملا موثرند.
    Anoosh-Em، king4 و ashimashi تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

درود

یک ترفند که میتواند کمک کننده هم باشد ، استفاده از یک چراغ قوه است که پرتاب زیادی هم میتواند داشته باشد ( چراغ قوه هایی که یک عدسی در جلوی آنها هست) نور را روی سوژه میاندازید و وقتی صدای بی بیپ اتوفوکاس را شنیدید میتواند آنرا خاموش کنید. این روشی است که یکی از دوستان که 7d دارند گاها بکار میبرند 1000d که جای خود.

;)
    با عرض پوزش از جناب روجایی که روش ایشان را لو دادم

موفق باشید

انوش
    AmirS، lamagra، Mehdi Rojaie و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    این روشی است که یکی از دوستان که 7d دارند گاها بکار میبرند 1000d که جای خود.

اتفاقا یکی از نقطه ضعف های 7d نسبت به قیمتش همین ضعف فوکوس در نور کم است(تواناییش مشابه 1000d است: 1/8 فوت کندل).
    The Canon 7D's phase-detect autofocus system was able to focus on the subject to just below 1/8 foot-candle light level unassisted, and in complete darkness with the AF assist enabled. That's not quite as good as most semi-pro SLRs. (The Canon 50D's AF system could focus unassisted to less than 1/16 foot-candle.) We were hoping the production-level Canon 7D would improve over the prototype in that regard, but unfortunately, it didn't.
    source: imaging_resource.com

نقل قول نوشته اصلی توسط Nami BH نمایش پست ها
    والا نمی دونم چرا از پرتو نور کمکی که در کنن ها از فلاش پخش میشه استفاده نمی کنید؟
    در نور کم با اون سیستم هم فوکوس کردن هنوز مشکل است! (نقطه فوکوس باید کاملا روی محیط با کنتراست باشد)

نقل قول نوشته اصلی توسط Nami BH نمایش پست ها
    ا لبته همانطور که دوستان گفتند لنز های با دیاف باز هم کاملا موثرند.
    با تجربه های من و با توجه به تفاوت سیستم فوکوس دوربین من با 400 ,40 و 50 و 500 و 550 دی، تفاوتی در توانایی فوکوس با لنز های دیاف باز وجود ندارد! در دوربین های ذکر شده اگر از لنز های با دیافراگم 2.8 یا بهتر استفاده کنید، یک سنسور اضافی فعال می شود ولی در 1000d خیر!

تا اونجایی که در اینترنت دیدم سیستم فوکوس 1000d مشابه 350d هستش!
    دوستانی که دوربین های 400d , 450d , 500d ,550d,40d,50d ویا d90,d5000,d80,d60 را دارند، تجربیاتشون را بفرماییند. اصولا همچین مشکلی با سیستم آتو فوکوس دوربینشان دارند؟(همه ی این دوربین ها تا 1/16 فوت کندل جواب می دهند)
    ویرایش توسط Nima Sadigh : Friday 22 October 2010 در ساعت 11:56

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    من با یک دوربین کنون 1000 دی و لنز 30 میلیمتر سیگما عکس هایی در نور کم می گیرم. ولی نمی تونم روی سوژه هام فوکوس کنم.(مثلا چهره در نور خیلی کم).
    با توجه به اطلاعاتی که سایت imaging-resource درباره ی توانایی فوکوس 1000 دی در نور کم داده این دوربین تا 1/8 فوت-کندل توانایی فوکوس اتومات دارد. دوربین های دیگه مثل 450d ,40d,50d,500d,550d توانستن تا 1/16 فوت-کندل هم فوکوس کنند. تفاوت این مدل ها چقدر هست؟

http://www.imaging-resource.com/PRODS/XS/XSIMAGING.HTM
    سلام:

اگر برای شما مقدور است یک نمونه از عکسهایی که فکر میکند مشکل فکوس پیدا میکنید بگذارید. فایل خروجی دوربین بدون گذر از برنامه های ویرایشی دیگر، در برنامه DPP باز کنید روی قسمت View کلیک کنید با انتخاب گزینه AF Point نقاط فکوس روی ثبت مشخص خواهد شد در آن وضعیت از صفحه کامپیوتر یک پرینت اسکرین بگیرید آن عکس ( که نقاط فکوس در آن مشخص شده ) به همراه تنظیمات مربوطه را اینجا قرار دهید در آن صورت شاید بهتر بتوان ارزیابی داشت.
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    6705

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    سلام:

اگر برای شما مقدور است یک نمونه از عکسهایی که فکر میکند مشکل فکوس پیدا میکنید بگذارید. فایل خروجی دوربین بدون گذر از برنامه های ویرایشی دیگر، در برنامه DPP باز کنید روی قسمت View کلیک کنید با انتخاب گزینه AF Point نقاط فکوس روی ثبت مشخص خواهد شد در آن وضعیت از صفحه کامپیوتر یک پرینت اسکرین بگیرید آن عکس ( که نقاط فکوس در آن مشخص شده ) به همراه تنظیمات مربوطه را اینجا قرار دهید در آن صورت شاید بهتر بتوان ارزیابی داشت.
    lممنون از پاسختون. ولی من عکسی نمی تونم بگیرم که بخواهم نقطه فوکوسش را پیدا کنم. اگر هم عکسی بتونم بگیرم به کمک چراغ قوه یا نور موبایل هستش. که اونها هم از لحاظ فوکوس مشکلی ندارند.
    نقل قول نوشته اصلی توسط mreza1001 نمایش پست ها
    نباید انتظار زیادی از 1000دی داشته باشید . اگر در شرایطی که فرمودید ناحیه فوکوس نور سنجی صحیح دارد با یک محاسبه نه چندان صحیح یعنی 4 استاپ نور نسبت به دیافراگم 1.4 کم دارید (با فرض اینکه 1000دی با لنز اف 1.4 در شرایط نوری f/1.4 , 1/8 sec ,ISO 100 بتواند فوکوس کند.)

کلاً نمی دونم میشود این جور استدلال کرد یا خیر!
    اگر از طریقه ی استقرایی به نتیجه نرسیدیم، اون راه را هم امتحان میکنیم(با عدد و رقم)!!

كاربر فعال beh_b7 آواتار ها
    تشکر کرده
    1239

نقل قول نوشته اصلی توسط nima13195 نمایش پست ها
    دوست عزیز تمام دوربین های اس.ال.آر به دلیل سیستم اوتو فوکوسی که دارند در نورهای کم قادر به فکوس خودکار نیستند حالا برای هر دوربینی این مقدار میتونه تاریکتر یا روشنتر از دوربین دیگری باشه
    توصیه من اینه که در همچین مواردی از یکی از راه های زیر برای رفع مشکل استفاده کنید:
    1. از تابشهای پیاپی فلاش [در مورد دوربن های کانن] استفاده کنید.
    2. از نور مصنوعی که خودتون میتابونید بهره ببرید.
    3. فکوس رو بصورت دستی انجام بدین.
    و از عکاسی لذت ببرید...
    Nima Sadigh تشکر می‌کند.
    بهنام خامنه
    Canon 5DSR,6D / EF 50mm f1.4 - EF 85mm f1.8

كاربر همراه aghahvechy آواتار ها
    تشکر کرده
    213

شرمنده شاید ربطی به بحث نداشته باشه ولی:

یادش بخیر دوربین زنیط.

وقتی با اون دوربین نور خیلی کم بود "حتی تاریکی مطلق" و نمیتونستم فوکوس کنم با گام های خودم متراژ حدودی رو اندازه میگرفتم و رینگ رو جلوی اون عدد میزاشتم. روش کارآمدی بود.
    lamagra و SORENNA تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین