صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 14 , از مجموع 14
Like Tree24تشکر

موضوع: SLR Like و Compact

كاربر آشنا ghorban آواتار ها
    تشکر کرده
    11

پیش فرض پاسخ: SLR Like و Compact

نقل قول نوشته اصلی توسط Mashhadi Vahid نمایش پست ها
    4- به نظر من در حالت كلي 3 دسته دوربين بيشتر نداريم، كامپكت، SLR-like و SLR (دوربينهاي DILC يا ديجيتال با لنز قابل تعويض نظير Panasonic-G1 را فعلا" حساب نكردم)
    و با دسته هايي مثل آماتوري پيشرفته يا پيشرفته آماتوري و .... مخالفم (نظر شخصي بود)
    اما در رده SLR دسته بنديهاي ديگري حاكم است كه حكايت ديگري است.
    :)
    جالب و البته منطقيه

كاربر همراه tanhatanha آواتار ها
    تشکر کرده
    4948

سلام
    در اینکه slr به دوربینهایی گفته میشه که قابلیت تعویض لنز دارند که شکی نیست , اما رفیقی که در مورد s2 اولین پست رو زده بودند و دو تا عکس هم انداخته بودند , اون که عکس دومه لنز نیست , اون هود مخصوص s2 هست
    به نظر من هم s2 جزو کامپکت ها حساب میشه ,
    چون خصوصیت مشترکی که من در slr like ها دیدم اینه که درسته که قابلیت تعویض لنز ندارند اما روی لنزشون رینگ دارند و با دکمه و موتور زوم لنز حرکت نمیکنه

اگر ایرادی داشت ببخشید

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط tanhatanha نمایش پست ها
    سلام
    در اینکه slr به دوربینهایی گفته میشه که قابلیت تعویض لنز دارند که شکی نیست , اما رفیقی که در مورد s2 اولین پست رو زده بودند و دو تا عکس هم انداخته بودند , اون که عکس دومه لنز نیست , اون هود مخصوص s2 هست
    به نظر من هم s2 جزو کامپکت ها حساب میشه ,
    چون خصوصیت مشترکی که من در slr like ها دیدم اینه که درسته که قابلیت تعویض لنز ندارند اما روی لنزشون رینگ دارند و با دکمه و موتور زوم لنز حرکت نمیکنه

اگر ایرادی داشت ببخشید
    بابا تورو خدا از خودتون فتوا صادر نكنيد

همون طور كه دوستان فرمودند تعريف مشخصي در مورد تفرق SLR Like و كامپكت وجود ندارد و في الواقع كامپكت هاي كمي بزرگتر كه لنزشان به طور كامل پس از خاموش شدن دوربين داخل نمي رود و قطر لنز بزرگتر است و ظاهري شبيه SLR ها دارند و مود دستي دارند و فلاش پاپ آپ دارند و .... را SLR Like مي گويند. حالا ديگه بقيه اش مي شه سليقه.

به سليقه ي بنده هم بايد به پاناسونيك هاي سري FZ ( چه بزرگتر ها يعني FZ-xx ها و چه كوچكترها يعني FZ-x ها ) و كنن سري S?-IS و ... كه Dpreview كامپكت مي گويد Slr Like گفت چون همه ي شرايط شباهت به SLR ها را به غير از آينه و لنز تعويض شونده دارند.

ولي نهايتا همون كه ياسر گفت : اصلا چه اهميتي دارد كه نام يك دوربين چي باشد ؟ شما يك Canon 1Ds MK III يا يك Nikon D3 را به اسم ( و البته قيمت) كامپكت به بنده بدهيد تا آخر عمر دعايتان مي كنم . اصلا يك پورش كررا به بنده بدهيد و رويش بزرگ بنويسيد ژيان. به خدا مي پذيرم و دم بر نمي آورم
    Kaveh Ghobadi، Navids، smn و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

با اجازه فرهاد عزيز، فتوايي دارم كه صادر مي كنم::biggrin:
    با توجه به لغت SLR كه به سيستم نمايش در ويزور دوربين اشاره داره، فكر مي كنم دوربينهايي كه داراي ويزور الكترونيكي هستند كه طبيعتا تصوير ثبت شونده توسط لنز را در نمايشگري جداگانه در ويزرو نشان مي دهند، شامل تعريف SLR-Like هستند.
    اما در نهايت...فرقي نمي كنه! شايد فقط براي پز دادن.
    فعلا...
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2