صفحه 1 از 9 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 88
Like Tree169تشکر

موضوع: حداکثر کارایی (عمر) شاتر دوربين ها

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض حداکثر کارایی (عمر) شاتر دوربين ها

من تو یکی از Review ها خوندم حد اکثر کارایی شاتر EOS 20D برابر 100000 دوره یا cycle هست. یعنی بعد از انتداختن 100000 تا عکس شاتر کارایی خودش رو از دست می ده؟؟؟ اگر اشتباه می کنم، لطفا منو راهنمایی کنید.

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

اصولا میگن 100 هزارتا تست شده... یا 100 هزارتا گارانتی...
    اصولا حداقل رقمی هست که شاتر بصورت استاندارد کار میکنه... حالا ممکنه اتفاقی بیفته و مثلا بعد 10هزارتا شلیک دچار مشکل بشه... ولی اکثرا بیشتر از دوبرابر استاندارد باید به سادگی کار کنه... و اگر هم مشکلی پیدا کنه میشه شاتر رو عوض کرد...
    Saeed.gh.sh، Afshin.Prt و photographِer تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

اون عمر شاتر که در سايتهاي مشخصات دوربين مي بينيد يک چيز تقريبيه که خود شرکت سازنده اعلام مي کنه-اصطحلاک شاتر و در کل به نحوه کار عکاس بستگي داره مثلا در کار يک عکاس خبري با يک عکاس هنري که عکاسي در شب انجام ميده تفاوت داره-خيلي مسائل ديگه هم دخيل هست ولي نگران اين موضوع نباشيد چون شاتر رو ميشه تعويض کرد فکر مي کنم شاتر دوربينهاي ديجيتال اس-ال-ار با شاتر دوربينهاي نگاتيو در همون رده از يک جنس باشن-ولي اگر دقيقتر بخوايد بدونيد مي تونيد در فرومهاي سايتهايي مثل فتونت يا دي پي وييو اين موضوع رو سرچ کنيد کساني که شاتر شون از کار افتاده نوشتن بعد از چه تعداد از کار افتاده مثلا من براي 300دي که سرچ کردم اکثرا در حدود 30هزار شات شاتر از کار افتاده بود البته عددي رو که خود کانون اعلام کرده رو نمي دونم-

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

سیاوش جان کانن دوربین 300d رو تا 50000 تا شوت شاتر گارانتی کرده بود اگه اشتباه نکنم.. بیشترین مقداری که دیدم مال 1Ds MArk II بود که 250000 تا بود!! ...به هر حال من که دوروبر 15000 تام.. شما چطور؟

همینطور بقیه دوستان اونایی که SLR دارن، چند تا شوت داشتین با دوربینتون؟ (آرش فکر کنم رو دهمین تعویض شاتر و اینا باشی دیگه؟ ;) )
    ویرایش توسط Amin : Sunday 2 October 2005 در ساعت 20:43
    امین خسروشاهی
    [Canon Digital Rebel]
    [EF-S 18-55 f/3.5-5.6] [EF 70-200 f/4L] [EF 50 f/1.4USM] [Canon 17-40 f/4L][Canon EF 28-135 f/3.5-5.6 IS USM]
    [Canon SpeedLite 580EX] [Manfrotto 055PROB tripod+Manfrotto 322RC2 head]

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

سلام..
    ایا ccd هم قابل تعویضه؟؟؟؟
    یه سوال دیگه اینکه توی slr like ها اون تصویری که میبینیم در حالت معمولی همون تصویر شکل گرفته روی ccd هستش؟؟؟یا فقط هنگام ثبت تصویر از ccd استفاده میشه؟؟؟
    اگه قسمت اول سوال درسته ایا این که ما تصویر رو همیشه از روی ccd ببینیم عمر ccd رو کم نمیکنه؟؟؟
    ممنونم!

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

شماره انداز عکسهای دوربین من روی 10 هزارتا صفر میکنه....
    اگه اشتباه نکرده باشم(با اختلاف 10 هزارتا!) تا حالا 5 بار صفر شده... و هنوز هم همه چیز دوربینم خدا رو شکر ارجیناله!
    دوربین های SLR به سادگی(مشکل همون پوله!) شاتر و سنسورشون عوض میشه...
    مثلا S2pro بنده گمان کنم شاتر و سنسورش هر کدوم حدود 200 تومان آب بخوره...
    البته قیمتهام کمی قدیمیه... یکی از دوستانم دو بار شاتر S2 شکونده...
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    2

نقل قول نوشته اصلی توسط Amin
    سیاوش جان کانن دوربین 300d رو تا 50000 تا شوت شاتر گارانتی کرده بود اگه اشتباه نکنم.. بیشترین مقداری که دیدم مال 1Ds MArk II بود که 250000 تا بود!! ...به هر حال من که دوروبر 15000 تام.. شما چطور؟

همینطور بقیه دوستان اونایی که SLR دارن، چند تا شوت داشتین با دوربینتون؟ (آرش فکر کنم رو دهمین تعویض شاتر و اینا باشی دیگه؟ ;) )
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    بله اين 50 هزار رو ديدم ولي در فرومهاي دي پي ويو که سرچ کرده بودم چند نفر که شاتر شون از کار افتاده بود تو حدود 30 هزار بود-مارک تو هم که ديگه سري اي-او-اس وان هست و ديگه ..........-در مورد دوربين من هم من دوربينم رو فروختم رفت-و دوباره گفتم يکي برام از آمريکا آوردن-البته دوباره همون 300دي-و البته فقط بدنه-بدون لنز کيت - با اين دوربين جديد هم چيزي حدود 400 تا گرفتم و هنوز خيلي کار داره-

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

بابا یه نفر هم ما رو تحویل بگیره:(

كاربر همراه
    تشکر کرده
    0

Red face

نقل قول نوشته اصلی توسط tonino_baliardo
    سلام..
    ایا ccd هم قابل تعویضه؟؟؟؟
    یه سوال دیگه اینکه توی slr like ها اون تصویری که میبینیم در حالت معمولی همون تصویر شکل گرفته روی ccd هستش؟؟؟یا فقط هنگام ثبت تصویر از ccd استفاده میشه؟؟؟
    اگه قسمت اول سوال درسته ایا این که ما تصویر رو همیشه از روی ccd ببینیم عمر ccd رو کم نمیکنه؟؟؟
    ممنونم!
    1- بله همونطور كه آرش خان گفتن تعويض ميشه ولي تو يه اس ال آر لايك اين عمل به صرفه هست يا نه و هزينه ش چقدره نميدونم.
    2- همون اولي - بله - تصوير از سي سي دي دوربين روي ال سي دي نمايش داده ميشه. راه ديگه اي هم هست؟؟؟
    در مورد كم كردن عمر هم دوربينهاي G1 هنوز تو عكاسيها داره كار مي كنه پس نبايد مشكل جدي وجود داشته باشه. بجز اينكه بخاين اونو بدين نوه تون هم استفاده كنه.
    [MORTEZA BEDRAM]
    [canon kiss digital N]
    [canon 18-55] -- [sigma 17-70]

http://www.photo.net/photos/bedram

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

ممنون از شما جناب بدرام...
    کسی از هزینه ها اطلاعی داره؟؟
    ممنون!

صفحه 1 از 9 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین