صفحه 26 از 28 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 251 تا 260 , از مجموع 271
Like Tree257تشکر

موضوع: گردو غبار سنسور

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

با عرض سلام خدمت دوستان،

همونطور که می دونید مشکل d600 به قدری حاد و فراگیر شد که نیکون مجبور شدd610 رو به جای اون تولید کنه و اینکه سنسورهای d600 با پاشش روغن که حاصل عملکرد شاتر بود کثیف می شدند هیچ شکی نیست.

اما در مورد d7100 مشکل به اون اندازه حاد نیست چرا که این کثیفی سنسور برای همه d7100 دار ها صادق نیوده. برای بعضی بوده برای بعضی نبوده و این کاملا به شانس طرف بر می کرده که دوربینش که برای اولین بار از جعبه در میاد با سنسور کثیف باشه یا تمیز.

بنده هم با نظر جناب باروجی موافقم که این لکه ها روغن نیستند و همشون گردو غبار هست چرا که D7100 بعد از D600 ارائه شده و قطعا نیکون در بازه زمانی از تولید d600 تا d7100 متوجه مشکل d600 شده و سعی کرده تا اون رو در دوربینهای بعدی اصلاح کنه. حالا خدا می دونه که این گردو غبار ها از خط مونتاژ کارخانه روی سنسور نشستند یا از جای دیگه.
    کوروش تشکر می‌کند.

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    این مشکل فقط مرتبط با گرد و غبار سنسور هستش و اصلا مسئله ی حادی نیستش....
    شما آقای نژادی عزیز هم قبل از اینکه بحثی رو پیش بکشین اول تحقیق های لازم رو انجام بدین و بعدا دیگران رو راهنمایی کنین،حالا چه این دوربین از کمپانی نیکون باشه و چه دوربینی از کمپانی کنون و الی غیر......
    دوست عزيز كسي از حاد بودن اين قضيه صحبت نكرد جز خود شما !!!! مثل اينكه شما خيلي زياد به برند نيكون حساسيت داريد ! وقت ميزاشتيد ٢-٣ تا پست من رو ميخونيد متوجه ميشديد كه كسي رو اشتباهي راهنمايي نكردم ، در ضمن احتياج به تحقيق من هم نيست ، من اصراري بر اينكه اين همون مشكل d600 هست هم ندارم و خودمم معتقد به اين قضيه نيستم ،اما چيزي بود كه توي بقيه سايت ها هم به اون اشاره شده بود و با يه سرچ ميشد توي گوگل بدست آورد و در موردش مطلب خوند،
    lamagra و MohammadRanjbar تشکر می‌کنند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    دوست عزيز كسي از حاد بودن اين قضيه صحبت نكرد جز خود شما !!!! مثل اينكه شما خيلي زياد به برند نيكون حساسيت داريد ! وقت ميزاشتيد ٢-٣ تا پست من رو ميخونيد متوجه ميشديد كه كسي رو اشتباهي راهنمايي نكردم ، در ضمن احتياج به تحقيق من هم نيست ، من اصراري بر اينكه اين همون مشكل d600 هست هم ندارم و خودمم معتقد به اين قضيه نيستم ،اما چيزي بود كه توي بقيه سايت ها هم به اون اشاره شده بود و با يه سرچ ميشد توي گوگل بدست آورد و در موردش مطلب خوند،
    نه برادر
    کارخونه ی نیکون که مال پدرم نیستش
    هیچ سودی هم از این کارخونه به من نمیرسه
    شما در پست خودتون یه جورایی اشاره کردین که این لکه ها روغن هستن:

من منظورم فروم هاي خارجي بود ، جمله nikon d7100 dust oil رو در google سرچ بفرماييد لينك هاي بسياري در اين مورد هست ، حالا چقدر اين مطلب صحيح هست رو من اطلاعي ندارم

شما اشتباه راهنمایی نکردین...یه جورایی صاحب بیچاره ی اون دوربین رو ترسوندین
    از کجا معلوم بقیه سایت ها بر ضد کارخونه ی نیکون نباشن؟؟
    سایت های معتبر که معرف حضور همه ی دوستان هستن این مشکل رو بررسی کردن و متوجه شدن گرد و غبار هستش.
    تو فروم خودمونم یکی از دوستان به این مشکل برخورده بود و مدتی هستش که مشکلشو برطرف کرده و داره از دوربینش استفاده میکنه
    من قصد جسارت نداشتم
    به هر حال شرمنده

موفق و پایدار باشید
    ata_m3 و کوروش تشکر می‌کنند.

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    سلام شفیع جان
    شما که مثل من دسترسی آسونی به فروشگاه یا تعمیرگاه های دوربین ندارین
    پس بهتره یا قدری تحمل کنین و یا با فتوشاپ لکه های خیلی ضایع رو از بین ببرین و یا یه برنامه بچنین و برین تهران تا دوربین رو براتون یه تمیز کاری بکنن(منظورم به سنسور دوربین هستش)
    یقینا در پاک کردن سنسور احتیاط لازم رو انجام میدن..از طرفی دوربین شما گارانتی داره و از طرف دیگه اگر سنسور رو خراب کنن هم برای کمپانی گرون تموم میشه و هم برای اون نمایندگی.
    میگن که گارانتی تو ایران هیچ کارایی ای نداره اما من مخالفم...اگر پیگیری جدی انجام بدین حاظرن بیان تو خونتون مشکل اون وسیله ی مورد نظر رو حل کنن.(این مسئله رو خودم تجربه کردم)
    از بابت لکه های سنسورتونم از این بابت خاطر جمعتون کنم که مشکل حاد نیستش و اصلا جای نگرانی وجود نداره و شما میتونین با بردن دوربین به نمایندگی مورد نظر و یا نزد جناب آقای قاسمی سنسورتون رو تمیز کنین بدون هیچ مشکلی....((فکر کنم نمایندگی به رایگان این کارو انجام بده..البته مطمئن نیستنم))
    راجب تمیز کننده خود دوربین هم بگم که کارایی داره اما اون مال غبار های بسیار بسیار ریزی هستش که تازه روی سنسور نشسته باشن، نه این غبارهایی که از خود کمپانی روی سنسور بودن.
    موفق و پایدار باشید
    بله درسته
    دوربین که گارانتی هست، مشکلی از این بابت نیست! خب به قول شما مشکل فقط در دسترس نبودن نمایندگی هست.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر ويژه shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    6919
    msh2200، Moty، کوروش و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا akbar-agha آواتار ها
    تشکر کرده
    68

تجربه من در مورد گرد و غبار سنسور
    دوربینم 1100D هست و سیستم تمیز کننده سنسور نداره،تا الان هم هر وقت گرد و غباری نشسته رو سنسور با این باد بزن ها که مخصوص تمیز کردن لنز هست، مشکل حل شده.
    من خیلی هم بیرون از خونه لنز عوض میکنم و خیلی به ندرت اتفاق می افته که گرد و عبار بشینه رو سنسور. فقط سعی میکنم زمانی که لنز رو بادی نیست، بادی رو ، رو به پایین بگیرم
    خلاصه به نظرم نباید خیلی دلواپس گرد و غبار بود و خودمون رو از استفاده از لنزهای مختلف محروم کنیم.
    K_NMT و A.Fatemi تشکر می‌کنند.

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

دوستان سنسور دوربین من خاک کرفته و این blower یا فوت کن فوتیکس هم بی تاثیره. آیا با فوت کن قوی تر مشکل حل میشه و غبار ها از سنسور جدا میشه یا اینکه باید ببرم نمایندگی تمیز کنن؟؟ هر چند دسترسی ب نمایندگی مشکله
    از این مدل دارم متاسفانه کارامد نیست

Mehrdad Dehkordi
    Nikon D750+Sigma Art 85mm , Nikkor 24-120G ED

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    دوستان سنسور دوربین من خاک کرفته و این blower یا فوت کن فوتیکس هم بی تاثیره. آیا با فوت کن قوی تر مشکل حل میشه و غبار ها از سنسور جدا میشه یا اینکه باید ببرم نمایندگی تمیز کنن؟؟ هر چند دسترسی ب نمایندگی مشکله
    از این مدل دارم متاسفانه کارامد نیست

درود،

دوست عزیز BLOWER ها هر چقدر بزرگتر باشن قدرت دمندگی بیشتری دارن. نوع آلودگی هم مهمه که چربی هست یا گرد و خاک یا چیز دیگه و اینکه آیا به سنسور چسبیده یا نه.
    دقیق نمیشه گفت که اگه از BLOWER قویتر استفاده کتید مشکلتون رفع میشه. به نظرم به تعمیرگاه مراجعه کنید تا سنسورتون رو با روشهای خیس تمیز کنند بهتره.
    MEHRDAD.D تشکر می‌کند.

كاربر همراه MEHRDAD.D آواتار ها
    تشکر کرده
    3379

از دردسر های خرید لنز جدید هست.البته گرد و غبار ها زیاد نیست اما روی اعصاب هستند. حتی با دمنده ای که دارم یدونه اش هم کم نشد . بدتر هم شد.
    فوکوس اسکرین هم یک ذره غبار پشتش هست. قابل تمیزکردنه یا تعویض بشه بهتره ؟ با تعویضش ممکنه ایرادی پیش بیاد یا مثلا مثل روز اول نشه ؟
    خدمات تعمیرگااه مرکزی ایده آل مورد تاییده ؟
    Mehrdad Dehkordi
    Nikon D750+Sigma Art 85mm , Nikkor 24-120G ED

كاربر فعال Mahdi.A.Tabar آواتار ها
    تشکر کرده
    5057

نقل قول نوشته اصلی توسط MEHRDAD.D نمایش پست ها
    از دردسر های خرید لنز جدید هست.البته گرد و غبار ها زیاد نیست اما روی اعصاب هستند. حتی با دمنده ای که دارم یدونه اش هم کم نشد . بدتر هم شد.
    فوکوس اسکرین هم یک ذره غبار پشتش هست. قابل تمیزکردنه یا تعویض بشه بهتره ؟ با تعویضش ممکنه ایرادی پیش بیاد یا مثلا مثل روز اول نشه ؟
    خدمات تعمیرگااه مرکزی ایده آل مورد تاییده ؟
    درود
    هرچه کمتر بادی رو دستکاری کنید بهتره!

اگر سبک عکاسیتون طوریه که در اف های بالا مثلأ 20 یا 22 خیلی عکس میگیرید احتمالأ این ذرات مشهود هستن.اگه نمیشه نرم افزاری برطرف شون کرد، ببرید تعمیرگاه برای تمیزکاری و خیال خودتون رو راحت کنید. در غیر اینصورت خیلی حساس نباشید.

ارادت
    MEHRDAD.D تشکر می‌کند.
    پس از سالها عکاسی دریافتم هنرمند واقعی خداست. چرا که او خلق میکند و ما ثبت!
    آری اوج هنر ما، ثبت هنر اوست! www.tabarpix.ir

صفحه 26 از 28 نخستنخست ... 16 22 23 24 25 26 27 28 آخرینآخرین