صفحه 25 از 28 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 241 تا 250 , از مجموع 271
Like Tree257تشکر

موضوع: گردو غبار سنسور

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط کوروش نمایش پست ها
    زیرا دقیقا قضیه برعکسه ...
    سنسور به دلیل فرایند فتوالکتریک ( تبدیل تصویر به تصویر الکترونیکی ) و ایجاد سیگنال بر اساس فتون های تابیده شده و ایجاد ولتاژ دارای بار الکتریکی است و طبعیتا ، جاذب گردوغبار خواهد بود ...
    برعکس کردن این فرآیند ، با توجه به ماهیت کار سنسور ، امکان ندارد ...
    برای همین است که وقتی لنز روی دوربین نیست ، دوربین باید خاموش باشد ، تا ولتاژی ایجاد نشود و گردوغبار بیشتر جذب سنسور نشود ...
    جسارتا: البته فرایند فتوالکتریک دقیقا تبدیل تصویر به تصویر الکترونیکی نیست اما می توان با تقریب کلی معنی این جمله را قبول کرد و ادامه ی جمله است که فتوالکتریک رو شرح می ده.
    کوروش تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

سلام
    کسی هست که بهم بگه دوربینی که یک ماهه گرفته شده، و از روزی که لنز روش سوار شده به هیچ عنوان دیگه لنز از روش جدا نشده، چرا باید این همه گرد و غبار رو سنسورش باشه!؟

DSC_25.jpg

در دیافراگم های (آپرچر) بسته تر بیشتر از این نمایان می شه!!!
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط Shafy نمایش پست ها
    سلام
    کسی هست که بهم بگه دوربینی که یک ماهه گرفته شده، و از روزی که لنز روش سوار شده به هیچ عنوان دیگه لنز از روش جدا نشده، چرا باید این همه گرد و غبار رو سنسورش باشه!؟

DSC_25.jpg

دوست عزیز با سلام،

عکسی که شما برای تشخیص گردو غبار روی سنسور گرفته اید مناسب نیست.

مقدار اپرچر ظاهرا در بسته ترین حالت قرار دارد. اما قسمتهای پایینی عکس که شامل جسم سیاه رنگ، ساختمانها و تپه ها می شود برای تشخیض گردو غبار مناسب نیست چون امکان داره غباری در اون ناحیه وجود داشته باشه اما غیر قابل تشخیص باشه. برای حل این مشکل عکستون رو باید از کاملا از آسمان بگیرید.

بله اگه لنز، weathersealed نباشه و همچنین ass gasket هم نداشته باشه و در محیطهای پر گردو غبار استفاده بشه احتمال اینکه سنسور کثیف بشه هست. به هر حال این ذرات معلق دائما در هوا وجود دارد و ما هم همیشه مقداری از اونها رو استنشاق می کنیم و هیچ بعید نیست که به داخل دوربین هم راه پیدا کنند.

موفق باشید.
    Shafy تشکر می‌کند.

كاربر فعال mohammad.baruji آواتار ها
    تشکر کرده
    2206

سلام

DSC_25.jpg

سلام شفیع جان
    دوربین دی 7100 شما از بدو تولد این مشکل رو داشت و شما تازه به این مشکل پی بردین
    این دوربین بر خلاف اینکه بهترین دوربین قطع دی ایکس دنیا هستش اما این مشکل رو داره(البته این مشکل به حدی ریز هستش که نمیشه بهش گفت مشکل)
    شما برای رفع این مسئله باید برین تعمیرگاه مجاز تا سنسور شمارو یه بار تمیز کنن و بعد این لکه ها برطرف میشه
    مشکل شما از ضد گرد و غبار نبودن لنز و تعویض در شرایط نادرست و اینها نیستش

موفق و پایدار باشید
    Shafy تشکر می‌کند.

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

سلام

DSC_25.jpg

همونطور كه دوستمون گفتن عكس خوبي انتخاب نكرديد ،چون ٢/٣ عكس تيره هست و مشخص نيست ، و به احتمال زياد اوضاع احوال سنسورتون خراب تر از اين حرف هاست ، وقتي روي سايز نرمال اينجوري لكه ها مشخص باشه ، روي actual سايز بايد خراب تر باشه ، البته توي بعضي از فروم ها از مشكل اين دوربين شبيه به مشكل d600 گفتن اما اميدوارم مال شما اينطور نباشه ، در هر صورت بعد از يك ماه خريد و همونطور كه گفتيد جدا نكردن لنز از دوربين ،اين همه لكه منطقي به نظر نميرسه ،بهتره كه به نمايندگي مجاز براي تميز كردن سنسورتون مراجعه كنيد

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    همونطور كه دوستمون گفتن عكس خوبي انتخاب نكرديد ،چون ٢/٣ عكس تيره هست و مشخص نيست ، و به احتمال زياد اوضاع احوال سنسورتون خراب تر از اين حرف هاست ، وقتي روي سايز نرمال اينجوري لكه ها مشخص باشه ، روي actual سايز بايد خراب تر باشه ، البته توي بعضي از فروم ها از مشكل اين دوربين شبيه به مشكل d600 گفتن اما اميدوارم مال شما اينطور نباشه ، در هر صورت بعد از يك ماه خريد و همونطور كه گفتيد جدا نكردن لنز از دوربين ،اين همه لكه منطقي به نظر نميرسه ،بهتره كه به نمايندگي مجاز براي تميز كردن سنسورتون مراجعه كنيد
    در جواب به این دوستمون و رد کردن صحبت های ایشون عرض کنم که دی 600مشکل لکه های روغنی رو داشت که از شاتر بود و باعث میشد که سنسور دوچار لکه های روغنی بشه
    اما دی 7100 مشکل لکه روغنی نداره و در تایپیک مورد نظر برای همین دوربین کاملا مشخص هستش که این مشکل فقط مربوط به گرد و خاک هستش و چیز دیگه ای نیست و یکی از دوستان که الان اسمشو یادم نیست گفتن که با مراجعه به تعمیرگاه و پاک کردن سنسور کاملا این مشکل برطرف شد و خرج زیادی هم در بر نداشت
    به شما پیشنهاد میکنم که نزد جناب قاسمی ببرین تا اینکارو براتون انجام بدن و هیچ مشکلی هم برای دوربینتون به وجود نمیاد

موفق و پایدار باشید
    Shafy تشکر می‌کند.

كاربر همراه Shafy آواتار ها
    تشکر کرده
    414

ممنون محمد جان، از بقیه دوستان هم تشکر می کنم.
    البته این صفحه ای که من توش این سئوال رو مطرح کردم صفحه ی (نظر دهید) عکس ها نبوده حالا من کاری ندارم عکسم ساختمون داره کوه داره و معیار خوبی نیست و از این جور حرفا ...
    اصلا واسم تعداد نقاطش هم مهم نیست، حالا یک نقطه یا صد نقطه!!! مهم اینه که سنسور کثیف هست! و این موضوع برای من که در خیلی از مواقع با دیافراگم (آپرچر) خیلی بسته کار می کنم تحملش کمی سخته!
    به احتمال زیاد از همون بدو شروع به کار دوربین، سنسور کثیف بوده، چون حتی برای جا زدن لنز اولین بار، خیلی احتیاط کردم، حتی از وقتی دریچه بدنه و لنز رو باز کردم نفسم رو حبس کردم تا حرکت هوا باعث نشه حرکت گرد غبار در هوا سریع بشه!
    خب واقعا برای همچین دوربین معروف و شناخته شده ای، همچین گرد و غبار های کارخونه ای، نقطه ضعفه بزرگیه
    راستش من با دوربین آلفا 100 بعد از 6 سال کار کردن همچین مشکله تابلویی نداشتم!
    در مقاله ای به صورت بیان یک فرضیه گفته شده بود، حتی کثیف شدن یا کثیف بودن سنسور این مدل دوربین (D7100) خیلی می تونه آسیب پذیر باشه، حتی تمیز کردن سنسور! به دلیل نداشتن فیلتر low pass حساسیت و آسیب پذیری سنسور زیاده!
    یعنی واقعا نمایندگی های مجاز نیکون برای تمیز کردن این سنسور این حساسیت رو در نظر می گیرن یا عین گوسفنده قربونی با دوربین رفتار می کنن!؟

اون قابلیت تمیز کننده سنسوری که در خود دوربین هست، واقعا تا چه حد کارایی داره!؟
    MEHRDAD.D تشکر می‌کند.
    شفیع فیروزبخش
    Nikon D7100 - SONY ALPHA 100
    گالری
    (می میرم، تا ایران بماند) «بایندر»

كاربر فعال nejadi آواتار ها
    تشکر کرده
    1978

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad.baroji نمایش پست ها
    در جواب به این دوستمون و رد کردن صحبت های ایشون عرض کنم که دی 600مشکل لکه های روغنی رو داشت که از شاتر بود و باعث میشد که سنسور دوچار لکه های روغنی بشه
    اما دی 7100 مشکل لکه روغنی نداره و در تایپیک مورد نظر برای همین دوربین کاملا مشخص هستش که این مشکل فقط مربوط به گرد و خاک هستش و چیز دیگه ای نیست و یکی از دوستان که الان اسمشو یادم نیست گفتن که با مراجعه به تعمیرگاه و پاک کردن سنسور کاملا این مشکل برطرف شد و خرج زیادی هم در بر نداشت
    به شما پیشنهاد میکنم که نزد جناب قاسمی ببرین تا اینکارو براتون انجام بدن و هیچ مشکلی هم برای دوربینتون به وجود نمیاد

موفق و پایدار باشید
    من منظورم فروم هاي خارجي بود ، جمله nikon d7100 dust oil رو در google سرچ بفرماييد لينك هاي بسياري در اين مورد هست ، حالا چقدر اين مطلب صحيح هست رو من اطلاعي ندارم ،

تشکر کرده
    2206

ممنون محمد جان، از بقیه دوستان هم تشکر می کنم.
    البته این صفحه ای که من توش این سئوال رو مطرح کردم صفحه ی (نظر دهید) عکس ها نبوده حالا من کاری ندارم عکسم ساختمون داره کوه داره و معیار خوبی نیست و از این جور حرفا ...
    اصلا واسم تعداد نقاطش هم مهم نیست، حالا یک نقطه یا صد نقطه!!! مهم اینه که سنسور کثیف هست! و این موضوع برای من که در خیلی از مواقع با دیافراگم (آپرچر) خیلی بسته کار می کنم تحملش کمی سخته!
    به احتمال زیاد از همون بدو شروع به کار دوربین، سنسور کثیف بوده، چون حتی برای جا زدن لنز اولین بار، خیلی احتیاط کردم، حتی از وقتی دریچه بدنه و لنز رو باز کردم نفسم رو حبس کردم تا حرکت هوا باعث نشه حرکت گرد غبار در هوا سریع بشه!
    خب واقعا برای همچین دوربین معروف و شناخته شده ای، همچین گرد و غبار های کارخونه ای، نقطه ضعفه بزرگیه
    راستش من با دوربین آلفا 100 بعد از 6 سال کار کردن همچین مشکله تابلویی نداشتم!
    در مقاله ای به صورت بیان یک فرضیه گفته شده بود، حتی کثیف شدن یا کثیف بودن سنسور این مدل دوربین (D7100) خیلی می تونه آسیب پذیر باشه، حتی تمیز کردن سنسور! به دلیل نداشتن فیلتر low pass حساسیت و آسیب پذیری سنسور زیاده!
    یعنی واقعا نمایندگی های مجاز نیکون برای تمیز کردن این سنسور این حساسیت رو در نظر می گیرن یا عین گوسفنده قربونی با دوربین رفتار می کنن!؟

اون قابلیت تمیز کننده سنسوری که در خود دوربین هست، واقعا تا چه حد کارایی داره!؟
    سلام شفیع جان
    شما که مثل من دسترسی آسونی به فروشگاه یا تعمیرگاه های دوربین ندارین
    پس بهتره یا قدری تحمل کنین و یا با فتوشاپ لکه های خیلی ضایع رو از بین ببرین و یا یه برنامه بچنین و برین تهران تا دوربین رو براتون یه تمیز کاری بکنن(منظورم به سنسور دوربین هستش)
    یقینا در پاک کردن سنسور احتیاط لازم رو انجام میدن..از طرفی دوربین شما گارانتی داره و از طرف دیگه اگر سنسور رو خراب کنن هم برای کمپانی گرون تموم میشه و هم برای اون نمایندگی.
    میگن که گارانتی تو ایران هیچ کارایی ای نداره اما من مخالفم...اگر پیگیری جدی انجام بدین حاظرن بیان تو خونتون مشکل اون وسیله ی مورد نظر رو حل کنن.(این مسئله رو خودم تجربه کردم)
    از بابت لکه های سنسورتونم از این بابت خاطر جمعتون کنم که مشکل حاد نیستش و اصلا جای نگرانی وجود نداره و شما میتونین با بردن دوربین به نمایندگی مورد نظر و یا نزد جناب آقای قاسمی سنسورتون رو تمیز کنین بدون هیچ مشکلی....((فکر کنم نمایندگی به رایگان این کارو انجام بده..البته مطمئن نیستنم))
    راجب تمیز کننده خود دوربین هم بگم که کارایی داره اما اون مال غبار های بسیار بسیار ریزی هستش که تازه روی سنسور نشسته باشن، نه این غبارهایی که از خود کمپانی روی سنسور بودن.

موفق و پایدار باشید
    Shafy تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    2206

نقل قول نوشته اصلی توسط nejadi نمایش پست ها
    من منظورم فروم هاي خارجي بود ، جمله nikon d7100 dust oil رو در google سرچ بفرماييد لينك هاي بسياري در اين مورد هست ، حالا چقدر اين مطلب صحيح هست رو من اطلاعي ندارم ،
    سلام
    چون در خارج از کشور پس از معرفی دوربین خیلی سریع دوربین در دسرس مردم قرار میگیره و تا مردم دوربین رو خوب بشناسن یکم وقت میبره،با مشاهده این موضوع خیلی پیش پا افتاده مردم از کاه کوه میسازن و گمان میکنن که این مشکل دقیقا همان مشکل لکه ی روغنی دی 600هستش.
    اما اینطور نیستش.
    این مشکل فقط مرتبط با گرد و غبار سنسور هستش و اصلا مسئله ی حادی نیستش....حالا چرا این مشکل بر روی همه ی دوربین های دی 7100هستش رو خودمم سر در نمیارم.
    شما آقای نژادی عزیز هم قبل از اینکه بحثی رو پیش بکشین اول تحقیق های لازم رو انجام بدین و بعدا دیگران رو راهنمایی کنین،حالا چه این دوربین از کمپانی نیکون باشه و چه دوربینی از کمپانی کنون و الی غیر......(امیدوارم از من که آماتور هستم بابت حرفهام ناراحت نشین)

موفق و پایدرا باشید
    کوروش تشکر می‌کند.

صفحه 25 از 28 نخستنخست ... 15 21 22 23 24 25 26 27 28 آخرینآخرین