صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 31
Like Tree41تشکر

موضوع: تعریف دوربین حرفه ای.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض پاسخ: تعریف دوربین حرفه ای.

البته دوستان به نوعی در جوابهایشان اشاره کردند ، با این حال من هم برداشتم را در بیانی شخصی عرض می کنم که:
    هر دوربینی که امکان کنترل دقیق نور ،رنگ ، وضوح و کادر را علاوه بر امکانات دیگر در اختیار کاربر قرار دهد می تواند مورد استفاده حرفه ای قرار گیرد.
    به نظر می رسد ملاحظات بعدی،از قبیل کیفیت،بیشتر از سوی رسانه و یا به تعبیر جامع تر گستره عرضه آن تصویر بر کاربر تحمیل می شود.
    از نظر بنده این تعبیر در مورد تصویر متحرک نیز صدق می کند.
    ویرایش توسط jooya : Saturday 26 April 2008 در ساعت 18:35 دلیل: تکمیل

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

به هر کدام از این دسته بندی ها میتوان ایراد گرفت و گفت چرا این اینجا یا ان اینجاست اما یک دسته بندی غیر دقیق برای دوربینهای اس ال آر میتواند دسته بندی زیر باشد:

Entry level D40, D40X, D60

Enthusiastic amateur D80

Serious amateur D200, D300, 40 D

Professional D2x, D3, canon 1D series

در اخر انچه باید در نظر داشت این است که عکاس سر کوچه شما حتی اگر سواد هم نداشته باشد اما چون زندگی اش را از طریق عکاسی میگذراند حرفه ای محسوب میشود و جنابعالی که از عکاسی به عنوان شغل پول در نمی اورید هر چقدر هم کارتان عالی باشد در دسته بندی حرفه ای نیستید. یعنی حرفه ای بودن و نبودن ربطی به کار خوب و بد ندارد.
    Kaveh Ghobadi، farhad44، Pouyashariat61 و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط hobor971 نمایش پست ها
    یه راه خیلی ساده وجود داره برای تشخیص این موضوع :
    دوربینی حرفه ای است که قیمتی بالاتر از 2 ملیون تومان داشته باشه !!
    هر چند اين دوستمون با شكلك كنار موضوع شوخي بودن حرفشون رو تاكيد كردند ولي من بي اختيار ياد آگهي فروش Nikon F4 به قيمت 450.000 تومان افتادم.

مي خواهيد باور كنيد يا نه ولي با ديدن اون آگهي درست حالتي بهم دست داد مثل حالت وقتي كه ديدم شير باغ وحش تهران پفك مي خورد . در هر دو بار قطره ي اشكي در گوشه ي چشمم جمع شد :(
    Amir Mohebi، paya، Persian و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط asa_59a نمایش پست ها
    فکر میکنم که این وسط باید تکلیف تعریف عکاس حرفه ای و دوربین حرفه ای رو روشن کرد
    موفق و پیروز باشید
    گویا حکایت عکاس و دوربین حرفه ای همان حکایت مرغ و تخم مرغ شده است!

عکاس حرفه ای کیست ؟ به نظر من کسی که بطور جدی از راه عکاسی امرار معاش میکند یا در راه عکاسی بطور جدی فعالیت دارد مثل تدریس و تألیف و ...
    این تعریف کاملاً صحیح است و یک تعریف کلی است که در سایر رشته ها هم صدق می کند. اما باید در "حرفه" که فن و دانش در آن نقش اصلی را دارند با هنر که پارامتر های افزوده دیگری هم دارد تفاوت قائل شد. در واقع تعریف شما صحیح است اما جامع نیست؛ یعنی کسانی که عکاسی حرفه آنهاست قطعاً حرفه ای محسوب می شوند اما (به نظر شخصی من) هنرمندی که از هنر خود کسب درآمد نمی کند لزوماً یک آماتور نیست.

تشکر کرده
    6066

این بحث سوتفاهم معانی اماتور و حرفه ای در فرومهای غیر فارسی هم زیاد دیده میشه .
    اول از همه فکر کنم بار ارزشی که روی این کلمات میگذاریم را باید فراموش کنیم. اصلامعنای حرفه ای این نیست که فردی عنوان حرفه ای به او اطلاق میشود نسبت به اماتور تکنیک بالاتری داشته باشد یا عکسهای بهتری بگیرد.
    حرفه ای کسی است که از راه عکاسی گذران زندگی میکند یعنی شغل او عکاسی است.اماتور کسی است که حرفه او عکاسی نیست بلکه به عنوان یک علاقه مند بخشی از وقت خود را به این کار اختصاص داده است.
    به هیچ عنوان نمیشود ادعا کرد که انکه حرفه ای نامیده میشود از انکه اماتور تامیده میشود اطلاعات و دانش و تکنیک بالاتری دارد.
    Kaveh Ghobadi و Amin Zarif تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت

كاربر همراه Tooraj آواتار ها
    تشکر کرده
    1459

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    اماتور کسی است که حرفه او عکاسی نیست بلکه به عنوان یک علاقه مند بخشی از وقت خود را به این کار اختصاص داده است.
    در اصل کلمه حرفه ای انتقال اشتباهی بوده و میبایست به جای آن از کلمه ماهرانه استفاده میشد که در لاتین Advanced گفته میشود در حالی که حرفه ای برگردان Professional است و عموم کلمه حرفه ای را بجای Advance استفاده می کنند. :(

ولی آماتور در کل به دوستدار یک حرفه و غیر حرفه ای گفته می شود و معنی آن چیزی غیر از Advanced است. خیلی ها آماتور را تازه کار معنی می کنند که کلمه درست آن در انگلیسی Beginner است:(

شما میتوانید عکاسی را حرفه ای دنبال کنید ولی تازه کار باشید و نیز میتوانید غیر حرفه ای دنبال کنید ولی کاملاً چیره دست و ماهر باشید.:cool:
    Persian و Sama01 تشکر می‌کنند.
    تورج فارسی

كاربر همراه Tooraj آواتار ها
    تشکر کرده
    1459

در ادامه پست قبلم

در مورد دوربین هم بهتره به جای کلمه های ( حرفه ای ، نیمه حرفه ای و غیر حرفه ای ) مشابه عبارات لاتین رو استفاده کنیم
    • SLR : Single Lens Reflex
    • SLR Like
    • Compact
    تورج فارسی

تشکر کرده
    6066

نقل قول نوشته اصلی توسط Tooraj نمایش پست ها
    در اصل کلمه حرفه ای انتقال اشتباهی بوده و میبایست به جای آن از کلمه ماهرانه استفاده میشد که در لاتین Advanced گفته میشود در حالی که حرفه ای برگردان Professional است و عموم کلمه حرفه ای را بجای Advance استفاده می کنند. :(

ولی آماتور در کل به دوستدار یک حرفه و غیر حرفه ای گفته می شود و معنی آن چیزی غیر از Advanced است. خیلی ها آماتور را تازه کار معنی می کنند که کلمه درست آن در انگلیسی Beginner است:(

شما میتوانید عکاسی را حرفه ای دنبال کنید ولی تازه کار باشید و نیز میتوانید غیر حرفه ای دنبال کنید ولی کاملاً چیره دست و ماهر باشید.:cool:
    این سو تفاهم در زبان انگلیسی هم به نوعی وجود دارد برای مثال معنای کلمه professional در برخی فرهنگها اینگونه قید شده:
    expert - specialized - qualified - skilled - trained - proficient - certified - practiced

و معنی کلمه amateur:
    part time - unpaid - recreational - proletarian

در فرومهای انگلیسی زبان زیادی در این باره بحث شده و انچه من دیدم همانی است که شما هم بیان کردید یعنی professional کسی است که از ان حرفه درامد کسب میکند و Amateur کسی است که به ان حرفه اشتغال ندارد.
    DELL و Tooraj تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    این بحث سوتفاهم معانی اماتور و حرفه ای در فرومهای غیر فارسی هم زیاد دیده میشه .
    اول از همه فکر کنم بار ارزشی که روی این کلمات میگذاریم را باید فراموش کنیم. اصلامعنای حرفه ای این نیست که فردی عنوان حرفه ای به او اطلاق میشود نسبت به اماتور تکنیک بالاتری داشته باشد یا عکسهای بهتری بگیرد.
    حرفه ای کسی است که از راه عکاسی گذران زندگی میکند یعنی شغل او عکاسی است.اماتور کسی است که حرفه او عکاسی نیست بلکه به عنوان یک علاقه مند بخشی از وقت خود را به این کار اختصاص داده است.
    به هیچ عنوان نمیشود ادعا کرد که انکه حرفه ای نامیده میشود از انکه اماتور تامیده میشود اطلاعات و دانش و تکنیک بالاتری دارد.
    اصلاً بحث ارزش گذاری نیست. خود من هم می خواستم در پست قبلی قید کنم که حرفه ای بودن لزوماً به معنای داشتن مهارت بیشتر نیست و قصد من هم اصلاً ارزش گذاری نبود. اما در برخی رشته ها نمی شود این مرز مطلق را قائل شد، مخصوصاً در هنر.
    DELL تشکر می‌کند.

كاربر همراه
    تشکر کرده
    112

این را هم اضافه کنم که با تعریف شما از حرفه ای بودن باید دوربین های حرفه ای را هم دوربین هایی بدانیم که با هدف درآمدزایی تولید می شوند. دقیقاً مانند ابزارهای حرفه ای در کار مهندسی که نهایتاً برای درآمدزایی مورد بهره برداری قرار می گیرند...اما اینجا مساله هنر است...
    DELL تشکر می‌کند.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین