صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31

موضوع: فوری*خاموش کردن دوربین*فوری

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

Unhappy فوری*خاموش کردن دوربین*فوری

سلام
    1.من امروز دوربینمو از دوستم که برام از نورنگار تهران خریده بود و به اصفهان اورده بود تحویل گرفتم
    میدونم که کارم خطری بوده ولی اولا چاره ای نداشتم چون تو اصفهان هیچ جا نداشتند و دوما اگه ادامه رو بخونید متوجه می شید که مشکل بعد از دو سه ساعت بروز کرده و حتی اگه خودم می خریدم هم بازم ممکن بود مشکل پیش بیاید

2.با باتری های energizer داخلش (سوتی نورنگارو دارید؟ کنار دوربین fuji s6000 باتری انرپایزر گزاشته)
    حدود 3 ساعت (40 شات 10 تا با فلاش)کار کردم.ولتاپش رو با اهم متر تست کردم 1.35 ولت بود که طبیعیه.

3.بعد 4 تا باتری پاناسونیک (از همین آبی ها که تو هر سوپری پیدا می شه )گزاشتم که 10 دقیقه (8 شات) کار داد!
    یک سری دیگه از همین انواع باتری بیخود گزاشتم اونا هم ...

4.رفتم یک سری باتری نون و آب دار سونی به نظر اصل گرفتم (1000 تومان )که 15 شات بافلاش که زدم نشانگر باتری ظاهر شد و بعد خاموش ! البته ولتاژش 1.48 شده بود ! یعنی حدودا هیچ چی!جالبیش اینه که 10 دقیقه بعد از خاموش کردن روشنش کردم و یه 2 دقیقه هیچ کاری نکردم که روشن موند.فلاش رو خاموش کردم و به محض اینکه شاتر رو چکوندم در جا و بدون اخطار خاموش کرد.بعد گزاشتم رو playback و 5 دقیقه با عکس ها ور رفتم ولی خاموش نکرد!

5.با این تفاسیر مشکل از دوربینه یا ... ؟
    فکر می کنید نور نگار تعویض کنه یا تعمیر
    تعمیر که نمی خواهم بشه چون دوربین نو رو نمی خوام دست کاری کنند
    آقایونی که از نورنگار خرید کردید ،نور نگار تعویض می کنه!!؟؟؟؟
    نمی خوام تا تهرون بیام بم بگند که تعویض نمی کنیم
    کاش تعویض کنه برم یه s3IS بگیرم .اقلا همین جا نمایندگی و تعمیر گاه مجاز داره نه مثله فوجی که نمایندگی رسمیش فعلا دوربینی نمی آره!!
    حالا اگه پس نگرفت یا تعویض نکرد چی کار کنم؟؟
    سوال : اگه تعویض بکنه فقط خود دوربین رو عوض می کنه یا همراه جعبه و ... . چون این جعبه من یه کم دا غون شده.
    راستی ............. به نور نگار (فحش نوشم). من شنیده بودم قابل اطمینانه و غیره ولی ...
    دوستا ن لطفا سریع کمک کنید ببینم چه کاری باید بکنم
    آرمان صمیمی

FujiFilm FinePix S6500fd | Yashica RangeFinder | national PE201a Flash | Slik Goodman Handy

Moderator M.R.Shahbazi آواتار ها
    تشکر کرده
    298

پیش فرض پاسخ: فوری*خاموش کردن دوربین*فوری

من فكر ميكنم به احتمال 90 درصد مشكل از باتريهاست. دوربين هاي ديجيتال وسايل بسيار پر مصرفي هستند و در چند مورد كه من ديده ام با باتريهاي معمولي بيشتر از 15-20 عكس نمي اندازند باتريهاي معمولي معمولا 150 تا 350 ميلي آمپرند و با باري كه دوربين ديجيتال از آنها مي كشد سريعا ولتاژشان در دوربين افت پيدا ميكند و دوربين خاموش مي شود. بهتر است باتريهاي شارژي با ظرفيت بالاي 2000 ميلي آمپر ساعت سوني را بخريد و امتحان كنيد با چنين باتريهايي حداقل بايد 100 تا 150 عكس بسته به شرايط استفاده (تعداد عكس با فلاش، ميزان روشن بودن كلي دوربين و فاصله بين عكسها، ميزان روشن بودن Lcd و ميزان استفاده از موتور زوم لنز و غيره) بيندازد.

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

سلام..
    آرمان جان اولا دوربین مبارک باشه :biggrin:

دوما دوربین شما چیزیش نیست به نظرم

با باتری های شارژ شده که جناب شهبازی فرمودند تست کنید اگر نتیجه همین بود مشکل دارد

این که میگید برای بار دوم روشن کردید و استفاده نکردید و روشن موند و بعد که خواستید عکس بگیرید خاموش شد

مشکل دوربین نیست همین طوریست و دوربین من هم خاموش میشه

روی پک دوربین هم از همین باتری ها دارد که ماله شما هم داشت

If you see the action you missed it.

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

من مي گم از دوربينايي كه باتري قلمي مي خورن بدم مياد باز بگين بيخود مي گم. توي اين آشفته بازار فراواني باتري ها و شارژر هاي تقلبي در بازار اقلا دوربينايي كه باتري ليتيومي دارن خيال آدمو راحت مي كنن.

شما هم به نظر من بايد از باتري هاي شارژبل 2000 به بالا (حتا 2800) و شارژر هاي با كيفيت بالا ( من Varta و Unomat رو پيشنهاد مي دم چون تقلبيشون كمتره تو بازار) استفاده كنيد انشا الله اشكال از دوربين نيست.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

سلام
    مرسی که زود جواب دادین
    امروز صبح داشتم فکر می کردم که با جوراب هام برم زیر پتو و ...
    ولی جالبه که من با باتری انرجایزر حداقل حد اقل حد اقل !! 30 تا عکس انداختم
    تازه یکی دو ساعت هم دوربینه روشن بود.

با این که تا حد زیادی نگرانیم رفع شده بازم مشکوکم.چون ولتاژ باتری ها بعد از این که تا می تونستم عکس گرفتم بازم حدود 1.45 بود .در صورتی که این دوربین تونسته بود ولتاژ باتری انرژایزر رو به 1.35 برسونه!
    و هم چنین:
    با یک تست دیگه بعد از 2 تا شات !! با فلاش ، دوربین خاموشید !!!
    بعد از 2 دقیقه دوباره روشنش کردم و 12 تا عکس بدون فلاش گرفتم! بعد هم 10 دقیقه گزاشتمش روی playback ولی آخرش خودم خاموشش کردم
    اگه دوربین مشکل نداره چرا با وجود اینکه دوربین بعد 2 تا شات خاموش کرده بعدش 12 تا شات گرفته!!!
    تازه مگه باتری های energizer خیلی خفنند که انقدر طول عمر داشتند؟؟
    تازه این متن رو بخونید:
    [IMG]http://*******.com/view.php?pic=2ztiy2w[/IMG]

اگه در این مورد هم توضیح بدید دعا می کنم توی مسابقات بانک ملت یک شمش طلا ببرید و باهاش یک mark II
    بخرید!
    آرمان صمیمی

FujiFilm FinePix S6500fd | Yashica RangeFinder | national PE201a Flash | Slik Goodman Handy

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

سلام...

با جوراب برید زیر پتو؟!!!! برای چی؟ :confused:

برای مشخص شدن این که دوربینتون خراب هست یا نه حتما باید اوون کاری که جناب شهبازی فرمودند رو انجام دهید

باز هم به نظرم چیزیش نیست دوربینتون چون دوربین من هم با اینجوری میشه وقتی یدونه با فلاش میگیرم و آخرای جون باتریش هست دوباره روشنش کنم میتونه 4-5 تا بدون فلاش بگیره
    ولی من تا حالا ولتاژ اندازه گیری نکردم!!

If you see the action you missed it.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

دوست عزیز دوربین هیچ ایرادی ندارد. مشکل از باتری است.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر فعال bf  آواتار ها
    تشکر کرده
    964

مشکل از باتري است، يا درست شارژ نشده يا تقلبي است يا ظرفيت مناسب ندارد
    با ولتاژ مدار باز نميتوانيد چندان درست قضاوت کنيد!

من مي گم از دوربينايي كه باتري قلمي مي خورن بدم مياد باز بگين بيخود مي گم. توي اين آشفته بازار فراواني باتري ها و شارژر هاي تقلبي در بازار اقلا دوربينايي كه باتري ليتيومي دارن خيال آدمو راحت مي كنن.
    تو اين آشفته بازار اگه به هردليل من جمله زمان، گم شدن يا نياز به بکاپ احتياج به باتري ليتيومي شد ... ؟

كاربر همراه
    تشکر کرده
    6

سلام

1. در مورد جوراب و پتو : این روش یکی از روش های تضمین شده خود کشیه.بدون درد ، سریع ، غیر قابل ردیابی توسط پزشکان.باور ندارید؟امتحان کنید! (عین این آگهی های "قبل از عمل ،بعد از عمل" شد)

2.همه حرفهای شما درست ولی من هنوز نفهمیدم چرا این دوربین از باتری اصلا استفاده نمی کنه:
    نتایج ولتاژ 4 سری باتری :
    1. انرژایزر داخل پک 1.35 ولت
    2.سونی به ظاهر اصل و پانا سونیک 1.5 ولت !!!!!!!!(توجه کنید که ولتاپ باتری نو حدود 1.55 ولته)
    3. جدید:باتری 2500 میلی آمپر cfl :با شارژ اول 46 شات با فلاش.ولتاژ هم که توی باتری های قابل شارژ ثابته.
    البته شارژ اولشه فعلا ظرفیت اصلیشو بدست نیاورده.
    راستی این یکی واقعا از باتری استفاده کرده چون دیگه روی playback هم 1 دقیقه بیشتر جواب نمی ده.

به نظرتون طبیعیه؟؟؟(آقای شهبازی من رو دریابید)
    آرمان صمیمی

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

تو اين آشفته بازار اگه به هردليل من جمله زمان، گم شدن يا نياز به بکاپ احتياج به باتري ليتيومي شد ... ؟
    قبول كنيد كه امكانش خيلي كمه. وقتي با يك بار شارژ باتري ليتيومي بسته به استفاده يا عدم استفاده از فلاش و شرايط ديگر مي توان 512 مگا تا يك گيگابايت عكس گرفت، امكانش كمه.

اونايي كه خيلي حرفه اي هستند (از لحاظ تعداد عكسبرداري) هم حتمن باتري بك آپ دارند و ضمنن تقلب در باتري هاي ليتيومي كمتره.
    فرهاد حسيني

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین