نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: تا چه حد به ظاهر تجهيزات اهميت مي دهيد ؟

رأی دهندگان
143. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • اصلا اهميتي نمي دهم. فقط كاربرد برايم اهميت دارد

18 12.59%
  • در شرايط مساوي كاربردي و قيمت ، مدل و برند زيبا تر را انتخاب مي كنم

73 51.05%
  • چيزي رو كه خيلي به نظرم زشت باشه اصلا نمي خرم

36 25.17%
  • نمي دانم. بايد در شرايط قرار بگيرم تا تصميم بگيرم.

16 11.19%
صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 65
Like Tree376تشکر

موضوع: تا چه حد به ظاهر تجهيزات اهميت مي دهيد ؟

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض تا چه حد به ظاهر تجهيزات اهميت مي دهيد ؟

سلام

ممكنه به نظرتون تاپيك بي ربط يا خنده دار يا غير تخصصي اي بياد ولي به نظر من طراحي ظاهري هر وسيله اي مانند دوربين عكاسي يا لنز يا هر وسيله ي ديگري خيلي با اهميته.

نه تنها از لحاظ ارگونومي و راحتي دست گرفتن وسيله ها كه به نظر من زيبايي هر وسيله اي نشانگر چيره دستي طراح اون و اهميتي است كه به تبع اون به ساير مسايل طرح نيز داده شده است.

به عنوان مثال من هرگز حاضر به خريد چنين دوربيني نيستم :
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    Ahmad Reza، ashtiani_ali، platoali و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه ashtiani_ali آواتار ها
    تشکر کرده
    93

پیش فرض پاسخ: تا چه حد به ظاهر تجهيزات اهميت مي دهيد ؟

آخيش...!
    بالاخره يكي يه چيزي گفت، آقا فرهاد دستت درد نكنه!!
    من يه چيزي مي خوام بگم كه انقدر اين نيكوني ها نگن كنوني ها فلانن!
    من هنوز نفهميدم اين طراح بدنه اين canon G7 كي بوده آقا، اين دوربين با اين قيمت نسبتا بالا تو رنج خودش چرا انقد بد دسته، شبيه اين كبريت هايي كه سر چهارراه مي فروشن!!!
    البته مي دونم كه از نظر كيفيت و ... دوربين خوبيه.
    Pouyashariat61 تشکر می‌کند.
    علي آشتياني عراقي

mies van der rohe
    less is more

كاربر همراه platoali آواتار ها
    تشکر کرده
    175

من اگر کار حرفه ای بخواهم بکنم. تنها چیزی که برایم مهم نیست زیبایی ابزار دستم است. مثلا اگر فردا بخواهم یک کار ساختمانی بکنم و بخواهم یک بولدوزر بخرم اصلا به زیبایی آن فکر نمی کنم.
    ولی یک چیزی بگم، با توجه به اینکه رشته ی دانشگاهی من طراحی صنعتی است، وقتی یک فرم کارکرد گرا باشد بعنی از نظر کارکرد های کارایی مناسبی داشته باشد، لزوما آن فرم زیبا هم خواهد بود. این یک اصل است که در اکثر محصولات آدم بخوبی احساس می کند.

در چندین دوره در تاریخ طراحی صنعتی گرایش به این تفکر شدیدا زیاد شده است. که در عصر حاضر با اینکه گرایشات پست مدرنی تا حدودی با این تئوری مخالفت می کنند گرایش کارکرد گرایی بسیار قوی درطراحی اکثر محصولات صنعتی وجود دارد.

با این وجود محصولات کاکرد گرا اکثرا بسیار زیبا هستند. من کاملا مطمئن هستم که در طراحی دوربین های هاسلبلاد یا سری ام لایکا با وجود اینکه زیبایی بسیار اهمیت داشته ولی این کاربرد بوده که حرف اول را می زند. و تمام اجزای آن برای کارکرد بیشتر طراحی شده اند. و این رمز ماندگاری این محصولات است. بعضی از آن ها بعد از حدود بیش از نیم قرن هنوز هم در محیط های کاری مورد استفاده قرار می گیرند. و هیچ کسی هم نمی تواند بگوید که این دوربین ها زیبا نیستند.

اگر محصولی دیدید که زیبا نیست، و دلیل قانع کننده هم داشتید ( یعنی با اصول زیبایی شناسانه حرف تان را ثابت کردید.) حتما بدانید که این محصول ( دوربین ) در کارکرد هم مشکلات جدی دارد.
    ویرایش توسط platoali : Wednesday 13 June 2007 در ساعت 22:26
    nmroshan، bf ، yaghoobi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    35

سلام.
    جدای از زیبایی مسئله ی دیگه ای که اون هم به ظاهر دوربین مربوط میشه و فکر کنم خیلی گفته شده در کارهای مستند و خبری هستش.
    مثلا اگر من با fz20 شروع کنم تو خیابون عکاسی کردن تا اینکه یه Mark 2 و یه 70-200 L (از اون سفیدا!) دستم بگیرم خیلی توفیر داره.
    با دومی ملت کمتر گیر میدن به آدم!

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام.....

جدای از زیبایی مسئله ی دیگه ای که اون هم به ظاهر دوربین مربوط میشه و فکر کنم خیلی گفته شده در کارهای مستند و خبری هستش.
    مثلا اگر من با fz20 شروع کنم تو خیابون عکاسی کردن تا اینکه یه Mark 2 و یه 70-200 L (از اون سفیدا!) دستم بگیرم خیلی توفیر داره.
    با دومی ملت کمتر گیر میدن به آدم
    دوستان بار ها گفتن کهابزرا زیاد حرفه ای و تو چشم خیلی جا ها دردسر سازه....

گاهی ابزار ساده کاربردی تر هستند.....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

البته منظور اين تاپيك از ظاهر تجهيزات همان طور كه از سوالات نظر سنجي هم پيداست زيبايي تجهيزاته نه بزرگ و كوچكي آنها.

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

شاید این مسئله زشت و زیبا بودن به طور مستقیم در دوربین خریدن من اثر گذاشت من بین دی 70 و یک دوربین دیگه مردد بودم (نمیگم که به کسی بر نخوره) که شاید ظاهر اون یکی از عوامل اصلی (نه همه عوامل) نخریدنش بود.

در ضمن زشتی و زیبایی مطلق نیست و ممکنه اون چیزی که من زیبا می دونم دیگری زشت بدونه و بر عکس.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر همراه Ali Shaterian آواتار ها
    تشکر کرده
    508

در ضمن زشتی و زیبایی مطلق نیست و ممکنه اون چیزی که من زیبا می دونم دیگری زشت بدونه و بر عکس.
    دقیقا" همینطوره. و از طرف دیگه ما همیشه به دنبال زیبایی هستیم و این به نظرم در زندگی یک اصل میباشد. واین که زیبایی رو در چی ببینیم نظرات کاملا" متفاوته. البته یکسری از اصول برای همه مشترکه.
    در کل در انتخاب تجهیزات اولویت اول کاربرد و کیفیت می باشد و شکل ظاهری هم در اولویت دوم وابسته به اولی است. هیچکس به خاطر شکل ظاهری یک دوربین که کیفیت پایینی دارد آنرا انتخاب نمی کند. و تجهیزات خوب وبا کیفیتی که زیبا هستند جای تردیدی برای خرید باقی نمی گذارند.
    5D Mark II , 40D
    24-70 f2.8 , 70-200 f4 IS
    علی شاطریان

كاربر همراه
    تشکر کرده
    842

با اجازه تون من هم نظرم رو بگم.
    برای من ظاهر جدای از خوشدستی و ارگونومی هیچ اهمیتی ندارد. به نظرم هم خیلی از روی زیبایی نمیشه گفت که کارکرد محصول خوب است یا نه. البته اگر شما در مثلا ساخت بدنه یک محصول جنس بد یا تمیز کار نشدن بدنه را ببینید، احتمالا متوجه میشید که در ساخت کل محصول هم رعایت دقت نشده و به اون شک میکنید، اما اگر مثلا فرق در رنگها باشد که یکی زیباتر است و دیگری مثلا نیست، این تفاوت برای من اصلا مهم نیست.
    خیلی وقتها هم شده که دو محصول یکی با ظاهر نه چندان زیبا کارکرد بهتری داشته و اکثر افراد محصول با ظاهر زیباتر رو حتی با قیمت بیشتر تهیه کرده اند اما من برعکس.
    خیلی وقتها هم میبینید که برخی افراد در خرید یک محصول اول از همه به قیافه و زیبایی آن توجه میکنند نه کارکرد و مشخصات آن. مثلا برای خرید دوربین، مانیتور، تلویزیون و . . . میروند پشت ویترینها و از بین قیافه محصولات انتخاب میکنند و به مشخصات فنی اون توجه نمیکنند. اما من به تنها چیزی که توجه نمیکنم، ظاهر اون محصول هست. از نظر من یک محصول تا وقتی که کاری رو که برای اون ساخته شده به خوبی انجام میده، قیافش اصلا مهم نیست.

كاربر ويژه Kaveh Ghobadi آواتار ها
    تشکر کرده
    14101

سلام....

من هم با اینکه شکل ظاهری در رتبه ی دوم قرار داره موافقم.....

شاید به خاطر کارایی یک وسیله مجبور به تحمل شکل ظاهری نه چندان دلچست اون بشیم....

شاید افرادی که زیاد از ابزارشون استفاده میکنند ، مجبور شوند به قیمت از دست دادن امکانات به سمت خرید ابزاری بروند که در استفاده ی بلند مدت باعث آزار اونها نشه.... چرا که یوز حرفه در زمان انتخاب مجبور است به تمامی جوانب نگاه کند و صرف داشتن امکانات و برتری های فنی دست به انتخاب نزند...

اما بعضی هم خود را با شرایط وقف میدهند و سعی میکنند که با ابزار هماهنگ شوند....

اما به نظرم بهترین کار این است که هم ابزار و هم یوزر تا حدودی با هم هماهنگ باشند و یوزر سعی کند کم کم با ابزرا کنار بیاید....

بعضی که ابزرا های ساده دارند سعی می کنند که ابزار را بر طبق نظر خود تغییر دهند ( متاسفانه دوربین ها این طور نیستند ) مثل نقاشان که قلم موهای خود را بر طبق عادت ها و رفتار ها میچینند و انگونه که میپسندند ابزار را هماهنگ میکنند....
    کاوه قبادی
    Exposure.ir
    I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes. Henri Cartier-Bresson

صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین