نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: تا چه حد به ظاهر تجهيزات اهميت مي دهيد ؟

رأی دهندگان
143. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • اصلا اهميتي نمي دهم. فقط كاربرد برايم اهميت دارد

18 12.59%
  • در شرايط مساوي كاربردي و قيمت ، مدل و برند زيبا تر را انتخاب مي كنم

73 51.05%
  • چيزي رو كه خيلي به نظرم زشت باشه اصلا نمي خرم

36 25.17%
  • نمي دانم. بايد در شرايط قرار بگيرم تا تصميم بگيرم.

16 11.19%
صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 65
Like Tree376تشکر

موضوع: تا چه حد به ظاهر تجهيزات اهميت مي دهيد ؟

كاربر همراه Ahmad Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    1099

پیش فرض پاسخ: تا چه حد به ظاهر تجهيزات اهميت مي دهيد ؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    سلام

ممكنه به نظرتون تاپيك بي ربط يا خنده دار يا غير تخصصي اي بياد ولي به نظر من طراحي ظاهري هر وسيله اي مانند دوربين عكاسي يا لنز يا هر وسيله ي ديگري خيلي با اهميته.

نه تنها از لحاظ ارگونومي و راحتي دست گرفتن وسيله ها كه به نظر من زيبايي هر وسيله اي نشانگر چيره دستي طراح اون و اهميتي است كه به تبع اون به ساير مسايل طرح نيز داده شده است.

به عنوان مثال من هرگز حاضر به خريد چنين دوربيني نيستم :
    (شاید) بی ارتباط با بحث:
    من حاضرم این دوربین کداک Z710 رو به خاطر مشخصات نسبتا خوب و قیمت اش( 229 دلار به همراه یک مموری کارت 1 گیگ کداک) با کمال میل بخرم. در عین اینکه از قیافه اش هم خوشم می آد!

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

نقل قول نوشته اصلی توسط Ahmad Reza نمایش پست ها
    (شاید) بی ارتباط با بحث:
    من حاضرم این دوربین کداک Z710 رو به خاطر مشخصات نسبتا خوب و قیمت اش( 229 دلار به همراه یک مموری کارت 1 گیگ کداک) با کمال میل بخرم. در عین اینکه از قیافه اش هم خوشم می آد!
    دقيقن مسئله اينجاست. سليقه .

حالا اگه يه محصول ديگه با همين مشخصات بود و سليقتون با قيافش جور در نميومد كدومو انتخاب مي كرديد ؟

موضوع مهم چيزيه كه من اول گفتم و خيلياي ديگه هم تاييدش كردند. من وقتي مي بينم فلان كمپاني به ظاهر محصولاتش اهميت نمي ده اين شائبه برام پيش مياد كه حتمن درونشم مثل بيرونش سرهم بندي شده است.

من هميشه به كارآموزهايم و يا كساني كه با من كار مي كنند تاكيد مي كنم وقتي المان هايي رو در ارتباط با يكديگر طراحي مي كنند قبل از سپردن كار به دست نقشه كش يك بار اون المان ها رو با اشل رسم كنند و نگاهش كنند. اگر نسبت ها ( به قول فرنگي ها Proportion) به نظرشون خوب و ريبا نيومد حتا اگه محاسبات فني كار رو تاييد مي كنه در طراحيشون تجديد نظر كنند چون معتقدم چيزي كه درسته بايد با چشم هم درست به نظر بياد.
    Pouyashariat61 و 47amir تشکر می‌کنند.

كاربر همراه EHSAN2 آواتار ها
    تشکر کرده
    722

سلام....

من بسیار بسیار بسیار زیاد به این موضوع اهمیت میدم ...... ولی در کنارش حتما" مسائل فنی رو در نظر میگیرم و چشم و گوش بسته انتخاب نمیکنم .....

با پست جناب قبادی کاملا" موافقم ..... ولی با پست darya جان تا حد زیادی نه... چون :

ما برای بهتر و راحت تر زندگی کردن می جنگیم و تلاش می کنیم .... نه این که تا به تلوزیون نگاه می کنیم یاد ظاهر زیباتر تلوزیون کناری باشیم و با دیدن رنگ دیوار یاد این بیفتیم که من این رنگ رو انتخاب کردم چون کمتر کثیفی به چشم می آید و همین جور .......
    این جور چیز ها برای من و نظر من عذاب آور است ......

در هر حال این افراد هستند که برای خود تصمیم می گیرند ونه دولت و جامعه و نیروی انتظامی ......

If you see the action you missed it.

كاربر همراه Ahmad Reza آواتار ها
    تشکر کرده
    1099

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    دقيقن مسئله اينجاست. سليقه .

حالا اگه يه محصول ديگه با همين مشخصات بود و سليقتون با قيافش جور در نميومد كدومو انتخاب مي كرديد ؟

موضوع مهم چيزيه كه من اول گفتم و خيلياي ديگه هم تاييدش كردند. من وقتي مي بينم فلان كمپاني به ظاهر محصولاتش اهميت نمي ده اين شائبه برام پيش مياد كه حتمن درونشم مثل بيرونش سرهم بندي شده است.

من هميشه به كارآموزهايم و يا كساني كه با من كار مي كنند تاكيد مي كنم وقتي المان هايي رو در ارتباط با يكديگر طراحي مي كنند قبل از سپردن كار به دست نقشه كش يك بار اون المان ها رو با اشل رسم كنند و نگاهش كنند. اگر نسبت ها ( به قول فرنگي ها Proportion) به نظرشون خوب و ريبا نيومد حتا اگه محاسبات فني كار رو تاييد مي كنه در طراحيشون تجديد نظر كنند چون معتقدم چيزي كه درسته بايد با چشم هم درست به نظر بياد.

واقعیت این است که فرهاد خان، من تا به حال خیلی کم پیش آمده که از ظاهر یک وسیله بدم آمده باشد. و در مورد دوربین تقریبا هرگز. فقط یک بار نزدیک به دو سال پیش که قصد خرید دوربین دیجیتال داشتم، یکی از گزینه هایم برای خرید نیکون 4500 بود. اولین باری که این دوربین را دیدم، به نظر خیلی مزخرف و زشت آمد، با آن ظاهر عجیب غریبش. ولی موقعی که اون رو از نزدیک دیدم و توی دستهام گرفتم؛ شیفته اش شدم. نه فقط به خاطر کیفیت ساخت یا جنس فلزی بدنه، که به نظرم زیبا هم بود با آن ظاهر متفاوت و دوست داشتنی اش!

معمولا هیچ چیز اونطور نیست که به نظر می رسه و این هم یکی از همون موارده. خیلی وقت ها وقتی چیزی رو از صفحه تلویزیون یا مانیتور می بینیم و به نظرمون زشت یا برعکس زیبا می آد، توی واقعیت و وقتی از نزدیک با اون چیز روبرو می شیم می بینیم که؛ نه اونطور ها هم نیست. حتی وقتی که لمسش می کنیم، ممکنه نظرمون نسبت بهش کاملا تغییر کنه. و خیلی چیزها توی این مسئله دخالت دارند، توی این تغییر دیدگاه. حتی خیلی ساده با تغییر زاویه دید(واقعا زاویه دید) یا پرسپکتیو ممکنه ظاهر چیزی از نظر ما بسیار متفاوت بشه.

من فکر می کنم حتی خیلی از چیزهایی که زیبا هم نیستند ولی متفاوتند باز به خاطر متفاوت بودنشون و اینکه بهشون عادت نکردیم به نظرمون جالب و زیبا می آن. مثل خیلی ها که حاضرند پول بیشتری برای یک ماشین متفاوت بدن، فقط به این خاطر که دوست ندارند وقتی پشت چراغ قرمز ایستادند چهارتا ماشین مثل مال خودشون رو ببینند.
    از دیدگاه من اصولا متفاوت بودن نوعی زیبا بودنه. البته به شرطی که زننده نباشه. به قول اون نویسنده معروف: بدون جلب توجه کردن متفاوت باش...
    Amir Mohebi، 2004، yaghoobi و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    13937

سلام

سر تاپیک پنتکس 100 سوپر یاد این تاپیک افتادم. چرا فقط 22 نفر ؟
    47amir تشکر می‌کند.

كاربر همراه 2004 آواتار ها
    تشکر کرده
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط platoali نمایش پست ها
    ... وقتی یک فرم کارکرد گرا باشد بعنی از نظر کارکرد های کارایی مناسبی داشته باشد، لزوما آن فرم زیبا هم خواهد بود. این یک اصل است که در اکثر محصولات آدم بخوبی احساس می کند....

در چندین دوره در تاریخ طراحی صنعتی گرایش به این تفکر شدیدا زیاد شده است. که در عصر حاضر با اینکه گرایشات پست مدرنی تا حدودی با این تئوری مخالفت می کنند گرایش کارکرد گرایی بسیار قوی درطراحی اکثر محصولات صنعتی وجود دارد.

با این وجود محصولات کاکرد گرا اکثرا بسیار زیبا هستند. اگر محصولی دیدید که زیبا نیست، و دلیل قانع کننده هم داشتید ( یعنی با اصول زیبایی شناسانه حرف تان را ثابت کردید.) حتما بدانید که این محصول ( دوربین ) در کارکرد هم مشکلات جدی دارد.
    به عنوان يه هم‌رشته (طراح صنعتي) كاملا مخالفم با شما!
    كاركرد و زيبايي‌شناسي دو مقوله‌ي منفك هستن و اگه كاركرد خوب اين قدر به شخص شما رضايت‌مندي مي‌ده كه اون محصول زيبا به نظرتون مياد يه مساله‌ي كاملا سليقه‌اي‌يه. دست كم به عنوان طراح نبايد اين مساله رو به ديگران تعميم بدين :)
    و دوره‌ي كاركردگرايي اصولا سپري شده ...

اما در جواب سوال اين پست بايد بگم كه بستگي داره محصول چي باشه!
    مثلا اگه بخوام يه ساعت مچي بخرم ظاهر و زيبايي‌ش 90 درصد اهميت داره
    اما در مورد دوربين 10 درصد!
    ولي به هر حال نمي‌تونم ظاهرش رو نديد بگيرم.
    ویرایش توسط 2004 : Friday 29 June 2007 در ساعت 03:31
    farhad44 و Pouyashariat61 تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    2655

ببینید
    اصولا یکی از دوستان همینجا میگفت که : من حاضرم دوربینم هم وزن آجر،هم حجم کادیلاک و هم شکل پفک باشه فقط کار منو راه بندازه
    مگه نه:::big grin:::
    yaghoobi تشکر می‌کند.

تشکر کرده
    13937

سلام

هفته ی پیش با مسعود قدیری، مهدی بهتاش، جناب گلابی و نادر خان صحبت می كردیم یاد این تاپیك افتادیم. چرا كه من تا به حال فلاش های سیگما رو از نزدیك ندیده بودم و فرصتی شد كه در كنار 580 مارك 2 كنن ببینمش !

اونجا عرض كردم كه به نظر من یه وسیله ی حرفه ای باید ظاهرش نشون بده كه حرفه ایه و باید خوش ساخت و چشم نواز باشه . كمپانی ای كه به ظاهر و ساخت تولیداتش توجه نداره احتمال داره در باطنشون هم این بی توجهی رو كرده باشه.دوستان هم همه هم عقیده بودند.

این بهونه ای شد كه این تاپیك رو بالا بیارم كه دوستان جدید هم ببینند.
    2004، ME، paya و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

توی یك تاپیك دیگه اخیرا صحبت فرم های نازیبا و قوس دار دوربینها شد

و از نظر بعضیها سری های 1دی كنون زیبایی لازم رو نداره

به نظر من زیباترین بدنه ها همین 1دی های كنونه و بدنه پر از حركتهای زیباست و متناسب و بقول خارجی ها خیلی س-ك-س-ی هستش

از طرفی دی3 نیكون به نظر من با اینكه قلبی از جواهر داره ولی خیلی زشته
    نظر شما چیه؟

ویرایش توسط ME : Thursday 31 January 2008 در ساعت 15:51
    paya، Minoosepehr، yaghoobi و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    محمد امدادی

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط ME نمایش پست ها
    توی یك تاپیك دیگه اخیرا صحبت فرم های نازیبا و قوس دار دوربینها شد

و از نظر بعضیها سری های 1دی كنون زیبایی لازم رو نداره

به نظر من زیباترین بدنه ها همین 1دی های كنونه و بدنه پر از حركتهای زیباست و متناسب و بقول خارجی ها خیلی س-ك-س-ی هستش

و از طرفی دی3 نیكون از نظر من با اینكه قلبی از جواهر داره ولی خیلی زشته
    نظر شما چیه؟

البته بحث بحث سلیقه است و من خودم به شخصه از قوس و انحناهای کنون خیلی خوشم میاد.
    نیکون هم به نظرم زشت نیست ولی باز هم بحث بحث سلیقه است.
    ME، A_Maddah و yaghoobi تشکر می‌کنند.

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 ... آخرینآخرین