نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: تا چه حد به ظاهر تجهيزات اهميت مي دهيد ؟

رأی دهندگان
143. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید
  • اصلا اهميتي نمي دهم. فقط كاربرد برايم اهميت دارد

18 12.59%
  • در شرايط مساوي كاربردي و قيمت ، مدل و برند زيبا تر را انتخاب مي كنم

73 51.05%
  • چيزي رو كه خيلي به نظرم زشت باشه اصلا نمي خرم

36 25.17%
  • نمي دانم. بايد در شرايط قرار بگيرم تا تصميم بگيرم.

16 11.19%
صفحه 5 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 50 , از مجموع 65
Like Tree376تشکر

موضوع: تا چه حد به ظاهر تجهيزات اهميت مي دهيد ؟

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

پیش فرض پاسخ: Canon EOS 450D/Digital Rebel XSi

سلام جناب آقای قبادی عزیز
    در مورد طراحی زمخت سونی باهاتون موافقم. بنظرم این زمخت طراحی کردن دوربینهای سونی ، بدلیل ضعف طراحاشون نیست. بلکه میخواستن قدرت و استقامت اون وسیله رو به کاربر القا کنن.
    چون این زمختی در دوربینهای dslr سونی وجود داره ولی در دوربینهای کامپکتش از این زمختی خبری نیست.
    کاری که امروزه در طراحی خودروها هم انجام میشه و با نشون دادن بدنه و گلگیرهای عضلانی ، میخوان خودروها رو خشن تر و مقاوم تر از چیزی که هستن نشون بدن.
    ببخشید که مثال خودرویی زدم. چون اگه اشتباه نکنم شما هم مثل من به اتومبیلها علاقمند هستید :::big grin:::
    ارگونومی خوب نیکون هم که تابلو هست. فکر کنم مهندسان نیکون اول نیم کیلو خمیر بازی رو در دست میگیرن تا قالب دست بشه. بعدش از روی اون خمیر قالب دوربینهاشون رو میسازن :::big grin:::
    Kaveh Ghobadi و yaghoobi تشکر می‌کنند.

كاربر بسیار فعال Amir Tavakoli آواتار ها
    تشکر کرده
    7229

پیش فرض پاسخ: تا چه حد به ظاهر تجهيزات اهميت مي دهيد ؟

سلام
    آخرین پست تاپیک مربوط به 3 ماه پیش هست!!!!
    داشتم تاپیک 450d رو نگاه میکردم. و اتفاقا صفحه سایت دپریوو مربوط به نیکون D60 هم باز بود.
    یه نگاه به طراحی هر دو تا دوربین انداختم.
    چیزی که در نیکون رعایت شده بود کم بودن کلیدها در سمت راست lcd بود.
    بنظرم این کار نیکون خیلی خوبه.
    چون زمانی که دوربین رو در دست داریم ، چهار انگشت ما قسمت برآمدگی جلوی دوربین رو گرفته. و فقط انگشت شست آزاد هست. کار کردن با این کلیدها با یک انگشت فکر کنم دور از انصاف باشه!!!!
    ولی در نیکون کلیدها رو در سمت چپ lcd گذاشته. و براحتی با دست چپ که آزاد هست میشه با اونا کار کرد.
    همچنین کلیدهای چهارگانه در نیکون در قسمت بالاتری نسبت به کانن قرار داره. اینجوری لازم نیست زاویه انگشت شست خیلی زیاد بشه تا به کلیدها برسه.
    کلیدهای چهارگانه در دوربین من هم مثل کانن پایینه. تا حدی که بعضی وقتا به دست چپ متوسل میشم!!!!

بنظرم اگه پشت دوربین 450d اینجوری بود بهتر بود:
    هر دو عکس رو باهم گذاشتم که تفاوتها مشخص باشه.

[IMG]http://i32.*******.com/hraek8.jpg[/IMG]

خدایی پشت دوربین نیکون رو نگاه کنید. سادگی و شیکی ازش میباره. الکی دور خودشو شلوغ نکرده :biggrin:

[IMG]http://i31.*******.com/9v8ll0.jpg[/IMG]
    Kaveh Ghobadi و FARID تشکر می‌کنند.

كاربر فعال FARID آواتار ها
    تشکر کرده
    6635

امروز با عهد عيال تصميم اخر رو گرفتم برم كنون 40d بگيرم وقتي دست گرفتم باهاش حال نكردم چشمم به d200 خورد و دست گرفتم خيلي باهاش حال كردم نتونستم جلوي خودم رو بگيرم و در شرايط مالي تقريبا مساوي d200 رو انتخاب كردم .با اينكه فروشنده اسرار ميكرد و ميگفت كنون رو بگير ..نتونستم 40d رو بگيرم چون خوش دست نبود از نظر خودم ..
    Mashhadi Vahid و Amir Tavakoli تشکر می‌کنند.
    عکاس باشی! عکاس باشی! عکستو بی هوا بگیر!
    یه عکس بی پرده ناب از روزگار ما بگیر!

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

سلام

پیشنهاد می کنم عنوان این تاپیک به "ارگونومی و طراهی ظاهری تجهیزات عکاسی"،یا چیزی که کلمه ارگونومی را شامل شود،تغییر پیدا کند.

به نظر من ارگونومی بهتر دوربینهای نیکون در مقایسه با دیگر برند ها ،ناشی از همکاری آقای جیورجتو جیوجیارو(Giorgeto Giugiaro)،در طراحی آنها ست.دوستداران اتوموبیل حتما با ایشان آشنایی دارند،مردی از کشور طراحان بزرگ،ایتالیا،موسس شرکت ایتال دیزاین(Italdesign)،که به طور تخصصی در زمینه طراحی و امور مهندسی خودرو فعالیت دارد،و بسیاری از خودرو های معروف و پر طرفدار سازنده های معتبر،نتیجه فعالیت شخص او و این شرکت است.
    جیوجیارو در کنار طراحی خودرو به شاخه های دیگر طراحی صنعتی مثل طراحی ساعت،طراحی داخل هواپیما،...و دوربین نیز می پردازد.
    اولین بار در زمان ارائه مدل جاودانه F6 ،که کاملترین دوربین فیلمیSLR بود،با دیدن لوگوی Giogiaro ،در کنار تصویر دوربین،متوجه این موضوع شدم.
    او از سال 1980 و با طراحی نیکون F3 ،تا کنون،در طراحی دوربینهای نیکون نقش مستقیم دارد.
    لینک زیر اطلاعات جالبی از داستان طراحی دوربین های نیکون در اختیار می گذارد:

http://imaging.nikon.com/products/im...gn/index_f.htm

به خاطر دارم که فرهاد عزیز در یکی از تاپیک های مربوط به سونی،از طراحی اتوموبیل های ایتالیایی گفته بود،گرمی و ظرافت طراحی ایتالیایی را در دوربینهای SLR نیکون می توان به وضوح دید.
    Persian، Minoosepehr، Ahmad Reza و 11 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر همراه nautilus_214 آواتار ها
    تشکر کرده
    644

زيبايي و خوشفرمي و ظاهر جدي و محكم و حرفه اي نيكون واقعا مجذوب كننده است...
    به نظر من بهترينه!
    FARID تشکر می‌کند.
    علي يارقلي

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

سلام

امين جان برعكس من اصلا منظورم از باز كردن اين تاپيك مسئله ي ارگونومي نبوده. تجهيزات زيادي رو به شخصه مي شناسم كه ارگونومي خيلي خوبي دارند وليكن اصلا زيبا نيستند. بايد بين اين دو معني و مفهوم افتراق قائل شد.

به نظر من طراحي موفق است كه بتواند ارگونومي و زيبايي رو همزمان در اثري پديد بياورد. در ارگونومي عالي دوربين هاي Nikon كسي شكي ندارد ولي در زيبايي اونها چرا .

به عنوان مثال به نظر من D300 دوربيني است كه ارگونومي و زيبايي رو با هم دارد ولي D3 عليرغم ارگونومي خوبش دوربين زيبايي محسوب نمي شه.
    Persian، reza_Bahman، darya_s و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    فرهاد حسيني

كاربر همراه Amin Zarif آواتار ها
    تشکر کرده
    6314

سلام

فرهد عزیز،در مورد عنوان تاپیک من با توجه به پست های دوستان و مباحثی که تا به حال در اینجا مطرح شده،پیشنهادم رو ارائه دادم و پیشنهادم این بود :"ارگونومی و طراحی ظاهری تجهیزات عکاسی"،که فکر میکنم منظور شما رو به طور کامل بر آورده می کنه و منظور داشتن یک تاپیک کامل در این موضوع بود،به هر حال ممنونم .

به هر حال راجع به زیبایی ظاهری D3 ،به عقیده من باید در مقایسه با رقیبانش مثل 1D MKIII ،1DSMKIII ،در مورد آن قضاوت کرد.در این رده که گریپ عمودی به صورت جزئی از بدنه طراحی می شود،به نظر من،محدودیت هایی وجود دارد که باعث این نوع شکل ظاهری می شود.از نظر ظاهری D3 را برتر از دو دوربین ذکر شده در بالا می دانم.

پست قبلی من به دور از هر گونه احساسات برندی و فقط به منظور اطلاع رسانی نوشته شده است و بنده هیچگونه تمایل خاص به یک برند خاص ندارم .به زودی مطلبی در مورد طراحی دوربینهای کانن خواهم نوشت.
    Kaveh Ghobadi، Mashhadi Vahid و farhad44 تشکر می‌کنند.
    امین ظریف مهدیزاده

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

آخ كه اگر المپوس يك دوربين با استيل E3 ولي در كلاس E510 بيرون ميداد، لحظه اي در المپوسي شدنم شك نميكردم!!! :)

با يك 60-12 و 200-50 و ....
    Ahmad Reza، Amir Tavakoli و Navid7h تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

كاربر ويژه farhad44 آواتار ها
    تشکر کرده
    13937

پیش فرض پاسخ: Nikon D90 یا Canon 40D؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amirt2006 نمایش پست ها
    سلام
    اینم عکسهایی از دی 90 برای کسانی که تمام جوانب رو سنجیدن و فقط مونده که قیافه دوربین رو بپسندن!
    از عکسهای تبلیغاتی هم استفاده نکردم تا چهره دوربین زیباتر بنظر نیاد.
    البته شكل ظاهري هم فقط به سليقه بر مي گرده ولي من نمي دونم نيكن كي مي خواد دست از سر اين مثلث قرمز برداره ؟ اين مثلث قبلا هم گفتم بدنه هاي نيكن رو از روبرو بسيار شبيه يه بابون كرده ( به ويژه بدون لنز) و با توجه به قطر كم دهانه ي لنز نيكن اين دوربين ها بدون لنز يا با لنز هاي كوتاه از روبرو خيلي زشتند.

yaghoobi، Amir Tavakoli، Super Oli و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Mashhadi Vahid آواتار ها
    تشکر کرده
    8302

پیش فرض پاسخ: Nikon D90 یا Canon 40D؟

نقل قول نوشته اصلی توسط farhad44 نمایش پست ها
    البته شكل ظاهري هم فقط به سليقه بر مي گرده ولي من نمي دونم نيكن كي مي خواد دست از سر اين مثلث قرمز برداره ؟ اين مثلث قبلا هم گفتم بدنه هاي نيكن رو از روبرو بسيار شبيه يه بابون كرده ( به ويژه بدون لنز) و با توجه به قطر كم دهانه ي لنز نيكن اين دوربين ها بدون لنز يا با لنز هاي كوتاه از روبرو خيلي زشتند.
    اتفاقا" من كلي از همون مثلث قرمز لذت ميبرم و هر چقدر سعي ميكنم اين بابون رو تصور كنم، نميتوانم.

به قول شاعر:

اگر در ديده مجنون نشيني
    به غير از خوبي ليلي نبيني!

:)
    yaghoobi، farhad44، Amir Tavakoli و 12 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    وحيد قديري راد

www.flickr.com/photos/ghadiri

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1 2 3 4 5 6 7 آخرینآخرین