صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 33
Like Tree1تشکر

موضوع: كمك در انتخاب دوربين

كاربر بسیار فعال Pooriya_Online آواتار ها
    تشکر کرده
    183

میونتون یا عکاسی آنالوگ چه طوریه؟ تو این رنج میتونید خیلی دوربینهای عالی بخرید با لنزهایی عالی ولی تو دوربینهای دیجیتال اگه دوربین slr بخواین باید بیشتر خرج کنید...

ولی با خرید یه دوربین آنالوگ SLR دنیایی رو برا خودتون میسایزید با لنزهای خوب و... که بعدا که دیگه واقعا استاد کار شدید تو عکاسی هم یه دوربین DSLR عالی مخرید هم آنالوگتون رو به یه SLR عالی و خوب و حر فه ای ارتقا میدید...

به نظر شما چه طوره؟

كاربر ويژه Amir Mohebi آواتار ها
    تشکر کرده
    8560

به قول همشهري من، معلوم نيست كه ما توي اين فورم اومديم شكار شير يا.....

شوخي بود، ولي پوريا جان ، اگه كسي دوزار ده شاهي پول ميخواد خرج دوربين كنه مثل من ، بذاريم ديجيتال بخره و از زندگيش لذت ببره.
    ویرایش توسط Amir Mohebi : Tuesday 29 March 2005 در ساعت 16:08
    امير علي محبي
    نورپردازی پرتره در استودیو | [instagram: amir_talkbylight]

تشکر کرده
    183

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir A
    به قول همشهري من، معلوم نيست كه ما توي اين فورم اومديم شكار شير يا.....

شوخي بود، ولي پوريا جان ، اگه كسي دوزار ده شاهي پول ميخواد خرج دوربين كنه مثل من ، بذاريم ديجيتال بخره و از زندگيش لذت ببره.
    آخه منم که آنالوگ کارم از زندگیم لذت میبرم (:

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

پوریا جان
    عزیز دلبندم!
    دوستی بود یه کوزه روغن داشت! گفت اگه بفروشم و اینقده سود کنم و .... همه میدونید چی شد!
    این عزیز سوالی کرده که جوابی رو که بهش دادی دوباره مطالعه کن! راهش این نیست!

جناب اتی حدود 300 هزارتومان پول داره ... عکاسی هم نکرده و علاقه داره .... مهم ترین راهنمایی رو هم کرده ! که کامپیوتر خونده! بعد شما آنالوگ پیشنهاد میکنی؟
    البته آنالوگ پیشنهاد کردن بد نیس ولی برای چه کسی ؟ کسی که میخواد A95 بگیره ؟ (اتی جان گمانم انتخاب خیلی خوبی باشه ولی Fz10 رو هم که دوستمون گفت حتما قیمت بگیر...)
    حال فرض کنیم که میگی دوربین آنالوگ!
    کدوم دوربین و لنز رو توصیه میکنی با 300 هزارتومان ؟
    تو این رنج میتونید خیلی دوربینهای عالی بخرید با لنزهایی عالی
    یا خود خدا! منظورت رو از لنز عالی توضیح میدی؟

باز هم تکرار میکنی:
    ولی با خرید یه دوربین آنالوگ SLR دنیایی رو برا خودتون میسایزید با لنزهای خوب و...
    و بعد سناریو ادامه داره!
    که بعدا که دیگه واقعا استاد کار شدید تو عکاسی هم یه دوربین DSLR عالی مخرید هم آنالوگتون رو به یه SLR عالی و خوب و حر فه ای ارتقا میدید...
    به نظر شما چه طوره؟
    اینجا هم باید اسم نویسنده و کارگردان بیاد!

پسر گل! اینا چیه آخه! :D
    یه نکته ای رو بگم ...
    برا پوریا
    اینکه با نگاتیو کار میکنی خیلی خوبه .... چون اعتماد به نفس یه عکاسی که با نگاتیو کار میکنه بیشتره... ولی چقدر مهمه ؟
    عزیز جان راهی که من تازه کار برای اینکه عکاس بشم با نگاتیو باید طی کنم ...چیزی حدود 8 سال هست...
    ولی این راه با دیجیتال میتونه چیزی حدود دو سال طول بکشه ... شاید هم کمتر...
    چرا ؟
    چون شما در لحظه میتونید آزمایش و خطا کنید ... تجربه کنید... اشتباه کنید و یاد بگیرید..
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

پیش فرض سال نو مبارك

نقل قول نوشته اصلی توسط aty
    اگر ا95 را خریدین به من هم بگین چطوره ؟راضی هستین؟من هم می خوام به جای ا80 که کم و گران شد ا95 بگیرم.
    اگر زودتر بگین ممنون میشم.میخوام زودتر بگیرم
    عیدتان مبارک
    با سلام وتبريك سال نو
    بايد من را ببخشيد در اين مدت يا مسافرت بودم يا به خاطر مشكلات كاري نتوانستم به سايت سري بزنم
    نمي دانم دوربيني خريديد يا نه آرزو مي كنم مطلوب خودتان را پيدا كرده باشيد.
    ولي اگر هنوز در جستجوي دوربين هستيد بايد بگويم در مدت تعطيلات براي من فرصتي پيش آمد تا با A 95 يكي از دوستان كار كنم.
    عكسهاي گرفته در نور روز بسيار دلچسب است اما عكسهايي كه در نور شب با نور فلاش گرفته ميشوند مشكل redeye دارند . نمي دانم براي اين مشكل چرا فكر اساسي نمي شود .شايد چون اكثر نرم افزار هاي موجود توانايي حذف آن را دارند.
    البته تمهيداتي در هنگام استفاده از فلاش دوربين در نظر گرفته شده تا آن را به حداقل برسانند ولي خوب چون اين پديده در افراد مختلف متفاوت است مثلا در بچه ها شديد تر است همواره كار ساز نيست . به هر حال مشكل مهمي به نظر نميرسد ودر اين حدود قيمت انتخاب بسيار خوبي است.
    اما در اين مدت من با يك sony 707 هم كار كردم . كار كردن با آن برايم بسيار لذت بخش بود . طوري كه تصميم گرفتم بجاي يك دوربين كامپك يك slrlike بخرم و پاناسونيك Z 20 برام جالب توجه است .
    در ضمن به نظر دوستان آيا مي توان از اين دوربين استفاده حرفه اي هم برد ؟(در حد آتليه ).
    به شما توصيه نمي كنم سراغ چنين دوربيني برويد چرا كه شما قبلا با دوربين فيلمي هم كار نكرده ايدو بعضي ها دوست ندارند زياد با دوربين كلنجار بروند بر عكس من كه دايما با دكمه هاي دوربين بازي ميكنم .
    به سايز دوربينها هم فكر كنيد .براي من قبلا دوربينهاي حجيم چندان قابل توجه نبودند.
    باز هم از شما عذر ميخواهم.

ME
    ME آنلاین نیست
    كاربر فعال ME آواتار ها
    تشکر کرده
    4114

fz5 را هم يك نگاهي بياندازيد فكر كنم جالب باشد البته فكر كنم هنوز در ايران نباشد ولي با توجه به نمايندگي هاي فعال panasonic احتمالا بزودي وارد بازار خواهد شد
    محمد امدادی

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ME
    fz5 را هم يك نگاهي بياندازيد فكر كنم جالب باشد البته فكر كنم هنوز در ايران نباشد ولي با توجه به نمايندگي هاي فعال panasonic احتمالا بزودي وارد بازار خواهد شد
    ممنون از راهنمايي شما دوست عزيز
    من Z20 را به خاطر هات شو آن بيشتر مي پسندم . عكسهايي كه با نور مستقيم فلاش گرفته مي شوند عموما
    چاق و تپل به نظر ميرسند و سايه تندي نيز تشكيل ميشود كه جلوه عكس را مخدوش مي كند .
    هرچند در سايت Z5 ,DPreview در رتبه بالا تري قرار گرفته است . در سايت digitalcamerareview هم به طور مفصل در مورد اين دوربين بحث شده است .
    نكته قابل توجه در اين سايت امتيازي است كه به دوربين S7000 فوجي داده شده .براي من جاي تعجب بود كه در اين انجمن از اين دوربين استقبال چنداني نشده و كيفيت عكسهاي آن پايين تر از دوربينهايي با نصف قيمت S7000 توصيف شده است؟
    هرچند من خودم عكسهاي فوجي را به طور كلي به خاطر رنگهاي گرم و غيره واقعي آن دوست ندارم.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

Question

سلام به همه دوستان.میخام یه دوربین آنالوگ در حدود 200000 تومان بخرم. بهترین انتخاب چی میتونه باشه؟ لطفا راهنماییم کنید .
    ممنون

alireza86
    Guest

با سلام
    من پس از آنكه 400 عكس با FZ20 گرفتم به اين نتيجه رسيدم كه دوربين بدي نيست . اين درحالي بود كه FZ5 به بازار آمده بود . و با توجه به مقايسه سايتهايي مثل dpreview كه بين اين دو دوربين انجام داده بود ديدم كه مشخصات اين دو تقريباً يكسان است و با توجه به حجم كوچكتر FZ5 به اين نتيجه رسيدم كه FZ5 بخرم و خريدم . ولي پس از عكس هايي كه گرفتم ديدم كه اصلاً (البته به نظر من) قابل قياس با FZ20 نيست و عسكهاي آن به كيفيت FZ20 نمرسد .
    نويز و لرزش FZ5 از FZ20 بيشتر است . سيستم ضد لرزش آن به خوبيه FZ20 نيست .
    در كل به دوستان خريد FZ5 را پيشنهاد نميكنم ولي FZ20 قابل قبول مي باشد . و ارزش هزينه بيشتر را دارد .

تشکر کرده
    183

سيستم ضد لرزش آن به خوبيه Fz20 نيست.
    ريويوهايي كه من از Fz5 ديدم گفته بود كه سيستم Is ش از Fz20 بهتره چون سيستم جديد براش گذاشتن.

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین