صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5
نمایش نتایج : از شماره 41 تا 42 , از مجموع 42
Like Tree204تشکر

موضوع: صداي شاتر دوربين هاي مختلف

كاربر آشنا piransal آواتار ها
    تشکر کرده
    225

نمی دونم تجربه من می تونه کمکی بکنه یا نه ولی عکاسی با دوربین هایی که تجربه کردم این رو به من ثابت کرده که هر چه صدای شاتر دوربین و آینه قوی تر باشه , شاتر و آینه هر دو باعث لرزش بیشتری در هنگام عکاسی می شند. و این یعنی هنگام عکاسی روی دست با سرعت پایین , تصویر دوچار لرزش یا همان تار شدن می شود.

برای مثال : هنگامی که با دوربین Nikon F6 با لنز ۱۳۵ م.م با سرعت ۱۵\۱ با استفاده از گزینه ی mirror up عکاسی می کردم تصویر بدون هیچ لرزشی ثبت می شد.ولی این روزها که با Nikon D3X عکاسی می کنم این امکان برای من وجود نداره. حالا چه صدای رگبار بده چه صدای توپ و گلوله ! اصلا برای من که عکاسی میکنم مهم نیست صدای شاتر چقدر زیاد باشه.

تجربه دیگر من با دوربین pentax 6X7 (مدیوم فرمت) است. که ضربه عجیبی رو ایجاد می کنه البته این هم بخاطر بزرگتر بودن شاتر و آینه دوربین است. که با کمی اغراق می شه گفت انگار که یکی به شما لگد می زند! همانطور که حتما می دانید این دوربین با توجه به قیمت و لنزهای بسیار خوبی که داره , پرطرفدار است ولی بزرگترین نکته منفی که داره همین لرزشی است که هنگام عکاسی ایجاد می کنه. و این یعنی عکاس باید همیشه (بیشتر وقت ها) سه پایه خودش رو همراه داشته باشه.

ای کاش شاتر دوربین Nikon D3X مثل Nikon F6 بود.
    Amateurism و حامد صفائی تشکر می‌کنند.
    میکاییل صادقی

كاربر جديد
    تشکر کرده
    0

پیش فرض مکانیزم صدای شاتر (حرکت اینه )

با سلام خدمت دوستان وجناب اکبری

حرکت اینه هیچ تاثیری درکم یا زیادی سرعت شاتر ندارد دلیل ان هم به این علت است که در تمام دوربین هایی که سیستم دید توسط اینه منتقل

میشود بدین صورت عمل مینمایند که بعد از رلیز (چکاندن )شاتر اینه به سمت بالا حرکت کرده به انتهایی ترین نقطه (پریسم )چسبیده در این نقطه

دستور باز شدن پرده اول داده میشود پس از عمل به سرعت داده شده پرده دوم دریچه رابسته واینه به سمت پایین حرکت کرده وبه محل اولیه خود

بر میگردد و این مکانیزم مشخص میکند که حرکت کند یا تند اینه در سرعت شاتر هیچ تاثیری ندارد

باتشکر صادق رجبی

دستور

صفحه 5 از 5 نخستنخست 1 2 3 4 5