صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27
Like Tree91تشکر

موضوع: راهنمایی در مورد لنز های 50 میلیمتر Canon

كاربر آشنا nikon_ir آواتار ها
    تشکر کرده
    67

پیش فرض راهنمایی در مورد لنز های 50 میلیمتر Canon

سلام . یکی از دوستای من دوربین کنون 450 دی داره و میخواد پرتره و نیم تنه کار بکنه . و همینطور عکاسی در نور کم بصورت بازی با سایه و این جور چیزها .. من بهش پیشنهاد لنز 50 میلیمتر رو دادم ولی وقتی رفتیم بخریم بهمون گفتن کدومش رو میخواهین ؟ و سه نوع مختلف لنز 50 بهمون پیشنهاد شد . اف 1.2 اف 1.4 و اف 1.8 . حالا میخواستم بپرسم که ما کدوم رو باید بخریم ؟ قیمت چندان مهم نیست ولی کیفیت عکس های لنز خیلی مهمتر هست ! ممنون میشم راهنمایی کنین که کدوم این سه تا مناسب تر هستن . البته اگه قیمت بالای 1000 دلار باشه نه ولی مثلن تا حد 500 دلار خوبه . مرسی
    Nikon D90 /18-200 / 10-20 / 50 f1.8 / 105 Macro / SB-900 / ML-L3
    F L I C K R

Forum Moderator Navid7h آواتار ها
    تشکر کرده
    7879

پیش فرض پاسخ: راهنمایی در مورد لنز های 50 میلیمتر

نقل قول نوشته اصلی توسط nikon_ir نمایش پست ها
    سلام . یکی از دوستای من دوربین کنون 450 دی داره و میخواد پرتره و نیم تنه کار بکنه . و همینطور عکاسی در نور کم بصورت بازی با سایه و این جور چیزها .. من بهش پیشنهاد لنز 50 میلیمتر رو دادم ولی وقتی رفتیم بخریم بهمون گفتن کدومش رو میخواهین ؟ و سه نوع مختلف لنز 50 بهمون پیشنهاد شد . اف 1.2 اف 1.4 و اف 1.8 . حالا میخواستم بپرسم که ما کدوم رو باید بخریم ؟ قیمت چندان مهم نیست ولی کیفیت عکس های لنز خیلی مهمتر هست ! ممنون میشم راهنمایی کنین که کدوم این سه تا مناسب تر هستن . البته اگه قیمت بالای 1000 دلار باشه نه ولی مثلن تا حد 500 دلار خوبه . مرسی
    با سلام
    Canon EF 50 F1.2 L
    2.000.000 تومان (حدودی)

Canon EF 50 F1.4
    460.000 تومان

Canon EF 50 F1.8
    120.000 تومان

ممنون میشم راهنمایی کنین که کدوم این سه تا مناسب تر هستن
    اما نظر من ...

هیچ کدام از این لنز ها مناسب دوست شما نیست ! چون به نظر من هیچ ایده ای از این که این ابزار ها چه هستند و چه شرایط و امکانی را در عکاسی برای شما فراهم می کنند ندارند.

چند ماه بیشتر با لنز کیت دوربین عکاسی کنید. نقاط قوت و ضعف و دیافراگم های بسته و شرایط نوری مختلف را تجربه کنید.
    امیدوارم انتخاب مناسبی داشته باشید.
    A_Maddah، farhad44، mehdiafshar و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    نوید حسینیان | پیوسته

كاربر بسیار فعال Hamid Moradi آواتار ها
    تشکر کرده
    3025

نقل قول نوشته اصلی توسط nikon_ir نمایش پست ها
    با سلام

نسخه 1.8 در حدود 120 قیمت داره
    نسخه 1.4 در حدود 450 قیمت داره
    نسخه 1.2 در حدود 1700 قیمت داره

اگر شرایط محیطی که کار می کنند با دیاف 1.8 برطرف میشه که هیچ
    وگرنه خرید نسخه 1.4 توصیه می شود و در ضمن موتور USM هم دارد
    منظور از کیفیت چیست ؟

این هم مقایسه نسخه 1.4 و 1.2

کد:
    http://www.vblank.ch/articles/lens-review-50/index-e.html
    مقایسه نسخه 1.8 و 1.4

کد:
    http://photo.net/equipment/canon/ef50/
    بعد ها بدرد دوستان دیگر هم می خورد
    ویرایش توسط Hamid Moradi : Sunday 20 December 2009 در ساعت 23:28
    A_Maddah، mehdiafshar، Navid7h و 4 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

سلام:

اگر دوست شما در انتخاب لنز روی 50 میلمیتر ها تصمیم قاطعی گرفت یک نیم نگاهی هم به این لنز بیاندازید البته این به معنای تایید آن نیست، بلکه صرفا اشاره کوچکی به این لنز است

کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Sigma-50mm-f-1.4-EX-DG-HSM-Lens-Review.aspx

کیفیت لنز 50 دیافراگم 1.4 کانن مقبول است با دقت به نمونه عکسهای مورد نظر ( در سایت DP نمونه عکسهایی از این لنز در سایز واقعی با دوربین 5DII هست ) فقط ایراد آن شاید اگر ایراد هم نباشد اینست که ظاهرا ( نقل قول از دیگران ) این لنز برای محاسبات پیچیده نورسنجی E-TTL II در پاره ای موارد سازگار نیست، ولی روی این نکته خیلی ارزش گذاری نکنید ...

تنها 50 میلمیتر کانن که با E-TTL II بطور کامل سازگار است لنز 50 دیافراگم 1.2 است که خیلی برای دوست شما توصیه پذیر نیست. کار با لنزهای دیافراگم باز اگر چه شیرین است اما دقت و کنترل خاص و یا حتی توقع بجا ( در اشاره کلی روی همه لنزهای دیافرگم باز تر از 2 ) روی دیافراگم های باز خواهد بود. بزرگترین ایراد این لنز و خرید آن در ایران قیمت نجومی آنست در قیاس با دو لنز 50 میلیمتر، به بیانی دیگر شاید از تفاوت هزینه این لنز با دو لنز دیگر چیز خیلی زیادی نصیب دوست شما نشود. اگر دوست شما به لحاظ مالی داراست که هیچ گزینه انتخابی همین 1.2 اگر هم که مثل ما ساراست :) 50 میلیمتر دیافراگم 1.4 برای ایشان مناسب خواهد بود.

نمونه عکسهای این لنز با دوربین 5DII
    کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos5dmarkii/page41.asp

نمونه عکسهای این لنز با دوربین 450D

کد:
    http://www.dpreview.com/reviews/canoneos450d/page35.asp

فقط آنکه این نمونه ها همگی با این لنز نیست باید بگردید و نمونه مورد نظر را پیدا کنید.

موفق باشید
    SBadri، bfarahanchi، A_Maddah و 5 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر فعال Afshin.Prt آواتار ها
    تشکر کرده
    6024

نقل قول نوشته اصلی توسط alonebaby نمایش پست ها
    نقل قول:
    ارسالی توسط APR19
    جناب مرادی سلام،
    مطلبی که در مورد 50F1.8 گفتید شوخی بود یا جدی!
    میشه بیشتر توضیح بدید چون من میخوام اونو بخرم (در ضمن اسم و شماره مغازه ناصر خسرو رو هم اقای حسنی پاک کرد بی زحمت برام دوبراه بفرستید)
    با تشکر
    سلام
    بله کاملا جدی عرض کردم

دلیل اصلیش رو میتونید از دوستانی چون
    کوروش کحال-مهرداد بن عباس-علیرضا خاکسار -حمیدرضا خرمی-حمیدرضا مرادی و ............. بپرسید
    عملا این لنز لنزی بود که همه دوست داشتن به خاطر دیاف بازش داشته باشنش اما بعدا پشیمون شدن
    اپتیکش زیاد خوب نیست
    فوکوسش تو ایندور شروع میکنه به گیج زدن
    اینجوری بگم خود کانن هم مونده چرا این لنز رو زده
    درورد

با اجازه آقای مهدی مرادی(چون توی پیغام خصوص گفتند)، نقل قول ایشان رو در مورد لنز 50F1.8 میذارم اینجا ، چون قصد خرید دارم و فرمایشات ایشانم من رو به شک انداخت ، برای تنویر دیگر دوستان هم که شده از دوستانی که این لنز رو داشتند خواهشم میکنم نظرشون رو در رد یا تایید این لنز بفرمایند.

با تشکر
    alonebaby و roshan1200 تشکر می‌کنند.

كاربر همراه nDman آواتار ها
    تشکر کرده
    69

من این لنز رو ندارم ولی مطالب زیادی در بارش خوندم که چکیدش اینه که این لنز به عنوان یه لنز 100 دلاری (در ایران 120 دلاری) بسیار مناسبه. شارپنش قابل قبولی داره اما نه به اندازه ورژنهای 1.4 و 1.2 ، بوکه در دیافهای 1.8 تا 2.8 بد نیست اما در دیافهای بسته تر دلچسب نیست و در کل از نظر اپتیکی کمی بالاتر از متوسط عمل میکنه اما از نظر مکانیکی بسیار ضعیفه. جنس پلاستیک بدنه بسیار ضعیفه و براحتی شکسته میشه، موتور فوکوس پر سرو صداس و موارد خرابی زیادی ازش گزارش شده و در آخر اینکه مانت لنز پلاستیکی است. اما با آقای مرادی که گفتن "خود کانن هم مونده چرا این لنز رو زده" موافق نیستم، کانن این لنز رو برای کسانی که توان پرداخت 1500 دلار برای ورژن 1.2 و یا حتی 400 دلار برای 1.4 رو ندارن ساخته که دانش آموزان و دانشجویان عکاسی و مسلما مردمان فقیر جهان سوم در این دسته قرار میگیرن و نباید انتظار بیشتری ازش داشت.

شما با 500 دلار 2 تا گزینه دارید، یکی همون 1.4 کانن و دومی 1.4 سیگما که کاملا با نسخه کانن برابری میکنه با این برتری که هم ظاهر بهتری داره (نظر شخصیه منه) و هم اینکه به گفته کسانی که از این لنز استفاده کردن بوکه بسیار بهتری نسبت به کانن داره.
    این دو لینک رو ببینید و مقایسه کنید:

Sigma AF 50mm f/1.4 EX DG HSM
    کد:
    http://www.photozone.de/canon-eos/392-sigma_50_14_canon
    Canon EF 50mm f/1.4 USM
    کد:
    http://www.photozone.de/canon-eos/159-canon-ef-50mm-f14-usm-test-report--review
    در آخر هم یه عکس از بوکه لنز سیگما:
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    alonebaby، Afshin.Prt و Chik تشکر می‌کنند.
    [Canon A-1 + many FD lenses] & [Fujifilm X-E1 + Fujinon XF 14mm f2.8 R + Fujinon XF 27mm f2.8 + Metabones FD-XF]

كاربر همراه Soheil Qoddusi آواتار ها
    تشکر کرده
    1639

هیچ کدام از این لنز ها مناسب دوست شما نیست ! چون به نظر من هیچ ایده ای از این که این ابزار ها چه هستند و چه شرایط و امکانی را در عکاسی برای شما فراهم می کنند ندارند.

چند ماه بیشتر با لنز کیت دوربین عکاسی کنید. نقاط قوت و ضعف و دیافراگم های بسته و شرایط نوری مختلف را تجربه کنید.
    امیدوارم انتخاب مناسبی داشته باشید.
    تایید میکنم.

من این لنز را داشتم(50 اف 1.8).به نظرم همان قدر که 50مم روی فول فریم جذاب است روی کراپ کم استفاده

است!ایرادات این لنز را دوستان گفتند.محاسنش را هم گفتند,این لنز ارزانترین راه تجربه ی اف1.8 است و

جالب اینجاست که در اف 2.8 از24-70 شارپتر است!!!!(فوکال 50مم اف 2.8 لنز معروف 24-70)

The Canon EF 50mm f/1.8 II Lens' strongest quality is its sharpness. Sharpness performance wide open (f/1.8) is decent, but the Canon 50 f/1.8 is very sharp at f/2.8 and beyond. It is slightly sharper than even then Canon EF 24-70mm f/2.8 L USM Lens.

ریویو 50 اف 1.8

مقایسه با 24-70 در اف 2.8

و اینکه این لنز استفاده دارد یا خیر,میماند به استفاده کننده. ضمن احترام به جناب مرادی, با این جمله مخالفم!

اینجوری بگم خود کانن هم مونده چرا این لنز رو زده
    ...

مطمئنا خواسته اند شما را به سمت انتخاب های بهتر سوق دهند.

تاپیک هایی هم در خصوص این لنزها وجود دارد و تجربیات دوستان و اساتید.موفق باشید
    ویرایش توسط Soheil Qoddusi : Tuesday 16 February 2010 در ساعت 23:55
    fartow، alonebaby، Afshin.Prt و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    6D | Canon 35 f2 IS | Canon 70-200 f2.8 IS II | Canon 100 f2.8 macro

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

سلام؛
    من بيش از يك سال است كه از اين لنز در كنار 135 استفاده مي كنم و عمده استفاده من از اين لنز هم براي پرتره نيم تنه و عكسهاي خانوادگي است (50 ميليمتر بر روي كراپدار براي اين نوع عكاسي بسيار مناسب است) و البته بعضي موارد سالن كنفرانس و ... در مكانهاي كم نور بسيار به من كمك كرده است. لنزي است كه از 2.8 به بالا بسيار شارپ است (مخصوصا در مركز) كيفيت ساخت آن ضعيف است (مخصوصا وقتي كه همزمان در كنار 135 از آن استفاده مي كنم بيشتر آن را احساس مي كنم) اما بسيار سبك و قابل حمل است.

از نظر من با توجه به قيمت خريد آن بسيار توجيه پذير است.
    alonebaby، Afshin.Prt، Chik و 1 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Who knows, Who knows
    Who knows, which way the whirlwind blows
    Or where the trail of tomorrow goes
    For a man without a star

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

نقل قول نوشته اصلی توسط Pooyan نمایش پست ها
    سلام؛
    من بيش از يك سال است كه از اين لنز در كنار 135 استفاده مي كنم و عمده استفاده من از اين لنز هم براي پرتره نيم تنه و عكسهاي خانوادگي است (50 ميليمتر بر روي كراپدار براي اين نوع عكاسي بسيار مناسب است) و البته بعضي موارد سالن كنفرانس و ... در مكانهاي كم نور بسيار به من كمك كرده است. لنزي است كه از 2.8 به بالا بسيار شارپ است (مخصوصا در مركز) كيفيت ساخت آن ضعيف است (مخصوصا وقتي كه همزمان در كنار 135 از آن استفاده مي كنم بيشتر آن را احساس مي كنم) اما بسيار سبك و قابل حمل است.

از نظر من با توجه به قيمت خريد آن بسيار توجيه پذير است.
    با سلام به دوستان
    من هم اين لنز f1.8 رو دارم...اوايل از كيفيت اپتيك، سبك بودن و ديافراگم بازش خيلي لذت مي بردم و با نوع كاربري من (عكاسي منظره و قسمتي از پرتره ها) سازگار بود.
    اما...يك بار در يك مجلسي، لنز از دستم از ارتفاع كمي سقوط كرد...برروي فرش...و دو تكه شد! دادمش تعمير و الان هنوز ازش استفاده مي كنم...ولي مشكل دقت فوكوس داره و بدليل كيفيت ساخت پايين، توش پر از گرد و غبار شده (كه البته ارتباط كمي با تعميرش داره)
    به هر حال، الان به فكر تهيه نسخه f1.4 هستم و قويا توصيه مي كنم، اگر محدوديت بودجه جدي و نياز فوري به چنين لنزي نداريد، حتما به فكر نسخه f1.4 باشيد.
    اين تجربه شخصي من بود.
    فعلا...
    bfarahanchi، shabab، Afshin.Prt و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

كاربر فعال Viper آواتار ها
    تشکر کرده
    1607

Afshin.Prt تشکر می‌کند.

صفحه 1 از 3 1 2 3 آخرینآخرین