صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21
Like Tree37تشکر

موضوع: مشکل فوکوس با لنز ۷۰-۲۰۰-۲.۸-مارک ۲ و extender ef 2x 2

كاربر همراه Haji Shahkaram آواتار ها
    تشکر کرده
    1206

پیش فرض پاسخ : مشکل فوکوس با لنز ۷۰-۲۰۰-۲.۸-مارک ۲ و extender ef 2x 2

با سلام
    آقای امامی لطف می کنید عکس بدون ادیت را هم بگذارید
    mahdi.shayegan، mh_hshk و hosein.moonligh تشکر می‌کنند.
    «موفقيت» بدست‌آوردن چيزی است که دوست داری و «خوشبختی» دوست داشتن چيزی است که بدست‌آورده‌ای.
    محمد حسین حاجی شاه کرم

كاربر همراه Nami BH آواتار ها
    تشکر کرده
    208

خوب این موضوع را با اطمینان نمی تونم بگم اما شاید دوستانی که تجربه استفاده از اکستندر را دارند را بتونن نظر دقیق تر بدن، حرف من اینه که ایا ممکن است بواسطه استفاده از اکستندر فکوس بینهایت دچار اختلال بشه؟ منشا این شک من مطالعه ای بود که روی رینگهای مبدل مانت کنن به نیکون داشتم و متوجه شدم که در بعضی از برندهای این مبدل ها این یکی از اشکالات شایع است. و به خاطر استفاده از این مبدل که احتمالا خیلی ساخت دقیقی ندارد، فکوس در بینهایت دچار اختلال است. حالا سوال اینه که ایا ممکنه با زیاد شدن قطر اکستندر (حتی در مقیاس میکرونی) تاثیراتی روی فکوس صحیح در بینهایت بوجود بیاد؟
    mahdi.shayegan تشکر می‌کند.

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

دوستان توضیحاتی در مورد شرایط عکاسی از ماه دادند و دلیل مشکل دوستمان رو عدم رعایت آن شرایط دانستند ، اما به عکسی که چند روز پیش بنا به درخواست دوست عزیزی با تله کانورتر 2X جدید نیکون روی 70-200 جدید گرفتم دقت کنید هیچکدام ان شایط نبوده مشکلی هم نیست به اگزیف مراجعه کنید:

عکس روی سه پایه بوده و لرزه گیر هم خاموش اما سرعت 1/25 است مشکلی هم نیست.

موفق باشید

انوش
    دوست عزیز این عکس چند درجه شارپ شده است؟
    به نظر میرسد کمی بیش از حد Sharpen درمورد آن اعمال شده.
    Haji Shahkaram تشکر می‌کند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط translator نمایش پست ها
    دوست عزیز این عکس چند درجه شارپ شده است؟
    به نظر میرسد کمی بیش از حد Sharpen درمورد آن اعمال شده.
    درود

دوست عزیز و استاد گرامی این عکس فقط از این حیث ارسال شده و خواسته شده به تنظیمات اگزیف توجه شود که حتما نیازی نیست تنظیمات چنین و چنان باشد تا عکس فوکاس باشد و صرفا در جهت راهنمایی دوستی بود که مشکل داشتند.

( هر چند که در مورد Sharp سازی صحبت کردن تاپیک خود را دارد و اینجا آف تاپیک محسوب میشود ، اما از Sharpen هم استفاده نشده ! )
    Mehdi Rojaie تشکر می‌کند.

كاربر همراه translator آواتار ها
    تشکر کرده
    461

درود

دوست عزیز و استاد گرامی این عکس فقط از این حیث ارسال شده و خواسته شده به تنظیمات اگزیف توجه شود که حتما نیازی نیست تنظیمات چنین و چنان باشد تا عکس فوکاس باشد و صرفا در جهت راهنمایی دوستی بود که مشکل داشتند.

( هر چند که در مورد Sharp سازی صحبت کردن تاپیک خود را دارد و اینجا آف تاپیک محسوب میشود ، اما از Sharpen هم استفاده نشده ! )
    دوست عزیز و محترم
    بنده خودم را یک هنرآموز بیش نمیدانم! اگر لحن بیان بنده خرده گیرانه بود پوزش میطلبم.از اینکه موضوع آف تاپیک بود هم بنده را عفو بفرمائید. راستش بنده هم مشکل عکاسی از ماه داشتم که عکسها بدون شارپ کردن کیفیت مطلوب نداشت و با شارپ کردن هم تصویر غیر طبیعی به نظر میرسید.فقط از این حیث سوال کردم.
    باتشکر واحترام
    Anoosh-Em و Mehdi Rojaie تشکر می‌کنند.
    Canon 5D II | Canon EF 16-35 f/2.8 LII USM| Canon EF 70-200 f/4 LIS USM l Canon 430 EX II
    l Canon EF 100mm f/2.8 Macro LIS USM l
    يوسف جمسي

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

درود

سلام:

من هم با دوستان موافقم عکس شما میتوانست بهتر باشد. در مورد حرکت ماه چیزی نیست که من یا دوستان فقط به آن اشاره میکنیم این موردی است که عکاسان زیادی آنرا مد نظر دارند. بعضی ها معتقد هستند ممکن است با لنز 600 و سرعت شاتر بیشتر از نیم ثانیه ماه فریز شود بعضی دیگر با دقت به حرکت ماه و نورسنجی مورد نیاز بهترین نتیجه را در محدوده 1/125 تا 1/250 با دیافرگم 11 ایزو 1/100 الی 1/200 میدانند حال آنکه ماه کامل باشد یا نباشد این تنظیمات ممکن است متغیر باشد.

من فکر میکنم نظر کاوه را در این خصوص جویا شوید

نقل قول نوشته اصلی توسط Kaveh Ghobadi نمایش پست ها
    رنگ ماه بدون Low Pass زیاد تفاوتی با این رنگ ندارد ( چرا که وایت بالانس یکسان است ) اما ماه دارای رنگی تقریبا خاکستری است.

و اما در مورد تنظیمات...

ماه در حال حرکت است و این حرکت بسیار سریع است.اگر سرعت شما کمتر از 1/125 باشد ماه کاملا فریز نخواهد شد و تقریبا محو خواهد بود.حالا هرچقدر لنز تله تر باشد این مورد نمود بیشتری خواهد یافت.

در مورد اف هم این عدد تجربی است و یک موضوع قدیمی ( از زمان نگاتیو ) به ارث رسیده است.

سابق بر این برای عکاسی از ماه می گفتند دیافراگم دو استاپ بسته ، سرعت شاتر = یک بر روی ایزو.
    شاید فایل در لینک پایین تا حدودی بیانگر مطالبی که دوستان یا من در مورد حرکت ماه گفتیم باشد بقول کاوه عزیز هر چقدر لنز تله تر تاثیر آن بیشتر. روی بعضی از تلسکوپ ها ماه ممکن است برای لحظاتی در رویت باشد یا عملا بدون موتور ردیاب رصد آن غیر ممکن

کد:
    http://www.cubeupload.com/files/d15000moon.gif

با برنامه هایی نظیر Quick Time یا بطور کل برنامه هایی که فایل های Gif رو اجرا کنند ببینید

صحبت در این خصوص بسیار است. و با دقت به ابزار و رفتار هر کدام میتوان بهترین نتایج را بدست آورد اما من به نظر شخصی تحت هیچ عنوان محدوده 1 الی 1/80 را به هیچ کس پیشنهاد نمیدهم به دلایلی نظیر حرکت ماه، تاثیر باد، ناپایداری 3 پایه و مواردی دیگر...

موفق باشید
    ویرایش توسط QashQai : Friday 2 July 2010 در ساعت 13:32 دلیل: تصحیح یک کلمه
    translator و Haji Shahkaram تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12235

نقل قول نوشته اصلی توسط QashQai نمایش پست ها
    من هم با دوستان موافقم عکس شما میتوانست بهتر باشد.
    درود

جناب قشقایی ، فرمایش شما میتوانست صحیح باشد اگر من این عکس رو در تاپیک "لطفا نظر دهید" گذاشته بودم

انوش

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

درود

جناب قشقایی ، فرمایش شما میتوانست صحیح باشد اگر من این عکس رو در تاپیک "لطفا نظر دهید" گذاشته بودم

انوش
    انوش عزیز از آن جواب ها بود :)

"من هم با دوستان موافقم عکس شما میتوانست بهتر باشد" در این جمله بین شما و میتوانست این مورد : "به لحاظ وضوح " به قرینه لفظی حذف شده، چون موضوع تاپیک در این خصوص بود. من فکر میکنم با تجهیزات شما با تنظیماتی بهتر میتوانستید به وضوحی بهتر برسید الان هم بد نیست صحبت روی بهتر بودن است. من پیشنهاد میدهم بررسی کنید چه ایرادی دارد با چند سرعت شاتر بررسی کنید خودتان نتایج را ارزیابی کنید و برای دوستان قرار دهید.

این نظر من ممکن است اشتباه باشد نظر دوستان فروم را جویا شوید

اما در جمله شما اگر منظور اینست روی صحبتی با هم نداشته باشیم مبحثی است جدا. من خیلی اصراری ندارم حتما پاسخ هر پستی را بدهم در اصل صحبت میکنیم برای تبادل اطلاعات. اگر فکر میکنید مشکلی هست بفرمایید.

================================================== ====================
    اگر دوست خوبمان که این تاپیک را باز کردند نمونه ای از ثبت مشکل دار بگذارند میتوان ارزیابی بهتری روی آن داشت

ارادتمندتان :)
    Vahid و Haji Shahkaram تشکر می‌کنند.

كاربر جديد
    تشکر کرده
    16

با تشکر از راهنمایی های همه دوستان با اینکه این شبها ماه کامل نیست ونیمه شب ظاهر می شود و مشکل نیمه ایری بودن دایمی آسمان هم وجود دارد ولی عکس هایی که گرفتم اگر چه مطلوب نیست ولی بسیار بهتر از عکس هایی شد که قبل از راهمایی شما گرفته بودم البته نمی دانم با چند بار تست دیگر بتوانم عکسی مشابه عکس ارسالی آقای انوش بگیرم چون عکس مورد نظر من آن می باشد.

كاربر فعال king4 آواتار ها
    تشکر کرده
    3583

Shutter Speed
    The moon moves. Because the moon rotates around the Earth as the Earth itself is moving, slow shutter speeds will cause blur on your moon photographs. Use the highest possible shutter speed with a relatively small F-Stop to get a good exposure (in this case slightly underexposed) image. With the desired slight underexposure, you should be able to get a fast enough shutter speed to hand-hold your camera. With a 300mm zoom you will need a shutter speed of at least 1/350 for a clear image.
    کد:
    http://photography.about.com/od/photographybyoccasion/a/moonshots.htm
    MehdiM و Haji Shahkaram تشکر می‌کنند.
    گالری عکس بهنام صفرزاده
    Nikon D600, Nikkor 24-70, Nikkor 70-200 VR II, Nikon SB-900, Nikon SB-800 2x

صفحه 2 از 3 نخستنخست 1 2 3 آخرینآخرین