صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 34
Like Tree69تشکر

موضوع: Canon EF 400mm f/5.6 L

كاربر جديد amirsun آواتار ها
    تشکر کرده
    0

پیش فرض Canon EF 400mm f/5.6 L

سلام؛

اگر در بین دوستان شخصی تجربه استفاده از این لنز و یا اطلاعات مفید راجع به آن دارد خوشحال می شوم بنده را راهنمایی کند. عده ای استفاده از Canon 300 f:4 +1.4 TC را پیشنهاد می کنند. در این رابطه هم اگر راهنمایی بفرمایید متشکر می شوم.

كاربر فعال Daruosha آواتار ها
    تشکر کرده
    1873

پیش فرض پاسخ: Canon 400 f:5.6 L

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsun نمایش پست ها
    سلام؛

اگر در بین دوستان شخصی تجربه استفاده از این لنز و یا اطلاعات مفید راجع به آن دارد خوشحال می شوم بنده را راهنمایی کند. عده ای استفاده از Canon 300 f:4 +1.4 TC را پیشنهاد می کنند. در این رابطه هم اگر راهنمایی بفرمایید متشکر می شوم.

من شخصا با این لنز تا حالا کار نکردم. اما هنگام خرید EF 100-400 f/4.5-5.6L ، در موردش خیلی تحقیق کردم و در انتها 400-100 را انتخاب کردم. در مورد EF 400 f/5.6L می توان به این نکات اشاره کرد:

1- بزرگترین ضعف این لنز نداشتن لرزه گیر هست. با این فاصله کانونی و دیافراگم، برای اینکه بتوانید روی دست عکس بگیرید در بهترین شرایط نوری باید از ایزوی 800 و بالاتر استفاده کنید. البته اگر از 3 پایه استفاده می کنید تا حدی قابل چشم پوشی هست.

2- کیفیت اپتیکی لنز تفاوت قابل توجهی با 400-100 نداره و اون چیزی که آزمایشات نشان می دهد، تقریبا برایر هستند. از طرفی حتی اگر کیفیت 400-100 پائین تر هم باشه (که نیست)، به علت اینکه یک لنز زوم هست، قابلیت بیشتری به شما در کادر بندی و ... می دهد.

3- با این دیافراگم خیلی به تله کانورتور فکر نکنید. البته می شود تله کانورتور را دستکاری کرد که روی بدنه های EOS 30D و ... هم فوکوس خودکار داشته باشیم، اما سرعت و دقت فوکوس بسته به شرایط نوری کاملا کاهش می یابد.

4- شاید تنها مزیت و برتری EF 400 5.6L نسبت به 400-100 وزن کمتر و البته hand holdability بیشتر باشد. با اینحال 400-100 مجهز به لرزه گیر است که این عیب را بر طرف می کند.

برای اینکه بیشتر در موردش اطلاعات کسب کنی، سعی کن به این لینک ها یک نگاهی بیاندازی:
    کد:
    http://photozone.de/8Reviews/lenses/canon_100400_4556_is/index.htm
    http://photozone.de/8Reviews/lenses/canon_400_56/index.htm
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-100-400mm-f-4.5-5.6-L-IS-USM-Lens-Review.aspx
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Canon-EF-400mm-f-5.6-L-USM-Lens-Review.aspx
    اما این صفحه را هم حتما نگاه کن. خیلی کمک می کند:
    کد:
    http://www.the-digital-picture.com/Reviews/ISO-12233-Sample-Crops.aspx?Lens=113&Camera=9&FLIComp=0&APIComp=0&LensComp=278&CameraComp=9&FLI=4&API=3
    به سایت های FredMiranda.Com و SLRGrear.Com هم فرصت کردی یک سر بزن.
    ویرایش توسط infinity : Sunday 1 July 2007 در ساعت 06:13 دلیل: قرار دادن لینک در تگ کد مطابق قوانین فروم

كاربر همراه Akazemi آواتار ها
    تشکر کرده
    303

پیش فرض پاسخ: Canon EF 400mm f/5.6 L

سلام امیر جان خوش اومدی
    با اجازه داریوش جان من هم به چند نکته اشاره میکنم من خودمم کلی گیر این ماجرا بودم و هستم
    اولاً از لحاظ کیفیت 300f4L + 1.4x از 400 فیکس و یا 400-100 کیفیت پایینتری داره و سرعت فوکوس هم با توجه به شنیده ها پایین میاد البته در 300 فیکس لرزه گیر رو در 420 خواهی داشت.و البته با فاصله فوکوس پایین تر که اجازه کارهای ماکرو در حد گل و پرنده های ریز و یا مارمولک رو بهت خواهد داد.
    و در بین 400 یا 400-100 اگه به شارپنس علاقه داری من 400 رو پیشنهاد میدم ولی اگه اون لرزه گیر و زوم برات مهم تره 400-100 لنز عالی هست با شارپنس و کیفیت قابل قبول .
    دوماً قیمت هست که میتونه مهم باشه شما 400 فیکس رو با 1150 و 400-100 رو با 1420 و 300f4l + 1.4x tc رو با 1300+350 خواهید داشت که از این لحاظ 400 از همه به صرفه تره .
    سوم اینکه با توجه به آب و هوای تقریباً همیشه ابری و نیمه ابری در بیشتر نقاط ایران و در بیشتر فصل ها لرز گیر امری غیر قابل گذشت خواهد بود مخصوصاً عکاسی پرنده ها و حیوانات در طلوع و غروب. (میدونم استفاده اصلیت حیات وحش هست دارم میگم) .
    و یکی هم 400-100 پول پوش هست که به اعتقاد خیلی ها مثل آرتور موریس باعث میشه تویه لنز پر از گر دو خاک بشه( اینو کسی میدونه که بخواد 15 روز تو گردو خاک وسط بیابون عکاسی کنه)
    اما به نظر من 400 از لحاظ قیمت و کیفیت حرف اول رو میزنه
    400-100 به لحاظ کیفیت و لرزه گیر و قیمت ردیف دوم هست اگه 1200 قیمت داشت میذاشم تو ردیف اول. (با گرفتن این میتونی بعداً روی 500f 4 L یا 500f 4.5 سیگما فکر کنی.)
    و 300 هم اگه لنز و بادی جدا برای ماکرو کاری داشته باشی با توجه به قیمتش چندان آش دهنسوزی نیست در مقابل اینها و در ردیف سوم قرار میگیره
    راستی به 500-200 تامرون در قیمت پایین و کیفیت خوب
    و به 500 f4.5 سیگما یا 800-300 سیگما هم در حول و حوش 2 تا 2.5 میلیون فکر کن البته با کیفیت بالا و سنگینی.
    S.M.Shamsi، Usef Bagheri و ام بی تشکر می‌کنند.
    Canon Digital Body With Canon & Sigma Lenses
    Mamiya 35mm Gear

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

سوم اینکه با توجه به آب و هوای تقریباً همیشه ابری و نیمه ابری در بیشتر نقاط ایران و در بیشتر فصل ها لرز گیر امری غیر قابل گذشت خواهد بود

ایران؟
    یا انگلستان؟!:rolleyes:

غیر از دو استان شمالی کشور بقیه ایران ماشا.......... آفتاب عالم سوز داره....
    البته قصد ندارم منکر نیاز به لرزه‌گیر بشم...
    alonebaby تشکر می‌کند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

فکر می کنم که ایزو 800 گفته شده کمی سخت گیرانه بوده.من با 500 میلیمتر روی دست توی کوه و بیابون کمتر پیش اومده که ایزو 800 یا بالاتر استفاده کنم. مثلا این یکی رو با دیاف 9 و ایزو 500 گرفتم با سرعت
    1/640

جناب اقای کاظمی مطمئن هستید که قیمت 300-800 سیگما دو و نیم میلیون هست؟
    ویرایش توسط maf.ir : Monday 2 July 2007 در ساعت 03:54
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر همراه Akazemi آواتار ها
    تشکر کرده
    303

در مورد ایزو با آقای فیروز آبادی موافقم...

جناب فیروز آبادی عزیز یک تماسی با شرکت سیگل بگیرید و با مدیریت محترم یک صحبتی بکنید و یا یک سری به ناسر خسرو بزنید یکی از دوستان 500f4.5 سیگمارا گمان کنم 2.5 میلیون گرفت که قیمت دلاری آن فکر کنم 3700 باشد. این ها احتمالاً قبل از بالا رفتن قیمت ها به ایران وارد شدند (زمانی که به ین خرید انجام میدادند نه به دلار) و به علت کسادی بازار این نوع لنزها در انبار ها خاک می خورند و فروشنده ها حاضرند حتی زیر قیمت آنها را بفروشند

آرش جان وقتی یک هفته است که جایی مثل زنجان یک روز ابری و بدون باران نداشته اون هم تو این فصل فک کنم باید رو تعداد استان ها بیشتر بحث بشه. حالا بگذریم از زمستان و.....
    راستی طلوع و غروب فراموش نشود...
    Canon Digital Body With Canon & Sigma Lenses
    Mamiya 35mm Gear

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1

300-800 سیگما اگر اشتباه نکنم حدود 5.2 بود.البته در مورد 500 سوالی نکرده بودم.شاید جدیدا ارزون شده باشه یا جایی که rمن سوال کردم قیمت مناسبی نداند!

جالبه که قیمت اینترنتی لنز 500 حدود 4000$ و 300-800 حدود 5500$ هست.حالا با توجه به اینکه 500 با قیمت 2.5 میلیون توی ایران بوده پس قاعدتا 300-800 هم نباید بیشتر از 4 تومن باشه!
    محمد امین فیروزآبادی
    Mohammad Amin Firuzabadi
    http://www.maf.ir
    آخرین بروز رسانی 1385/1/27
    http://www.irandeserts.com

كاربر جديد amirsun آواتار ها
    تشکر کرده
    0

از همه دوستان برای اطلاعات مفیدی که دادند تشکر می کنم. فکر کنم تا اینجا با 400mm f5.6 موافق تر باشم. دلیل اصلیش هم وزن سبک ترش نسبت به بقیه است. گزینه ای که سبب شده عکاس های پرندگان برای ثبت فلایت شات ها از این لنز استفاده کنند. در ضمن وقتی قصد دارید ساعت ها در میان کوه ها و یا بیابان ها قدم بزنید احتمالا حمل یک لنز سبک علاوه بر اینکه راحت تر خواهد بود نیاز به سه پایه یا تک پایه را هم کمتر می کند.

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    384

سلام .. بهم همگس من هم مدتی هست که در مورد این دو لنز در حال بررسی هستم و قصد خرید یکی از این لنز ها رو دارم .. در مورد این لنزها مطالب زیادی در فروم های مختلف خوندم اما هنوز هم شک دارم که کدوم رو انتخاب کنم .. یکی از مشکلات دیگه ای که از لنز 400 شنیدم حداقل فاصله فوکوس 3.5 متری اون و یکی از مشکلات دیگه ی 100-400 که البته در بعضی موراد هم یک حسن محسوب میشه رینگ تعیین کننده ی نوع زومش هست که سخت و نرم داره و در صورتی که در حالت سخت باشه نمیشه در مدت زمان خیلی کوتاهی نوع زوم رو عوض کرد و دوباره زوم کرد و این عوض کردن نوع زوم کاری وقت گیری است نسبت به این که در عکاسی حیات وحش و پرندگان لحظات کوتاه هستند که عکس های زیبا رو میسازند امدوارم که همگی بتونیم انتخاب درستی داشته باشیم .. موفق باشید راستی بد نیست به سایت pbase.com و تاپیک مخصوص لنز های کنون در سایت dpreview.com هم سری بزنید
    We have the ability to make images that will teach people about endangered species and places needing protection, pictures that can even change minds, and we have a responsibility to do it

كاربر آشنا
    تشکر کرده
    384

سلام .. بهم همگی من هم مدتی هست که در مورد این دو لنز در حال بررسی هستم و قصد خرید یکی از این لنز ها رو دارم .. در مورد این لنزها مطالب زیادی در فروم های مختلف خوندم اما هنوز هم شک دارم که کدوم رو انتخاب کنم .. یکی از مشکلات دیگه ای که از لنز 400 شنیدم حداقل فاصله فوکوس 3.5 متری اون و یکی از مشکلات دیگه ی 100-400 که البته در بعضی موراد هم یک حسن محسوب میشه رینگ تعیین کننده ی نوع زومش هست که سخت و نرم داره و در صورتی که در حالت سخت باشه نمیشه در مدت زمان خیلی کوتاهی نوع زوم رو عوض کرد و دوباره زوم کرد و این عوض کردن نوع زوم کاری وقت گیری است نسبت به این که در عکاسی حیات وحش و پرندگان لحظات کوتاه هستند که عکس های زیبا رو میسازند امدوارم که همگی بتونیم انتخاب درستی داشته باشیم .. موفق باشید راستی بد نیست به سایت pbase.com و تاپیک مخصوص لنز های کنون در سایت dpreview.com هم سری بزنید
    We have the ability to make images that will teach people about endangered species and places needing protection, pictures that can even change minds, and we have a responsibility to do it

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین