صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2
نمایش نتایج : از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16
Like Tree15تشکر

موضوع: زاویه دید لنزهای Ef و Ef-s

كاربر فعال A. Mohammadi آواتار ها
    تشکر کرده
    7479

پیش فرض پاسخ: زاویه دید لنزهای Ef و Ef-s

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam_703 نمایش پست ها
    با سلام...
    با تشکر فراوان خدمت آقای سعید نقشبندی
    نوشته های شما بیانگر احساس مسئولیت شماست ....
    شما با این پستها نشان دادید که میشه در چند جمله به بعضی از دوستان مانند من که آمده ایم در این سایت که یه چیزی یاد بگیریم چیزی یاد داد و مشکلشان را حل کرد کاری که خیلی از بزرگان ما نمی کنند و شاید اون احساس مسئولیت رو ندارند و فقط دنبال گرفتن یه مشکل از بقیه هستند و از بقیه انتقاد کنند دلیلش هم.......

شما درک کرده اید که من و یا canon1356 و یا... یه چیزی رو فهمیدیم ولی یه مشکل کوچکی هست و شما می توانید مشکل را حل کنید که حل کردید.
    در جوار شما بودن برای من افتخاریست.....

من هم مثل شما از آقای نقشبندی تشكر می كنم كه برای من وقت گذاشتند

بهنام جان شما هم به دل نگیر . یه روزی شما هم استاد این كار می شی حالا زود یا دیر بستگی به همكاری دوستان داره
    showan و Behnam_703 تشکر می‌کنند.
    اصغـرمحمـدی

كاربر فعال
    تشکر کرده
    2853

به خدا من قصد جسارت به کسی رو نداشتم....
    حرف دلم بود باید می زدم جو این تاپیک با من کاری کرد که نتونستم جلوی خودم رو بگیرم....
    از off topic هم معذرت می خواهم....
    آقای محمدی اگه من بودم سیگما رو انتخاب می کردم....
    به قول سجاد درصد بسیار بالا از افرادی که 350 دی و یا 400 دی دارند این لنز رو انتخاب می کنند.

كاربر همراه showan آواتار ها
    تشکر کرده
    302

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnam_703 نمایش پست ها
    با سلام...
    با تشکر فراوان خدمت آقای سعید نقشبندی
    نوشته های شما بیانگر احساس مسئولیت شماست ....
    شما با این پستها نشان دادید که میشه در چند جمله به بعضی از دوستان مانند من که آمده ایم در این سایت که یه چیزی یاد بگیریم چیزی یاد داد و مشکلشان را حل کرد کاری که خیلی از بزرگان ما نمی کنند و شاید اون احساس مسئولیت رو ندارند و فقط دنبال گرفتن یه مشکل از بقیه هستند و از بقیه انتقاد کنند دلیلش هم.......

شما درک کرده اید که من و یا canon1356 و یا... یه چیزی رو فهمیدیم ولی یه مشکل کوچکی هست و شما می توانید مشکل را حل کنید که حل کردید.
    در جوار شما بودن برای من افتخاریست.....
    آقا بهنام از ابراز لطفتون بینهایت ممنونم...
    اول كنون 40-17 دوم تامرون 50-17 وسوم سیگما 70-17 ( البته از نظر كیفیت عكس ها )
    17-40 كانن یك لنز آلترواید محسوب میشه كه رنج چندان دلچسبی رو كراپ 1.6ایجاد نمیكنه ، بیشتر میشه گفت برای طبیعت استفاده خوبی داره ولی برای شما که استفاده مجلسی دارید تله کافی نداره ، 40 میلیمتر برای پرتره کمه و سوژه دچار دفرمگی صورت میشه ، این لنز فوکوس بسیار دقیق و کاملا بیصدایی داره ، بسیار خوشدسته و از کیفیت بدنه بالایی برخورداره ، شارپنس بالایی هم داره اما به دلیل اولترواید بودن تصویری که ایجاد میکنه اختلاف شارپنس در مرکز و کناره تصویر داره که البته خیلی محسوس نیست اما وجود داره ،
    17-50 تامرون یک لنز عالیه با شارپنس عالی و دیافراگم باز ، به لحاظ شارپ و دیافراگم رقیب 17-55 کاننه ، لرزه گیر نداره ، اما با قیمتی در حدود نصف گزینه خوبیه ، بوکه خوبی هم داره البته نه به خوبی 17-55 کانن ، سرعت فوکوس و دقت خوبی هم داره ، کلا تامرون به لحاظ فوکوس از سیگما بهتره ، اما در فرومهای خارجی از نویزی بودن و پرسروصدا بودن فوکوسش گله کردند که فکر نکنم برای شما زیاد مهم باشه ، اگر این امکان را دارید که این لنز رو از خارج از ایران براتون بیارند شک نکنید ، آفومار تنها شرکتی است که محصولات تامرون رو وارد میکنه باید سوال کنید و قیمت بگیرید شاید داشته باشند اما باید مواظب باشید که خون سرپدرشون قیمت ندهند!
    در مورد 17-70 سیگما که قبلا این لنز رو داشتم باید بگم لنز خوبیه ، البته یک لنز DC است (DC=EF-s) رنج خوب و کاملی داره ، تقریبا رنجی رو بدست میده که 24-105 در مبنای فول فریم ایجاد میکنه ، چون یک لنز کراپ 1.6 است تصویر تختی رو به لحاظ شارپ ایجاد میکنه ، فوکوسش کمی خنگه و گاهی وقتا بد گیج میزنه ، و از همه مهمتر ماکروهم داره ، و یک لنز همه کاره است ، من سابقا با مسعود 17-40 و 17-70 رو مقایسه کردیم ، واقعا چیزی از 17-40 کم نداره اما فوکوسشون قابل قیاس نیست.
    یک لنز دیگه هم میشه پیشنهاد داد که رنج کاملتری داشته باشه و اون 18-200 جدید سیگما است با لرزه گیر
    تاجایی من میدونم کیفیت اپتیکی و شارپ بالایی داره و لرزه گیرش بسیار موثره ، اما فوکوسش نباید چیز قابل تعریفی باشه ، باید ببینید که فوکوس و داشتن یک رنج کامل چقدر براتون مهمه ؟مسلما پرکردن این رنج با دو لنز گزینه بهتری خواهد بود ، مثلا 17-70 سیگماو 70-200 کانن و یا 17-50 تامرون.
    Behnam_703 و A. Mohammadi تشکر می‌کنند.
    سعید نقشبندی

تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط showan نمایش پست ها
    آقا بهنام از ابراز لطفتون بینهایت ممنونم...

17-40 كانن یك لنز آلترواید محسوب میشه كه رنج چندان دلچسبی رو كراپ 1.6ایجاد نمیكنه ، بیشتر میشه گفت برای طبیعت استفاده خوبی داره ولی برای شما که استفاده مجلسی دارید تله کافی نداره ، 40 میلیمتر برای پرتره کمه و سوژه دچار دفرمگی صورت میشه ، این لنز فوکوس بسیار دقیق و کاملا بیصدایی داره ، بسیار خوشدسته و از کیفیت بدنه بالایی برخورداره ، شارپنس بالایی هم داره اما به دلیل اولترواید بودن تصویری که ایجاد میکنه اختلاف شارپنس در مرکز و کناره تصویر داره که البته خیلی محسوس نیست اما وجود داره ،
    17-50 تامرون یک لنز عالیه با شارپنس عالی و دیافراگم باز ، به لحاظ شارپ و دیافراگم رقیب 17-55 کاننه ، لرزه گیر نداره ، اما با قیمتی در حدود نصف گزینه خوبیه ، بوکه خوبی هم داره البته نه به خوبی 17-55 کانن ، سرعت فوکوس و دقت خوبی هم داره ، کلا تامرون به لحاظ فوکوس از سیگما بهتره ، اما در فرومهای خارجی از نویزی بودن و پرسروصدا بودن فوکوسش گله کردند که فکر نکنم برای شما زیاد مهم باشه ، اگر این امکان را دارید که این لنز رو از خارج از ایران براتون بیارند شک نکنید ، آفومار تنها شرکتی است که محصولات تامرون رو وارد میکنه باید سوال کنید و قیمت بگیرید شاید داشته باشند اما باید مواظب باشید که خون سرپدرشون قیمت ندهند!
    در مورد 17-70 سیگما که قبلا این لنز رو داشتم باید بگم لنز خوبیه ، البته یک لنز DC است (DC=EF-s) رنج خوب و کاملی داره ، تقریبا رنجی رو بدست میده که 24-105 در مبنای فول فریم ایجاد میکنه ، چون یک لنز کراپ 1.6 است تصویر تختی رو به لحاظ شارپ ایجاد میکنه ، فوکوسش کمی خنگه و گاهی وقتا بد گیج میزنه ، و از همه مهمتر ماکروهم داره ، و یک لنز همه کاره است ، من سابقا با مسعود 17-40 و 17-70 رو مقایسه کردیم ، واقعا چیزی از 17-40 کم نداره اما فوکوسشون قابل قیاس نیست.
    یک لنز دیگه هم میشه پیشنهاد داد که رنج کاملتری داشته باشه و اون 18-200 جدید سیگما است با لرزه گیر
    تاجایی من میدونم کیفیت اپتیکی و شارپ بالایی داره و لرزه گیرش بسیار موثره ، اما فوکوسش نباید چیز قابل تعریفی باشه ، باید ببینید که فوکوس و داشتن یک رنج کامل چقدر براتون مهمه ؟مسلما پرکردن این رنج با دو لنز گزینه بهتری خواهد بود ، مثلا 17-70 سیگماو 70-200 کانن و یا 17-50 تامرون.
    آقای نقشبندی عزیز بازهم از توضیحات كاملتون تشكر می كنم
    در مورد قیمتهای بالای آفومار باهاتون موافقم البته تماس می گیرم ولی چندان امیدوار نیستم
    درمورد فوكوس ناامیدكننده 70-17 سیگما من هم مطالبی خوندم و تا الان در صدد خرید اون هستم البته با ورود 200-18 لرزه گیر دار هم یه چشمم به اونه ولی ریویو های زیادی ازش وجود نداره هرچند به لطف آقای هژیرآذر و باقی دوستان تصاویری از تستهای اون رو دیدم فتوزون هم مطالبی نوشته ولی گویا این لنز بوكه مناسبی نداره و غیر از اون مشكل فوكوس داره كه توی این رنج چندان مهم نیست . ولی به نظرم خرید یه لنز كه رنج كاملی داشته باشه بهتره و مشكل تمیز كردن دائمی سنسور رو كاهش میده .
    باور بفرمائید انتخاب لنز با توجه به محدودیت منابع مالی خیلی سختهخصوصا اگر اولین و آخرین خریدتون باشه
    این كنونی ها هم اونقدر در تولیداتشون سیاست مدار هستند و رنج كاملی ارائه نمی دهند و اگرهم ارائه بدهند مثل 300-28 دو میلیون و سیصد در می آد . ای كاش مثل سیگما رنجی مثل 200-18 رو می كردند البته با قیمتی معقول.
    200-18 سیگما فكر می كنم قیمتی حدود 520 تومن داشته باشه كه خیلی مناسبه .
    راستش من چون مشكل بتونم برای خرید حضوری بیام آیا خرید پستی رو پیشنهاد می كنید ؟.
    البته اگه سایت شركت آقای قدیری و دوستانش رو زیارت می كردیم خیلی عالی می شد.

برای عكاسی پرتره و مجلس با گشتی در اینترنت عكسهای جالبی دیدم كه باور نمی كردم گویا لنزهای فیكس یه چیز دیگه است
    مثل :
    ef 50 mm f/1.4 با قیمت 360 تومن
    ef 50 mm f/1.8 با قیمت 100 تومن البته مثل اسباب بازی می مونه
    ef 85 mm f/1.8 با قیمت 370 تومن
    ef 135 mm f/2l با قیمت 850 تومن

كیفیت عالی این لنزهای منو شگفت زده كرد
    ویرایش توسط A. Mohammadi : Thursday 30 August 2007 در ساعت 23:53 دلیل: تکمیل
    اصغـرمحمـدی

كاربر همراه K_NMT آواتار ها
    تشکر کرده
    4984

با اجازه سعید عزیز
    دوست من
    در مورد عكاسی پرتره و مجالس و تجهیزات مورد نیاز برای این موارد، بحث طول و درازی می توان ترتیب داد.
    شما باید نیاز خود را كاملا مشخص كنید تا با توجه به بودجه محدودی كه دارید، بهترین بازدهی را داشته باشید.
    بله...لنزهای فیكس اصولا كیفیت اپتیك بهتری را به نسبت قیمت ارائه می دهند...اما محدودیتهایی هم ایجاد می كنند كه با توجه به زمینه مصرف شما معنی پیدا می كنند.
    مثلا در عكاسی مجالس، با توجه به سرعت عمل مورد نیاز و معمولا محدودیت فضای مانور عكاس، اصولا این لنزها كاربرد دلچسبی ندارند و یك لنز جنرال زوم خوب، كاملا برنده است!
    در مورد عكاسی پرتره...خوب این رشته، زمینه های مختلفی رو شامل می شه...شاید لنزهای فیكس در استودیو كه عكاس زمان و فضای كافی در اختیار داره انتخاب مناسبی باشند...اما در عكاسی پرتره مثلا عروس و داماد در باغ یا روز قبل از عروسی (كه این روزها به نام عكاسی Fashion مد شده) باز هم تله زومهای خوب برنده میدان هستند.
    به هر حال...با توجه به اینكه شما تازه دارید مطالعاتتون رو تكمیل می كنید، در خرید عجله نكنید تا یك هفته دیگه تو صفحه خرید و فروش تجهیزات شما رو در حال فروش فوری لنزی كه امروز خریده اید نبینیم! با عبارت معروف زیر:
    " بسیار كم كار كرده، در حد نو ، با گارانتی یك ساله همراه جعبه" !
    موفق باشید.
    Amir Mohebi، infinity و showan تشکر می‌کنند.
    كيوان نعمت اللهي
    تجهيزات من

تشکر کرده
    7479

نقل قول نوشته اصلی توسط K_NMT نمایش پست ها
    با اجازه سعید عزیز
    دوست من
    در مورد عكاسی پرتره و مجالس و تجهیزات مورد نیاز برای این موارد، بحث طول و درازی می توان ترتیب داد.
    شما باید نیاز خود را كاملا مشخص كنید تا با توجه به بودجه محدودی كه دارید، بهترین بازدهی را داشته باشید.
    بله...لنزهای فیكس اصولا كیفیت اپتیك بهتری را به نسبت قیمت ارائه می دهند...اما محدودیتهایی هم ایجاد می كنند كه با توجه به زمینه مصرف شما معنی پیدا می كنند.
    مثلا در عكاسی مجالس، با توجه به سرعت عمل مورد نیاز و معمولا محدودیت فضای مانور عكاس، اصولا این لنزها كاربرد دلچسبی ندارند و یك لنز جنرال زوم خوب، كاملا برنده است!
    در مورد عكاسی پرتره...خوب این رشته، زمینه های مختلفی رو شامل می شه...شاید لنزهای فیكس در استودیو كه عكاس زمان و فضای كافی در اختیار داره انتخاب مناسبی باشند...اما در عكاسی پرتره مثلا عروس و داماد در باغ یا روز قبل از عروسی (كه این روزها به نام عكاسی Fashion مد شده) باز هم تله زومهای خوب برنده میدان هستند.
    به هر حال...با توجه به اینكه شما تازه دارید مطالعاتتون رو تكمیل می كنید، در خرید عجله نكنید تا یك هفته دیگه تو صفحه خرید و فروش تجهیزات شما رو در حال فروش فوری لنزی كه امروز خریده اید نبینیم! با عبارت معروف زیر:
    " بسیار كم كار كرده، در حد نو ، با گارانتی یك ساله همراه جعبه" !
    موفق باشید.
    سلام آقای نعمت اللهی
    از توصیه هاتون ممنونم ولی من حدودا 2 ماهه كه دارم مطالعه می كنم تا به قول شما با این بودجه محدود بهترین بازدهی رو به دست بیارم .
    درمورد محدودیت لنز های فیكس هم به این دلیل چند تا لنز معرفی كردم چون خیلی از عكاسها رو می شناسم كه سالهاست با لنز كیت عكسهای پرتره و (پرسنلی) می گیرن . فكر می كنم لنزای فیكس كیفیت بهتری نسبت به لنز كیت داشته باشند.
    از اینها هم كه بگذریم به لطف دوستان و تاپیك های محشری كه در این فروم دیدم مطمئنا لنزهای تله پرتره های بهتری دارند و حتما 200-40 اف 4 كنون پرتره های بهتری نسبت به 70-17 سیگما خواهد داشت
    در مورد خرید هم گویا مجبورم تا ورود دو لنز جدید كنون كه گویا قیمتهای خوبی دارند( 55-18 و 200-55 ) صبر كنم شاید قیمتها كمی تغییر كنه البته تو این مملكت هیچ چیز مشخص نیست و قیمتها مطابق قواعد علم اقتصاد بالا و پائین نمیشه !!! و این شركت ها هستند كه قواعد علم اقتصاد رو بالا پائین می كنن !!!
    اصغـرمحمـدی

صفحه 2 از 2 نخستنخست 1 2