صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 21 تا 30 , از مجموع 32
Like Tree19تشکر

موضوع: بیشترین زوم و ارزونترین قیمت لنزی که میشود گرفت

كاربر جديد 1Fathi آواتار ها
    تشکر کرده
    21

پیش فرض پاسخ: بیشترین زوم و ارزونترین قیمت لنزی که میشود گرفت

در مورد لنز 200-18 هم احتملا شما تو این سایت تو قسمت لنزهای سری ef کنون دنبال اون گشتید ولی اون لنز از سری ef s هستش و قیمتش هم همون 700 تومان زده شده.

من لنز 75-300 رو بدون is تا 250 تومان با گارنتی و بیمه قیمت دارم که البته انگار ارزونتر از اون هم هست.

هر دو تا لنز هم تو سایتش قیمت داره،من فکر میکنم وقتی موجود باشه قیمت میزنه چون فروش ان لاین داره و وقتی قیمت داره میشه از همونجا خرید.

http://www.digihouse.ir/lens/Canon/EF75-300mm/
    http://www.digihouse.ir/lens/Canon/E-S18-200/[/QUOTE]

من رفتم خود نمایندگی رو از لیستی که خودشون داشتند یادداشت کردم و اصلا توجه نکردم که ممکنه تو سایت هم قیمتی داشته باشه که توی لیست خودشون نباشه

حالا میشه خواهش کنم یک لینک درباره لنزهای IS دار بهم معرفی کنید؟ چون راستش من برای سواله من که دوربین 450 دی دارم و برای شرایط باز لازم دارم آیا باید لنزهایی که میگیرم حتما آی اس دار باشه تا قابلیت عکس‌برداری غیر محو داشته باشم؟

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط 1Fathi نمایش پست ها
    حالا میشه خواهش کنم یک لینک درباره لنزهای IS دار بهم معرفی کنید؟ چون راستش من برای سواله من که دوربین 450 دی دارم و برای شرایط باز لازم دارم آیا باید لنزهایی که میگیرم حتما آی اس دار باشه تا قابلیت عکس‌برداری غیر محو داشته باشم؟
    is بیشتر تو نور کم که سرعت شاتر میاد پایین و یا تو تله بالا به کار میاد
    چه حدود قیمتی و برای گرفتن چه نوع عکسی لنز میخواید؟
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر همراه tanhatanha آواتار ها
    تشکر کرده
    4948

دوستان پاسخهای بسیار خوبی به این دوستمون دادند

اما توصیه میکنم ایشون یک سری مقالات پایه سایت رو بخونن , تا با مفاهیم is , فاصله کانونی و ,,, آشنا بشن , اینطوری هم خودشون راحت متوجه میشن , هم دیگر نیازی به جواب دادن در مورد مفاهیم نیست و فقط در مورد لنز مورد نظر صحبت میشود
    slr تشکر می‌کند.
    Canon 5D MK II | Canon 24-105 F4 IS | Canon 70-200 f4 IS
    Lowepro Slingshot 300 | Flash Canon 430 EX II |
    خدایا نگهدار همه باش

slr
    slr آنلاین نیست
    كاربر آشنا slr آواتار ها
    تشکر کرده
    63

ممنونم دوستان

والا من با مفهوم is کاملا آشنا هستم و بطور نسبی عکاسی رو هم بلدم و چندین سالی هست دوربینای مختلفی داشتم و دارم اما از اونجا که تا حالا slr نداشتم این مساله انتخاب لنز خیلی گسترده و ناآشنا هست برای من..نمونش همین نفهمیدن میزان رنج زوم از تقسیم اون دو عدد هستش که دلیلش رو متوجه نشدم که مثلا چرا 100 400 از 18 200 زومش بیشتره ؟؟؟! و یه سری مباحث دیگه ای که واقعا نمیدونم به کجای سایت باید مراجعه کنم و هر جایی که مراجعه کردم بحث خیلی تخصصی هست و برای من مفهوم نیست.
    My cams
    Canon eos 500D +18 55 IS+UV Filter kenko
    Canon ixy25(ixus 85

كاربر همراه
    تشکر کرده
    78

ببین دوست عزیز در این تاپیک دوستان کاملا راهنمایی نموده اند

شما هم اگه کمی وقت بزارین در این سایت با تمامی این مفاهیم آشنا خواهید شد

به نظر من قبل از اقدام به خرید کمی تحقیق نمایید و در مورد لنزها و کاربردشان مطالعه نمایید

تا بتوانید انتخاب مناسبی با توجه به نیا زتان داشته باشید

موفق باشید

Forum Moderator M.Mobin آواتار ها
    تشکر کرده
    13645

نقل قول نوشته اصلی توسط slr نمایش پست ها
    ممنونم دوستان

والا من با مفهوم is کاملا آشنا هستم و بطور نسبی عکاسی رو هم بلدم و چندین سالی هست دوربینای مختلفی داشتم و دارم اما از اونجا که تا حالا slr نداشتم این مساله انتخاب لنز خیلی گسترده و ناآشنا هست برای من..نمونش همین نفهمیدن میزان رنج زوم از تقسیم اون دو عدد هستش که دلیلش رو متوجه نشدم که مثلا چرا 100 400 از 18 200 زومش بیشتره ؟؟؟! و یه سری مباحث دیگه ای که واقعا نمیدونم به کجای سایت باید مراجعه کنم و هر جایی که مراجعه کردم بحث خیلی تخصصی هست و برای من مفهوم نیست.

اگه بخوام خیلی ساده در مورد رنج اعداد لنز براتون توضیح بدم
    باید بگم که هر چی عدد کوچیک لنز کوچیکتر باشه
    واید لنز بالاتره!یعنی شما رو اجسام نزدیک تری به خودتون میتونید فکوس کنید
    مثلا تو مقایسه لنز 200-18 با 300- 70
    شما وقتی بخواهید از یه موضوع که نسبت به خودتون فاصله کمی داره عکس برداری کنید
    باید از قسمت واید لنز استفاده کنید
    حداقل فاصله فکوس تو واید ترین حالت لنز که 18 مم برای 200-18 هستش،45 سانتیمتر هست
    در حالی که برای لنز 300-70 این حد اقل فاصله 140 سانتیمتر هستش
    در واقع شما تو حالت واید با لنز 300-70 یک فاصله 95 سانتیمتری رو نسبت به 200-18 از دست دادید

در مورد دورنمایی هم شما در نظر بگیرید که هر چی عدد بزرگ لنز که نشون دهنده میزان تله لنز هستش،بزرگتر باشه شما قادر خواهید بود تا فاصله های دوتری با اون لنز عکسبرداری کنید.

چون مقدار تله لنز 300-70 از 200-18 بیشتره
    (300 در مقایسه با 200)
    دورنمایی اون هم از 200-18 بیشتره
    و این اصلا به مقدار زوم لنز ربطی نداره

با معذرت خواهی از سایر دوستان برای سر بردن حوصلشون!
    slr تشکر می‌کند.
    مسعود مبین علی

about.me
    instagram

كاربر فعال
    تشکر کرده
    4296

می تونین اینجا فرق فاصله های مختلف کانونی رو ببینین:
    کد:
    http://www.tamron.com/lenses/learning_center/tools/focal-length-comparison.php
    slr تشکر می‌کند.
    اصلان نورقاسمی

كاربر همراه Mehrdad Benabbas آواتار ها
    تشکر کرده
    1521

ممنونم دوستان

سلام دوست عزیز

مشکل شما مشکل تمام کسانی هست که از دوربین های کامپکت به سراغ دوربینهای SLR می آیند. در مورد دوربینهای کامپکت چون قابلیت تعویض لنز ندارند و باید با همان لنز سوخت و ساخت واژه ای به نام Zoom که معادل رنج فاصله کانونی لنز آن دوربین است مفهوم پیدا میکند.

مثلا دوربین کامپکت Canon S5IS دارای زوم 12x میباشد. رنج فاصله کانونی لنز این دوربین 432-36 میلیمتر است که اگر 432 را بر 36 تقسیم کنید همان عدد 12 یعنی زوم بدست می آید.

در لنزهای دوربینهای SLR چون سنسور این دوربینها بسیار بزرگتر از دوربینهای کامپکت است در نتیجه ابعاد لنز و تکنولوژی ساخت این لنزها کاملا متفاوت است و اگر لنزی مثلا در همان رنج 432-36 بخواهند بسازند هم بسیار گران تمام می شود و بازار کشش خرید آن را نخواهد داشت هم بسیار حجیم و سنگین می شود. این دوربینها چون قابلیت تعویض لنز دارند کاربر رنج مورد نظر خود را می تواند با 3-4 لنز بدست آورد.
    مثلا یک نفر رنج کانونی 12 تا 200 میلیمتر را لازم دارد می تواند لنزهای زیر را تهیه کند:
    Sigma 12-24mm f/4.5-5.6 EX DG IF HSM
    Canon EF 24-70mm f/2.8L USM
    Canon EF 70-200mm f/4 L USM

همانطور که میبینید شاید زوم هر کدام از این لنزها در حد 2x یا 3x باشند ولی در مجموع فاصله کانونی از 12 تا 200 میلیمتر (یعنی زومی معادل 17x) را پوشش میدهند.

یک توصیه:
    یک لنز خوب و با کیفیت معمولا زومش در حد 2x یا 3x می باشد. یعنی با تقسیم عدد بزرگ به عدد کوچک فاصله کانونی باید عددی حدود 2 یا 3 داشته باشید. پیشنهاد می شود اگر خواهان یک لنر با کیفیت و شارپ هستید دنبال لنزهایی با فواصل کانونی کذایی مثل 200-18 یا 500-50 یا ... نرید.

در ضمن فراموش نکنید که ضرب المثل "هر چقدر پول بدی آش میخوری" در مورد خرید لنز 100% مصداق داره!!!!
    slr و Maisam.H تشکر می‌کنند.
    مهرداد بن عباس

5D mark II + BG-E6 / 15 f2.8 fisheye / 24-70 f2.8 L / 70-200 f2.8 IS L II / 50 f1.8 / 580 EX II / 4x PW Plus II / Manfrotto 7302YB & 055XPROB + 303SPH

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

ممنونم دوستان

قبل از هزینه برای SLR اگر با برخی مفاهیم مربوط به ان اشنا شوید بهتر میتوانید تصمیم بگیرید. در درجه اول باید به این سوال پاسخ دهید که چرا به SLR نیاز دارید. در صورتی که دوربینهای SLR Like بسیار خوبی در بازار وجود دارند که ممکن است کاملا جوابگوی نیاز شما باشد.
    slr تشکر می‌کند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

كاربر ويژه Arash آواتار ها
    تشکر کرده
    4010

مبین عزیز
    کمترین فاصله فوکوس و لنز واید و تله مباحث جداگانه ای هستند.
    slr و M.Mobin تشکر می‌کنند.
    آرش عاشوری‌نیا
    www.arashnia.com/blog
    www.kosuf.com

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1 2 3 4 آخرینآخرین