صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4
نمایش نتایج : از شماره 31 تا 32 , از مجموع 32
Like Tree19تشکر

موضوع: بیشترین زوم و ارزونترین قیمت لنزی که میشود گرفت

كاربر بسیار فعال Pooyan آواتار ها
    تشکر کرده
    7620

پیش فرض پاسخ: بیشترین زوم و ارزونترین قیمت لنزی که میشود گرفت

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad.benabbas نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

یک توصیه:
    یک لنز خوب و با کیفیت معمولا زومش در حد 2x یا 3x می باشد. یعنی با تقسیم عدد بزرگ به عدد کوچک فاصله کانونی باید عددی حدود 2 یا 3 داشته باشید. پیشنهاد می شود اگر خواهان یک لنر با کیفیت و شارپ هستید دنبال لنزهایی با فواصل کانونی کذایی مثل 200-18 یا 500-50 یا ... نرید.

در ضمن فراموش نکنید که ضرب المثل "هر چقدر پول بدی آش میخوری" در مورد خرید لنز 100% مصداق داره!!!!
    سلام؛ دوست عزيز

حرف شما از جهاتي دست است اما بايد همه جهات را در نظر گرفت.
    انتخاب لنز جنبه‌هاي مختلفي دارد كه اولين و مهم ترين جنبه آن موارد استفاده لنز است. مثلا براي عكاسي پرتره، عكاسي از مجالس، عكاسي ورزشي، عكاسي از حيات وحش، عكاسي خبري و ... انتخاب لنز تفاوتهاي زيادي دارد و در بعضي موارد نيز اكثر عكاسان ترجيح مي‌دهند از لنزهاي پرايم استفاده كنند (مانند عكاسان ورزشي و حيات وحش)
    اما مثلا همان لنز كذايي 18-200 هم جذابيتهاي فراواني دارد. بيشترين جذابيت آن عكاسي در سفر است كه هم باعث مي‌شود كيف يا كوله عكاسي شما سبك تر شود و هم بعضي از سوژه‌ها را به خاطر تعويض پي در پي لنز از دست نخواهيد داد و از طرفي گرد و خاك كمتري هم به دوربين شما نفوذ كند و ...
    شايد خروجي لنز 18-200 براي 80% كاربران (مثل من) زياد هم باشد؛ هرچند اذعان مي‌كنم من هم مانند خيلي هاي ديگر دوست دارك يك لنز 24-70 و يك لنز 70-200 هم در ميان لنزهايم باشد.
    Arash و Mehrdad Benabbas تشکر می‌کنند.

slr
    slr آنلاین نیست
    كاربر آشنا slr آواتار ها
    تشکر کرده
    63

پیش فرض پاسخ: بیشترین زوم و ارزونترین قیمت لنزی که میشود گرفت

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian نمایش پست ها
    قبل از هزینه برای SLR اگر با برخی مفاهیم مربوط به ان اشنا شوید بهتر میتوانید تصمیم بگیرید. در درجه اول باید به این سوال پاسخ دهید که چرا به SLR نیاز دارید. در صورتی که دوربینهای SLR Like بسیار خوبی در بازار وجود دارند که ممکن است کاملا جوابگوی نیاز شما باشد.
    همانطور که قبلا گفتم تا بحال چندین دوربین اولترا کامپکت و کامپت و slr like داشته ام و دیگه برام به اون صورت جذابیتی ندارن و slr یه تجربه جدیده
    بهترین دوربینی که داشتم konica minolta a200 بود که متاسفانه بعد از 3 سال استفاده به سرقت رفت
    کیفیت عکس بسیار بالایی داشت و عکسهای بسیار بسیار کم نویز و شارپی مینداخت و الان بعد از این همه سال تو این 2 3 ماه این همه کامپکت جدید رو بررسی کردم تکنولوژی این همه پیشرفت کرده ولی هیچکدومشون نصف کیفیت عکس اون رو ندارن(sx1 sx10 fz28 h50 ...etc)

بنابراین با خریدن این دوربین های مطمئن خواهم شد که بدلیل downgrade جز پشیمونی سودی برایم ندارد و بهتر است اینبار slr بگیرم و لذت واقعی عکاسی رو تجربه کنم.
    از توضیحات کامل و دقیق همه دوستان هم ممنونم
    My cams
    Canon eos 500D +18 55 IS+UV Filter kenko
    Canon ixy25(ixus 85

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1 2 3 4