صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 1 تا 10 , از مجموع 67
Like Tree168تشکر

موضوع: معرفی و بررسی لنز های تله و سوپر تله Nikkor

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12229

پیش فرض معرفی و بررسی لنز های تله و سوپر تله Nikkor

سوپر تله فتو های Super Telephoto's Nikon

هدف : معرفی و بررسی Review ها و امتیاز کسب شده و قیمت این سری لنزها است

AF-S NIKKOR 300mm f/4D IF-ED
    AF-S NIKKOR 300mm f/2.8G ED VR II
    AF-S NIKKOR 300mm f/2.8G IF-ED VR

AF-S NIKKOR 400mm f/2.8G ED V R
    AF-S NIKKOR 500mm f/4G ED VR
    AF-S NIKKOR 600mm f/4G ED VR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AF-S NIKKOR 300mm f/4D IF-ED

نمونه عکس های آن را را در زیر ، به مقدار زیاد خواهید یافت:
    کد:
    http://www.pbase.com/ronnie_14187/d100___d200_my_favorites&page=all

در بین تله های نام برده ارزانترین آنها محسوب میگردد با قیمت 1100 دلار .

مشخصات :
    1- دارای 10 المان در 6 گروه میباشد و 2 المان ED
    2- تیغه های دیاراگم آن 9 عدد است
    3- حداقل فاصله فوکاس تا سوژه 1.45 متر
    4- ابعاد 90 در 223 میلیمتر
    5- وزن 1440 گرم
    6- سایز فیلتر 77mm غیر چرخشی یاnon-rotating
    7- هود دارا میباشد
    8- سری D لنز های نیکور بوده ; دارای سیستم ارسال اطلاعات مسافت و همیمنطور دارای رینگ تنظیم دیافراگم است

شرح:

سرعت فوکاس خیلی سریع و بی صدا بوده ، کیفیت ساختی بالا دارد ، در مورد کیفیت و رزولوشن ، بین خیلی خوب تا ممتاز در جه بندی شده حتی با بستن تله کانورتر نیکون 1.4

نمودار MTF آن ( در تصویر زیر نمودار بالایی بدون کانورتر و پایینی با کانورتر 1.4 نیکون :

خطای Distortions یا اعوجاج:

مقدار بسیار ناچیزی و غیر محسوسی در آن وجود دارد که فقط در شریط آزمایشگاهی قابل مشاهده خواهد بود. با اضافه کردن تله کانور هم فرقی در آن دیده نشد( هم 1.4 و هم 1.7 تست شد ) (که البته برای یک لنز پرایم انتظاری غیر از این هم نمیرفت- این نظر خودم بود )

Vignetting

فقط در F4 مقدار ی ویگنتینگ دارد بدون تله کانور تر ( 0.4 ) که حتی در روی فرمت DX نتیجه خیلی جالبی محسوب میگردد. در بقیه دیافراگم ها مطلقا ناچیز است.
    و با تله کانورتر در تمام دیافراگم ها ناچیز است.

Chromatic Aberrations یا اختصارا CA

وضعیت CA آن بحد خوبی کنترل شده است .

نتیجه:

این لنز یکی لنز های بی عیبی است که تا به این لحظه تست شده. وضعیت رزولوشن عموما ممتاز است.
    distortions و vignetting آن اساسا ناچیز است. Ca آن خیلی خوب قابل کنترل هست. فقط با اضافه کردن یک تله کانورتر 1.4 قدری از آن رزولوشن ممتاز آن ، به سمت خوب کاهش پیدا میکند.

کیفیت ساخت آن بطور استثنایی بالا بود و استفاده از آن مایه خرسندی شد. و Highly recommended ( شدیدا توصیه میشود )

و رای نهایی:

منبع فتوزون که بالا آوردنش نرم افزار ضد **** میخواهد:
    کد:
    http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests/228-nikkor-af-s-300mm-f4d-if-ed-review--test-report

ادامه دارد...

پی نوشت:

یک نکته دیگری که در ریویو های دیگه به آن اشاره شده بود شارپنس بالای این لنز میباشد . ضمنا از آنجایی که این لنز فاقد سیستم VR است، برای دستیابی به ماکسیمم شارپنس لنز ، باید سه پایه به همراه داشت.( به همراه داشتن سه پایه در هنگام عکاسی با لنز های بزرگ و سنگین سوپر تله البته همیشه لازم است ) چیزی که کمبود VR را در این لنز قابل تحمل میکند، کیفیت ساخت خوب و کیفیت اپتیکال خوب آن است با توجه به قیمت اندک آن نسبت به لنز های تله خصوصا در نیکون.
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Friday 15 January 2010 در ساعت 18:41
    NASSIRI4080، SBadri، A_Maddah و 14 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

كاربر همراه A.Mazaheri آواتار ها
    تشکر کرده
    549

پیش فرض پاسخ: Nikkor معرفی و بررسی لنز های تله و سوپر تله

قیمت این لنز یک میلیون و چهارصد هزار.تو ناصر خسرو.
    yasin-m، Saadat، picolo و 3 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    12229

با درود

هر دو رنگ این لنز

خوب در مورد قیمت خارج از ایران ، همانطور که مستحضر هستید در کشور های مختلف سطح قیمت تجهیزات عکاسی تفاوتهای فاحشی دارند. طی گزارش هایی که دوستان در مورد قیمت لنز های مختلف داشته اند اروپا گرانترین قیمتها را دارد. قیمت آمریکا نزدیک به قیمت ایران است. یا مالزی و شرق آسیا قیمتهایی کمتر از ایران داشته اند.

خوب با توجه به اینکه اغلب قیمتهای امریکا نزدیک قیمت ایران است ( در مورد سایر لنز ها ) این لنز هم از این قائده نباید مستثناء باشد. ( هر چند که قیمتها فروش آنلاین در سایتها معمولا متغیر است )

در ایران هم نباید قیمتی بیش از همان یک میلیون و 100 هزار تومان داشته باشد. اما خوب به دلیل اینکه مصرف لنز های تله ، خاص و به نسبت سایر لنز ها در خواست برای آن کمتر هست ، زیاد چنین لنزهایی را برای فروش نمیبینیم در نتیجه مواردی هم که یافت میشوند قیمتهایی متغیر و گاها کاذب دارند ( بسته به انصاف فروشنده آن )

ضمنا مورد مهمی که می توانم به مشخصات این لنز اضافه کنم ، قابل استفاده بودن همه تله کانورتر های نیکون با آن است. با این فرق که فقط مدل TC-14E/14E II با آن سازگاری کامل را دارد و اگر مدل
    TC-17E I و TC-20E ورژن قدیم روی آن گذاشته شود امکان استفاده از اتوفوکاس فعال نخواهد بود.
    در مورد تله کانورتر 2 جدید اطلاعی در دست نیست که ترکیب آنها چگونه خواهد بود.

خوب در ادامه بررسی تله های نیکون، منابع نقد کننده به کاملی نقد قبلی موجود نیست. اما مطالبی هست که عنوان خواهد شد.

ادامه دارد...
    6319 و SIAMAK™ تشکر می‌کنند.

كاربر ويژه Saadat آواتار ها
    تشکر کرده
    5366

قیمت این لنز یک میلیون و چهارصد هزار.تو ناصر خسرو.
    به نظر من ارزش این مبلغ را ندارد
    چرا؟ کافیه آن را با Sigma100-300 مقایسه کنید.
    کد:
    http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests/369-sigma-af-100-300mm-f4-nikon?start=1
    برای مثال:

..از لحاظ ویگنت CA شارپنس بهتر از 300 نیکون هست و همچنین سرعت ودقت فوکوس فوق الللللعاده بالا همراه با کیفیت ساخت بسیار بالا
    اصولا لنزهای نیکون علی الخصوص لنزهای تله آن قیمتهای پرتی دارند

كاربر ويژه Persian آواتار ها
    تشکر کرده
    6066

من نمیدونم چقدر میشود این مقایسه ها را مبنا قرار داد اما باید موارد مختلفی را در نظر گرفت.
    خیلی وقتها تست ازمایشگاهی یک مسئله است و استفاده از یک لنز یک چیز دیگر.
    در درجه اول نظر من این است که سیگما 300-100 یکی از با ارزشترین لنزهای سیگما است و زوم بودنش مزیت بزرگی است.
    اما دوستانی که از ان استفاده کرده اند میتوانند بگویند که زمانی که کانورتور روی ان ببندید دچار گیجی فوکوس میشود.
    برای من به عنوان استفاده کننده در استفاده از این دو لنز تست با کانورتور نکته مهمی است که البته تستی از نیکون 300 هم ندیدم اما میتوانم فرض کنم که رفتار نیکون 300 با کانورتور بهتر از سیگما با کانورتور باشد. واضح است که نظرم فقط شارپنس نیست.
    مسئله دیگر افت قیمت در زمان فروش است که میتوان گفت که نیکون 300 در زمان فروش افت قیمت کمتری داشته باشد.
    نکته دیگر کنترل کیفیت سیگما است که جناب فراهانچی میتوانند در مورد مشکلاتی که با 300-100 داشتند توضیح بدهند.

در نهایت نظرم رد و تایید هیچکدام از این دو لنز نیست چون هر دو لنزهای بسیار خوبی هستند و نمیشود پنبه هیچکدام را به راحتی زد.
    A_Maddah، yasin-m، Navid7h و 6 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    علیرضا غفاری
    لینک مقالات سایت
    "Travel is the graduate school of life" Joe McNally

تشکر کرده
    12229

درود

اینکه به نظر شما این دو لنز قابل مقایسه هستند نظر شماست و محترم.

اما مثالیکه زدید ( همان نمودار MTF بلند و بالا! فقط قسمت آخر آن است که در 300mm باشد در صورت مقایسه ، غیر علمی نخواهد بود ! ( چون شما نمیتوانید رزولوشنی را که لنز مورد نظرتان در 100mm یا 200mm داشته رو، با رزولوشن لنز مورد نظر این تاپیک در 300mm مقایسه کنید) در 300mm آن هم سیگمای مورد نظرتان همانطوری هم در نمودار دیده میشود رزولوشن پایینتری دارد.

در بقیه مواردی هم که ذکر کردین از جلمه Ca،...در همان لینکی که دادید ، برتری قابل توجهی وجود نداشت. (هر چند که تازگی هم کل آن ریویو را خوانده بودم اما دوباره هم آنرا خواندم گفتم شاید ورژن متفاوتی هم از این لنز هست که من خبر نداشتم )

اما در خصوص کیفیت ساخت در لنز سیگما 100-300 آزمایش شده ( نه همه 100-300 ها ! ) امتیاز کسب شده آن قدری کمتر از 300mm نیکون بوده که حداکثر امتیاز را گرفته.

ولی کیفیت ساخت لنز ها در سیگما که دیگر بر کسی پوشیده نیست، یک معضل است. و آن متغیر بودن کیفیت ساخت در سیگماست. یعنی هر محصول آن در یک مدل مشابه ،مشخصات کیفی خود را دارند که با هم فرق دارند در در مواردی با درصد بالا اصلا مشکلات فنی مشهود است. و این باعث میشود که اگر من بخواهم لنزی مشابه لنز شما بگیرم هیچ اطمینانی نخواهد بود که شباهتی به آن از لحاظ کیفی داشته باشد. یقول دوست خوبمان جناب قدیری لنز های سیگما مثل تخم مرغ شانسی هستند.

البته نقد و بررسی لنز های سیگما ، بخش و تاپیک خاص خود را دارد.

پی نوشت: جناب غفاری مطالب لازم را بیان فرموده اند که به دلیل همزمانی از وجود آن بی خیر بودم

با سپاس
    yasin-m، A.Mazaheri و SIAMAK™ تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    549

من کلی از عکسهای این لنزو با کانورترهای مختلف دیدم.با 1.4 و 1.7 عالیه و با 2 با توجه به دیاف محدودیت ایجاد میکنه که اگر شرایط برقرار باشه عکسها قابل قبوله. به قول دوستان خوبم بزرگترین مزیت این لنز در برابر سیگما شرایط خوبش با تله کانورترهاس و البته نیکور بودنش که اونو از حالت تخم مرغ شانسی در میاره

كاربر ويژه QashQai آواتار ها
    تشکر کرده
    5125

نقل قول نوشته اصلی توسط boyman354 نمایش پست ها
    من کلی از عکسهای این لنزو با کانورترهای مختلف دیدم.با 1.4 و 1.7 عالیه و با 2 با توجه به دیاف محدودیت ایجاد میکنه که اگر شرایط برقرار باشه عکسها قابل قبوله. به قول دوستان خوبم بزرگترین مزیت این لنز در برابر سیگما شرایط خوبش با تله کانورترهاس و البته نیکور بودنش که اونو از حالت تخم مرغ شانسی در میاره
    سلام:

بگمانم دیافراگم 4 روی لنزهای نیکون با کانورتر 1.4 میباید روی همه دوربین ها سازگار باشد اما کانورتر 1.7 و 2 احتمال میدهم روی ( مثل دوربین های سری 1 کانن ) بعضی از دوربین های نیکون فکوس مرکزی کار کند. خاطرم هست مدتی پیش یکی از دوستان فروم 400-200 نیکون را با کانورتر 1.7 امتحان کرده بود و توانسته بود روی D300 فکوس کند منتها تا جاییکه میدانم شرکت نیکون استفاده از تله کانورتر بالای 1.4 را برای لنزهایی با دیافراگم بالای 4 روی همه دوربین های این شرکت مجاز نمیداند یا قابل کارکرد صحیح یا ....

از این روی محدودیت دیافراگم 4 برای تله کانورتر 1.7 هم از جنبه عمومی قضیه برای تمام دوربین های نیکون این میان لحاظ شود بهتر است

نظر دوستانی که از دوربین های نیکون استفاده میکنند در این خصوص ارجح خواهد بود

موفق باشید

تشکر کرده
    549

http://www.pbase.com/ronnie_14187/d1...rites&page=all

به قول anoosh عزیز اینجا میتونی کلی عکس حتی با تله کانورتر2 ببینی.ضمنا اینها لنزهای خاص هستند و انچنان بین عکاس ها شایع نیست و ما فقط از روی ریویوها و سمپلها نظر میدیم.18-55 نیست که فقط یوزرهای نیکون نظر بدن

تشکر کرده
    12229

AF-S NIKKOR 300mm f/2.8G IF-ED VR

در فتوکنیا September 2004 معرفی شد.

خوب این لنز کاملا در رده حرفه ای و تجهیزات top end قرار دارد و دارای قیمت گران این رده از تجهیزات است.
    4500 دلار.
    ( نظر خودم :البته با معرفی ورژن جدید آن در December 2009 که البته قیمتی بیشتر هم دارد. امیدواریم که منجر به کاهش قیمت ورژن قبلی گردد.)

این لنز در این فاصله کانونی دارای دیافراگم ثابت 2.8 بوده که باعث افزایش هزینه ساخت بیشتر آن شده است و همینطور وزن بیشتر .

بیشترین موارد استفاده از این لنز عکاسی ورزشی بویژه Indoor و حیاط وحش میباشد.

عکس بالا پرنده ای را نشان میدهد
    که سرعت برهم زدن بال هایش خیلی
    زیاد است.
    سرعت 1/2000 ثانیه
    دیافراگم f 4 و کراپ 50% با نیکون D2X

مشخصات:

1- دارای 11 المان در 8 گروه است ( 3 تا المان ED و 2 تا المان نانو کریستال )
    2-تیغه های دیاراگم آن 9 عدد است
    3-حداقل فاصله فوکاس تا سوژه 2.3 متر در حالت اتوفوکاس و 2.2 در فوکاس دستی
    4-ابعد 268 در 124 میلیمتر
    5- ورزن 2850 گرم
    6- دارای VR با دو مد Normal و Active
    7- دارای sealing بالا و محافظت از غبار و ضد آب
    8-دارای کیفیت اپتیکال استثنایی هم روی 35mm و digital SLR
    9- جزئیات سیستم فوکاس: با موتور SWM ، و focus preset with Memory ، Focus Limiter Switch و دکمه قفل فوکاس
    10- ملحقات آن : هود مدل HK-30 ، کیف مدل CL-L1 ، هولدر فیلتر 52mm ، بند LN-1

سرعت اتوفوکاس خیلی بالا با دقتی استثنایی همان چیزی است که از این لنز انتظار میرفت.

این باعث میشه که نیکور 70-200 سرعت فوکاسش، کند به نظر برسه ! سرعت فوکاس آن با بستن تله کانورتر 1.7 همچنان میدرخشد. سیستم VR آن خیلی خوب عمل میکند حتی با TC 1.7 .

نمودار MTF :

کیفیت اپتیکال استثنایی داشته و سه المان ED این لنز بطور موثری در حذف آثار chromatic aberration موفق بوده.
    ca و Distortion این لنز در حد کاملا کنترل شده ای قرار دارند.
    رزولوشن بالایی داشته نتیجه ای که در نمودار آزمایش شده دیده شد، نشان داد که رزولوشن این لنز در روی کراپدار ها در مرکز دقیقا مشابه کنارها خواهد بود
    وجود المان Meniscus protective باعث غلبه یافتن بر بازتاب داخلی سنسور شده.

شارپنس

وضعیتی بسیار خوب، بطوری که تفاوت محسوسی از اختلاف شارپنس بین دیافراگم 2.8 و 5.6 در مرکز نیست.
    با تله کانورتر 1.7 برای بهبودی شارپنس در کناره ها بهتر انست که یک استاپ بسته تر از بازترین دیافراگم این لنز را استفاده کنیم. با این تله کانورتر ممکنه که کمی شارپنس کم شود اما هنوز خیلی خوب خواهد بود.

( نظر خودم: با عرضه نسخه جدید تله کانورتر 2x نیکون که عملکردی عالی داشته نتیجه های حاصله این تست را تحت تاثیر قرار خواهد داد)

منابع:

کد:
    http://www.ephotozine.com/article/Nikon-AFS-Nikkor-300mm-f28D-VR-4436
    http://www.fredmiranda.com/
    http://www.slrgear.com/reviews/showproduct.php/product/108/cat/12
    http://www.kenrockwell.com/nikon/30028vr.htm

امیدوارم کم کاستی هایی که در ترجمه این نقد موجود است را به بزرگی ببخشید

لازم به ذکر است اتفاقی متاسفانه بعد از آماده کردن و نوشتن این مطلب افتاد ( این شکلک کم است !!) صبح امروز یک صفحه برای نوشتن مطالب باز کردم
    و در کل طول روز انرا کامل کردم و ساعت 10 شب که کامل شد اقدام به ارسال آن کردم اما متاسفانه با پیغامی در دو خط به زبان انگلیسی از سمت سایت مواجه شدم. متاسفانه مجبور به دوباره نوشتن از ابتدای آن شدم در 2 ساعت اخیر که به خوبی مطالب قبلی نیست. امیدوارم کم کاستی های آن راببخشید. راستش چنین لنزی در خور چنین نقد ضعیفی نیست.

با سپاس

انوش
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Sunday 17 January 2010 در ساعت 02:09
    M.R.Shahbazi، SBadri، A_Maddah و 13 نفر دیگر تشکر می‌کنند.

صفحه 1 از 7 1 2 3 4 5 ... آخرینآخرین