نمایش نتایج : از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
Like Tree12تشکر
  • 1 Post By mehrshadazizi
  • 3 Post By Farhad71
  • 5 Post By lamagra
  • 2 Post By lamagra
  • 1 Post By mohammad bagher

موضوع: AF DX Fisheye-Nikkor 10.5mm f/2.8G ED

كاربر همراه
    تشکر کرده
    15

پیش فرض AF DX Fisheye-Nikkor 10.5mm f/2.8G ED

کسی از دوستان تجربه عملی با این را لنز دارد؟
    تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
    a.g g.a تشکر می‌کند.

كاربر بسیار فعال
    تشکر کرده
    4494

چه سوالی داشتید؟
    ج.ابراهیمی
    instagram

كاربر همراه Farhad71 آواتار ها
    تشکر کرده
    1850

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrshadazizi نمایش پست ها
    سلام
    مدتیه دارمش . بنظر من نمره ی اپتیکش در کل بین بسیار خوب و عالی هست . چون موتور فوکوس نداره سبکه .نکته ی جالبش اینه که نداشتن موتور فوکوس بنظر من ایرادی بوجود نمیاره چون در اغلب موارد ( البته اغلب منظور برای سوژه های بیشتر از 2-3 متر فاصله ) نزدیکیهای بینهایت و یا خود بینهایت فوکوس میده که اونهم اگه شرایطش باشه با یه دیاف مناسب عمق مناسبی میشه بوجود آورد . مثلا من که روی D7000 ازش برای پانوراما استفاده میکنم بخاطر ثابت نگه داشتن نودال پوینت معمولا دستی فوکوسش میکنم . ساخت ژاپن هست و وقتی دستتون میگیرینش کیفیتش رو از لحاظ تولید هم خوب حس میکنید.

ارادت
    M.Nouri، saeed2vfx و data تشکر می‌کنند.
    فرهاد برنجی

كاربر همراه mohammad bagher آواتار ها
    تشکر کرده
    164

سلام ، آیا میشه از این لنز به عنوان یه لنز واید مثلا مثل 11-16 استفاده کرد ؟ ممکنه بگین چه محدودیت هایی داره اسفاده از این لنر ، من D7000 دارم و می خوام یه لنز برای عکاسی طبیعت بگیرم بنظرتون این لنز با کیفیت اپتیکی خوب و پرایم بودن و نیکون! بودن میتونه به جای 11-16 برای من کاربرد داشته باشه ؟
    پیشاپیش ممنونم از راهنماییتون

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

میشه به عنوان لنز واید ازش استفاده کرد اما محدودیت خواهید داشت.زاویه دید بسیار زیادی داره و همین خیلی لذت بخشه اما کنترل اعوجاج زیاد اون چه در حین ثبت چه بعد از اون به صورت نرم افزاری تقریبا پای ثابت ثبت های شما خواهد شد.خصوصا کادر بندی با این لنز دردسرهای خاص خودش رو داره.دوستی دارم که تقریبا لنز فیش آی رو از روی بدنه باز نمیکنه و بعد از یکی دو سال کاملا در ثبت با لنز فیش آی مهارت پیدا کرده و تقریبا 90 درصد منظره هاش رو با لنز فیش آی میگیره.اما به عنوان لنز اصلی توصیه نمیکنم.در کنار یک اولترا واید بسیار عالی است و خود من هم برای فول فریم بعد از خرید اولترا واید به فکرش هستم اما به عنوان تک لنز خیر.پیشنهادم اینه که اگر براتون مقدوره از جایی یک لنز فیش آی تهیه بکنید و چند روزی با اون کار کنید.شاید اون چیزی که تصور میکنید نباشه.
    M.Meghdari، Amir Abdolpanah، illidan و 2 نفر دیگر تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    164

ممنونم از پاسختون ، من یک شب با 8 میلیمتر فیش ای سامیانگ کار کردم ، عکس های جالبی هم گرفتم راستش رو بخواین تو عکاسی شب خیلی خوبه و اینکه خیلی هم کروی بودن لنز به دلیل تاریکی کادر به چشم نمیاد و لی الان که میخوام 10.5 نیکون رو انتخاب کنم دو دل شدم بین این لنز و 11-16 توکینا برای شب که اتفاقا خاصی نمیفته ولی برای عکاسی در روز میخوام ببینم آیا خیلی محدودیت دارم چون لنز کیت 18-105 استفاده میکنم واید و یا اولترا واید خوبی برای عکاسی طبیعت ندارم و البته فقط طبیعت هم نیست! ، نظر دوستان چیه در مورد واینکه کیفیت اپتیک این لنز خوب هست یا خیر ؟

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

ببینید نکه همینجاست.وقتی شما مثلا از آسمان شب عکاسی میکنید که اعوجاج تاثیر خاصی نداره زاویه دید بسیار زیاد فیش آی ها خیلی جذابه اما در عکاسی روز و منظره همان محدودیتهایی که گفتم رو خواهید داشت.اپتیک این لنز بر اساس تستها خوبه ولی به نظرم با توجه به اختلاف قیمت اون با همین 8 سمیانگ لنز سمیانگ رو قابل تامل میکنه.اگر قصد خرید 16-11 دارید با اف 2.8 برای عکاسی شب مناسبه و برای منظره هم عالی است.به نظرم به ترکیب 16-11 و در کنارش 8 سمیانگ فکر بکنید.لنز بسیار خوب و شارپی است و به نسبت قیمت هم با ارزشه.
    مورد دیگه اینکه برای شاخه های دیگه جز منظره و طبیعت محدودیتها بیشتر هم خواهند شد.
    a.g g.a و mohammad bagher تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

تشکر کرده
    164

نقل قول نوشته اصلی توسط lamagra نمایش پست ها
    ببینید نکه همینجاست.وقتی شما مثلا از آسمان شب عکاسی میکنید که اعوجاج تاثیر خاصی نداره زاویه دید بسیار زیاد فیش آی ها خیلی جذابه اما در عکاسی روز و منظره همان محدودیتهایی که گفتم رو خواهید داشت.اپتیک این لنز بر اساس تستها خوبه ولی به نظرم با توجه به اختلاف قیمت اون با همین 8 سمیانگ لنز سمیانگ رو قابل تامل میکنه.اگر قصد خرید 16-11 دارید با اف 2.8 برای عکاسی شب مناسبه و برای منظره هم عالی است.به نظرم به ترکیب 16-11 و در کنارش 8 سمیانگ فکر بکنید.لنز بسیار خوب و شارپی است و به نسبت قیمت هم با ارزشه.
    مورد دیگه اینکه برای شاخه های دیگه جز منظره و طبیعت محدودیتها بیشتر هم خواهند شد.

ممنونم از پاسختون و معذرت میخوام که دیر جواب مید , پس بنظر شما 10.5 نیکون اپتیک خوبی داره ولی برای اولین و احتمالا تنها لنر واید بهتره فیش ای تهیه نکنم و 11-16 رو بخرم , ممنونم 6
    lamagra تشکر می‌کند.