صفحه 44 از 148 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 94 144 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 431 تا 440 , از مجموع 1471
Like Tree1580تشکر

موضوع: لنز مناسب براي دوربين هاي Nikon

كاربر ويژه Anoosh-Em آواتار ها
    تشکر کرده
    12234

نقل قول نوشته اصلی توسط mos2010 نمایش پست ها
    سلام دوستان

نظرتون رو میخواستم بدونم رو دی 90

Nikon AF Zoom-Nikkor 24-85mm f2.8-4D IF
    یا
    18-55 و Nikon AF-S Nikkor 85mm F1.8G
    یا
    18-105 و Nikon AF-S Nikkor 85mm F1.8G
    و یا
    Nikon AF-S DX Nikkor 16-85mm f/3.5-5.6G ED VR Lens

اگر مقایسه قیمتی هم بکنید ممنون میشم
    درود

ببینید شما لنزی مناسب برای عکاسی معماری احتیاج داشتید ، اولین فاکتور مهم نداشتن یا کم بودن اعوجاج
    در کادر واید یا زاویه بازی که لازم دارید می باشد ، پس 24mm در لنزی مثل 16-85 با 24mm در لنز 24-85 ورژن قدیم
    متفاوت است ( 16-85 بهتر ) ( 24mm رو خودتان فرموده بودید که کافی است ، اما اینطور نمیتواند باشد )

در مقایسه دو لنز 24-85 قدیم و 16-85 با توجه به قیمت یکسان و کیفیتی اپتیکی یکسان روی کراپدار ها
    و دیگر آنکه f2.8 موجود در 24-85 که فقط در 24mm میتواند ارائه کند نه در 85mm ، پس هیچ مزیتی به 16-85 ندارد.
    پس صرف نظر از نوع عکاسی مورد نظرتان هم ، 16-85 روی دوربین کراپدار انتخاب بهتری هست بخاطر دسترسی به کادر واید چون با 24-85 روی کراپدار عملا شما واید ندارید.

لنز Nikkor 85mm f1.8G در نوع خود بسیار منحصرد به فرد است ( بخاطر شارپنسی که میتواند از همان بازترین دیافراگم خودش ارائه کند )
    اما امیدوارم تاپیک لنز مناسب برای پرتره را بخوبی مطالعه فرموده باشید و دقیقا بدانید که چه نوع پرتره ای لازم دارید.

موفق باشید

كاربر جديد
    تشکر کرده
    20

نقل قول نوشته اصلی توسط Anoosh-Pro نمایش پست ها
    درود

ببینید شما لنزی مناسب برای عکاسی معماری احتیاج داشتید ، اولین فاکتور مهم نداشتن یا کم بودن اعوجاج
    در کادر واید یا زاویه بازی که لازم دارید می باشد ، پس 24mm در لنزی مثل 16-85 با 24mm در لنز 24-85 ورژن قدیم
    متفاوت است ( 16-85 بهتر ) ( 24mm رو خودتان فرموده بودید که کافی است ، اما اینطور نمیتواند باشد )

در مقایسه دو لنز 24-85 قدیم و 16-85 با توجه به قیمت یکسان و کیفیتی اپتیکی یکسان روی کراپدار ها
    و دیگر آنکه f2.8 موجود در 24-85 که فقط در 24mm میتواند ارائه کند نه در 85mm ، پس هیچ مزیتی به 16-85 ندارد.
    پس صرف نظر از نوع عکاسی مورد نظرتان هم ، 16-85 روی دوربین کراپدار انتخاب بهتری هست بخاطر دسترسی به کادر واید چون با 24-85 روی کراپدار عملا شما واید ندارید.

لنز Nikkor 85mm f1.8G در نوع خود بسیار منحصرد به فرد است ( بخاطر شارپنسی که میتواند از همان بازترین دیافراگم خودش ارائه کند )
    اما امیدوارم تاپیک لنز مناسب برای پرتره را بخوبی مطالعه فرموده باشید و دقیقا بدانید که چه نوع پرتره ای لازم دارید.

موفق باشید
    ممنون دوباره

با این جمله یکم مشکل داشتم

"f2.8 موجود در 24-85 که فقط در 24mm میتواند ارائه کند نه در 85mm ، پس هیچ مزیتی به 16-85 ندارد. "

چون 24-85 توی 85 داره دیاف 4 میده ولی 16-85 دیاف 5.6 میده و این یعنی یک گام، تقریبا تو همه فواصل کانونی یک گام بازتر داریم با 24-85
    اما شما مزیت 8 م م واید بودن رو ترجیه دادین بر این یک گام (برای کاربرد من)
    (که فکر کنم حق با شماست)

تاپیکی که فرمودین رو هم مطالعه کردم
    و فهمیدم فعلا میتونم با همین 16-85 کارامو بکنم

اما قبول کنید 85 تحریک کنندس!!! (میزارم واسه بعدا)
    ویرایش توسط mos2010 : Sunday 31 March 2013 در ساعت 18:57

كاربر فعال Bijan.DSLR آواتار ها
    تشکر کرده
    940

درود

دوستان در رنج 15mm تا 24mm چه لنز prime یا زومی برای قطع DX با مگاپیکسل بالا (دوربینی مثل D7100 یا D5200) تا حدود 2.5 میلیون پیشنهاد می کنید ؟

سپاس

كاربر همراه
    تشکر کرده
    1968

نقل قول نوشته اصلی توسط Bijan.DSLR نمایش پست ها
    درود

دوستان در رنج 15mm تا 24mm چه لنز prime یا زومی برای قطع DX با مگاپیکسل بالا (دوربینی مثل D7100 یا D5200) تا حدود 2.5 میلیون پیشنهاد می کنید ؟

سپاس
    برای چه کاری میخواید ؟
    البته یه جا گفتید 24 تا 15 که وایده یه جا هم گفتید زوم !

تشکر کرده
    940

نقل قول نوشته اصلی توسط Rouzbeh_Fakuri نمایش پست ها
    برای چه کاری میخواید ؟
    البته یه جا گفتید 24 تا 15 که وایده یه جا هم گفتید زوم !

کاربرد این نوع لنز که مشخص هست (منظره , معماری و داخلی)
    منظور از لنز زوم متغییر بودن فاصله کانونی لنز در یک بازه هست و معنی telephoto نمیده
    لنز ها همه یا پرایم هستند (فاصله کانونی ثابت) یا زوم (فاصله کانونی متغییر)
    منظور من این بود که هر دو نوع رو در نظر بگیرید

تشکر کرده
    12234

درود

سپاس
    درود

وقتی صحبت از چنین مگاپیکسلی میشود ، و کیفیتی بالاتر از لنز های عمومی یا Walkaround بخواهید ، هر لنز زومی دقیقا نمیتواند پاسخگوی شما باشد
    در رنج مورد نظر ، بهترین گزینه Nikkor 14-24 است که البته قیمت آن بالای 7 میلیون است گزینه دیگر توکینا 16-28 است که قیمتش حدود 800 دلار است
    هزار دلار ارزانتر از 14-24 اما خروجی نزدیکی به آن دارد با شرایطی که عنوان کردید به نظرم صحبت لنز زوم دیگری رو نکنید

نمیدانم دقیقا برای چه نوع عکاسی مد نظر دارید اما برای عکاسی منظره اینها روی فول فریم خوب خواهند بود برای روی کراپدار به مقداری که باید واید نیستند

اما لنزهای پرایم فول فریم برای بکار گیری روی دوربینهای مگاپیکسل بالای کراپدار ، اوضاع خوبی دارند حتی لنز های قدیمی نیکون.
    اما در رنج واید داشتن تنها یک لنز دست و پاگیر میشود ، زوم کردن امکان خوبی هست که به این راحتی ها نمیشود از آن گذشت.
    اگر نه فیکس 14mm سامیانگ هم بد گزینه ای نیست اما در واید تنها داشتن 14mm خیلی محدود هست
    حالا اگر برای پرتره بود بکار گیری پرایم ، خیلی هم خوب بود خیلی بهتر هم جوابگو هستند 50mm ها یا 85mm ها

پی نوشت : ای کاش فول فریم تهیه بفرمایید که دیگر 24 مگایپکسل چگالی پیکسلی بالایی هم محسوب نشود
    ویرایش توسط Anoosh-Em : Saturday 6 April 2013 در ساعت 00:00
    Bijan.DSLR، کوروش و Behzad43 تشکر می‌کنند.

تشکر کرده
    940

سپاس فراوان انوش جان
    محدودیت لنز برای resolution های بالای DX - قیمت بالای FX ها و نایاب شدن بعضی لنز های Nikon در ایران واقعا کار انتخاب رو سخت کرده !
    صحبت شما در مورد محدودیت داشتن تنها یک پرایم در این رنج کاملا صحیح است ولی با این قیمت ها چه میشود کرد
    من هیچ آشنایی با brand های third party ندارم الان کمی در مورد این14mm سامیانگ که فرمودید جستجو کردم و بنظرم انتخاب بدی نیست (البته سمپل ها 12MP بودند !) شما اطلاع دارید که در ایران موجود هست و در چه محدوده ی قیمتی هست ؟ (خیالم از این زنج راحت بشه برم دنبال جستجو برای لنز پرتره!)
    ممنون

----
    نظرتون درباره اینکه فعلا دست نگه دارم تا بودجه تهیه 24-10 خود نیکون رو داشته باشم چی هست ؟ (بر پایه قیمت های اینترنتی حدود 3.5 هست)

تشکر کرده
    12234

سپاس فراوان انوش جان
    محدودیت لنز برای resolution های بالای DX - قیمت بالای FX ها و نایاب شدن بعضی لنز های Nikon در ایران واقعا کار انتخاب رو سخت کرده !
    صحبت شما در مورد محدودیت داشتن تنها یک پرایم در این رنج کاملا صحیح است ولی با این قیمت ها چه میشود کرد
    من هیچ آشنایی با brand های third party ندارم الان کمی در مورد این14mm سامیانگ که فرمودید جستجو کردم و بنظرم انتخاب بدی نیست (البته سمپل ها 12MP بودند !) شما اطلاع دارید که در ایران موجود هست و در چه محدوده ی قیمتی هست ؟ (خیالم از این زنج راحت بشه برم دنبال جستجو برای لنز پرتره!)
    ممنون

----
    نظرتون درباره اینکه فعلا دست نگه دارم تا بودجه تهیه 24-10 خود نیکون رو داشته باشم چی هست ؟ (بر پایه قیمت های اینترنتی حدود 3.5 هست)

خوب شما کار رو سخت کردید ، حتما DX ، حتما رزلوشن بالا ، حتما خروجی عالی، حتما ارزان

نایاب شدنی چندان در کار نیست ، صرفا با این وضعیت قیمتها خریدار کمتر شده و عرضه کننده ای که دل خواباندن چند لنز سنگین رو به امید مراجعه خریدار داشته باشه کم شده ، سفارش بدهید بریتان عین دسته گل تهیه میکنند.

مورد دیگر اگر قصد عکاسی معماری دارید ، دیستروشن پایین لنز مورد استفاده در این نوع عکاسی اهمیت دارد خصوصا اگر قرار باشد چاپ بزرگ داشته باشید.
    چرا که با رفع دیستروشن به روش نرم افزاری در هنگام ویرایش افت شارپنس اجتناب ناپذیر است و قدر مسلم چنین عکسی خیلی مناسب ارائه در چاپ های بزرگ (یعنی همان چیزی که شما رو مجاب به تهیه دوربین 24 مگاپیکسلی کراپدار کرده ) نیست پس اگر قصد استفاده جدی چنین عکاسی دارید به جز آن دو لنز 14-24 نیکون و 16-28 توکینا روی فول فریم ، برای کراپدار 10-22 کنون روی کراپدار به عنوان گزینه ای با دیستروشن پایین ارجح تر است.

اما در عکاسی منظره و طبیعت دیستروشن انقدری که در معماری مهم است ، نیست.

در مورد شارپنس 14mm سامیانگ شک نکنید کیفیت خوبی دارد اما دیستروشن قابل توجهی هم دارد
    قیمت مانت نیکون آن 1950 است

10-24 نیکون هم تا 14 اش دیستروشن قابل توجهی دارد و شارپنس آن نمیدونم روی 24mp DX چگونه خواهد شد

حساب کتاب کنید ببینید D600+16-28 Tokina برایتان چگونه خواهد افتاد
    lamagra، kiavash و Bijan.DSLR تشکر می‌کنند.

كاربر آشنا moein_m آواتار ها
    تشکر کرده
    0

سپاس فراوان انوش جان
    ممنون

----
    دوست عزیز لنز 10-24 رو اگه دست دوم تمییز پیدا کنی در حدود 2200 تا 2400 می تونی بخری خیلی لنز خوش فروشی نیست و حتما هم لازم نیست نو بخری 3.5 پول بدی
    Bijan.DSLR تشکر می‌کند.

كاربر ويژه lamagra آواتار ها
    تشکر کرده
    12097

----
    من چند ماه با 24-10 کار کردم.باید بگم اصلا جذبم نکرد.کیفیت ساخت متوسط(به شدت به 105-18 شبیهه) دیستورشن بسیار بالا در همان رنجی که انوش عزیز فرمودند.و قیمت بسیار بالا از معایب این لنزه.اگر اون داستان نصب فیلتر براتون مهم نیست 16-8 سیگما رو تهیه کنید.به شدت شارپه! اعوجاج کمی داره(در 10مم از همه 10مم ها کمتر) و همینطور کیفیت ساخت بسیار خوب و محکمی داره.
    اگر نه جز این برای کراپدار 20-10 قدیم سیگما هم بد نیست و تا حدودی به اونچه شما میخواهید نزدیکه...
    K_NMT و Bijan.DSLR تشکر می‌کنند.
    Canon Eos M+11-22+18-55+22mmf/2+90EX
    عقیل احمدی

صفحه 44 از 148 نخستنخست ... 34 40 41 42 43 44 45 46 47 48 54 94 144 ... آخرینآخرین