صفحه 10 از 11 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین
نمایش نتایج : از شماره 91 تا 100 , از مجموع 108
Like Tree190تشکر

موضوع: انواع لنز های نیکون و معنی علایم آن

كاربر بسیار فعال ata_m3 آواتار ها
    تشکر کرده
    5142

نقل قول نوشته اصلی توسط ali k نمایش پست ها
    یه سوال برای من پیش اومده. در این لینک برایتعریف IF از ثابت بودن طول لنز صحبت شده و لنز مورد اشاره در این لینک هم المان جلویی چرخش نداره. برای هر دو هم می بینم نوشته IF. برام سئوال شد که دو معنی برای IF هست؟
    دوست عزیز مفهوم یکیه.

تعریف IF اینه که طول لنز در حین عمل فوکوس ثابت میمونه. برای تعمیم مفهوم IF، عدسی های لنز به سه بخش جلویی، میانی و عقبی تقسیم میشوند که فقط عدسی های بخش میانی در حین فوکوس حرکت می کنند و همونطور هم که خودتون می دونید عدسی های جلویی و عقبی ثابت هستند. به همین دلیل هم سایت فوتو زون اشاره کرده که این لنز IF هست و میشه روش فیلتر پلاریزه بدون هیچ مشکلی بست، چون عدسی جلویی حرکت نمی کنه.

تکنولوژی IF باعث میشه تا طول لنز حین عمل فوکوس ثابت بمونه که در مورد لنزهای تله فوتو مزیت خودشو بیشتر نشون میده.
    ویرایش توسط ata_m3 : Friday 4 July 2014 در ساعت 14:38 دلیل: اضافه کردن متن
    کوروش، ali k و fosoos تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست عزیز مفهوم یکیه.

تعریف IF اینه که طول لنز در حین عمل فوکوس ثابت میمونه. برای تعمیم مفهوم IF، عدسی های لنز به سه بخش جلویی، میانی و عقبی تقسیم میشوند که فقط عدسی های بخش میانی در حین فوکوس حرکت می کنند و همونطور هم که خودتون می دونید عدسی های جلویی و عقبی ثابت هستند. به همین دلیل هم سایت فوتو زون اشاره کرده که این لنز IF هست و میشه روش فیلتر پلاریزه بدون هیچ مشکلی بست، چون عدسی جلویی حرکت نمی کنه.

تکنولوژی IF باعث میشه تا طول لنز حین عمل فوکوس ثابت بمونه که در مورد لنزهای تله فوتو مزیت خودشو بیشتر نشون میده.
    در فیلتر پولاریزه این چرخش لنز جلویی هست که باید حذف شه تا عکاس به دلخواه خودش با چرخش فیلتر پولاریزه میزان قطبیت رو تغییر بده و میزان نور ورودی رو کنترل کنه و عامل فاصله مهم نیست و فقط بحث چرخش هست (که خودتون مستحضرید). پس چطور در این لینکی طول کلی لنز تغییر کرده؟ (یا اینکه من دارم اشتباه تعبیر می کنم؟)
    منظورم این تصویر از لینک بالاست
    lens.jpg
    ممنون می شم.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

تشکر کرده
    5142

در فیلتر پولاریزه این چرخش لنز جلویی هست که باید حذف شه تا عکاس به دلخواه خودش با چرخش فیلتر پولاریزه میزان قطبیت رو تغییر بده و میزان نور ورودی رو کنترل کنه و عامل فاصله مهم نیست و فقط بحث چرخش هست (که خودتون مستحضرید). پس چطور در این لینکی طول کلی لنز تغییر کرده؟ (یا اینکه من دارم اشتباه تعبیر می کنم؟)
    منظورم این تصویر از لینک بالاست
    lens.jpg
    ممنون می شم.
    دوست گرامی فرمایش شما در مورد فیلتر پلاریزه کاملا صحیح می باشد و بنده هم همونو عرض کردم. اما شما مفهوم IF رو با IZ اشتباه گرفته اید.

تعریف IF رو که در پست قبلیم بهش اشاره کردم. این تصویری که شما قرار داده اید لنز در فوکال 18 مم، لنز در فوکال 105مم ( زوم شده ) و لنز در فوکال 105 مم با هود هست.

IZ یا همون Internal Zooming به لنزهایی گفته میشه که طول اونها در حین عمل زوم تغییری نکنه مثل Tokina 11-16.

IF یا همون Internal Focusing به لنزهایی گفته میشه که طول اونها در حین عمل فوکوس تغییر نکنه مثل Nikkor 18-105.

برای روشن شدن مطلب به عنوان مثال همین لنز 105-18، IF هست اما Internal Zoom نیست چرا که با تغییر فوکال، طول لنز تغییر میکنه. یا لنز Tokina 11-16 هم IF هست هم Internal Zoom هست چرا که اولا در حین فوکوس طول لنز ثابته و ثانیا با تغییر فوکال مثلا از 11 به 14 مم، طول لنز هم باز ثابته.
    کوروش و ali k تشکر می‌کنند.

كاربر فعال
    تشکر کرده
    1029

نقل قول نوشته اصلی توسط ata_m3 نمایش پست ها
    دوست گرامی فرمایش شما در مورد فیلتر پلاریزه کاملا صحیح می باشد و بنده هم همونو عرض کردم. اما شما مفهوم IF رو با IZ اشتباه گرفته اید.

تعریف IF رو که در پست قبلیم بهش اشاره کردم. این تصویری که شما قرار داده اید لنز در فوکال 18 مم، لنز در فوکال 105مم ( زوم شده ) و لنز در فوکال 105 مم با هود هست.

IZ یا همون Internal Zooming به لنزهایی گفته میشه که طول اونها در حین عمل زوم تغییری نکنه مثل Tokina 11-16.

IF یا همون Internal Focusing به لنزهایی گفته میشه که طول اونها در حین عمل فوکوس تغییر نکنه مثل Nikkor 18-105.

برای روشن شدن مطلب به عنوان مثال همین لنز 105-18، IF هست اما Internal Zoom نیست چرا که با تغییر فوکال، طول لنز تغییر میکنه. یا لنز Tokina 11-16 هم IF هست هم Internal Zoom هست چرا که اولا در حین فوکوس طول لنز ثابته و ثانیا با تغییر فوکال مثلا از 11 به 14 مم، طول لنز هم باز ثابته.
    از راهنمایی بسیار خوبتون متشکرم. ولی هنوز جواب سوال کاربر fosoos رو پیدا نکردم.
    ata_m3 تشکر می‌کند.
    نمی دانم.
    ژوزف لویی لاگرانژ.
    فروم از دریچه آمار

تشکر کرده
    5142

از راهنمایی بسیار خوبتون متشکرم. ولی هنوز جواب سوال کاربر fosoos رو پیدا نکردم.
    این هم جواب سوال کاربر fosoos که گفته بودند پس چرا این لنز علامت IF رو نداره.

fv.JPG
    ali k، fosoos و saman-r تشکر می‌کنند.

كاربر جديد Mr_hadi آواتار ها
    تشکر کرده
    6

سلام دوستان
    كسي مي دونه لنزهايي كه با تفيير زوم ( تفيير فاصله كانوني ) تغييري در طول لنز ايجاد نمي شود
    يعني المان ها فقط در داخل بنه جابجا مي شوند كدام لنز ها هستند و علامت اختصاري دارند يا خير
    منظورم لنز هاي if كه با تغيير فوكوس تغيير طول دارند نيست

تشکر کرده
    6

سلام دوستان
    كسي مي دونه لنزهايي كه با تفيير زوم ( تفيير فاصله كانوني ) تغييري در طول لنز ايجاد نمي شود
    يعني المان ها فقط در داخل بنه جابجا مي شوند كدام لنز ها هستند و علامت اختصاري دارند يا خير

كاربر فعال peacekeeper آواتار ها
    تشکر کرده
    1716

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr_hadi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    فکر نکنم علامت اختصاری داشته باشه. من که ندیدم !!!

تشکر کرده
    6

در مورد كانن هم مشخص نيست كدام لنز ها زوم بدون تغيير طول دارند؟

كاربر جديد Nima h آواتار ها
    تشکر کرده
    0

از اساتید محترم در خصوص حلقه (رینگ) طلایی رنگی که در انتهای بدنه لنزهای حرفه ای نیکون مانند 70-24 وجود دارد به معنی چیست ؟ با تشکر

صفحه 10 از 11 نخستنخست ... 6 7 8 9 10 11 آخرینآخرین